Matovič – toto vykonajte pre svoju záchranu ! Vaša posledná možnosť !

Za posledné dva mesiace, vaše prvé dva mesiace na poste predsedu vlády SR, ste svojim konaním resp. nekonaním napáchali škody nedozerného rozsahu. Sú to škody na národnom hospodárstve, tie sa však časom dajú napraviť, ale čo je najpodstatnejšie a najdôležitejšie napáchali ste nedozerné škody na zdraví a životoch obyvateľov SR ! Áno je to tak ! Ak sa nájdu odvážlivci z radov zdravotnej starostlivosti (dnes cielene umlčiavaný) a vykonajú sa štatistiky za mesiace marec, apríl 2020, koľko bolo zbytočných úmrtí z dôvodu, že sa im nedostalo včasnej zdravotnej pomoci lebo nemocnice boli výhradne vyčlenené pre pacientov s novým koronavírusom, tak bude celá naša spoločnosť nie prekvapená, ale celkom určite zhrozená !

Koľko sa za tieto mesiace udialo domácich tragédií (nie nemusia to byť hneď tragédie s tým najhorším koncom) – domáce násilie, znásilnenia, psychické týranie a hlavne koľko menej psychicky odolných ľudí podľahlo alkohole ! Koľko nových alkoholikov nám pribudlo ?! Koľko nových ľudí nám za toto obdobie pribudla, ktorí sa dali na cestu užívania iných omamných a psychotropných látok ?! Bude nejaká štatistika, či práve tento zhubný segment našej spoločnosti počas týchto dvoch mesiacov neprekvital, keď polícia, ale aj armáda, bola zahltená povinnosťami výlučne pre zabezpečenie bezpečia proti korone ?! Ľudia boli povinne doma, z TV obrazoviek sa na nich valila hrôza a des, hlavne z vašich úst. Neustále strašenie – toľko testovaných, toľko infikovaných, už máme prvé úmrtie a koľko nás ich ešte čaká ?! Ľudia doma prepadávali skepse, beznádeji, nevideli ani to najmenšie svetielko na konci tohto umelo vytvoreného pandemického tunela a samozrejme prepadávali alkoholizme, aj keď ho pred tým neužívali lebo nemali čas a mali úplne iné starosti – deti, práca, šport, zábava a pod. A naraz nič, ticho, len samé zlé správy, samé ubezpečovanie, že to zlé nás ešte len čaká, buďte zodpovední, buďte ostražití, note rúška atď. Z TV obrazoviek nám rôzne „herecké celebrity“ odkazovali – ďakujeme že ste doma, ostaňte doma a pod. Aj keď sa začalo ukazovať, že tento nový vírus je na ústupe lebo jeho „reprodukčná“ schopnosť je mizivá, mizerná a „odchádza“ aj napriek tomu, že nie je a pravdepodobne nikdy nebude proti nemu umelo vyrobená všeobecne účinná vakcína v tých najväčších a najviac dnes svetom dotovaných medicínskych laboratóriách (samozrejme ako inak – Nemecko, USA, GB – teda samy „demokratický“ západ), tak vy ste občanom SR nevlievali do ich vystresovaných a spanikárených myslí nádej, ale ste im z obrazoviek všetkých slovenských TV odkazovali to „povzbudivé“ – „…áno, už sa to začína lepšiť, ale ako sa hovorí, nehovor hop Janko, kým si nepreskočil…“

Nemá význam sa rozpisovať o vašej škodlivosti pre občanov SR a SR, ako takej. Táto zodpovednosť už bude navždy spätá len a len s vami, s menom Igor Matovič. A ako ste si nazačiatku vládnutia predpovedali – „…raz sa budú o tejto vláde učiť naše deti na hodinách dejepisu…“, tak to vám určite vyjde a vaše prianie bude splnené ! Budú sa učiť a malo by sa to do učebníc Dejepisu dostať čo najskôr, aby SR už nikdy nemala takúto vládu a už vôbec nie takého premiéra, ktorého jedinou zodpovednosťou je všetku svoju zodpovednosť zodpovedne prenášať na tých druhých – viď text zo známeho slovenského muzikálu Neberte nám princeznú (mimochodom natočeného za hlbokého zlého socializmu 1981 – takmer pred štyridsiatimi rokmi, naozaj unikátne dielo) – …“urobil mi to Samo, to nie ja, to bol Dominik !, Spravilo sa to samo. Nerobte taký krik !…“ . Na vás Igor Matovič by sa to dalo parafrázovať, keď vy začínate – „…urobil mi to Richard, to nie ja to bola korona. Dajme si radšej rúško a buďte všetci tíško…“

Nuž, ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a aj vám Igor sa ešte dá pomôcť, aby keď budete odchádzať s postu  „úspešného“ predsedu vlády SR (verím, že čoskoro), ste odchádzali aspoň a akou takou cťou.

