Čaputovej odkaz – Dajte mi s tým už všetci pokoj!

Nuž teda, ako začať?

Asi takto – „To by tak hrálo, ty nechceš zrovna málo!“

Je to citát časti textu, z tohto hudobného hitu roku 1984 –  https://www.youtube.com/watch?v=jOIwhD0ECMI

Ale pekne po poriadku.

Na Čaputovú sú zrejme vyvíjané silné politické tlaky.

Silné tlaky, hlavne z jej politickej Alma mater PS, ale aj z politického spektra, ktoré je ochotné, ba priam baží, po vládnej povolebnej spolupráci s týmto progresivistickým, médiami na výslní, umelo udržiavaným, politickým subjektom.

Majú predstavu (mylnú!), že Čaputová by im dopomohla k víťazstvu v nastávajúcich voľbách a oni by už konečne dali Slovensko, teda ich krajinu, „do poriadku“!

A vrátili by ju na tú „správnu“ stranu sveta, dejín…

Pravdepodobne si to predstavujú tak, že by ju dali, ako jednotku na kandidátnu listinu PS, ako „nezávislú“, asi tak, ako ona spravila Ódora „nezávislým úradníckym premiérom vlády SR“.

Následne, ak by im svojimi preferenčnými hlasmi dopomohla k „vláde“ (Boh ochraňuj!), tak by sa mohla opäť politicky stiahnuť.

Čaputová tieto silné tlaky  vníma, teda jednoznačne citlivo, a všetkým odkazuje – Dajte mi stým všetci pokoj!

Áno, nepíše to tak politicky hulvátsky, ale zaobalila to, do takejto citlivosti – „Z politiky som odišla, neplánujem sa do nej vrátiť a ani sa v nej angažovať.“

https://www.facebook.com/zcaputova/posts/pfbid02y8k5a1LvjRTmuEZSFHhccY49dnqiydiBMgh7s3g9AHKLavAZpHRKEqBWEYRHYBwyl

Nuž teda, ešte raz – „To by tak hrálo, ty nechceš zrovna málo!“

Odísť z politiky a tváriť sa, že počas 5. rokov „prezidentovania“, sa z jej strany nič mimoriadne neudialo, tak to teda nie!

Počas týchto 5. rokov, jej politického bačovania, sa spoločnosť rozdelila na dve totálne nezmieriteľné tábory a jej vklad do tohto, bol najväčší.

Čaputová vo svojom FB statuse ešte píše, že – „Snažím sa byť užitočná pre spoločnosť iným spôsobom, pracovať na zvýšení súdržnosti Slovenska. Silnejšia, odolnejšia a menej rozhádaná spoločnosť je totiž najlepším predpokladom jej dobrého fungovania.“

Ale toto je hlboké nedorozumenie!

Ak Čaputová chce byť užitočná tým, že bude pracovať na zvýšení súdržnosti Slovenska, tak tu musí byť oveľa konkrétnejšia.

Lebo ak myslí „apoliticky“ to, že bude pracovať na zvýšení súdržnosti Slovákov, len tých, čo stoja na tej „správnej“ strane dejín, teda tých na strane progresivizmu a neoliberalizmu, tak potom áno, tu sa jej v tomto dá veriť!

Lebo, ak by to myslela úprimne (čistá fikcia!), tak by musela začať sama od seba a sypať si politicky popol na hlavu, vo veľkých množstvách, dennodenne!

Mala by začať hneď od začiatku a mnohé veci okolo svojho raketového nástupu do najvyššieho poschodia našej politiky, Slovákom podrobne ozrejmiť.

Napr., ako to bolo s jej rozprávkovo rastúcimi preferenciami pred PrV 2019.

Ako to bolo s tým, že sa Robert Mistrík, ako sprvoti naj kandidát na Prezidenta SR, zrazu vzdal v jej prospech.

Prečo následne, keď zasadla do úradu Prezidenta SR, sa vtedajšej vládnej koalícii otočila politickým chrbtom a odmietala sa stretnúť s predsedom, vtedy najsilnejšej vládnej koaličnej strany, s Robertom Ficom!

Odmietala sa stretnúť s vtedajšou parlamentnou opozíciou v opozícií – K-ĽSNS, HNUTIE REPUBLIKA!

V čase covid „pandémie“ nezabránila konaniu celoštátnych plošných matovičových AG covid testovačiek! Po ktorých tu nastal vírusový Armagedon!

Ako hlavný veliteľ OS SR, na toto proti ľudské konanie, poskytla maximálne nasadenie vojsk SR!

V čase nástupu covid „vakcinácie“, sa „preslávila“ svojou reklamou na Covid „očkovanie“, že „Vakcína je sloboda“!

To vtedy nezmieriteľne nerozdeľovala slovenskú spoločnosť?

Veď jasne hlásala, že tí, ktorí sa odmietnu nechať touto chémiou biologicky „ovakcinovať“, tak tí jednoducho nebudú mať na Slovensku slobodu!

Následne politicky alibisticky, doslova a do písmena, zmarila dve konania Referenda o konaní predčasných PV!

Nech vysvetlí Slovákom, prečo politickou svetelnou rýchlosťou podpísala „obrannú“ Dohodu o vojenskej spolupráci s USA?

Keď nerešpektovala, ani názor a pripomineky, nie len laickej verejnosti, ale ani tej vysokoodbornej!

