Založ si blog

Šimečka ml. Slovákom – na zmierenie zabudnite, spoločnosť budeme rozdeľovať tak či tak!

Včerajšie rozhodnutie ÚS SR ústami, hlavne jeho predsedom Ivanom Fiačanom o tom, že väčšia časť novely Trestného zákona, je v súlade s Ústavou SR, doslova rozzúrilo dnešnú opozíciu, aj Čaputovú.

K tejto téme o samotnom rozhodnutí ÚS SR, ale hlavne k jeho prvotnému prístupu, keď ho Čaputová a opozícia posunuli na ÚS SR, sa budem venovať v samostatnom článku lebo je o čom. Pre Fiačana a spol. to nebude príjemné čítanie.

Ale teraz späť k hlavnej myšlienke dnešnej témy.

Čaputová, Šimečka ml. a celá dnešná parlamentná (ale aj jej časť mimo parlamentu) opozícia sú v šoku!

Sú v šoku z toho, že sa ÚS SR nestotožnil s právnym názorom hlavne Čaputovej tak, ako tomu bývalo v období rokov 2020-2023, kedy oni boli pri moci a Čaputová sedela v kresle „hlavy“ nášho štátu, jej bezmennej krajiny!

Pýtajú sa – čo sa to stalo?

Ako to, že Fiačan a spol. im zrazu nejdú po ruke?

Samozrejme, že média tzv. hlavného prúdu, áno tie, čo si uzurpujú právo mať pravdu len a len oni, vedia presne a bez akéhokoľvek omylu, prečo.

Nuž preto – Sme.sk – „Ústavný súd sa priklonil k vláde, „naši ľudia“ môžu otvárať šampanské“ – https://domov.sme.sk/c/23352726/ranny-brifing-ustavny-sud-sa-priklonil-k-vlade-nasi-ludia-mozu-otvarat-sampanske.html

Takže podľa „spravodlivého a objektívneho“ videnia sveta v Sme.sk, je dnes po tom, čo úrad „prezidenta“ SR opustila Čaputová, čo do tohto kresla zasadol Pellegrini a ešte aj pritom všetkom ich politickom marazme, na Úrade Vlády SR a v parlamente sedia tí, čo spoločne po PV 2023 vytvorili vládnu koalíciu, čím získali demokratický mandát na vládnutie podľa a na základe PVV, sa ÚS SR v mžiku dostal do područia „našich ľudí“?!

Naozaj zaujímavá konštrukcia.

Lebo ak by nejaké „dezinformačné“ alternatívne médium v čase „vládnutia“ dnešnej opozície a „prezidentovania“ Čaputovej bolo napísalo v rokoch 2020-2023, na rozhodovanie ÚS SR vždy a výhradne v súlade s ich právnym názorom, že je to preto lebo zaúčinkovali ich, teda ich „naši šudia“, tak by takýto komentár (názor) okamžite označili za hoax, za niečo, čo sa nesmie a možno by aj prikročili k tomu že by toto médiu okamžite skrze NBÚ zablokovali! (Čo pravda vykonali, ale z dôvodov šírenia „hoaxou a dezinformácií“ o C-19 a následne o konflikte UA/RF).

Takže takto oni myslia!

Ak je niečo nie v súlade s ich jedinou možnou „pravdou“, tak za tým je už niečo nekalé, už sú tu späť „naši ľudia“, už je opäť mafia na najvyšších miestach, už je priamo ukotvená na úrade Vlády SR a podobné totálne nezmysli!

Azda najlepšie ich „demokratické“ zmýšľanie v súlade s ich demokraciou západného typu, to predviedol Šimečka ml.

Ten mal v tej chvíli pravdepodobne úplne zatemnenú myseľ, keď doslova napíše na úvod svojho FB statusu toto – „Rešpektujem rozhodnutie Ústavného súdu, ale mrzí ma, že vláda vďaka nemu dosiahla svoj zámer.“

Je toto vôbec možné?

Takto rozmýšľa demokrat?

Takto rozmýšľa ten, čo tvrdí, že si cti demokraciu, demokratické princípy, ktoré sa v spoločnosti vykonávajú na základe ústavnosti a zákonnosti?

Vie vôbec Šimečka ml., čo vlastne povedal a aj na FB napísal?

On povedal, že ÚS SR, sa v tomto prípade nemal riadiť Ústavou SR a podľa nej rozhodnúť, či dané nimi napadnuté ustanovenia novely Trestného zákona sú v súlade s Ústavou SR, ale len tak, aby svojim rozhodnutím znemožnili dnešnej Vláde SR dosiahnuť svoj zámer!

Je toto možné?!

Takže Vláda SR si plní PVV, navrhne a v pléne Parlamentu je demokraticky schválený jej zákon lebo má nejaký zámer, aby naplnila svoje Parlamentom riadne demokraticky schválene PVV, v súlade s Ústavou SR, v akejkoľvek oblasti a Šimečka tvrdí, že ak oni, dnešná, po PV 2023 frustrovaná opozícia, takéto riadne schválené zákony napadnú na ÚS SR a ten im nevyhovie lebo to celkom jasne je v súlade s našu Ústavou, tak Šimečka ml. obviní, teda ho to mrzí, že ÚS SR napomáha dnešnej Vláde SR napĺňať svoj zámer/zámery – teda plniť si svoje PVV a sľuby, ktoré dali svojim voličom pred PV 2023!

Niečo hrozné!!!

