Dnešná „najmúdrejšia“ opozícia, ktorá svoju politickú „múdrosť“ opäť raz v plnej nahote odkryla aj v ostatnom víkende v rôznorodých politických debatách, hlavne akási Tamara Stohlová, z „naj“ politického subjektu – PS v relácii V politike na TA3, sa pohoršovali na tom, že si dnešná vládna koalícia pridelila rôzne finančné benefity, niektoré až do konca života, akými sú napr. navrhovaná doživotná renta vo výške 5000 eur pre GP SR alebo doživotná renta pre predsedu Vlády SR.
Iste, opozícia piští lebo dnes je na pozícií GP SR Maroš Žilinka, ktorého politický nemusia a ešte večšmi nemusia Roberta Fica, ktorý je dnes úplne legitímne po 4. krát na pozícií Predsedu Vlády SR.
Zaujímavé je aj to, že na politickej scéne je zatiaľ bez nároku na doživotnú rentu druhý najvyšší ústavný činiteľ SR a tým je Predseda Parlamentu SR.
I keď minulý rok o tom úvaha bola – „Nárok na doživotnú rentu zrejme budú mať aj bývalí predsedovia vlády a šéfovia parlamentu“ – https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/714422-narok-na-dozivotnu-rentu-zrejme-budu-mat-aj-byvali-predsedovia-vlady-a-sefovia-parlamentu/
V poriadku.
ALE, ak si tu majú byť rovní v nároku na poberanie doživotnej renty, tak v Ústave SR si rovní nie sú!
V Ústave SR má isté obmedzenia, čo sa týka výkonu mandátu, len Prezident SR!
A to takéto – „Čl. 103 – ods. (1) – Za prezidenta možno zvoliť každého občana Slovenskej republiky, ktorý je voliteľný za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a v deň voľby dosiahol vek 40 rokov.
Ale hlavne, že – ods. (2) – Tá istá osoba môže byť zvolená za prezidenta najviac v dvoch po sebe nasledujúcich obdobiach.“
Takže, Prezident SR má obmedzenie stať sa tri krát po sebe Prezidentom SR!
A to aj vtedy, že by ho Slováci-voliči absolútnou väčšinou opäť chceli za svojho Prezidenta!
Nuž oproti Predsedovi Parlamentu SR a Predsedovi Vlády SR, je to jasná politická diskriminácia, ktorá v demokratickom zmýšľaní nemá najmenšej opory!
Na túto politickú diskrimináciu poukazujem preto lebo dnešná opozícia na čele s PS, hlasno kričí, že, čo je to za rozhodnutie voličov SR, že si po 4. krát zvolili za Predsedu Vlády Roberta Fica!
Nuž tak potom príďte do Parlamentu s návrhom na zosúladenie ústavných politických práv všetkých troch najvyšších ústavných činiteľov SR buď tak, že im dáte rovnaké podmienky, aké má dnes Prezident SR v našej Ústave alebo tak, že aj Prezidentovi SR v Ústave zrušíte podmienku, že môže byť slobodnými občanmi SR, v slobodných demokratických voľbách, zvolený za Prezidenta SR len dva krát po sebe idúcich volebných období!
P.S.:
Môžeme od PS očakávať, že do prezidentských volieb, ktoré by sa mali konať na jar 2029, nanominujú opäť Zuzanu Čaputovú?
Celá debata | RSS tejto debaty