P. Pellegrini – „Referendum s požadovanou otázkou o vstupe SR do EÚ, nemalo byť vtedy možné vyhlásiť. “

Nie, nepomýlil som sa.

Ale pekne po poriadku.

Včera, sa nám Pellegrini hrdo postavil pred prezidentský mikrofón a hrdým, ráznym hlasom Slovákom oznámil toto – „…referendum s požadovanou otázkou nie je možné vyhlásiť.“ – https://www.prezident.sk/article/prezident-sr-referendum-nie-je-mozne-vyhlasit/

A ako znie táto referendová otázka, ktorú podpísalo 395 401 (https://sho.sk/video-verime-ze-peter-pellegrini-bude-respektovat-volu-takmer-400-tisic-slovakov-a-referendum-vyhlasi/ ) ?

Nuž presne takto – „Súhlasíte s tým, aby Slovenská republika neuplatňovala sankcie voči Ruskej federácii, ktoré škodia slovenským občanom, živnostníkom aj podnikateľom?“

Skôr, ako budem pokračovať, chcem na tomto mieste citovať referendovú otázku z roku 2003, keď sa Slováci mali možnosť v Referende vyjadriť, či sú za vstup SR do EÚ alebo nie.

Otázka znela takto – „“Súhlasíte s tým, aby sa Slovenská republika stala členským štátom Európskej únie?“ – https://sk.wikipedia.org/wiki/Referendum_na_Slovensku_v_roku_2003

Obidve referendové otázky, tá dnešná – 2025, aj tá z roku 2003, sú stručné, jasné a každému zrozumiteľné!

Avšak, pri tej dnešnej referendovej otázke o tom, aby SR, už nedala ani jeden podpis pod EÚ protiruské sankcie, má Pellegrini takéto stanovisko – „V požadovanej otázke sa skrývajú hneď minimálne tri zásadné nejasnosti, s ktorými sa jednoducho nie je možné vysporiadať.“

Nuž teda idem porovnať s čím, sa Pellegrini dnes nevie vysporiadať a s čím sme sa v roku 2003, bez najmenších problémov vysporiadali a nebola to prekážka, aby sa vtedajšie Referendum o vstupe do EÚ mohlo vykonať, uskutočniť.

Pellegriniho prvá nejasnosť – „Prvou nejasnosťou, dámy a páni je, čo sa myslí pod pojmom Slovenská republika. Ide len o štátne orgány? Alebo ide aj o celý podnikateľský sektor, respektíve každého jedného občana? Ide aj o slovenské obce, mestá a vyššie územné celky?“

Tak sa pýtam Pellegriniho, v Referende v roku 2003, čo v referendovej otázke znamenal pojem „Slovenská republika“?

Išlo vtedy o to, že vstup do EÚ, sa bude týkať, len štátnych orgánov? Alebo sa tento vstup SR do EÚ, bude týkať aj podnikateľského sektora, resp. každého jedného občana, slovenských obcí, miest a územných celkov?

Nuž keby bolo vtedajšie Referendum o našom vstupe do EÚ posudzované dnešnou (anti)logikou Pellegriniho, tak potom, ani toto Referendum nemalo byť vypísané!

Takže prvá Pellegriniho nejasnosť, je jednoznačne blud ako Brno!

Otázka znie, ktorý mudrc z jeho poradcovského ansámblu mu poradil takúto idotinu, ako jednu z troch prekážok nevypísania Referenda o neuplatňovaní sankcii proti RF Slovenskou republikou!

Pellegriniho druhá nejasnosť je táto, citujem ho – „Druhou nejasnosťou sú sankcie voči Ruskej federácii. Opäť, ide len o štátne orgány Ruskej federácie? Alebo ide o všetkých jej občanov?“

To aj pri Referende o vstupe SR do EÚ, sa mohlo pre nevypísanie takéhoto referenda s takouto vtedajšou otázkou, rovnako politicky šermovať?

Mohla vtedajšia „druhá nejasnosť“ pri vtedajšej referendovej otázke znieť  takto, dnes pellegrinovsky? – „Druhou nejasnosťou voči členským štátom EÚ je, či po našom vstupe do EÚ, sa to bude týkať, len štátnych orgánov členských štátov EÚ a zároveň, aj všetkých jej občanov?“

Takže, aj táto dnešná Pellegriniho „druhá nejasnosť“, v dnešnej referendovej otázke, prečo sa rozhodol samojedine Referendum nevypísať, je blud a nemá žiadnu oporu v zdravo zmýšľajúcom rozume!

Opäť, ktorý z jeho poradcovského ansámblu, mu vnukol takúto druhú výhovorku, totálne idiotskú?

A tretia Pellegriniho nejasnosť v tejto dnešnej referendovej otázke znie takto, citujem ho – „Kto a na základe čoho dokáže jednoznačne stanoviť, ktoré sankcie škodia slovenským občanom, živnostníkom aj podnikateľom? Ktorý orgán a podľa akého zákona by to mal posudzovať?

Veru, veru „dobrá“ otázka.

Nuž teda, aj v roku 2003, sa nemuselo Referendum o našom vstupe do EÚ vykonať, ak by vo vtedajšej referendovej otázke bola takáto „tretia nejasnosť“, ktorá by znela napr. takto – „Kto a na základe čoho dokáže jednoznačne stanoviť, čo slovenským občanom, živnostníkom, podnikateľom po vstupe do EÚ uškodí a čo pomôže? Ktorý orgán a podľa akého zákona by to mal posudzovať?“

Takže aj tu je jasne vidieť, že aj „tretia nejasnosť“ Pellegriniho, je v úplnom rozpore so zdravým rozumom a je to totálna hlúposť, blud, idotizmus!