Úprimne vám odporúčam, už prestaňte vyhadzovať tie desaťtisíce a možno aj stotisíce eur na tie stres, vyvolávajúce reklamy uvádzane niekoľkokrát denne na obrazovkách slovenských TV staníc, rozhlasových staníc – „…často si umývajte ruky mydlom, zakrývajte si ústa a nos pri kašľaní a kýchaní; – dodržiavajte aspoň metrovú vzdialenosť od ľudí, ktorí kašľú a kýchajú;
– ak sa vraciate z krajiny, kde sa objavil koronavírus, alebo ste boli v kontakte s nakazenou osobou, kontaktujte vášho všeobecného lekára alebo volajte  0800 221 234…“ a vykonajte na záver vašej premiérskej „kariéry“ nasledovné. Na všetky billboardy, ktoré máme na Slovensku, a hlavne na tie z ktorých sa na nás stále škeria politici a rôzny nádejní budúci zákonodarcovia z dôb pred PV 2020, dajte vyrobiť a nalepiť plagáty s týmto textom : – „Kto ma rúško na chodníku, nemiluje republiku !“ ale najhlavnejší a najvýstižnejší by mal byť tento reklamný slogan – „Športuj, zdravo sa stravuj a s rúškom nás neotravuj !“ alebo „Športuj, zdravo sa stravuj a s Koronou nás neotravuj !“ .

Ale ako vás poznáme, tak vy v najbližších dňoch ste schopný po Slovensku vylepiť plagáty, na tých najväčších big billboardoch, s týmto vaši „optimistickým“ sloganom pre krajšie a svetlejšie zajtrajšky, ktorý bude znieť – „Vakcínu si pichni a korone sa vyhni !“

A na záver Igor Matovič, ja viem že každá naša snaha, nás čo sa snažíme si zachovať zdravý rozum (verím, že sú nás na Slovensku státisíce !) priviesť aj vás k aspoň trošku zdravému a nebojácnemu konaniu je márna lebo tu jednoznačne na vás platí to staré známe a večne platné – „Komu niet rady, tomu niet pomoci !“

 

Dubéci z PS tvrdo odkazuje Slovákom – toto sú štátne peniaze a nie vaše!

15.06.2026

V ostatnej politickej relácií na TA3 – V politike, sa Martin Dubéci z PS, už úplne opustil. – https://www.youtube.com/watch?v=l774zVJe2-I To, čo tam narozprával, aké nezmysli, ba až fantazmagórie, tak to bolo niečo úžasné. Avšak „neúžasnejšie“ bolo to, keď vytiahol argument, že ak politická strana na základe volebného výsledku v parlamentných voľbách získa [...]

Pellegrini to odmietol. Ak by mala takúto kompetenciu aj Čaputová, tiež by to odmietla?

14.06.2026

Veru, opäť Čaputová. A to nie len z toho pohľadu, že sa očakáva jej „veľký“ politický návrat na pozíciu predsedu PS a následne po PV 2027 nástup do čela progresivistickej vlády SR, ale hlavne, pre jej hodnotové nastavenie. Toto jej hodnotové nastavenie, ktoré jej všetky „objektívne“ média tak uznanlivo verejne s veľkou pompou prezentovali pred národom [...]

Škandál galaktických rozmerov a „objektívne „ média zákerne mlčia! Nedovoľme to zapadnúť prachom!

13.06.2026

Za toto, sa v rokoch 2020-2023 na Slovensku doslova ľudia , ktorí sa odvážili nahlas vysloviť napísať (aj ja tu patrím a hrdo sa k tomu hlásim), že C-19 a podobné biologické zbrane, sú vyvíjané USA administratívou po svete zámerne, a že jeden z dôvodov prečo RF 24.2.2022 vojensky vstúpila na východné územia Ukrajiny lebo tam USA majú moderné veľké biologické [...]

Módí  Pellegrini

Pellegrini po prijatí Módího: Naša ekonomika dostane dôležitý impulz, podpísané dohody však nesmú ostať iba na papieri

15.06.2026 21:50

Ide o historicky prvú oficiálnu návštevu predsedu vlády Indie na Slovensku.

nehoda D1 kamión lozorno

Diaľnicu D2 za Lozornom v smere do Bratislavy blokuje skrížený kamión

15.06.2026 20:55, aktualizované: 21:35

Úsek je ťažko prejazdný, vodičom odporúčajú sa mu vyhnúť po ceste I/2 cez Stupavu.

Ukrajina, EÚ

Európska únia začala oficiálne prístupové rokovania s Ukrajinou

15.06.2026 20:39, aktualizované: 20:45

Medzivládna konferencia sa mohla uskutočniť po tom, ako Maďarsko po dvoch rokoch zrušilo svoju blokáciu.

Maďarsko, stožiar, maďarský parlament

Maďarsko schválilo historický zákon. Premiéri dostali prísny časový strop, nová legislatíva vraj mieri priamo na Orbána

15.06.2026 20:33, aktualizované: 21:28

Orbán označil Tiszu za smiešnu. Schválené zmeny upravujú aj majetkové práva nadácií spravujúcich majetok vo verejnom záujme.