Založ si blog

p. Matovič, toto je opatrenie, ktoré teraz vykonajte ako prvé. .. !

…keďže to vyzerá, že ešte nejakú tu chvíľu zotrváte, ako vláda, vo svojich funkciách, tak vám dávam do pozornosti jedno mimoriadne opatrenie, ktoré pomôže SR ihneď a hlavne, ak sa situácia upokojí natoľko, že sa život vráti do akých, takých normálnych koľají, tak aj do budúcna!

Týka sa to repatriantov, teda navrátilcov. Ale nie tých, čo boli v čase uzatvárania hraníc v dôsledku prepuknutia pandémie SARS-2, kade tade po svete, za oddychom alebo pracovnými záležitosťami, ale hlavne a jedine tých, čo boli mimo svoju domovinu z dôvodu „ľahšieho“ života a s vidinou lepšieho zárobku.

V jednom vo svojich článkov som písal, že všetci Slováci resp. občania SR, ktorí sú (ste) vo svete, nech sa páči vráťte sa domov, domovina vaša, rodná zem vaša, vás príjme, ako svoje zatúlané dietky a všetko „zlé“ vám odpustí.

Za tým si stojím a mám takýto názor aj dnes, aj zajtra, aj potom . Malo to však jeden „malý“ háčik, ktorý teraz „vláde“ SR navrhujem, aby vykonala, ako svoje prvé povinné nariadenie platné ihneď ! Dnes vidíme, že sa nám domov v húfoch vracajú hlavne tí, čo boli robiť podradnú (mám na myslí podradnú prácu pre domovské obyvateľstvo – Rakúšania, Nemci, Briti, Taliani a pod.) prácu v štátoch EÚ, kde nás „východniarov“ vždy mali, majú a naveky budú mať za tých menej cenných, stvorených len výhradne pre tú najmenej kvalifikovanú prácu, ale pre bežný život tak prepotrebnú ! (opatrovateľstvo, rôzne manuálne práce, práce na poliach a záhradách – sezónny zber a pod.)

Jednoducho, keď vás „vyhnali“, tak vítajte, ale „zadarmo“ to nebude ! Nie je mysliteľné, aby sa po 14 dňovej karanténe, títo navrátilci húfne hlásili na úradoch práce, ako nezamestnaní a štát sa o nich postará vyplácaním dávok v nezamestnanosti, dnes predĺženej o 6 mesiacov dlhšie. A tak isto si je potrebné naliať čistého vína aj v tej veci, že vaše doteraz „domovské“ štáty, sa vás zbavili aj preto, aby ste „nevyciciavali“ ich zdravotný a sociálny systém, lebo ako nám to denno denne ukazujú v médiach, tak sa nevládzu postarať ani o svojich občanov, a vy ak budete testovaní, ako pozitívni na SARS-2, tak sa o vás bude musieť postarať naše slovenské zdravotníctvo a ruku na srdce, keď ste pracovali v zahraničí, koľkože ste mesačne prispievali na zdravotnom poistení, nemocenskom poistení, príspevok v nezamestnanosti –  do nášho slovenského rozpočtu  – až 0,00 € ?! Tak to teda nie ! Ak ste už doma, tak sa jednoducho musíte podieľať na prekonaní SARS-2 krízy, rovnakým dielom, ako občania, ktorí svoju domovinu neopustili.

Igor Matovič a spol., týchto ľudí je potrebné zapojiť do „obnovy“ nášho národného hospodárstva a to takým spôsobom, že ak na úrade práce (systémovo) im bude ponúknutá práca na poliach, v maštaliach v živočíšnej výrobe, výhradne na poľnohospodárskych družstvách v rukách slovenských majiteľov a v živočíšnej výrobe slovenských majiteľov a oni takúto prácu odmietnu, tak im štát neuzná nárok na dávky v nezamestnanosti. Dnes keď sa rozhoduje o tom, či budeme mať na jeseň čo žať, čo zbierať s polí, je potrebné, aby sa štát svojim nariadením postaral o to, aby mal kto zasiať, kto posadiť, kto svojou aj keď nie celkom odbornou pomocou, zabezpečiť chod živočíšnej výroby na Slovensku a takéto pracovité ruky sa tam istotne zídu, hlavne ak si uvedomíme, že pracovnej sily na území našej republiky nebude až tak nazvyš, keď si uvedomíme, že koľko bude ľudí nakazených na SARS-2 a budú musieť dodržiavať prísne opatrenia – napr. domáca karanténa, až do úplného vyliečenia sa. Keď títo naši spoluobčania dokázali pracovať a to tvrdo pracovať, na „cudzích“ , tak majú povinnosť pracovať v čase núdze, aj na  a pre svojich ! Nie je možné, aby títo naši, nateraz „domáci“ spoluobčania, keď sa kríza pominie a oni si to, na dávkach v nezamestnanosti presedia vo svojich domovoch (česť výnimkám), sa následne opäť vybrali za „lepším“ životom do zahraničia, kde ich iste s otvorenou náručou príjmu a istotne ich budú lákať ešte na lepšie zárobky, aby tam pomáhali na nohy ich ekonomike a hospodárstvu !

