Založ si blog

Toto nie je prejav nenávisti, toto je skutočnosť. .. !

…na úvod si pomôžem citátom z jednej piesne, ktorá dennodenne zaznievala na uliciach vtedy ešte Slovenskej socialistickej republiky v rámci ČSSR – „…Sľúbili sme si lásku, sľúbili vravieť pravdu len…“ Tí mladší, ktorí si na tieto novembrové a ponovembrové časy nespomínate resp. ste ešte neboli na svete, tak nech sa páči, vypočujte si túto pieseň plnú viery a nádeje do budúcnosti, po páde socialistického zriadenia –  https://www.youtube.com/watch?v=ROHCN_2oOC8 .

A čo nám ostalo z tejto „revolučnej“ piesne ? Okamžite po získaní moci „demokratických“ síl, z nej neostalo zhola nič !

Skúsme si na rovinu povedať jednu pravdu a verím, že to nebude považované za extrémizmus, podnecovanie k nenávisti, xenofóbia a pod.

„Až“ dnes naša vláda (ale to sa týka všetkých vlád od 1989) zisťuje, že cigánske osady sú nesmiernym zdrojom možného prepuknutia korona pandémie a to vzhľadom na nulové hygienické prostredie v týchto osadách. Nuž hneď na úvod si je potrebné povedať , že tieto osady nie sú len potenciálnym epicentrom možného nekontrolovateľného šírenia korona vírusu, ale že tieto osady boli aj v čase „mieru“ epicentrom iných chorôb, ako sú žltačka, kvapavka a pod. vzhľadom na nulovú hygienu, ktorá vládne v týchto osadách. A kto je zodpovedný za túto nulovú hygienu, nuž v žiadnom prípade nie štát a ani nikto iný, ale samotní osadníci. Veď to že ľudia žijú v skromných materiálnych podmienkach ešte neznamená, že majú žiť v nečistote a špine !

Koľkože miliónov, či už bývalých SKK alebo teraz eur, už bolo vynaložených na zlepšenie ich životnej úrovne a všetko sa to minulo účinkom. A prečo ? Nuž preto, že to dostali zadarmo lebo „majú“ na to nárok ! postavili sa im nové obydlia či už murované alebo kontajnerové, vybudovali sa im vodovody atď. atď. A čo vidíme v akom stave sú tieto obydlia, nuž v zúboženom ! Čo sa dalo odmontovať a bolo predajné v zberných surovinách je odmontované a predané , na každom obydlí je veľký „lavór“, teda satelit na príjem TV signálu, každý mladý, má aký taký mobil a chodia s ním po ulici a na plne pecky majú pustenú muziku a pod. novodobé vymoženosti.

No a čo nám ukázali naše „mienkotvorné“ média v piatok (17.4.2020) vo večerných správach ?! Nuž riadne fungujúceho občana SR, ktorý až do vypuknutia korona paniky poctivo chodil do práce, poctivo pracoval a snažil sa, ako tak zaopatriť svoju rodinu, tak títo ľudia dnes povinne sedia doma, poniektorých už zamestnávatelia „poctili“ výpoveďami a večer v hlavných správach si môžu, na „zlepšenie“ nálady a psychického stavu, pozrieť, ako v cigánskej osade pri Krompachoch vyriešil štát vyplácanie sociálnych dávok týmto osadníkom, ktorí „trpia“ oveľa viac, ako ostatný obyvatelia SR. Povedzme si ďalšiu pravdu, koľkých s týchto osadníkov trápi, že sa nemôže chodiť do práce, koľkí z nich, až do zatvorenia ekonomiky chodili pravidelne do práce ? Myslíte, že ich to trápi, nie ani náhodou ! Oni jednoducho potrebujú dostať svoje pravidelné mesačné sociálne dávky, ktoré im „právom“ patria a na ktoré majú jednoducho „nárok“ lebo takto ich to už tridsať rokov učíme ! Nuž v poriadku, ale nie je práve teraz tá práva chvíľa to začať meniť a jasne im vysvetliť to staré známe, že „bez práce, nie sú koláče“ ?! Na TV obrazovkách sme mohli vidieť, ako štát zabezpečil mobilný kancelársky kontajner a cez okienko sa im vyplácali keš, na ruku, im „patriace“ sociálne dávky v stovkách ba až tisíckach eur ! A ako poslušne s rúškami na tvári stáli v rade (vytešovali sa poniektorí miestny starostovia), dva metre od seba, následne si dezinfekčným prostriedkom vydezinfikovali ruky, aby hneď nato do holých rúk mohli zobrať papierové peniaze o ktorých sa tvrdí, že sú najväčším možným šíriteľom nákazy a to akej koľvek, nie len tej dnešnej koronavírusovej. Naozaj hygienické !

