Čínske covid opatrenia sú bakané, zatiaľ čo tie naše boli „svetové“? !

Áno, aj tento môj názorový článok bude ostrý, tvrdý, ale férovo priamy!

 

Avšak na úvod jedna veľmi dôležitá otázka, na ktorú sa akosi dnes nikto nepýta!

Prečo? Prečo je okolo toho tak ticho?

Nuž otázka znie – Už WHO zrušila celosvetovú covid pandémiu?

Akosi neviem o tom nájsť ani jednu jedinú zmienku!

To znamená, že svetová covid pandémia WHO nebola zrušená a teda covid pandémia trvá!

Ako to, že na Slovensku nemáme žiadne covid opatrenia typu covid pasy lebo covid vakcína je bezpečná lebo covid vakcína je sloboda lebo covid vakcína…ako to, že dnes na slovensku takmer polovica populácie nemá v sebe ani len jednu jedinú dávku tej „úžasnej“ covid vakcíny (Von der Leyenovej Pfizer!) a i napriek tomu nemusia mať covid pasy – covid AG test nie starší ako 72. hod, covid PCR test nie starší ako 48 hod…atď. lebo inak nemôžeš ísť do práce, do obchodu iného ako s potravinami…? Už si občan-volič SR zabudol???

Ale to je na iný článok a chce to podrobnú analýzu…

 

Nuž teda takto.

 

„Naše objektívne“ média nám priniesli z ďalekej Číny takúto správu – „Sme na inej planéte ako Katar? Číňania dosahujú svoje covidové rekordy“ – https://svet.sme.sk/c/23078067/cina-pandemia-covid-19-rekord-nakazeni.html alebo aj takto sa nad čínskymi covid opatreniami dnes rozčuľujú v Aktuality.sk – „Číňanom dochádza trpezlivosť s covidom aj komunistami. Takéto protesty nezažili celé desaťročia“ – https://www.aktuality.sk/clanok/4kBvuV8/cinanom-dochadza-trpezlivost-s-covidom-aj-komunistami-taketo-protesty-nezazili-cele-desatrocia/ , keď to isté robili Slováci, tak ich nazývali dezoláti, opice a pod.

 

„Naše objektívne“ média poukazujú na to, že čínsky ľud, sa ponosuje na prísne covid opatrenia, ktoré na nich uvaľuje ich komunistická vláda a oni vidia na TV obrazovkách, že napr. na MS vo futbale v Katare, nie sú žiadne covid obmedzenia, žiadne respirátory, žiadne požadovanie covid pasov o covid testovaniach, o covid vakcinácií…jednoducho nič, a teda čínsky pospolitý ľud sa pýta, či Čína je na inej planéte, ako napr. Katar a aj všetci tí zahraniční fanúšikovia futbalu, čo sú tam na preplnených štadiónoch!

 

Mňa absolútne nezaujíma, čo sa v Číne deje, aké tam majú covidové opatrenia…

V Číne žijú takmer dve miliardy ľudí,  nuž tak nech si doma urobia poriadok sami a my im nič nevnucujme, ba ani nenanucujme!

 

Ale čo ma zaujíma a zaujímať bude je to čo tu s nami covid vystrájali naši „vládni“ za plnej podpory Čaputovej a média, tie „objektívne“, boli doslova zúrivé, aby sa tie covid „pandemické“ opatrenia dodržiavali lebo, kto ich slobodne nedodržiaval resp. sa snažil si zachovať zdravý rozum a nevidel najmenší dôvod plniť takéto, zo zdravotníckeho hľadiska, absolútne nezmysli, tak tí boli dezoláti, hoaxéri a dokonca podľa naj agresívnejšieho covidopandemavakcinára  Petra Schutza zo Sme.sk, ak si nenechajú aplikovať experimentálnu covid Pfizer vakcínu, tak by mali „kvičať, ako tie svine na bitúnku“!

Už ste Slováci zabudli? A tento agresívny „novinár/komentátor“ zo Sme.sk, v tomto médiu veslo vypisuje ďalej, tie svoje agresívne články…Nuž však nech vypisuje, ale nechajme rovnako zaznieť aj múdre názory z tej druhej strany brehu Covid „pandémie“ , minimálne na/v RTVS!!!

Keď sme tu doma museli byť doslova v domácom väzení, i napriek tomu, že sme boli po stránke vírusovej úplne zdraví a videli sme napr. v Srbsku, v Bielorusku, ale aj inde vo svete, že tam nie sú žiadne takéto covid maškarády a pýtali sme sa, ako to, to my tu na Slovensku, sme z inej planéty(?), žijeme na inej planéte(?), tak vtedy „objektívne“ „naše“ média, sa nad tým nepozastavovali, ale naopak, o takýchto demokratických štátoch vyhlasovali, že sú dezoláti, a že covid s nimi zatočí!