Teraz je najlepší čas, na to, aby sa konečne Slovenská republika stala opäť silne agrárnou a potravinovo sebestačnou republikou. Tu je potrebné „naliať“ tie miliardy a aj po skončení krízy už zotrvať v dotáciách do našich polí, lúk a ovocných záhrad, do našich poľnohospodárov, lebo, ako nám dnešná doba ukázala a oči „otvorila“, nie montážne dielne západných korporátov nám pomôžu prekonať ťažké doby, ale jedine naša rodná zem, naša úrodná pôda, ktorej sme sa za posledných tridsať rokov absolútne otočili chrbtom a toto je náš spoločný obrovský hriech vo vzťahu k tomu, čo nám tu predošlé pracovité generácie zanechali !

Takže áno, pekne privítať, ale podľa možnosti okamžite zapojiť do obnovy našej ekonomiky a nášho hospodárstva, nie aby skončili, ako nádenná lacná pracovná sila v automobilkách, ktoré sa chystajú otvoriť svoje montážne haly a naši poľnohospodári nebudú mať ľudské kapacity na to, aby sme mali čo jesť a nemuseli dovážať treťotriedny tovar zo zahraničia.

Návšteva Pápeža v SR – pretvárka, faloš, farizejstvo!

16.09.2021

Nie, nejdem hodnotiť pápeža Františka lebo súhlasím s tým, čo napísal Eduard Chmelár na svojom FB profile, že – „Nemýľte sa – toto nie je pápež bratislavskej kaviarne, nie je to ten gýčový ujo, ktorého vám ukazujú v sklenenej vitrínke.“ Nuž áno o predošlom živote pápeža Františka, toho veľa naštudovaného nemám a teda sa nebudem k nemu nijako [...]

Očistec „očistca“!

15.09.2021

Zapredanecké, neoliberálne, Covid apartheidnej segregačnej diktatúre naklonené „slovenské objektívne“ média doslova šalejú! „Novinárske“ vlasy si trhajú! Koľkože títo zapredaneckí „novinári“ nadpráce vykonali, aby sa naplnili slová Igora Matoviča o tom, že oni (Matovičovci a spol.) budú iní, ako tí pred nimi, že oni kradnúť nebudú, že oni sú Vláda [...]

O 5 minút 12 – 12. 9. 2021 – nebotyčná tuposť a hlúposť!

14.09.2021

Ostatná politická diskusia na RTVS O 5 minút 12 bola pre mňa osobne, ukážkou totálnej nebotyčnej tuposti a hlúposti. Hovorím o moderátorovi RTVS Marekovi Makarovi a dvoch „dámach političkách“, o Anne Zemanovej z SaS a Miriam Šutekovej zo Za ľudí. Marek Makara považuje stav rozhádanosti a rozštiepenosti v zo Za ľudí pre občanov SR za tak dôležitý, že [...]

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 05:00

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 05:00

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Preberanie štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana

Hurbanovu cenu dostali Feldek, Sabaka i Hegerová

17.09.2021 05:00

Ceny udeľujú za mimoriadny prínos v kultúrnej, spoločenskej i humanitnej oblasti

NAKA, polícia, vyšetrovanie

Bývalý šéf vyšetrovateľov Šátek: Medzi policajtmi mohol byť legalizant SIS

17.09.2021 04:00

Podľa šéfa niekdajšieho Úrad boja proti korupcii Jozefa Šáteka je zainteresovanosť tajnej služby v kauze údajného manipulovania svedkov podozrivá.