Založ si blog

p. Matovič, toto je opatrenie, ktoré teraz vykonajte ako prvé. .. !

…keďže to vyzerá, že ešte nejakú tu chvíľu zotrváte, ako vláda, vo svojich funkciách, tak vám dávam do pozornosti jedno mimoriadne opatrenie, ktoré pomôže SR ihneď a hlavne, ak sa situácia upokojí natoľko, že sa život vráti do akých, takých normálnych koľají, tak aj do budúcna!

Týka sa to repatriantov, teda navrátilcov. Ale nie tých, čo boli v čase uzatvárania hraníc v dôsledku prepuknutia pandémie SARS-2, kade tade po svete, za oddychom alebo pracovnými záležitosťami, ale hlavne a jedine tých, čo boli mimo svoju domovinu z dôvodu „ľahšieho“ života a s vidinou lepšieho zárobku.

V jednom vo svojich článkov som písal, že všetci Slováci resp. občania SR, ktorí sú (ste) vo svete, nech sa páči vráťte sa domov, domovina vaša, rodná zem vaša, vás príjme, ako svoje zatúlané dietky a všetko „zlé“ vám odpustí.

Za tým si stojím a mám takýto názor aj dnes, aj zajtra, aj potom . Malo to však jeden „malý“ háčik, ktorý teraz „vláde“ SR navrhujem, aby vykonala, ako svoje prvé povinné nariadenie platné ihneď ! Dnes vidíme, že sa nám domov v húfoch vracajú hlavne tí, čo boli robiť podradnú (mám na myslí podradnú prácu pre domovské obyvateľstvo – Rakúšania, Nemci, Briti, Taliani a pod.) prácu v štátoch EÚ, kde nás „východniarov“ vždy mali, majú a naveky budú mať za tých menej cenných, stvorených len výhradne pre tú najmenej kvalifikovanú prácu, ale pre bežný život tak prepotrebnú ! (opatrovateľstvo, rôzne manuálne práce, práce na poliach a záhradách – sezónny zber a pod.)

Jednoducho, keď vás „vyhnali“, tak vítajte, ale „zadarmo“ to nebude ! Nie je mysliteľné, aby sa po 14 dňovej karanténe, títo navrátilci húfne hlásili na úradoch práce, ako nezamestnaní a štát sa o nich postará vyplácaním dávok v nezamestnanosti, dnes predĺženej o 6 mesiacov dlhšie. A tak isto si je potrebné naliať čistého vína aj v tej veci, že vaše doteraz „domovské“ štáty, sa vás zbavili aj preto, aby ste „nevyciciavali“ ich zdravotný a sociálny systém, lebo ako nám to denno denne ukazujú v médiach, tak sa nevládzu postarať ani o svojich občanov, a vy ak budete testovaní, ako pozitívni na SARS-2, tak sa o vás bude musieť postarať naše slovenské zdravotníctvo a ruku na srdce, keď ste pracovali v zahraničí, koľkože ste mesačne prispievali na zdravotnom poistení, nemocenskom poistení, príspevok v nezamestnanosti –  do nášho slovenského rozpočtu  – až 0,00 € ?! Tak to teda nie ! Ak ste už doma, tak sa jednoducho musíte podieľať na prekonaní SARS-2 krízy, rovnakým dielom, ako občania, ktorí svoju domovinu neopustili.

Igor Matovič a spol., týchto ľudí je potrebné zapojiť do „obnovy“ nášho národného hospodárstva a to takým spôsobom, že ak na úrade práce (systémovo) im bude ponúknutá práca na poliach, v maštaliach v živočíšnej výrobe, výhradne na poľnohospodárskych družstvách v rukách slovenských majiteľov a v živočíšnej výrobe slovenských majiteľov a oni takúto prácu odmietnu, tak im štát neuzná nárok na dávky v nezamestnanosti. Dnes keď sa rozhoduje o tom, či budeme mať na jeseň čo žať, čo zbierať s polí, je potrebné, aby sa štát svojim nariadením postaral o to, aby mal kto zasiať, kto posadiť, kto svojou aj keď nie celkom odbornou pomocou, zabezpečiť chod živočíšnej výroby na Slovensku a takéto pracovité ruky sa tam istotne zídu, hlavne ak si uvedomíme, že pracovnej sily na území našej republiky nebude až tak nazvyš, keď si uvedomíme, že koľko bude ľudí nakazených na SARS-2 a budú musieť dodržiavať prísne opatrenia – napr. domáca karanténa, až do úplného vyliečenia sa. Keď títo naši spoluobčania dokázali pracovať a to tvrdo pracovať, na „cudzích“ , tak majú povinnosť pracovať v čase núdze, aj na  a pre svojich ! Nie je možné, aby títo naši, nateraz „domáci“ spoluobčania, keď sa kríza pominie a oni si to, na dávkach v nezamestnanosti presedia vo svojich domovoch (česť výnimkám), sa následne opäť vybrali za „lepším“ životom do zahraničia, kde ich iste s otvorenou náručou príjmu a istotne ich budú lákať ešte na lepšie zárobky, aby tam pomáhali na nohy ich ekonomike a hospodárstvu !