Opäť, ktorý z jeho poradcovského ansámblu, mu vnukol takúto tretiu výhovorku, totálne idiotskú?

Veľmi závažné slová odzneli na koniec Pellegriniho zdôvodnenia, prečo sa on samojediný, rozhodol nevýpisať toto Referendum s takouto otázkou, je toto, opäť ho citujem – „nie je možné ani teraz a ani v budúcnosti preveriť vážne podozrenia o pravosti podpisov.“(!)

Lebo vraj, sa teraz stalo toto, opäť citujem Pellegriniho – „…človek, s prístupom do otvorenej databázy obyvateľov Slovenskej republiky, bude môcť napríklad s podporou umelej inteligencie v rozsahu niekoľkých týždňov odovzdať formálne a na prvý pohľad úplne dôveryhodne vyzerajúci dostatočný počet podpisov pod akúkoľvek otázku vyzývajúcu na zvolanie akéhokoľvek referenda.“(!)

Pellegrini týmto jasne povedal resp. obvinil Petičný výbor, že podvádzal!

Že sa dopustili tohto obzvlášť závažného trestného činu – „Falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky“ – https://www.lewik.org/term/1343/falsovanie-a-pozmenovanie-verejnej-listiny-uradnej-pecate-uradnej-uzavery-uradneho-znaku-a-uradnej-znacky-trestny-zakon/

Pýtam sa – je podpisový hárok a všetky sprievodné listinné dokumenty, ktoré sa do kancelárie Prezidenta SR odovzdávajú pre vypísanie Referenda verejnou listinou, verejnými listinami?

Podľa mňa jednoznačne áno!

Takže, ak Pellegrini má takéto podozrenia, že mohlo dôjsť k takémuto trestnému činu za pomoci umelej inteligencie, tak mal okamžite konať!

Mal konať a toto podozrenie z obzvlášť závažnej trestnej činnosti, mal ihneď, bezodkladne nahlásiť OČTK, priamo na GP SR!

Lebo, kto trestný čin vedome zatají, ho nenahlási, tak sa dopúšťa rovnakého trestného činu, minimálne spolupáchateľstvom, ako ten, ktorý ho mal spáchať resp. ho spáchal!!!

Záver:

Týmto svojim ďalším protislovenským konaním (jedno bolo, aj odsúhlasenie vo Vilniuse B9, navýšenia na „obranu“ z 2% na 5% HDP!), si Pellegrini vykopal svoj vlastný politický hrob a jeho ďalšia politická kariéra ma len jedno smerovanie – smerovanie do politického zabudnutia a zatratenia!

Stáva sa nevoliteľným!!!

Čaputová, Čurilovci, Žilinka. . .

04.11.2025

Zvykne sa hovoriť, že všetky cesty vedú do Ríma. Na Slovensku s najväčšou pravdepodobnosťou v rokoch 2020-2023, všetky politické cesty viedli do Prezidentského paláca…a s najväčšou pravdepodobnosťou, aj všetky politické cesty von… Ale pekne po poriadku. Včera sa udialo toto – „Žilinka nevyhovel „čurilovcom“, obvinenia za zneužitie právomoci platia“ [...]

Tibor Gašpar v Na telo sedel vedľa medúzy a mlčal! Prečo?

03.11.2025

Medúza – morský živočích, ktorý je na pohľad neškodný, pre niekoho úchvatný, ale POZOR! Medúza je aj veľmi nebezpečná. Dokáže nie len bolestivo človeka v mori popŕhliť, ale niektoré dokonca aj usmrtiť! Napr. táto – Chironex Fleckeri (morská osa) – „…je najjedovatejšia najsmrteľnejšia medúza na svete…,… je takmer neviditeľná, takže je [...]

Duchoň im veľmi nevyšiel, tak to skúsili s Nepelom!

31.10.2025

Niektoré „veľdiela“ súčasnej slovenskej kinematografie naozaj „stoja“ za to! V nedávnej minulosti veľkú nevôľu u Slovákov vyvolal film o našom, hádam naj spevákovi za ostatné desaťročia, o Karolovi Duchoňovi. Film sa nezameral na jeho spevácku a umeleckú jedinečnosť, ale išiel výhradne po jeho súkromných veciach. Čo koho do toho?! Prečo protagonisti tohto [...]

krypto, Bybit, kryptomena

Európski vyšetrovatelia rozbili sieť podvodníkov s kryptomenami

04.11.2025 20:01

Pri raziách zaistili viac ako 1,5 milióna eur v hotovosti a v kryptomenách.

Ľubomír Andrassy

Európa stráca dych a smeruje k historickému dlhu. Šéf NKÚ: Žijeme na úkor budúcich generácií

04.11.2025 20:00

Čísla podľa šéfa NKÚ hovoria jasne – dlh únie by sa do roku 2027 mohol vyšplhať až na úroveň 900 miliárd.

Pellegrini Pavel

Pellegrini pricestoval do Prahy na koncert košickej filharmónie, privítal ho Pavel

04.11.2025 18:56, aktualizované: 19:50

Hlava štátu sa stretne aj so šéfom hnutia ANO Andrejom Babišom.

wilders, jetten

Wilders uznal porážku v parlamentných voľbách. Bude mať Holandsko najmladšieho premiéra v histórii?

04.11.2025 18:48

Hoci Wilders uznal Jettenovo víťazstvo, vzápätí sľúbil, že bude jeho vláde v opozícii "tŕňom v oku" a jej éra bude mať "krátke trvanie."