Absolútne sa nezaoberala pripomienkami GP SR a úplne odignorovala aj pripomienky Občianskeho združenia – Zjednotení za mier – https://www.teraz.sk/slovensko/k-navrhu-dohody-o-obrannej-spolupraci/602310-clanok.html

Prečo naťahovala politickú agóniu na Slovensku po tom, ako Igor Matovič, po roku hrôzovlády, podal demisiu a ona ho naspak ruky vymenovala do jeho druhej hrôzovlády, za „ministra financií“ SR?

Po 24.2.2022, sa jasne podieľala na zatiahnutí Slovenska, do tohto totálne nezmyselného vojenského konfliktu na UA!

Súhlasila s odzbrojením SR, ako ho realizoval vtedajší „minister obrany“ SR Jaroslav Naď a dokonca schvaľovala jeho odovzdanie našej jedinej S300 na UA – https://www.facebook.com/zcaputova/posts/pfbid022zqtZ6xdBJ9AjNa9C1JtytdxkYc22Z3LyjBaEGjGGv7ykD41bvSDGLZWZFBNZHmkl – Čaputová vtedy na FB píše – „Darovaním obranného systému S-300 pomáhame znížiť počet civilných obetí tragického konfliktu na Ukrajine…, … Aj bez S-300 bude teda naše nebo chránené…“

Naozaj? A je chránené aj dnes, našou armádou?

Prečo naťahovala politickú agóniu na Slovensku, keď bola hrôzovláda dlhé mesiace v demisií?

Prečo nevolala po urýchlených predčasných PV!

Prečo si sama zložila svoju „úradnícku vládu“ a parlamentným subjektom, to len surovo oznámila?

A takýchto otázok na Čaputovú je nespočetné množstvo!

A všetkým tým, sa Čaputová najviac zaslúžila o rozdelenie našej spoločnosti, ktoré následne vyvrcholilo do atentátu na Predsedu SR!

A dnes politicky drzo verejne vyhlasuje, že jej dnešnou najväčšou snahou je pracovať na tom, aby slovenská spoločnosť bola súdržná!

Tak nech sa pozrie, čo stvára Jaroslav Naď a jeho „Demokrati“!

Nech začne u nich!

Nech vysvetlí svoje politickej Alma mater PS, že úlohou politickej opozície nie je Vláde škodiť, ale ju kritizovať, kontrolovať, navrhovať iné efektívnejšie riešenia, oboznamovať širokú verejnosť so svojim politickým programom…

Záver je len jediný.

Čaputová nie je tá, čo má dnes byť tou osobou, čo má Slovensko spájať, čo má na Slovensku dopomáhať k súdržnosti nášho slovenského ľudu, pokiaľ sa nepostaví pred tento národ tvárou v tvár a nevysvetlí všetko to, o čom píšem vyššie v texte tohto môjho článku!

Politický krvilačná opozícia, ako aj jej naklonené „objektívne“ média!

12.05.2026

Včerajšieho rána nevedeli dospať! Iste sa v noci prehadzovali, spať nemohli, pot ich oblieval…len, len nech je už ráno…nech sa to už konečne začne a ihneď aj skončí…,a ako inak, „spravodlivo“… Ale pekne po poriadku. Včera, pre našu „spravodlivú“ opozíciu a im naklonené „objektívne“ média, nastal deň „D“, na ktorý tak túžobne dlhé [...]

TV Markíza v Na telo – dve nenávistne progresivistky!

11.05.2026

Vo víkendových politických debatách, ako to už býva zvykom, sa to len tak hemžilo neviazaným lumpen progresivizmom. V Sobotu, v Sobotných dialógoch STVR – Michal Šimečka, v nedeľu TA3 V politike – Tomáš Valášek a rovnako v nedeľu TV Markíza Na telo, až dve progresivistky. Jedna pravá – akási Lucia Yarová. Tá druhá „nepravá“ v pozícií moderátorky – [...]

Strašia vojenskou prehliadkou v Moskve! Čakajú na takúto vojenskú prehliadku?

10.05.2026

Opäť ďalšia brutálna, špinavá a vo svojej podstate, aj najväčšia protiruská propaganda, strašenie tým, že na Červenom námestí v Moskve, sa aj tohoročného 9. mája konalo všeruské pripomenutie si víťazstva ZSSR nad nemeckým nacisticko-fašistickým hitlerovským Nemeckom vo Veľkej vlasteneckej vojne od 22. júna 1941 do 9. mája 1945, ktoré je konané len preto, aby [...]

Aupark, prístavba, zelená stena,

Lúpež ako z filmu v Bratislave: Neznámy páchateľ rozbil vitrínu a odniesol si šperky

13.05.2026 22:20

Polícia sa v tejto súvislosti obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc.

Posledné objatie Nicolasa Sarkozyho a jeho manželky Carly Bruni-Sarkozy.

Sarkozymu hrozí tvrdý pád: prokuratúra žiada sedem rokov väzenia a zákaz návratu do politiky

13.05.2026 21:38

V kauze financovania kampane Líbyou žiadajú pre francúzskeho exprezidenta väzenie.

netanjahu

Tajná schôdzka počas vojny s Iránom. O čom Netanjahu rokoval s lídrom Emirátov?

13.05.2026 21:15

Schôdzka sa podľa agentúry Reuters konala koncom marca a trvala niekoľko hodín.

Russia Putin

Putin ukázal svaly. Rusko chystá rakety, ktoré majú preraziť každý protiraketový štít

13.05.2026 20:45

O nových jadrových zbraniach Putin podľa pozorovateľov často hovorí v situácii, keď nemôže oznámiť nové úspechy vo vojne proti Ukrajine.