Založ si blog

Časť štrajkujúcich pracujúcich v-pre RTVS, sa obáva plurality!

A opäť, manipulácia s verejnou mienkou, masirácia hláv obyvateľov SR, ktorí dopodrobna nesledujú dianie v našej republike a hlavne obrovská mediálna pozornosť absolútne nepodstatného výstražného štrajku, malinkej časti ľudí, ktorí sú buď priamo zamestnancami dnešnej „pluralitnej“ RTVS alebo sú s ňou v inom pracovno právnom vzťahu resp. v inom ekonomicko-zmluvnom vzťahu.

Na úvod je potrebné uviesť tieto fakty.

Podľa web stránky Finstat.sk, má RTVS, teraz v roku 2024 počet zamestnancov od 1000 do 1999(!). –  https://finstat.sk/47232480

Teda dosť široký rozsah zamestnanosti!

To si aká súkromná firma môže niečo také dovoliť?!

Nuž asi žiadna.

Takže áno, aj v tejto oblasti je niečo v dnešnej RTVS, nie celkom s kostolným poriadkom.

Ďalší fakt je ten, že Ústava SR v Čl.37, ods. (4), jasne hovorí aj toto – „Právo na štrajk sa zaručuje. Podmienky ustanoví zákon. Toto právo nemajú sudcovia, prokurátori, príslušníci ozbrojených síl a ozbrojených zborov a príslušníci a zamestnanci hasičských a záchranných zborov.“

Takže áno všetci tí, čo včera boli na akomsi výstražnom 3. hodinovom štrajku tých, čo pracujú priamo alebo nepriamo pre RTVS, majú právo na štrajk na základe podmienok, ktorý ustanovuje Zákon!

A vraj ich tam bolo podľa médií okolo 150.

Naozaj to boli všetko zamestnanci resp. pacujúci v RTVS, alebo to boli aj ich štrajkujúci sympatizanti? Napr. známi, rodina, okoloidúci a tak podobne.

Ale dobre, dajme tomu, že ich tam bolo 150, ktorí naozaj priamo vykonávajú nejakú činnosť pre RTVS, teda sú s RTVS v nejako zmluvnom vzťahu.

Takže podľa údajov na Finstat.sk sa tohto štrajku zúčastnilo 7,5 až 15% z aktuálne pracujúcich pre RTVS!

A takémuto množstvu, nepodstatnému množstvu štrajkujúcich, sa dáva v médiach tzv. hlavného prúdu, samozrejme, že najviac práve v RTVS vysielaní(!), taká pozornosť, ako by štrajkovali všetci resp. ako keby sme na Slovensku mali Generálny štrajk!

Hneď prvé slová, ktoré zazneli od tribúnov tohto „masívneho“ výstražného štrajku RTVS, bolo to, že výstražne štrajkujú hlavne preto, že – „Štrajkujeme za slobodu slova, ktorá je dnes bezprecedentne ohrozená,“ – https://domov.sme.sk/c/23342292/v-rtvs-zacali-historicky-prvy-strajk-ziadaju-stiahnut-zakon-o-stvr.html

Fíha!

Takže oni, tá „väčšina“ zamestnancov RTVS výstražne štrajkujú preto lebo sa boja, že bude resp. je ohrozená ich sloboda slova?!

Nuž teda vážení, nie, novým zákonom o STVR nijako nebude ohrozená, ba ani v najmenšom dotknutá sloboda vášho slova, ale čo sa stane je „len“ to, že bude dovolené, aby aj iní na obrazovkách STV a na vlnách Rozhlasu STVR, mali rovnakú slobodu slova, akú máte dnes vy a oni ju dnes nemajú lebo ich názor na dianie v Slovenskej republike, v slovenskej spoločnosti je iný ako ten Váš, a ktorý dnes na RTVS nedostáva žiaden priestor, a ak aj dostane, tak je ihneď dehonestovaný, zosmiešňovaný, dávaný ako za škodlivý pre SR…, čím RTVS si neplní základnú zákonnú povinnosť, byť vo svojim celku vyvážená a pluralitná!