Nuž, nezatočil!

Ako to, že Bielorusi ešte na covid do dnešného dňa nevymreli? Veď ak dobre viem, tak tam neboli žiadne Covid patrenia, ba dokonca keď v EÚ, v USA…boli najtvrdšie covid opatrenia, obmedzenia, tak bieloruský prezident Lukašenko išiel so svojim národom hrať hokej, pozri TU –  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/547319-recept-na-virus-od-lukasenka-praca-sport-sauna-vodka/ – názov článku – „Recept na vírus od Lukašenka: práca, šport, sauna, vodka“

 

 

Alebo vyšiel s nimi na jarné polia roku 2020 a povedal jednu múdru vetu – „Ak teraz na jar nevyjdeme na polia, tak čo budeme na jeseň jesť?“

Kto rozumie po rusky pozri TU – https://www.youtube.com/watch?v=kkuEfOQ6IZc&t=286s&ab_channel=CTVBY

 

Záver:

Myslím si, že nateraz k tomu nie je potrebné viac napísať. Pevne verím, že ten čas už nie je ďaleko, keď aj u nás bude môcť zaznieť verejne bez „vládnej“ dehonestácií, bez „vládneho“ vypínania, že sú to články a informácie s nežiadúcim obsahom a tak podobne, aj iný, napr. covid názor, ako ten jeden jediný „pravdivý“ a dozvieme sa veci, z ktorých sa nám budú oči prevracať, ba niektorým aj žalúdok…!!!

 

Politický idiot Šimečka ml. a jeho absurdné politické idiotizmy!

10.03.2026

To už ani nie „prázdna fľaša, do ktorej sa niekto vymoč-l“, ako to PS odkázal ich niekdajší dvorný „český žurnalista“ Arpád Soltész, to sú už úplne politicky prázdne hlavy, plné politicko-idiotských pliev… Naposledy to opäť dokázal Šimečka ml., keď na ostatnej TB (09.03.2026) – https://www.youtube.com/watch?v=O6JnXanyekY , sa ako malý chlapček [...]

Kataríne Lacovej z Na telo odbiehal z témy len a výhradne politik koalície!

09.03.2026

Víkendové politické diskusné resp. „diskusné“ relácie, je najlepšie pozerať (ak vôbec) zo záznamu. Má to niekoľko výhod – zastaviť záznam kedy to potrebujte, vypnúť to, vydýchať sa z toho a následne dopozerať, vrátiť si to o niekoľko sekúnd, minút späť, či ste dobre počuli…a tak ďalej. Nuž teda, tak som si v nedeľu v podvečer pozrel tie [...]

Zelenského režim a jeho Špeciálna poštová operácia voči občanom EÚ! Putinov jediný zničujúci sankčný balíček na EÚ!

08.03.2026

V názve môjho dnešného článku mám dve veľmi dôležité témy. Témy, ktoré úplne zatienia naše vnútropolitické, vnútro spoločenské témy, spory. Pretože, ak by malo dôjsť k naplneniu týchto dvoch hrozieb z nadpisu môjho článku, tak nemáme doma potom už čo riešiť! Takže k téme prvej – zelenského režim a jeho (ich) Špeciálna poštová operácia (ŠPO) [...]

Izrael Jeruzalem Irán útoky bilancia armáda Teherán

Irán skúša limity izraelskej obrany: do útoku zapojil novú generáciu utajovaných rakiet

10.03.2026 10:20

Iránski bojovníci podľa ich slov cielili na vysoko postavené politické aj vojenské ciele v Izraeli.

Miroslav Heredoš

Reforma parkovacej politiky, odpustenie pokút, električenka za 149 eur na rok. Do boja o Bratislavu vstupuje ďalší kandidát

10.03.2026 10:13

V predchádzajúcom boji o primátorské kreslo skončil Heredoš na treťom mieste.

Maroš Žilinka

Pri viac ako polovici krádeží na Slovensku ide o "horalkové krádeže"

10.03.2026 10:11

V januári 2026 bolo pre trestný čin krádeže obvinených celkom 605 osôb.

mimoriadne1, mim1, zemetrasenie, seizmograf

V okolí Šamorína bol zatiaľ najsilnejší dotras februárového zemetrasenia

10.03.2026 09:43, aktualizované: 09:51

Zemetrasenie cítili na južnom Slovensku.