Konšpirácia? Nie. Je to len úvaha, zamyslenie sa.

Možno to bude vyzerať, ako konšpirácia, ako šírenie dezinformácie…, ale pritom pôjde z mojej strany len o akúsi úvahu, o akési zamyslenie sa nad tým, čo o tom počúvam, počúvame…

Áno, ide o dnešnú zvieraciu katastrofu na území Maďarska a Slovenska v podobe slintačky a krívačky.

A hneď na úvod si kladiem otázku – Ako to, že práve najskôr Maďarsko a hneď po ňom Slovensko?

Lebo, kto je dnes najneposlušnejší v EÚ vo vzťahu k „zahranično-politickej“ orientácií EÚ?

Rozumej, neposlušný vo vzťahu k hlavne „koalícií ochotných“, aj naďalej zbrojiť a bojovať proti RF!

Podľa mediálnych informácií sa v Maďarsku vyskytla táto nebezpečná zvieracia choroba po takmer 50 rokoch!

Keď sa porovnajú vtedajšie podmienky chovu napr. kráv, teda v rokoch 1975 a pri dnešných špičkových agrotechnológiach, tak by k niečomu takému nemalo prísť a už vôbec nie v takom rozsahu.

Kde sa naraz v Maďarsku po 50 rokoch vzala táto, ako hovorí jeden náš covidový „politický klasik“, zvieracia hnusoba?!

Spadla z neba?

Maďarsko od roku 1975 išlo, čo sa týka kvality chovu hospodárskych zvierat dolu vodou?

Moje presvedčenie je, že NIE!

Tak, čo sa stalo?

Ale, nad tým ja teraz špekulovať nebudem…

Čo ma však zaujalo je fakt, že táto zvieracia hnusoba sa okrem iného šíri aj vzduchom.

A to až na vzdialenosť 300 km! – https://sk.wikipedia.org/wiki/Slinta%C4%8Dka_a_kr%C3%ADva%C4%8Dka

Teda, ako sa hovorí – vetrom cez hory, cez rieky, cez lesy…

Na to však musí byť smer a sila tohto vetra správny/a, aby sa táto zvieracia hnusoba dostala napr. k nám na Slovensko.

A Slovensko a jeho postihnuté oblasti touto zvieracou hnusobou, sa nachádzajú na sever od postihnutých oblastí Maďarska a teda rozum káže, že vietor by mal byť smerov južných.

Teda aby fúkal z juhu od Maďarska na sever, smerom na Slovensko a aj to poriadne silno.

Nuž, tak som si zašiel na stránky SHMÚ a pozrel som sa na históriu smeru a sily vetra pre túto oblasť od 01.03.2025 do dnešného dňa – https://www.meteoblue.com/sk/po%C4%8Dasie/historyclimate/weatherarchive/gab%C4%8D%C3%ADkovo_slovensko_3060224

Medzi prvé správy, ktoré hovorili o výskyte tejto zvieracej hnusoby na juh od nás, teda v Maďarsku, sa začali objavovať niekde okolo 7.3. 2025 – napr. TU – „Pár kilometrov od Slovenska sa objavila slintačka a krívačka. Česi zakázali dovoz, polícia bude kontrolovať hranice“ – https://www.ta3.com/clanok/983877/par-kilometrov-od-slovenska-sa-objavila-slintacka-a-krivacka-cesi-zakazali-dovoz-policia-bude-kontrolovat-hranice

Podľa archívu SHMÚ, sa v tejto oblasti vyskytoval vietor týchto smerov – od 01. do 03.3.2025 to bol vietor severozápadný o sile/rýchlosti do 20 km/h – teda mierny až čerstvý vietor –  https://sk.wikipedia.org/wiki/Beaufortova_stupnica_sily_vetra

Smer a sila vetra pre šírenie tejto zvieracej hnusoby z Maďarska na Slovensko nepriaznivý!

Potom dňa 4.3.2025 to bol vietor len južných smerov o sile/rýchlosti do 5 km/h – teda vánok. Smer vetra je priaznivý, ale ta jeho sila na to, aby sa k nám na Slovensko dofúkala táto zvieracia hnusoba, značne slabá!

No a potom prišlo 5 dní takýchto – od 05.3. do 9.3.2025 to bol vietor výhradne smerov východných o sile až do 40 km/h – klasifikovaný ako silný vietor.

Takže toto je už dostatočne silný vietor na to, aby sa táto zvieracia hnusoba vzduchom dostala až k nám.

Má to však „malý“ háčik.

Opäť to nie je ten správny smer!

Takto by sa táto zvieracia hnusoba vzduchom nedostala k nám, ale smerom na západ, teda do Rakúska.

Chvalabohu pre Rakúsko, u nich sa táto zvieracia hnusoba nevyskytla!

Ale aby som nebol príliš konšpiratívny prečo len v Maďarsku a na Slovensku, v členských štátoch EÚ absolútne neposlušných, tak spomeniem niečo, čo možno poteší iných konšpirátorov resp. ľudí s iným názorom ako ja a to je toto – „Vývoj v Európe – Ochorenie sa do Európy dostalo ako viacero iných chorôb z Stredného východu alebo zo severnej Afriky, pričom najčastejšie epidémie vstupujú na európsky kontinent cez Turecko či Rusko…“

A sme doma!

