Založ si blog

Dnešná vládna koalícia, zbavte nás konečne toho neustáleho urážania a ponižovania!

Je zarážajúce, ako sa s nami občanmi suverénnej republiky slovenskej, zaobchádza!

Ako sa zaobchádza s našim verejným názorom, na ktorý máme podľa našej Ústavy jasný ústavný nárok – Čl. 26, ods.(1) – „Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.“ a ods.(2) – „Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.“

A ešte zarážajúcejšie je to, ako si nechávame brať toto naše ústavne právo cudzími súkromnými spoločnosťami, zväčša západnými (USA), akými sú napr. YouTube, Facebook, Twitter a pod.

Títo zahraničníci nám najskôr „blahosklonne“ dávajú možnosť sa slobodne vyjadrovať a potom nás na našom suverénnom štátnom území blokujú, vypínajú, mažú nám naše účty a pod.

Niekto by namietal, že toto sú predsa súkromné spoločnosti a teda si môžu robiť čo chcú.

Nuž, ale pŕŕ!

Nie tak celkom. Jednoznačne im je potrebné na našom suverénnom území nastaviť jasné pravidlá, ktoré musí rešpektovať každý, či domáci alebo zahraniční!

Jeden taký dokument majú – je ním naša Ústava, ktorú som už vyššie v texte citoval.

Ďalšie urážanie a ponižovanie nám robia naše média.

Áno, napr. aj blogpravda.sk, ktorá mi tiež tento pondelok stiahla z hlavnej lišty môj článok na tému satiry resp. „satiry“ v Denníku N.

Nebolo tam nič, čo by bolo v rozpore s našou právnou legislatívou!

Niekto by mi „milo“ poradil, že nech idem písať a uverejňovať svoje články do iného média.

Áno, a prečo?

Tu na blogpravda.sk som od roku 2019, zverejnil som do dnešného dňa 1519 článkov, priemerná čítanosť resp. ich otvorenie je 8080 a do dnešného dňa ich čítalo resp. si ich aspoň otvorilo sumárne takmer 12 300 000!

A toto mám akože teraz opustiť len tak lebo ma niekto maže?

Zatiaľ takto nerozmýšľam i keď svojho času ma to dopálilo a na istý čas som aj skončil – https://ferro.blog.pravda.sk/2022/03/19/ferro-konci/

A teraz k dnešnej vládnej koalícií a moja výzva k ním.

Vyzývam Vás vládna koalícia, ukončite toto urážanie a ponižovanie Slovákov!

Ako?

Nuž možno takto.

Je až také ťažké alebo nemožné, aby sa vytvoril jeden štátny blogersky účet napr. pod názvom blogyobyvateľovslovenska.sk, ktorý by prevádzkoval štát?!

Tu by si mohol každý napísať svoj názor, postreh…bez toho aby mal obavu, že mu ho niekto stiahne, vymaže, zruší… a to len preto lebo nebude správne ideologicky zafarbený, či už pre jednu alebo druhú názorovú skupinu!

Samozrejme, že by bolo možné bez upozornenia stiahnuť z obehu také články, ktoré by boli nadmieru vulgárne alebo by priamo vyzývali na fyzickú likvidáciu kohokoľvek!!!

Takže toto žiadam súčasnú vládnu koalíciu, aby niečo také pre obyvateľov SR zriadili.

No a potom žiadam a navrhujem, aby nová vládna garnitúra zriadila pre Slovákov niečo na spôsob Facebooku, Youtube…, aby to bolo prevádzkované štátom, aby sme neboli závislí na zahraničných prevádzkovateľoch takýchto verejných služieb!

Verím, že toto by nemal byť absolútne problém lebo štát disponuje šikovnými IT odborníkmi.

A aj tu by platili tie isté pravidlá, ako napr. pri štátnom blogerskom účte.

No a potom, by si všetky slovenské média hlavne toho tzv. hlavného prúdu, mohli zrušiť svoje blogerske stránky lebo potom, by už boli pre Slovákov absolútne nepotrebné!