Nuž tu sa pýtam kompetentných, toto je naozaj tá pomoc, ktorú im štát poskytuje ? A nebolo by dnes namieste, týmto osadníkom vysvetliť, že im štát pomôže inak, ako len tým, že im v danom termíne vyplatí sociálne dávky. Veď všetci unisono tvrdia, že najväčším problémom týchto osád je hygiena, tak teda nebolo by na mieste im zabezpečiť lopaty, fúriky, dezinfekčné prostriedky a iné pracovné pomôcky a nariadiť im, aby si teraz, keď sa nemôže vychádzať z týchto osád, využiť pekné jarné počasie na totálnu očistu týchto osád. To si nemôžu svojpomocne upratať okolo svojich obydlí ?! A ak ešte nemajú vodovod, tak práve teraz je ten čas, aby sa im tam, za ich veľkej účasti zaviedol. Je potrebné ich zapojiť do práce a to na svojom, aby sme sa nepozerali len nato, v akej špine sa tam žije. Veď štát im vyplatil sociálne dávky lebo však na ne majú nárok a ďalej sa bude prizerať, ako sa tieto rozkotúľajú, hlavne na stravu a to nie hocijakú, ale mäsko musí byť „libové“ aj iné potraviny musia byť len tie najlepšie a pod.

A ak im štát vytvorí podmienky na to, aby si teraz, hlavne svojpomocne zľudšteli svoje obydlia a okolie, tak to nemôže byť zadarmo, ale sa im to strhne s tých nemalých sociálnych dávok. Toto nie je diskriminácia, toto je vážení spravodlivosť !

Títo osadníci tým, že si majú začo kúpiť potrebné potraviny, jednoznačne produkujú odpad a ten sa nejakým spôsobom s týchto osád musí vyvážať a nemôže sa tam kopiť lebo toto je tiež jeden s potenciálnych zdrojov, akýchkoľvek vírusov a chorôb a teda máme veriť tomu, že s tých sociálnych dávok si títo osadníci platia likvidáciu odpadu, ako my všetci ostatný, keď sme už v dnešných dňoch dostali od miestnych samospráv výrub na rok 2020 za zneškodňovanie odpadu. A títo osadníci si s týchto sociálnych dávok riadne zaplatia obcou vyrubenú miestnu daň za nehnuteľnosti, tak ako nám všetkým ostatným, práve v týchto dňoch pošta doručuje výrub miestnych daní z nehnuteľnosti oproti roku 2019 zvýšenú aj o niekoľko desiatok % ?!

Najviac ma v týchto piatkových večerných reportážach o odovzdávaní sociálnych dávok v týchto osadách „pobavilo“ to, keď jeden z miestnych starostov nám zvestoval, že všetky tie pojazdné predajne potravín, čo chodia do týchto osád majú prísny zákaz predaja alkoholických nápojov ! Nuž a toto mám byť pre nás všetkých útecha, že oni nemôžu a my ostatný, čo sme doteraz poctivo pracovali a teraz povinne sedíme doma a nevieme čo bude s nami a našimi rodinami o niekoľko týždňov, tak nás ma tešiť to, že my si ten alkohol môžeme kúpiť ?! Veď toto je niečo nehorázne !

Ďalej sa pýtam, keď sa ekonomika začne uvoľňovať, tak aj všetci zdraví, dospelí osadníci sa budú, tak hrnúť na úrady práce, aby dostali nejakú tu prácu a mohli ísť pracovať a viesť riadny život poctivo pracujúceho občana SR, aby sa takýmto spôsobom odvďačili tejto republike, že sa o nich v čase pandémie takto vzorovo postarala ?! Alebo budú naďalej žiť v tom nehygienickom prostredí a pre sociálne dávky, ktoré im predsa patria si tentokrát pôjdu sami na poštu ?!

