Ocko eurounijných detičiek naznačil Ruskej federácií, aby nebola taká hlúpa ako USA po II. svetovej vojne!

Veľmi pozorne som si včera pozrel a vypočul celý Trumpov prejav na pôde Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose.

https://www.youtube.com/watch?v=UN2UT7blAok

A nevdojak som si pri ňom, od prvých jeho slov, spomenul na veľmi populárnu pieseň od skupiny OLIMPIC z čias socializmu, pod názvom Já – https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/olympic/ja-5323 , v ktorej sa okrem iného spieva hlavne toto – „Ve všem chtěl mít větší podíl…, … Jen ostatní za nos vodil…, … Každou větu začal slůvkem Já, Každou větu končil slůvkem -já…, … Já, já, já, jenom já, jenom já…, … Já stačím si sám, Já se mám“ – https://www.youtube.com/watch?v=FgTX3A_PEY0&list=RDFgTX3A_PEY0&start_radio=1

Áno presne o tom bol Trumpov prejav.

Jedine o jeho výnimočnosti, o jeho nenahraditeľnosti pre svet. Ale hlavne pre jeho dietky z väčšiny vedenia štátov EÚ.

Sám Trump v tomto svojom prejave „Urbi et Orbi“ pripomenul niekdajšie vyjadrenie sa na jeho adresu, prepytujem GT NATO Marka Rutteho, že je ich „ocko“.

Nuž a tento ich ocko ich vo svojom prejave v Davose doslova rákoskou vyobšíval, že ešte dnes majú a dlho budú mať, z toho červené zadky.

Nie, nejdem tu rozoberať viac ako hodinový samoľúbi prejav Trumpa, i keď by bolo čo, „len“ si vyberiem jednu jedinú stať.

A to naozaj veľmi dôležitú.

A to je tá, keď Trump hovorí, že sa síce Grónsku venovať nechcel, ale akosi mu to nedalo i sa o ňom rozhovoril.

A to naozaj veľmi otvorene.

Trump povedal jednu veľmi zásadnú vec o Grónsku.

Povedal, že po II. svetovej vojne boli USA veľmi hlúpi, keď s Grónskom urobili to, čo urobili.

Trump doslova povedal, že po II. Svetovej vojne oni vlastne Grónsko vlastnili lebo to boli oni, čo ho dokázali oslobodiť resp. zamedziť tomu, že si ho nezabrali nemeckí nacisti.

Dokonca povedal, že nebyť USA, tak sa nie len v Grónsku, ale aj vo Francúzsku, Belgicku, Dánsku, v Grónsku…dnes hovorí po nemecky…

Nuž teda, že okolo Grónska po II. svetovej vojne urobili tú hlúpu chybu, že ho vrátili späť pod „patronát“ Dánska.

Že ak by to vtedy neboli urobili lebo ho už mali, tak dnes by nemusel riešiť „vlastníctvo“ Grónska pre USA!

Rozumiete tomu, vy tam všetci vo vedení EÚ a vo vedeniach všetkých tých „starých“ členských štátov EÚ?

Rozumiete, čo vlastne Trump povedal?

Čo Vám naznačil smerom k dnešnej Ruskej federácií?

Že aj bývalý Sovietsky zväz a jeho nástupník RF, urobili veľkú chybu, keď po II. svetovej vojne mali ¾ Európy pod palcom a následne ich pustili „k vode“?

Že dnes si majú tieto v II. svetovej vojne vybojované územia vziať späť, ako si USA/Trump ide vziať späť Grónsko?

Sa nad tým zamyslíte!

P.S.:

A už len jedna perlička z Trumpovho prejavu.

Všimli ste si Vy všetci „zelení“ Vy grindýlaci, že Vašu zelenú EÚ politiku Trump nazval ako podvod a Vás všetkých hlupákov, ktorí ničia sami seba?

Teda vlastne národy, ktoré by ste mali viesť k prosperite, vy vedome vediete k záhube?

Škandál galaktických rozmerov a „objektívne „ média zákerne mlčia! Nedovoľme to zapadnúť prachom!

13.06.2026

Za toto, sa v rokoch 2020-2023 na Slovensku doslova ľudia , ktorí sa odvážili nahlas vysloviť napísať (aj ja tu patrím a hrdo sa k tomu hlásim), že C-19 a podobné biologické zbrane, sú vyvíjané USA administratívou po svete zámerne, a že jeden z dôvodov prečo RF 24.2.2022 vojensky vstúpila na východné územia Ukrajiny lebo tam USA majú moderné veľké biologické [...]

Vedúcu úlohu KSČ sme vymenili za diktát EÚ! Veľmi hlúpe rozhodnutie!

12.06.2026

Vypustenie, zrušenie… Čl.4 z Ústavy ČSSR, ktoré vykonalo vtedajšie federálne zhromaždenie ČSSR dňa 29.11.1989, bol jednoznačne správny krok. V demokratickej spoločnosti majú byť politické práva rovné. To dnes máme. Máme? A tu niekde, touto otázkou, sa začína hlavná téma, myšlienka tohto môjho článku. Ale pekne po poriadku od „Adama“, pre progresivistov, [...]

Britský premiér farizejský hovorí o odpornom čine! Toto tu chceme?

11.06.2026

Áno, toto sú tí západní nadutí farizeji! A áno, britský premiér Keir Starmer, ktorý v Británii stratil dôveru, už aj u domácich zvieracích miláčikov, sa nanajvýš pokrytecky vyjadril k brutálnemu, hororovému incidentu, ktorý sa odohral na ulici v írskom Belfaste – [...]

autobus nehoda

V Sobranciach došlo k nehode autobusu a dvoch vozidiel

13.06.2026 22:00

Pri dopravnej nehode sa zranili tri osoby.

laboratórium, vedci, vedkyňa, žena, pokus, chémia, skúmavka

Šéfka tajných služieb Gabbardová: USA financovali 120 biologických laboratórií v 30 krajinách, vrátane Ukrajiny

13.06.2026 21:00

Spojené štáty dlhodobo financovali biolaboratória v desiatkach krajín sveta, uviedla šéfka amerických tajných služieb Tulsi Gabbardová.

Gay, gej homosexuáli, LGBTI, dúhový pochod,

Rakúsko vo farbách dúhy: Viedeň zažila najväčší pochod za práva LGBT+ v histórii

13.06.2026 20:17

320-tisíc ľudí sa dnes podľa organizátorov vo Viedni zúčastnilo na pochode na podporu LGBT+ komunity.