Keby Slovensko malo takého lídra opozície ako Nemecko, tak nie je čo riešiť!

Na Slovensku sa „objektívne“ média nádejajú, že za ich nevídanej, Západu, Bruselu zapredaneckej mediálnej pomoci, sa po PV 2027, dostanú k moci progresivistické a neoliberálne sily, na čele s PS.

Ale nekladú si otázku, či práve oni nebudú v západnej Európe izolovaní a osamotení?

Dnes toto vyčítajú dnešnej vláde a vládnej koalícií, že nemajú partnerov v západnej Európe, že práve oni sú vraj politicky v rámci EÚ izolovaní.

Naozaj?

Nuž tak teda pozrime sa na to bližšie.

Je celkom možné, že ak sa nebodaj PS a spol. dostanú k moci na Slovensku po PV 2027, tak v západnej Európe, bude diametrálne odlišná politická situácia.

A to hlavne v tých najväčších štátoch, ako sú Veľká Británia, Francúzsko, ale predovšetkým Nemecko.

A práve tam, už budú s najväčšou pravdepodobnosťou pri moci resp. blízko moci, politické subjekty, pre ktoré slovenská neoliberálna a progresivistická, k Rusku nenávistná „vláda“, nebude prirodzeným politickým partnerom.

A celkom kľudne sa môže stať, že „slovenská vláda“, za účasti progresivistov a neoliberálov, bude presne z tohto dôvodu, v úplnej politickej izolácii vo vzťahu k Západu, k najväčším ekonomikám západu – Veľkej Británie, Francúzsku a Nemecku.

A prečo tomu tak môže byť?

Nuž presne, pre toto.

Dnešná moc vo Veľkej Británii je na spadnutie.

A niet pochýb, že po najbližších voľbách, s najväčšou pravdepodobnosťou, sa k moci dostanú tí, čo sú v príkrom rozpore s terajšou britskou politikou, hlavne, čo sa týka komunikácie a spolupráce s Ruskou federáciou.

Totiž  Nigel Farage (s najväčšou pravdepodobnosťou budúci britský premiér) je úplným opakom Starmera, čo sa týka vzťahov s RF.

Pretože Nigel Farage, je vo všeobecnosti viac naklonený komunikačnému prístupu k RF, než väčšina britského politického mainstreamu.

Takže slovenské PS, nie je pre nich politickým partnerom a môžem celkom pokojne napísať, že PS a spol., by boli v takomto prípade, ako „vláda“ SR vo vzťahu s novou vládou Británie v akejsi izolácií.

Francúzsko – tu je tiež politická realita podobná tej Britskej.

Emanuel Macron, je dnes na tak nízkej úrovni obľúbenosti u Francúzov, že každý jeden deň, čo je ešte v kresle prezidenta Francúzska, je pre neho zázrakom.

Popularita Jordana Bardellu (Le Penová), je vo Francúzsku tak výrazná, že v najbližších prezidentských voľbách v štáte galského kohúta, už v apríli 2027, má práve on najväčšiu šancu na víťazstvo a následne sú aj celonárodne parlamentné voľby, kde strana Le Penovej, má tiež obrovskú šancu, že ich vyhrá s takým náskokom, že to budú práve oni, čo budú zostavovať novú francúzsku vládu.

A tento politický smer, je na hony vzdialený tomu, čo predstavuje PS a spol.

Takže politická izolácia „vlády“ SR pod vedením PS, je tiež možná realita.

No a napokon, máme tu Nemecko.

Áno, to Nemecko, od ktorého ekonomiky a spolupráce, je naša ekonomika najviac závislá. (aj tu je potrebná diverzifikácia, ako soľ!)

A ktože je najväčším ašpirantom na volebné víťazstvo v Nemecku?

Nuž áno, je to AfD . Alternatíva pre Nemecko.

Táto nemecká politická sila, sa už dlhé obdobie vyhrieva na najvyšších priečkach popularity u stále sa viac prebúdzajúcich Nemcov a to až okolo 30%.

Teda o 10% viac, ako má dnes na Slovensku PS, podľa „objektívnych“ prieskumov verejnej mienky.

A vzhľadom na to, že dnešná nemecká vláda, pod vedením Merza, má historicky najnižšiu dôveru Nemcov, len niekde okolo 16%, tak predčasné voľby v Nemecku, tiež nie sú, až takým preludom.