Takže na dnes k dnešnej vládnej garnitúre „len“ toľko.

P.S.:

Keď sa v Parlamente predkladá návrh zákona alebo jeho novelizácia, tak predkladateľ k tomuto návrhu musí mať spracovaný materiál, či predložený návrh bude mať dosah na štátny rozpočet.

Nuž teda ja o tomto mojom návrhu prehlasujem, že by nemal na štátny rozpočet žiaden vplyv, čo sa týka výdavkov, ale mal by jasný vplyv na jeho príjmovej stránke.

A teraz prečo.

Na zriadenie takýchto našich dvoch interných štátnych internetových portálov, služieb verejnosti, nie sú potrebné žiadne náklady lebo ako všetci vieme, máme aj niečo takéto – Ministerstvo regionálneho rozvoja a informatizácie SR –  https://mirri.gov.sk/

Toto ministerstvo disponuje dostatočnými kvalitnými a odbornými kapacitami, aby mnou navrhované štátne internetové inštitúcie zvládli zriadiť vlastnými silami bez akéhokoľvek navýšenia finančných prostriedkov z rozpočtu tohto ministerstva.

Títo zamestnanci by to zvládli počas pracovnej doby, za ktorú poberajú riadnu mesačnú mzdu + odmeny (prečo nie, ak vykonajú niečo nad rámec svojich povinnosti vyplývajúcich im z riadnej pracovnej zmluvy).

No a ak by sa takéto dve štátne inštitúcie pre slobodných obyvateľov SR zriadili, tak by do štátneho rozpočtu doniesli finančné prostriedky nie malej výšky a to jednoznačne z reklamy resp. z tých blogerských a video príspevkov, ktoré by boli komerčného charakteru!

Prečo dávame naše peniaze na západné, zväčša USA internetové projekty, akými sú napr. buď YouTube alebo Facebook?!

Ktoré nám drzo diktujú, čo môžeme resp. nemôžeme uverejňovať, aj keď na ich súkromných internetových stránkach, ale na NAŠOM zvrchovanom a suverénom štátnom územi?!

 

 

 

Biden verí Putinovi a povzbudzuje ho do konečného víťazstva, Trumpa si vybral za svoju pravú ruku!

12.07.2024

A takýto človek vraj „vládne“ svetu? A takémuto človeku sa EÚ klania? Naozaj toto už ani nie je smiešne! Toto je tragédia, ktorá môže ľudstvo veľmi mrzieť! Toto je na hlboké zamyslenie sa! Je nemysliteľné, aby človek s tak ťažkým mentálnym postihnutím, aké s najväčšou pravdepodobnosťou má „prezident“ USA Joe Biden, bol ten, ktorého budú poslúchať [...]

Samit NATO Washington 2024 – spolok mierotvorcov alebo kazisvetov?

11.07.2024

Hneď na úvod celkom jasne napíšem, že ak by to bolo v mojej moci, tak by som okamžite z tohto spolku stiahol Pellegriniho aj Blanára a nechal by som tam za SR len tých najnižšie protokolárne postavených z nášho rezortu zahraničnej diplomacie, ktorý by tam boli pro forma! Z obsahu článku jasne vyplynie prečo. Ale pekne po poriadku. Vo Washingtone prebieha stretnutie NATO, [...]

Bola to Moskva alebo Kyjev? A opäť ani len náznak elementárnej zdržanlivosti!

10.07.2024

Isteže dňa 24.2.2022 to bola Moskva, ktorá vojensky vstúpila na územie Ukrajiny. O tom niet pochýb ani sporu. Spor nie je ani v tom, že tak učiniť nikdy nemala. V čom spor však je, či to bola akcia vyprovokovaná alebo nevyprovokovaná. Ale toto tu dnes riešiť nejdem. V dnešnom článku sa povenujem tomu, že tu máme opäť niečo, čo sa na území Ukrajiny nikdy stať nemalo [...]

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 02:04

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.