Takže áno, toto sa stane, keď vstúpi do platnosti nový zákon o STVR, že občan SR nebude vidieť a počuť z STVR, len ten váš názor, pri vašej slobode slova, ktorá/ktoré tam ostane, ale budú mať možnosť počuť a vidieť aj ten názor, ktorému Vy tam dnes bránite zaznieť!!!

Je vám to jasné?!

A aj všetkým tým, čo brutálne manipulujete verejnú mienku tým, že od vstupu do platnosti tohto nového zákona o STVR tvrdíte, že tam bude už len jeden dovolený názor, ten pro vládny, dnešnej Vlády SR!

Nie!

Toto v RTVS platí dnes! Počas rokov 2020-2023, až dodnes, je v RTVS dovolený a prezentovaný ako jediný správny ten názor, ktorý stojí „na tej správnej strane dejín“!

Teda pro USA, pro NATO, pro Bruselský, pro vojenský vo vzťahu konfliktu UKR/RF a anti mierový!

Ktorý je jasne proti ruský bez ohľadu, čo je najdôležitejšie pre naše národnoštátne záujmy, ktoré sú ďaleko pred záujmami EÚ, ako celku a už vôbec ďaleko na svetelné tisícročia od národnoštátnych a geopolitických záujmov USA, ale aj iných svetových veľmocí!

Takže z môjho ohľadu je táto štrajková aktivita maximálne 10% tých, čo na základe rôznych zmlúv pracujú pre dnešnú RTVS, absolútne pomýlená, niekým zámerne riadená, mediáne živená, a teda sú len nástrojom v rukách tých, ktorí sa boja, že na obrazovkách a v étery novej STVR budú zaznievať vo svojom celku informácie vyvážené a pluralitné!

Teda rôznorodé a nech si každý sledovateľ STVR na základe takýchto vyvážených a pluralitných relácií sám a slobodne utvorí názor na vec, na veci, ktoré sa dejú v našej spoločnosti!

A nie, že ich názory im bude deformovať manipulatívna dnešná RTVS, ktorá za divákov bude rozhodovať, čo je pre nich dobré, čo je pre nich zlé, čo môžu počuť, čo nesmú počuť a tak podobne.

Toto sa musí  v štátnych resp. verejnoprávnych, štátom platených médiach skončiť!

Lebo potom to nie je verejnoprávne médium, ale médiu propagandistické!

P.S.:

Na záver ešte jedna perlička, ktorá dáva tomuto výstražnému štrajku malinkej časti pracujúcich v RTVS resp. pre RTVS, punc „veľkej dôležitosti“ a „absolútnej nestrannosti“!

Na pódiu vystúpil a k výstražno-štrajkujúcim sa prihovoril, aj absolútne politicko-mediálne „nestranný“, akýsi Eugen Korda – pozri približne od 1:02:30 – https://www.aktuality.sk/clanok/O5Vid6b/strajk-zamestnancov-rtvs-ziadaju-stiahnutie-navrhu-kontroverzneho-zakona/

Každý, ktorý čo i len jedným očkom sleduje našu resp. „našu“ mediálnu scénu, hlavne toho tzv. dezinfo hlavného prúdu, si Eugena Kordu vie ihneď mediálne zaradiť!

Ani náhodou nejde o nestranného a vo svojich príspevkoch politicky vyváženého novinára resp. „novinára“.

Jeho po novembrová (do 1989 počas socializmu bola aká?!) ideologická  jednostrannosť hraničí až s propagandou v prospech jedného politicko-názorového spektra a zároveň až s mediálnou nenávisťou, zaujatosťou voči opačnému politickému spektru.

A na toto moje faktografické tvrdenie o E. Kordovi, si stačí prelistovať, len tak náhodne jeho napr. facebookový profil.