Inak povedané – keď v dobe „vládnutia“ ich a ich dnes opozičných politikov a jednoznačne výhradne ich „prezidentky“ , ich bezmennej krajiny, Čaputovej, ÚS SR rozhodol napr. v ich prospech, keď Čaputová poslala na ÚS SR na posúdenie Referendum o konaní predčasných PV a Ústavný súd im v ich návrhoch vyhovel, tak tým pádom zmaril zámery vtedajšej opozície dostať sa k moci demokratickým spôsobom skrze všeľudového hlasovania?!

Že rozhodnutia ÚS SR rozdeľujete resp. vnímate tak a podľa toho, že ak jeho rozhodnutie bolo v súlade s Vašim právnym názorom, tak ÚS SR zmaril zámery vašich politických oponentov a Vám ich pomohol naplniť a naopak?

Takto to máme Šimečka ml. chápať?!

Takže oni, Šimečka ml. a spol., niežeby sa zmierili s ďalším svojim politickým neúspechom (zámerne nepíšem, že prehrou), niežeby sa nad sebou zamysleli, zamysleli sa nad spôsobom politiky, ktorú robia, politiky, ktorá je jasné spoločenský štvavá a rozdeľovačná na dva takmer nezmieriteľné tábory, ale Šimečka ml. na záver svojho politicky zúrivého FB statusu, k tejto téme, napíše toto – „Nášho zápasu za právny štát a demokraciu sa nevzdávame. V parlamente, na námestiach, v médiách a vždy keď bude treba tak aj ďalšími podaniami na Ústavný súd. V PS v tomto zápase vytrváme a sme presvedčení, že spravodlivosť nakoniec zvíťazí – aj vo voľbách.“

Naozaj velikášske a nanajvýš povýšenecké vyjadrenie!

Šimečka ml. už zabudol, čo sa stalo 15. mája 2024 v Handlovej!

Už zabudol? Už zabudol, aký bol vtedy on a spol. na TB bledý resp. bledí?!

Nuž teda nech mi je dovolené, aby som na záver zdôvodnil svoj nadpis, že Šimečka a spol. budú rozdeľovať slovenskú spoločnosť na dva nezmieriteľné, ba až voči sebe nenávistne tábory, tak či tak.

Dnes po tomto, pre nich nevyhovujúcom rozhodnutí ÚS SR, idú opäť do ulíc, do im spriazneným médií, a znovu budú štvať svojich priaznivcov a podporovateľov voči dnešnej demokratickej, demokraticky zvolenej Vláde SR lebo inak politicky súperiť nevedia.

A to isté, možno ešte vo väčšom meradle by konali, robili, ak by ÚS SR rozhodol, tak ako si oni predstavovali a vo svojich podaniach požadovali!

Ešte z väčšou vervou by ťahali svojich stúpencov do ulíc a tvrdili by im, že mali pravdu a preto je potrebné ešte v protestoch a nátlakových akciách voči dnešnej Vláde a vládnej koalícií pritvrdiť!

Takže sumár sumárom, nech už je rozhodnutie ÚS SR také, či onaké, oni budú slovenskú spoločnosť nasilu rozdeľovať – TAK ČI TAK!!!

A to až do chvíle, kým sa im nepodarí vyvolať ešte väčšiu tragédiu, ako tá, čo sa udiala 15. mája. 2024 v Handlovej?!

Sa nad sebou zamyslite, skoncujte s takýmto výkonom politiky a vy im naklonené média, im v tom nepomáhajte, ale ich usmerňujte na výkon politiky nie takejto štvavej, spoločnosť rozoštvávajúcu!

P.S.:

Šimečkovci a spol – takouto politikou sa k moci na Slovensku NIKDY nedostanete! Lebo Slováci, takýto typ a spôsob výkonu politiky, za každým jednoznačne, väčšinovo odmietnu!

Biden verí Putinovi a povzbudzuje ho do konečného víťazstva, Trumpa si vybral za svoju pravú ruku!

12.07.2024

A takýto človek vraj „vládne“ svetu? A takémuto človeku sa EÚ klania? Naozaj toto už ani nie je smiešne! Toto je tragédia, ktorá môže ľudstvo veľmi mrzieť! Toto je na hlboké zamyslenie sa! Je nemysliteľné, aby človek s tak ťažkým mentálnym postihnutím, aké s najväčšou pravdepodobnosťou má „prezident“ USA Joe Biden, bol ten, ktorého budú poslúchať [...]

Samit NATO Washington 2024 – spolok mierotvorcov alebo kazisvetov?

11.07.2024

Hneď na úvod celkom jasne napíšem, že ak by to bolo v mojej moci, tak by som okamžite z tohto spolku stiahol Pellegriniho aj Blanára a nechal by som tam za SR len tých najnižšie protokolárne postavených z nášho rezortu zahraničnej diplomacie, ktorý by tam boli pro forma! Z obsahu článku jasne vyplynie prečo. Ale pekne po poriadku. Vo Washingtone prebieha stretnutie NATO, [...]

Bola to Moskva alebo Kyjev? A opäť ani len náznak elementárnej zdržanlivosti!

10.07.2024

Isteže dňa 24.2.2022 to bola Moskva, ktorá vojensky vstúpila na územie Ukrajiny. O tom niet pochýb ani sporu. Spor nie je ani v tom, že tak učiniť nikdy nemala. V čom spor však je, či to bola akcia vyprovokovaná alebo nevyprovokovaná. Ale toto tu dnes riešiť nejdem. V dnešnom článku sa povenujem tomu, že tu máme opäť niečo, čo sa na území Ukrajiny nikdy stať nemalo [...]

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 02:04

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.