Víťazstvo Trumpa znamená, že EÚ bude 5. kolesom u voza? !

Trump EÚ nemá rád!

Trump EÚ doslova nemusí!

Toto je moje presvedčenie a pravdepodobne aj holý fakt.

Dal som si trochu čas a odstup od času, kedy bolo definitívne svetu ohlásené, že víťazom PrV 2024 USA, sa stal Donald Trump.

Dal som si ho preto, aby som sledoval, kto sa ako k tomuto USA prezidentskému faktu postaví.

Kto k nemu, aký postoj zaujme. (a bolo toho už povedané a popísané naozaj dosť na oboch stranách USA prezidentského názorového „konfliktu“)

Je naozaj zaujímavé, aký postoj k tomuto faktu majú tí, čo boli absolútne proti Trumpovsky a tí, ktorí s ním dokonca pred PrV 2024 USA, udržiavali aj osobný kontakt a boli na jeho strane.

Na strane eurounijných odporcov Trumpa zavládla doslova panika a na strane eurounijných pro Trumpovcov zavládlo nadšenie.

Avšak ani jedna z týchto eurounijných  názorových strán, si nevšimla jednu zásadnú vec!

Resp., sa jej absolútne nevenuje!

Nikto!

Ani eurounijní pro Trumpovci, ani eurounijní proti Trumpovci, ba ani žiadne média, tie „hlavného prúdu“, už vôbec nie!

Nuž teda, o čo tak závažne ide?

Nuž „len“ o toto!

Donald Trump, sa k výsledkom PrV 2024 USA, vyjadril už dlho pred tým, ako boli vyhlásené definitívne výsledky, keď mal vlastné presvedčenie, indície, že víťazstvo je jeho.

V tomto jeho prejave k ľudu USA – https://www.ta3.com/relacia/965861/prejav-republikanskeho-kandidata-d-trumpa-k-vysledkom-volieb povedal kade čo, ale jedna vec bola nadmieru viditeľná a pre EÚ hrozivá resp. „hrozivá“?! (Ako sa to vezme! Z akého uhla pohľadu, sa na to pozrieme!)

Donald Trump vo svojom víťaznom prejave k americkému ľudu, niekoľko krát spomenul Rusko a Čínu, ale o EÚ, sa ani len neobtrel!

Akoby EÚ, pre neho, ani len neexistovala!

Čo to zanemená?

Nuž len jedno jediné!

Že pre nastávajúcu Trumpovu administratívu bude EÚ len 5. kolesom u voza!

Na jednej strane je to veľká rana hlavne pre USAfilov a Rusofóbov, ale na druhej strane, je to veľká šanca na to, aby už konečne EÚ bola sama sebou!

Aby bola konečne v plnom rozsahu oslobodená z pod jarma USA euro koloniálnej administratívy!

Aby sa nediverzifikovala len a výhradne vo vzťahu k RF, Číne…, ale hlavne aby sa diverzifikovala vo všetkých smeroch aj k USA!!!

Ale o tom podrobnejšie v ďalších dielčích článkoch.

 

 

 

 

 

Šimečka ml. je dnes tvárou protislovenskej progresivistickej organizovanej skupiny.

01.06.2026

Môžem napísať takýto svoj konštatačný názor, úsudok, bez toho, aby mi hrozilo zo strany, buď to samotného Šimečku ml. alebo PS, popoťahovanie po OČTK? A môžem to napísať ešte konkrétnejšie? Napr. takto – Šimečka ml. je dnes tvárou protislovenskej progresivistickej zločineckej organizovanej skupiny. Nuž uvidím. A teraz prečo to takto píšem a konštatujem. [...]

Čaputová nech okamžite vráti a Zelenskému ihneď odobrať!

31.05.2026

Je toto normálne? Nuž veru, nie je! Ale pekne po poriadku. Keď RF vojensky vstúpila 24.2.2022 na územie UA, boli všetci z toho v šoku. Áno, aj ja. Lebo niečo také nerozumné som od RF nečakal ani ja… Ale toto je o niečom inom… Vtedy ruská strana tvrdila, že tento jej vojenský zásah na UA má za cieľ, okrem iného, hlavne UA denacifikovať. Vtedajšia hrôzovláda a [...]

Progresívne Slovensko už nikoho nezaujíma. Ani ich im večne naklonené média.

27.05.2026

Je to tak, „objektívne“ média jedného dňa dostali odniekiaľ pokyn, aby PS, si chovali, čičíkali v tej naj mediálnej mäkkej perinke. V mäkkej mediálne vystlanej postieľke, aby sa im mediálne ani vlások na ich politickej hlávke neskrivil, aby si ich ľud slovenský obľúbil, ako jedinú možnú politickú alternatívu, ani nie k iným politickým subjektom, ale ako jedinú [...]

Brown Bear / Medveď /

Pri Žiline napadol človeka medveď. Obec vydala mimoriadne upozornenie

02.06.2026 21:01, aktualizované: 21:44

Informáciu potvrdil starosta obce.

Modžtabá, Alí Chameneí, Irán

Rubio: Modžtabá Chameneí je nažive a čoraz viac aktívnejší

02.06.2026 20:11

Súčasný líder krajiny utrpel vo februári pri útoku ťažké zranenia tváre a nôh.

Branislav Šmída

Šmída končí vo funkcii riaditeľa Správy slovenských jaskýň

02.06.2026 19:43

Šmída prihliadal aj na sériu medializovaných útokov a verejných kontroverzií.