Resp. – A sme doma?

P.S.:

Čosi mi tu nehraje…ale to už v ďalšom mojom článku.

Ale predsa len ešte jedna poznámka resp. otázka, otázky.

Kde sú dnes všetci tí, čo od prvého dňa prepuknutia šírenia nového vírusu C-19, mali v rekordne krátkom čase vyvinuté všakovaké „presné“ metódy na zisťovanie prítomnosti C-19 v nosohltanových dutinách Slovákov?

Kde je dnes napr. Čekan? Nevie vyvinúť presný PCR test pre dobytok, na zistenie vírusu slintačky a krívačky?

A kde je dnes mudrc nad mudrcov, akýsi Matovič a nežiada celoplošné AG slintačkovo-krívačkové testovanie všetkého dobytka pobývajúceho sa na Slovensku?

Na toto takéto metódy, aké boli aplikované na Slovákoch v dobe covidovej, neexistujú?

Veď treba pri všetkých chovoch zabezpečiť MOMKY a napr. každej kravičke vykonať výter nosohltanu a určiť, či je slintačkovo-krívačkovo pozitívna/negatívna a tým šťastnejším vystaviť prepúšťací modrý/zelený…papierik o bez infekčnosti a nechať žiť!

Síce v obmedzenom režime…, ale žiť!

Kde sú dnes všetci tí ochranári zvierat a pozerajú sa na to, že sa doslova zabíjajú, pardon utrácajú, aj tie zvieratká, ktoré nie sú zasiahnuté touto pliagou?!

A kde sú tí všetci výrobcovia experimentálnych covid „vakcín“ a nevedia v expresne rýchlom časovom horizonte vyvinúť a vyrobiť experimentálnu slintačkovo-krívačkovú vakcínu  a aplikovať ju všetkým zvieratkám, u ktorých je predpoklad, že sa môžu nakaziť týmto zvieracím vírusom?!

Ako to, že takto nejdeme zachrániť nevinné zvery a neurobíme mediálnu reklamu napr., že – „Slintačkovo-krívačková vakcína je sloboda!“ alebo ešte lepšie – „Slintačkovo-krívačková vakcína je život“ alebo „Slintačkovo-krívačková vakcína je čerstvé kravské mliečko“…???

Ukrajina už 4 roky útočí na EÚ a členské štáty NATO! A my nič?

08.04.2026

Pred čím si to zakrývame neustále oči? Prečo sa to bojíme povedať na priamo a nahlas? Ale pekne po poriadku a len fakty, ako vždy. 24.2.2022 RF vojensky vstúpila na východne územia UA. Každý príčetný človek musí, akékoľvek vojenské zásahy, odsúdiť. Teda aj ten rusky. Každý príčetný človek však za každým takýmto a podobným vojenským zásahom na cudzie [...]

Toto je dôkaz o „výhodnosti“ nášho členstva v EÚ! Potvrdí to konečne oficiálne aj Ministerstvo financií SR?

07.04.2026

Začnem od piky. Západ sa neuveriteľne triasol, aby sa socialisticky blok štátov v rámci RVHP (Rada vzájomnej hospodárskej pomoci) rozpadol čím skôr, aby potom, na tom „zaostalom“ socialistickom hospodárstve, mohli začať profitovať! Profitovať tým, že si ho za babku od nás odkúpia a potom nás skrze týchto našich zlatých nosníc budú nie len ekonomicky vyciciavať, [...]

Slováci takúto „kultúru“ poďme všetci zachraňovať do ulíc!

02.04.2026

Ja viem, je čas Veľkonočných sviatkov a teda bolo by načim, si dať aspoň po tieto dni pokoj s politikou, ale keď „čert“ opozičný akosi nikdy nespí, a nespí ani po tieto sviatočné dni. A pochybujem, či oni neoliberáli progresivisticky vôbec uznávajú tieto kresťanské sviatky, lebo už ani Vianoce neuznávajú…, ale nie o tom bude dnes „reč“. Nuž tak teda, [...]

Péter Magyar / Tisza /

Magyar na záver kampane: Orbán po 16 rokoch skončí pri moci

11.04.2026 23:12

Orbán na zhromaždení v Budapešti opakoval, že jedine jeho strana zaistí, že Maďarsko nebude zavlečené do vojny na Ukrajine.

SR vláda rokovanie 136. Fico TK BAX

Fico cestuje do Vietnamu, berie so sebou šesť ministrov. Premiér sa stretne aj s prezidentom To Lamom

11.04.2026 21:38

Premiér so sebou berie aj početnú delegáciu ministrov vrátane Šimkovičovej.

Viktor Orbán / Vladimir Putin /

Od liberála k Putinovej "myške". Ako sa Orbán premenil na „najlepšieho priateľa Kremľa“ v EÚ

11.04.2026 21:24

Premena maďarského premiéra Viktora Orbána patrí k najvýraznejším politickým obratom v Európe posledných desaťročí.

Dopravná nehoda

Tragédia na východe: Po zrážke dvoch áut zomrel muž, ďalšie tri osoby sú ranené

11.04.2026 20:13

Úsek medzi Starou Ľubovňou a Plavnicou je pre nehodu uzavretý.