Čaputovú nechali zapadnúť prachom! Prečo?

Aby som bol presnejší, zapadnúť politickým prachom.

Na úvod pre mojich permanentných kritikov, ešte raz opakujem, že ani teraz, ako nikdy predtým a aj potom, som o Čaputovej nepísal, ako o súkromnej osobe, ale len a výhradne ako o političke.

A keďže máme rovnosť pohlaví, máme tu vysoko politicky rozvinutú emancipáciu, tak Čaputová je pre mňa ani nie politička, ale vo všeobecnosti politik a teda aj na ňu mám rovnaký meter, ako na ktoréhokoľvek politika – muža!

Myslím, že som to vysvetlil úplne jasne a teraz k podstate tohto môjho článku.

Je až zarážajúce, ako sa zo dňa na deň po Čaputovej zľahla politická zem.

Hlavne tá mediálna!

Hlavne tých médií, ktoré ju na počiatku stvorili, potom ju po celý jej čas „prezidentovania“ na mediálnych rukách nosili, doslova ju mediálne ako politika blahorečili, politický vlások na jej politickej hlave skriviť nedovolili… a dnes ticho!

Niekto by povedal, však sama sa rozhodla, že sa stiahne z politickej scény, či už domácej alebo európskej, nedajbože svetovej.

Ale prečo sa jej tak na rýchlo zriekli?

Veď je politický potenciál, na základe ich onehdy mediálnych chválospevov, by sa dnes dal využiť!

Napríklad by sa dal využiť pri tých vojnovo štváčskych šialencov, ktorí si hrdo hovoria „koalícia ochotných“, pričom je to spolok nenávistníkov a boja chtivých chudákov, ktorí nechcú ísť bojovať proti Rusom osobne, do prvej bojovej línie, ale sprostredkovane životmi ďalších a ďalších Ukrajincov a ich radových vojačikov!

Veď Čaputová bola vždy ochotná priložiť ruku k dielu, ak sa jednalo o nenávisť voči Rusku!

Čaputová vždy stála na tej správnej strane dejín, čím sa dennodenne chválila a nás ostatných za iný názor, ako mala ona, hanila a pomätencami nazývala!

Ako to, že ju teraz na svetlo politické nevyťahujú, keď svojho času, mala potenciál byť šéfkou NATO?!

Čo, už sme zabudli?

Nuž tak si to pripomeňme – 17. apr. 2023  – „Dostane sa Zuzana Čaputová do najvyššej funkcie NATO? Zahraničné denníky tvrdia, že šanca je naozaj vysoká“ – https://www.aktuality.sk/clanok/oHe4gkn/dostane-sa-zuzana-caputova-do-najvyssej-funkcie-nato-zahranicne-denniky-tvrdia-ze-sanca-je-naozaj-vysoka/

Vtedy ju aj takto chválili – „…novým generálnym tajomníkom by mala byť žena, ideálne z východného krídla NATO. Práve Zuzana Čaputová je jednou z tých, na koho tieto parametre dokonale sedia.“

Takže vtedy tými dvomi naj parametrami boli to, že by to mala byť žena a mala by byť z východného krídla NATO!

Nuž bez urážky, naozaj „vysoké“ nároky a kritéria na obsadenie šéfa NATO!

Dnes Čaputová už tieto kritéria nespĺňa, že si ju neberú do svojho spolku ochotných bojovať do posledného ukrajinského vojaka a zopár vojakov členských štátov NATO proti, pre nich nenávideným Rusom?!

Prečo si ju nevytiahnu?!

Však ona by ich potiahla!

Vie dokonale počúvať!

Vie dokonale čítať, akýkoľvek text, ktorý je jej odovzdaný!

Vie dokonale stáť vždy na tej správnej strane akýchkoľvek dejín!

Je blízkou politickou priateľkou Zelenského!

Jasne tvrdí, na základe jej dostupných „faktov“, že ruská agresia na Ukrajine bola, je…ničím a nikým nevyprovokovaná!

Po každej stránke spĺňa všetky vojnovo-štváčske kritéria!

Vekom je v najlepších politických rokoch!

Tak prečo ju, minimálne mediálne neoprášite!

Veru, je čas ju politicky oprášiť, aj tu doma v súvislosti s tým, čo sa tu dialo v rokoch 2020-2023!

Čaputová ani tu nesmie ostať bokom!

Nesmieme zabudnúť na jej (vedúcu!) úlohu počas doby covidovej, počas doby covid „vakcinácie“ a aj počas doby po 24.2.2022!