Nuž otázok je veľa, aj riešení rozumných je dostatok, ale kto naberie v tomto štáte odvahu, aby sme sa aj k týmto osadníkom začali správať rovnocenne, ako k ostatnému väčšinovému poctivo pracujúcemu a riadne si hradiacemu, všetky štátne a samosprávne povinné výdaje.

Lebo nie každá pomoc je pomoc, ja som presvedčený, že tým, že týmto osadníkom bez požadovania akejkoľvek protihodnoty, každý mesiac vyplácame nemalé finančné prostriedky, ktoré ne sú kryté žiadnou prácou, tak im nepomáhame, ale jednoznačne im len škodíme a to teda nie je ani demokratické a už vôbec nie humánne.

Na záver tohto môjho na túto tému naozaj stručného článku sa pýtam, je tento článok nenávistný, extrémistický xenofóbny, alebo je z veľkej časti pravdivý a mali by sme svoj postoj k týmto osadám zmeniť a otočiť o 180o a dať týmto našim spoluobčanom možnosť sa akoukoľvek prácou podieľať na zlepšení svojich životných podmienok napríklad aj tým, že na vyplácanie sociálnych dávok budú mať nárok, ak si aspoň svojpomocne budú svoje obydlia a okolie udržiavať na vlastné náklady vo vyhovujúcich hygienických podmienkach a takto v nich postupne vyvolať, akú takú zodpovednosť za svoje bývanie a aké také pracovné návyky, to by na začiatok po tridsiatich rokoch „demokracie“ malo zatiaľ stačiť !

 

 

Pracuje sa na ďalšom mega podvode na občanoch SR?

09.05.2021

Dnešná „vládna“ despoticko-diktátorsko-tyranská mašinéria, chunta, sa sväto-sväte zadúša, že predčasné PV sú pre ňu absolútne neprijateľné. Presne tak isto sa tvári aj Zuzany Čaputová, ktorá sa ani len málinko nepozastavila nad tým, presne 1. apríla 2021, že vymenováva opäť tú istú vládu, vládu Igora Matoviča, ktorý bol presunutý v rokovacej sále vlády [...]

Ponovembrová-89 mládež, toto je pravda a nie to, čo Vám odkazuje Z. Čaputová a spol. !

08.05.2021

Manipulácia s novodobou históriou Európy, sa začala ihneď po tom, čo v strednej Európe, v štátoch bývalého sovietskeho socialistického bloku, ČSSR nevynímajúc, prevzali moc do svojich špinavých imperialistických, kapitalistických rúk, Západne veľkokapitalistické, buržoázne, neoliberálne sily na čele s USA administratívou. Vtedy, v novembri 1989, si socialisticky [...]

Vysokoškolská študentská rada, hanba Vám, aj všetkým VŠ študentom!

07.05.2021

Som presvedčený, že na napísanie tohto porovnávacieho článku o študentoch z novembra 1989 a o dnešných študentoch – máj 2021 mám kompetenciu, ako málokto! Samozrejme, že nie som jediný, ale asi som dnes jediný, ktorý sa podujal napísať tento naozaj nadmieru kritický článok na našu dnešnú, hlbokým spánkom spiacu, VŠ mládež. Hneď na úvod je potrebné z mojej [...]

koronavírus, India

ONLINE: Niektoré ľudnaté krajiny desí ako vírus ničí Indiu

10.05.2021 07:00

Ľudnaté krajiny sveta, ktoré bojujú s rastúcim počtom prípadov nákazy koronavírusom, s obavami hľadia na katastrofu, ktorá teraz ničí Indiu.

Colorado, streľba

Muž zastrelil na oslave šesť ľudí, potom aj seba

10.05.2021 05:50

Šesť dospelých osôb vrátane svojej priateľky zastrelil muž v nedeľu skoro ráno na narodeninovej oslave v americkom štáte Colorado.

navaľný navalnyj

Hlavný lekár z nemocnice v Omsku, kde ležal Navaľnyj, je nezvestný

10.05.2021 05:30

Alexander Murachovskij, od novembra minulého roka minister zdravotníctva Omskej oblasti, sa v piatok nevrátil z poľovačky.

pocasie-10-5-2021

Týždeň kontrastov. Najskôr nás vyfúka horúci vzduch, potom poleje dážď

10.05.2021 00:00

Počasie počas týždňa bude mať dve tváre. Najskôr veľmi horúcu, potom zase mokrú. Kam až stúpnu teploty a kedy sa počasie zlomí?