A ak sa budú konať predčasné voľby v Nemecku, tak na pozadí toho, že Nemecká ekonomika klesá, migranti sú stále viac a viac na špici kriminality v Nemecku, tak AfD, je najväčším ašpirantom na výrazné víťazstvo.

A ak sa AfD dostane k moci, tak bude jednoznačne presadzovať politiku návratu k zdravému rozumu a to je, urýchlené obnovenie jadrovej energetiky v Nemecku, otvorenie plynovodu Nord Stream a obnovenie vzájomne výhodnej spolupráce s Ruskou federáciou.

A toto je absolútne v rozpore s politikou PS a spol.

Takže, ak by sa v Nemecku k moci dostala AfD, tak „vláda“ SR na čele s PS, by bola voči Nemecku, novej nemeckej vláde, v absolútnej izolácií.

A toto tu chceme?

A teraz, prečo by bolo dobre, ak by sme dnes mali na Slovensku lídra opozície takého, akého majú napr. v Nemecku?

A prečo by potom nebolo čo riešiť, že koho voliť v nasledujúcich PV?

Nuž preto, lebo ak by líder slovenskej opozície, sa správal tak, ako líder nemeckej opozície, tak by robil presne toto: – niekoľko predstaviteľov AfD sa zúčastnilo na fóre v Petrohrade (St. Petersburg International Economic Forum – SPIEF 2026).

Za AfD tam boli – Markus Frohnmaier (hlavný zahraničnopolitický hovorca AfD), Steffen Kotré (ekonomický hovorca), Jörg Urban (líder AfD v Sasku) a Petr Bystron (poslanec EP)

A čo tam robili?

Nuž, stretli sa s predstaviteľmi ruských štátnych firiem (napr. Gazprom) a

diskutovali o obnove obchodných vzťahov medzi Nemeckom a Ruskom.

To znamená, že ihneď po tom, čo by sa AfD dostali v Nemecku k moci, okamžite by obnovili všetky politicko-ekonomicko-hospodárske vzťahy s RF na oficiálnej úrovni!

A presne toto musí robiť aj naša politická garnitúra, ktorá tu chce vládnuť na prospech Slovenska a Slovákov.

A PS a spol., to teda nie sú!

Takže, ich ašpirácia na výhru v nadchádzajúcich PV 2027, nech už „objektívne“ média robia okolo nich bárs aké hladkajúce, do neba vynášajúce mediálne tanečky, je mizivá a to je dobre.

Lebo práve takáto „vláda“ SR, by nás doviedla do absolútnej izolácie nie len vo vzťahu k Východu, ale aj vo vzťahu k zmeneným politikám Západu!!!

B. Balogová zo Sme. sk absolútne primitívnym spôsobom hraje na city Slovákov okolo prípadu Hedvigy Malinovej z pred 20 rokov.

25.08.2026

To je niečo neskutočné, čo zase položila na papier „žurnalistka“, dnes vraj hlavná komentátorka „objektívneho“ Sme.sk. Avšak pripomenula mi veľmi dávne časy a úplne iné moje poznanie, ako ona opisuje vo svojom totálne nepríčetnom článku. Ale pekne po poriadku. Beáta Balogová sa tentokrát vytasila s týmto – „Pre istotu po maďarsky až doma“ – [...]

Porovnajme okupáciu sovietsku 1968-1989 s okupáciou nacisticko-nemeckou 1939-1945!

25.08.2026

Máme za sebou ďalší 21. august. Od 21. augusta 1968 je to už 58. august. Do konca roka 1989 sa o 21. auguste 1968 veľa nehovorilo. Určite nie spojitosti, že to bol vpád vojsk Varšavskej zmluvy pod vedením sovietskej armády na naše zvrchované územie. Dnes sa mylne hovorí a píše, že to bol vpád do Československa. Obrovská nepresnosť. Je potrebné jasne hovoriť, jasne [...]

M. Dubéci z PS odkazuje Slovákom – vyhýbanie sa plateniu daní a odvodov je len administratívny šum.

24.08.2026

Ak by sa po PV 2027, nedajbože dostali k moci PS a spol., tak Slováci vedzte, že táto politická smotánka, podľa „objektívnych“ médií a „apolitických“ mimovládok jediná správna voľba pre ďalší „rozvoj“ Slovenska, by si tu zaviedla pre seba nový pojem do nášho právneho legislatívneho systému. Ak by sa niekomu z nich prišlo na to, že si optimalizoval odvod [...]