Teraz je najlepší čas, na to, aby sa konečne Slovenská republika stala opäť silne agrárnou a potravinovo sebestačnou republikou. Tu je potrebné „naliať“ tie miliardy a aj po skončení krízy už zotrvať v dotáciách do našich polí, lúk a ovocných záhrad, do našich poľnohospodárov, lebo, ako nám dnešná doba ukázala a oči „otvorila“, nie montážne dielne západných korporátov nám pomôžu prekonať ťažké doby, ale jedine naša rodná zem, naša úrodná pôda, ktorej sme sa za posledných tridsať rokov absolútne otočili chrbtom a toto je náš spoločný obrovský hriech vo vzťahu k tomu, čo nám tu predošlé pracovité generácie zanechali !

Takže áno, pekne privítať, ale podľa možnosti okamžite zapojiť do obnovy našej ekonomiky a nášho hospodárstva, nie aby skončili, ako nádenná lacná pracovná sila v automobilkách, ktoré sa chystajú otvoriť svoje montážne haly a naši poľnohospodári nebudú mať ľudské kapacity na to, aby sme mali čo jesť a nemuseli dovážať treťotriedny tovar zo zahraničia.

Otvorený list adresovaný, zaslaný – Prezidentský palác, NR SR, Vláda SR

19.04.2021

Tento Otvorený list bude dnes oficiálnou cestou, so všetkými náležitosťami, čo k nemu patria, zaslaný – Prezidentský palác, NR SR, Vláda SR, všetkým poslancom NR SR, všetkým na Slovensku pôsobiacim médiám, všetkým týmto listom dotknutým slovenským, aj neslovenským inštitúciám pôsobiacich na území SR. Pozorný čitateľ určite postrehne, že v tomto Otvorenom [...]

Štefan Harabin opäť na scéne. Fatálna chyba! Tento nepremyslený krok je ich koniec!

18.04.2021

Vlkovi baránka sa zachcelo?! Teda je to taký vĺčko nezbedný, ale aj ten musí z niečoho predsa žiť! Za socializmu sa tradovalo, že vláda, ktorá zvýši cenu piva, padne. Dnes, keď to trochu, málinko preženiem, môžem napísať, že vláda, ktorá neopodstatnene siahne na Štefana Hrabina, padne. To prvé sa už stalo! To druhé sa čo nevidieť stane tiež! Je komické sledovať, [...]

I. Matovič odkazuje Z. Čaputovej – začína ma to baviť, nikam neodchádzam!

17.04.2021

A nie len to, Igor Zuzane odkazuje oveľa viac a adresuje jej prostredníctvom FB, veľmi tvrdé slová. Zuzana možno, ľutuje to, že vymenovala Igora Matoviča do „novej“, druhej Matovičovej vlády, v podobe premiéra na kresle ministra financií, ale ako som už v niektorom predchádzajúcom článku napísal, dnes už je neskoro lamentovať nad tým, že rozliate mlieko, je už [...]

Štefan Ágh

Proces so Štefanom Ághom v kauze televíznych zmeniek vytýčili na jún

19.04.2021 16:52

Ágh v minulosti figuroval v kauze, v ktorej súd právoplatne odsúdil Ruska a Kočnera na 19-ročné tresty.

pocasie-20-4-2021

Teplo, teplejšie, ale s dažďom. A ešte raz sa počasie zlomí

19.04.2021 16:42

Nízke teploty už nebudú hrozbou, ale veľa slnka si neužijeme. Môžu sa dokonca vyskytnúť aj búrky. Navyše nás ešte čaká teplotný zlom. Kedy?

Joe Biden

Je veľká šanca, že Biden navštívi Slovensko

19.04.2021 16:09

Hlavným bodom Bidenovej cesty do Európy je summit NATO, ktorý sa v Bruseli uskutoční v júni.

Zliechov, vrah, sériový vrah, Miroslav Lehotský

Sériový vrah Lehotský dostal doživotie

19.04.2021 15:03, aktualizované: 17:23

Miroslav Lehotský je obžalovaný z troch brutálnych vrážd. Všetky obete likvidoval spálením.