Anomálie v našej Ústave, čo sa týka Prezidenta, Predsedu Parlamentu a Predsedu Vlády SR!

Dnešná „najmúdrejšia“ opozícia, ktorá svoju politickú „múdrosť“ opäť raz v plnej nahote odkryla aj v ostatnom víkende v rôznorodých politických debatách, hlavne akási Tamara Stohlová, z „naj“ politického subjektu – PS v relácii V politike na TA3, sa pohoršovali na tom, že si dnešná vládna koalícia pridelila rôzne finančné benefity, niektoré až do konca života, akými sú napr. navrhovaná doživotná renta vo výške 5000 eur pre GP SR alebo doživotná renta pre predsedu Vlády SR.

Iste, opozícia piští lebo dnes je na pozícií GP SR Maroš Žilinka, ktorého politický nemusia a ešte večšmi nemusia Roberta Fica, ktorý je dnes úplne legitímne po 4. krát na pozícií Predsedu Vlády SR.

Zaujímavé je aj to, že na politickej scéne je zatiaľ bez nároku na doživotnú rentu druhý najvyšší ústavný činiteľ SR a tým je Predseda Parlamentu SR.

I keď minulý rok o tom úvaha bola – „Nárok na doživotnú rentu zrejme budú mať aj bývalí predsedovia vlády a šéfovia parlamentu“ – https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/714422-narok-na-dozivotnu-rentu-zrejme-budu-mat-aj-byvali-predsedovia-vlady-a-sefovia-parlamentu/

V poriadku.

ALE, ak si tu majú byť rovní v nároku na poberanie doživotnej renty, tak v Ústave SR si rovní nie sú!

V Ústave SR má isté obmedzenia, čo sa týka výkonu mandátu, len Prezident SR!

A to takéto – „Čl. 103 – ods. (1) – Za prezidenta možno zvoliť každého občana Slovenskej republiky, ktorý je voliteľný za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a v deň voľby dosiahol vek 40 rokov.

Ale hlavne, že – ods. (2) – Tá istá osoba môže byť zvolená za prezidenta najviac v dvoch po sebe nasledujúcich obdobiach.“

Takže, Prezident SR má obmedzenie stať sa tri krát po sebe Prezidentom SR!

A to aj vtedy, že by ho Slováci-voliči absolútnou väčšinou opäť chceli za svojho Prezidenta!

Nuž oproti Predsedovi Parlamentu SR a Predsedovi Vlády SR, je to jasná politická diskriminácia, ktorá v demokratickom zmýšľaní nemá najmenšej opory!

Na túto politickú diskrimináciu poukazujem preto lebo dnešná opozícia na čele s PS, hlasno kričí, že, čo je to za rozhodnutie voličov SR, že si po 4. krát zvolili za Predsedu Vlády Roberta Fica!

Nuž tak potom príďte do Parlamentu s návrhom na zosúladenie ústavných politických práv všetkých troch najvyšších ústavných činiteľov SR buď tak, že im dáte rovnaké podmienky, aké má dnes Prezident SR v našej Ústave alebo tak, že aj Prezidentovi SR v Ústave zrušíte podmienku, že môže byť slobodnými občanmi SR, v slobodných demokratických voľbách, zvolený za Prezidenta SR len dva krát po sebe idúcich volebných období!

P.S.:

Môžeme od PS očakávať, že do prezidentských volieb, ktoré by sa mali konať na jar 2029, nanominujú opäť Zuzanu Čaputovú?

Ak bombardujú USA, tak je to prevencia! Ak to isté urobili Rusi na UA, tak je to brutálna vojenská agresia!

01.03.2026

Jedno aj druhé zlé! Avšak pokrytectvo, farizejstvo Západu, EK…je do neba volajúce. Ani by som sa k napísaniu týchto pár riadkov k danému vojenskému zásahu USA (vraj spolu s Izraelom) voči Iránu, neodhodlal, keby som rýdzou náhodou nevzhliadol niekoľko minút politickej diskusie na českej CCN Prima NEWS. Tam sa dnes v politickej diskusií „vzácne“ zhodli zástupca [...]

Čaká Slovensko, Slovákov ďalšia kapitalistická tragédia?

28.02.2026

V socializme som prežil plných 23 rokov. Takže si z neho niečo „málo“ pamätám. Pamätám si aj na roky, keď som už v socializme pracoval, najskôr ako učeň počas praxe (v 3. ročníku týždeň škola, týždeň prax), potom ako riadny zamestnanec, následne denné štúdium na VŠ… Ale na niektoré veci si akosi neviem spomenúť resp. si ich za svet neviem vo svojej [...]

Robert Fico nech sa dnes o 12: 20 hod. pripraví na hrubú aroganciu, ba až na drzé vyhrážanie sa!

27.02.2026

Toto je dnes absolútne nevylúčená skutočnosť! Nuž teda o čo ide, Včera sa Robert Fico, nie na akademickej pôde, opäť stretol na diskusií so študentmi stredných škôl v Spišskej Novej Vsi. https://www.youtube.com/watch?v=PKxDK0KDqno&t=1422s Nie, nebudem tu teraz, rozoberať a komentovať celú túto diskusiu Predsedu Vlády SR, s tam prítomnými študentmi. Kto chce, má [...]

Stíhačka F-15C Eagle

Rázny odkaz z Európy: tri krajiny hrozia Iránu priamym úderom

01.03.2026 21:45, aktualizované: 22:49

Krajiny zvažujú ničenie iránskych rakiet a dronov pri zdroji.

blanár, eštok

Slovensko v energetickej pasci: uzavretý Hormuz a prázdna Družba ohrozujú našu bezpečnosť, varuje Marek Eštok

01.03.2026 21:10

Mimoriadne zasadnutie ministrov krajín EÚ prostredníctvom videokonferencie na nedeľu zvolala šéfka diplomacie EÚ Kaja Kallasová.

Pakistan, šiitskí moslimovia, protest

Pakistan v plameňoch: po smrti ajatolláha hlásia 22 mŕtvych, dav zaútočil na konzulát USA a budovy OSN

01.03.2026 20:20

Dohromady najmenej 22 ľudí bolo zabitých a ďalších viac ako 120 bolo zranených.

Donald Trump

Súhlasia s Trumpom? Prieskum odhalil, koľko Američanov v skutočnosti stojí za útokom na Irán. Čísla hovoria jasne

01.03.2026 19:25

Postoje Američanov začali agentúry skúmať po spustení izraelsko-amerického vojenského zásahu proti Iránu.