Tu ma zaujal resp. „zaujal“ jeho FB príspevok ešte z 29. októbra 2012, keď k fotografií Štefana Harabina, v tom čase Predsedu najvyššieho súdu Slovenskej republiky (!) –  https://www.facebook.com/photo/?fbid=2479730288451&set=a.1129841702080

pripojil takýto dehonestujúci , doslova nenávistno-zosmiešňujúci antihumánny text – „Poraďte mi prosím. To je fotka z prvého, či druhého dielu Planéty opíc?“ (!!!)

Je toto možné, aby sa takto vyjadroval mienkotvorný novinár na adresu vysokých štátnych úradníkov, na najvyšších funkcionárov tretej moci – teda súdnej – v našom štáte?!

A potom dnes si na FB profil zavesí takýto politicko-„nestranný“ status – https://www.facebook.com/eugen.korda.1/posts/pfbid07joH4Xv1oJFvYqgwsQWNUvYDZF8JswU79d5sH8t2v8N34a7LyzH6k9ccUFYYEHCol , teda jasne antificovsky a potom takýto – https://www.facebook.com/eugen.korda.1/posts/pfbid02kHEmgVA3EZVkCY7wpfzUrN17HTQAbvEK2D24BrNNtbBrfva25CoHzFzEKbTbxAXAl , teda jasne čaputovsko zamilovaný!

Nuž teda, ak na pódiu tohto RTVS resp. „RTVS“ výstražného štrajku mali možnosť vystúpiť a rečniť takýto „nezaradení“, „apolitickí“ „novinári, tak potom naozaj „klobúk dole“ pred takýmito výstražne-štrajkujúcimi spolupracovníkmi dnešnej RTVS!

Opäť ďalší brutálny útok médií na poslanca Parlamentu SR, bez poskytnutia všetkých informácií!

12.06.2024

Je na čase, aby dnešná Vláda SR začala konečne vládnuť tvrdou demokratickou rukou! Čo to znamená vládnuť tvrdou demokratickou rukou? Nuž nič viac, nič menej, ako si začať naplno plniť svoje PVV a tieto plnenia riadne skrze, minimálne novú STVR, obyvateľom SR vysvetľovať! Opäť sa tu roztrhlo mediálne vrece s brutálnym osočovaním poslanca Parlamentu SR MUDr. Petra [...]

Tento jasný odkaz Slovákom nie sú moje slová, ale plne s nimi súhlasím!

12.06.2024

V tomto mojom článku, teda ak ho mojim článkom môžem vôbec nazvať, zaznie názor jedného z nás, jedného z nás Slovákov, ktorý má s najväčšou pravdepodobnosťou za sebou bohaté životné skúsenosti a ktorý naplno zažil dobu prednovembrovú, ako aj dobu po novembrovú, až do dnešných neutešených pochmúrnych takmer vojnových kapitalistických dní. Takže tentokrát [...]

Morálnym víťazom volieb do EP na Slovensku, je v SR Hnutie Republika!

10.06.2024

Jednoznačne! A nie len morálnym, ale aj celkovým. Na papieri voľby do EP na Slovensku vyhralo PS. Čuduje sa tomu niekto? Pri takej masívnej, jednostrannej volebnej kampani akú PS mali vo všetkých médiach tzv. hlavného prúdu, RTVS počínajúc, sa ani niet čomu čudovať. Je pravda, že média s celoštátnym dosahom do každej domácnosti, aj do tých, ktoré o to ani nestoja, [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini mi eleganciou pripomína Masaryka. Mal by sa však oholiť, odporúča novému prezidentovi protokolistka

14.06.2024 18:45

Akých protokolárnych prešľapov sa dopúšťali predchodcovia nového prezidenta?

Jan Lipavský

Lipavský príde na Slovensko, stretne sa s najvyššími predstaviteľmi. Rokovať budú aj o Ukrajine

14.06.2024 18:08

Český minister zahraničných vecí prichádza na Slovensko v čase, keď Česko začiatkom marca odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

SR Strečno I/18 doprava obmedzenie SSC VÚD ZAX

Pod Strečnom havarovalo auto, v úseku sa tvoria rozsiahle kolóny

14.06.2024 17:25

Úsek motoristom odporúčajú obísť cez Terchovú.

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 18:11

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.