Lebo ako sa hovorí –„Ryba smrdí od hlavy“ a v rokoch 2020-2023, bola Čaputová tou slovenskou rybou hlavou!

Takže, ak predseda Vlády SR Fico na svojich TB sa nazýva, že pred Slovákmi si pripadá ako idiot lebo ľudia, všade tam kam príde, sa ho pýtajú, že kedy konečne, po trestnoprávnej, občianskoprávnej stránke, dôjde na tých, čo nás tu v rokoch 2020-2023 bezdôvodne gniavili…, ak minister vnútra Šutaj Eštok na druhý deň na svojej TB potvrdí, že všetky tie nekalosti z týchto rokov budú vyšetrené a po právom aj „odmenené“, tak by Čaputovú z toho vynechávať v žiadnom prípade nemali!

Takže, ak si ju nechcú mediálno-politicky oprášiť vojnový štváči spolku všetkého ochotných, tak ju mediálne oprášte vy, vy dnešná vládna koalícia a pripomeňte Slovákom jej „zásluhy“ počas rokov 2020-2023!!!

A veru nebolo ich málo!

Lebo aj toto ste svojim voličom pred PV 2023 sľubovali a vaši voliči na to, už viac ako rok a pol, zatiaľ trpezlivo (dokedy?!) po práve čakajú!

Nedotknuteľná Čaputová opäť mimo záber!

28.04.2026

Pozor, tu ide o veľmi vážnu vec! Tu ide o bezpečnosť štátu! O vedomé ohrozenie bezpečnosti nášho štátu! O vedomé ohrozenie bezpečnosti občanov SR, Slovákov! Všetko to načal ihneď po svojom víťazstve v Maďarsku akýsi Péter, ktorý hodil do pľacu hlášku, že pred slovenskými PV 2023, sa Viktor s Robertom dohodli, že Viki navozí na maďarsko-slovenské hranice [...]

Opozícia – Fico stratil Orbána! Realita? Fico môže získať oveľa silnejšieho partnera, partnerov v EÚ!

27.04.2026

Veru, aké ovácie sa hrnuli z hrdiel dnešnej slovenskej opozície na čele z PS po maďarských celoštátnych voľbách. Že Fico stratil Orbána! Naozaj detinské. Keď v Bulharsku vyhralo vraj „pro ruské“ Progresívne Slovensko, pardon, fuj takto sa pomýliť… – Progresívne Bulharsko, tak hrdla slovenskej opozície sa stiahli. Hláska zo seba nedokázali vydať. Ale dnes [...]

Ropovod Družba funguje! A to je všetko? Viac nič? Stratená misia EK sa už vrátila. .. ?

26.04.2026

Keď zelenského suita oznámila, že cez ropovod Družba nemôže byť prepravovaná ropa na Slovensko, lebo bol poškodený „ruským“, vraj zámerným útokom, tak vo vedení EÚ/EK, to nikoho mimoriadne nevyrušovalo. Západná časť EÚ veselo prepravovala k sebe ruskú ropu tankermi, Hormuzský prieliv ešte nebol zablokovaný, takže úplná pohodička. Čo tam po Slovákoch, po [...]

Trump

Disney má problém, vtip o Melanii spustil búrku: Trump žiada Kimmelovu hlavu, FCC preveruje licencie ABC

28.04.2026 21:59

Trump označil Kimmelov žart za „podnecovanie k násiliu“ a Melania Trumpová ho obvinila z prehlbovania toxickej atmosféry.

Chorvátsko Dubrovník Summit SR trojmorie Pavel Pellegrini

Pellegrini v chorvátskom Dubrovníku varuje: Bez prepojenia regiónu by Slovensko mohlo mať zásadný problém

28.04.2026 20:53

Investície do prepojenia regiónu nie sú luxusom, ale nutnosťou, povedal prezident.

Tuapse, Jaroslavli, ruské rafinérie, ukrajinské útoky

Ruské prístavné mesto vyhlásilo stav núdze. Topí sa v mazute a dusí toxickými látkami

28.04.2026 20:05

Čierny dážď, mazut a toxický dym. Ruský Tuapse platí cenu za vojnu.

Sabine Weyandová

Otras v Bruseli: šéfka obchodu EÚ končí po spore o dohodu s Trumpom

28.04.2026 19:52

Verejne sa postavila proti názoru svojich nadriadených, že obchodná dohoda medzi EÚ a USA je v súlade s pravidlami svetového obchodu.