Založ si blog

Máme investigatívnych novinárov a už aj investigatívnych politikov

Áno, na Slovensku začíname mať raritu, a to, že okrem investigatívnych novinárov sa nám tu rozmohli aj investigatívny politici.

Základný význam slova investigatívny je predovšetkým – odhaľujúci nezákonnú činnosť, pátrajúci resp. vyšetrujúci.

Z uvedeného významu tohto slova sa mi pred očami a mysľou, okamžite objaví niekto z prostredia orgánov činných v trestnom konaní. Asi nikto nepochybuje o tom, že „investigativita“ správnejšie investigácia (úradné vyšetrovanie, pátranie) je ich hlavnou, a v podstate aj jedinou náplňou práce.

Avšak u nás na Slovensku, keď novinár zbiera podklady pre svoj článok, a náhodou pri tom narazí na niečo „podozrivé“, tak nepodá podnet na orgány činné v trestnom konaní, ale okamžite začína na vlastnú päsť snoriť, čo asi za tým je, a hľa, už je z neho investigatívny novinár, veľa vážený, hlavne medzi opozíciou, tou „demokratickou“ opozíciou !

Novinár ma informovať ! a nie za každú cenu, odhaľovať !, na to sú, ako som už napísal – orgány činné v trestnom konaní !

Čo je, ale na slovenskej politickej scéne absolútnou raritou, máme už aj investigatívnych politikov, ktorí, ako politici, by mali občanom SR predkladať svoje politické programy, ako zlepšiť život ľuďom na Slovensku a namiesto toho, snoria, hľadajú a pátrajú, čo, kde vystrojil ich politický protivník.

Medzi takých naj investigatívnejších politikov, političky, patrí bezpochyby pani Veronika Remišová, ktorá v novej strane „čistého“ predsedu strany Za ľudí , má dostatok priestoru rozvíjať svoju investigativitu, avšak smerom do vnútra strany, a hlavne na jej predsedu p. Kisku.

Ďalším investigatívnym politikom je p. Matovič a celé jeho OĽaNO (samozrejme SaS nevynímajúc) – ich politický program stojí a padá na „odhaľovaní“ „prešľapov“ a „trestnej“ činnosti ich politických rivalov, a najlepšie sa to robí na politikoch vládnej koalície v ktorej aktuálne nie sú. Ale oni sú takýmto spôsobom schopní „z investigatovať“, aj prípadnú vládnu koalíciu, ktorej by boli súčasťou !

Najnovšími a do budúcnosti naj agresívnejšími investigatívnymi politikmi jednoznačne bude najnovšia a naj súdržnejšia (súdružská), predvolebná koalícia PS/SPOLU/KDH, ktorí sa na svojich TB netaja, že budú najväčšími investigatívnymi spojencami najväčších investigatívnych novinárov, pri odhaľovaní a čistení Slovenska od „zlých“ politikov, ktorí sa čo i len lizli okolo SMER-SD a jeho vládnej koalície.

Na záver rada pre všetkých investigatívnych novinárov a investigatívnych politikov – zabudnite, na terajšie Vaše zaradenie v spoločnosti a dajte sa do služieb orgánov činných v trestnom konaní, veď kontakty u nich už máte, keď všetko viete ešte skôr, ako samotný vyšetrovateľ, a aj sa na to hodíte oveľa lepšie, ako na terajšie pozície, a nebudete otravovať svojimi „odhaleniami“ slovenskú spoločnosť a radových občanov SR. Budete pracovať v kľude a nikým nerušení a výsledky Vašej investigativity, istotne potvrdí vo svojom rozsudku, nezávislý súd !

A Vy občania SR, nenalietajte za každým na to, čo napíše alebo povie investigatívny novinár a investigatívny politik, pretože ako uvádzam vyššie v texte, toto sú ľudia ktorí sa prekliato sekli vo svojej profesií !

Pracuje sa na ďalšom mega podvode na občanoch SR?

09.05.2021

Dnešná „vládna“ despoticko-diktátorsko-tyranská mašinéria, chunta, sa sväto-sväte zadúša, že predčasné PV sú pre ňu absolútne neprijateľné. Presne tak isto sa tvári aj Zuzany Čaputová, ktorá sa ani len málinko nepozastavila nad tým, presne 1. apríla 2021, že vymenováva opäť tú istú vládu, vládu Igora Matoviča, ktorý bol presunutý v rokovacej sále vlády [...]

Ponovembrová-89 mládež, toto je pravda a nie to, čo Vám odkazuje Z. Čaputová a spol. !

08.05.2021

Manipulácia s novodobou históriou Európy, sa začala ihneď po tom, čo v strednej Európe, v štátoch bývalého sovietskeho socialistického bloku, ČSSR nevynímajúc, prevzali moc do svojich špinavých imperialistických, kapitalistických rúk, Západne veľkokapitalistické, buržoázne, neoliberálne sily na čele s USA administratívou. Vtedy, v novembri 1989, si socialisticky [...]

Vysokoškolská študentská rada, hanba Vám, aj všetkým VŠ študentom!

07.05.2021

Som presvedčený, že na napísanie tohto porovnávacieho článku o študentoch z novembra 1989 a o dnešných študentoch – máj 2021 mám kompetenciu, ako málokto! Samozrejme, že nie som jediný, ale asi som dnes jediný, ktorý sa podujal napísať tento naozaj nadmieru kritický článok na našu dnešnú, hlbokým spánkom spiacu, VŠ mládež. Hneď na úvod je potrebné z mojej [...]

Colorado, streľba

Muž zastrelil na oslave šesť ľudí, potom aj seba

10.05.2021 05:50

Šesť dospelých osôb vrátane svojej priateľky zastrelil muž v nedeľu skoro ráno na narodeninovej oslave v americkom štáte Colorado.

navaľný navalnyj

Hlavný lekár z nemocnice v Omsku, kde ležal Navaľnyj, je nezvestný

10.05.2021 05:30

Alexander Murachovskij, od novembra minulého roka minister zdravotníctva Omskej oblasti, sa v piatok nevrátil z poľovačky.

pocasie-10-5-2021

Týždeň kontrastov. Najskôr nás vyfúka horúci vzduch, potom poleje dážď

10.05.2021 00:00

Počasie počas týždňa bude mať dve tváre. Najskôr veľmi horúcu, potom zase mokrú. Kam až stúpnu teploty a kedy sa počasie zlomí?

Výťah

V Bratislave zomrelo dieťa po zaseknutí sa výťahu, žena je ťažko zranená

09.05.2021 19:04

Bližšie okolnosti tejto udalosti sa v súčasnosti preverujú.