Zamestnanci TV Markíza a spol. nič nepochopili!

A nie len v TV Markíza, ale aj v Sme.sk, v Aktuality.sk, v Denníku N a vo všetkých tých médiach, ktoré si ešte stále namýšľajú, že len oni jediné sú tie, čo majú právo a patent na pravdu, že len oni sú tí, čo majú právo odsudzovať iné média, že len oni sú tí, čo majú právo Slovákov nie informovať, ale ich vedomie a mienku formovať na svoj obraz!

TV Markíza to dnes v TELERÁNO len potvrdila, že sú jednoducho nedôveryhodní, jednostranní a čím ďalej, tým viac sa stavajú nepozerateľnými, hlavne čo sa týka spravodajstva a politických tém, či už domácich alebo zahraničných!

Dnes ráno sme sa z obrazoviek TV Markíza opätovne (rázne!) dozvedeli, že Slováci sú na tom zo štátov strednej Európy, vraj najnáchylnejší veriť hoaxom, teda lžiam a nepravdám.

Opätovne preto lebo už včera deň pred tým o tejto „exkluzívnej“ informácií informovali v hlavných večerných TV novinách – https://www.markiza.sk/relacie/televizne-noviny/bonus/94598-hoaxy-a-hybridene-hrozby

Tu hlavne odznelo toto – „Iba (až?) 40% Slovákov si myslí, že za vojnu na Ukrajine je zodpovedné Rusko. Vlaňajší prieskum GLOBSEC nás zaradil na chvost rebríčka 8. stredoeurópskych krajín (nie štátov?) v tom ako veríme hoaxom.“

Nuž „výborne“!

Keď to hovorí GLOBSEC, tak to je naozaj so Slovákmi „vážne“!

Pre mňa osobne je GLOBSEC naj hoaxová organizácia, naj dezinformačná organizácia a vo svojej dnešnej podobe, aj najnebezpečnejšia pre Slovenskú republiku, ako takú!

Zaujímavé, že GOBSEC sa nezameriava na štáty EÚ tzv. staré štáty, tie s dlhoročnou „demokraciou západného typu“, akými sú veľká Británia, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Španielsko atď.

Tam akosi neexistujú hoaxy?

Tam sa nešíria dezinformácie!

Prečo asi?

Nuž preto, že tam v médiach občas zaznie aj iný názor, ako len ten jediný dovolený a zaznie z médií ich tzv. hlavného prúdu, ako sú napr. Financial Times, New York Times, BBC, CNN…

Kde sa západný občan, západnej demokracie dočíta, dozvie…napr. aj to, že od roku 2014 Americká CIA budovala a do detailov vybudovala na východnej hranici Ukrajiny svoje, proti Ruskej federácií, provokačné spravodajské základne…

Pozri TU – 25.2.2024 – https://www.nytimes.com/2024/02/25/world/europe/cia-ukraine-intelligence-russia-war.html – „Špionážna vojna: Ako CIA tajne pomáha Ukrajine bojovať proti Putinovi – Spojené štáty už viac ako desaťročie pestujú tajné spravodajské partnerstvo s Ukrajinou, ktoré je teraz pre obe krajiny rozhodujúce v boji proti Rusku.“

Ak by niečo také napísali napr. v našich Hlavných správach a podložili by to, len a výhradne vlastnými zisteniami, tak to by boli tí najväčší konšpirátori, hoaxéri, dezinformátori, pro ruskí špióni, Putinovi sluhovia a čo ja viem čo ešte!

A práve toto je problém našich(?) slovenských(?) médií, že tak ako v minulosti, tak ani dnes nepripustia iný názor, ale ani nie tak v tých tzv. alternatívnych médiach, ale ani vo vlastných médiach a tým vytvárajú prostredie, že akýsi GLOBSEC nás Slovákov doslova uráža, že sme vraj naj náchylnejší veriť hoaxom!

Pokiaľ naše média tzv. hlavného prúdu nebudú pluralitné, prístupné viac názorovým prúdom, ktoré si navzájom odporujú resp. sú také, ktoré by podľa niekoho slovenská verejnosť nemala mať, tak potom nás budú označovať za hlúpych, nevzdelaných…, ktorý veria na hoaxy!

Nuž teda poďme sa pozrieť akým hoaxom resp. „hoaxom“ Slováci verili a slovenské média tzv. hlavného prúdu, ich za to označovali doslova hanlivo napr. ako dezolátov, ba poniektorí z nich, priali Slovákom veriacim na hoaxy resp. „hoaxy“ ohľadne covid experimentálnej vakcinácie, aby doslova kvičali ako tie prasce na bitúnku, jedine tí, ktorí odmetali aby sa niečo tak nepreskúmané dostalo do ich tiel, organizmov…

Ihneď po nástupe „vlády“ Igora Matoviča po PV 2020 sa na Slovensku objavil prvý veľký hoax resp. „hoax“.

Iste, za hoax ho značili práve tie naše média, ktoré si vtedy, aj dnes o sebe namýšľajú, že sú jediné vyvolené, a že len oni majú patent na pravdu a hlavne, že len oni sú nositeľmi tej jedinej správnej a nevyvrátiteľnej pravdy!

Soňa Peková, česká molekulárna genetička, sa ako prvá odvážila jasne pomenovať, že nový koronavírus C-19 nie je výtvorom výhradne prírody, ale že jasne v sebe javí známky laboratórneho zásahu do netopierích vírusov, aby boli voči človeku nebezpečnejšie, ktoré následne nejakou náhodou(?) unikli z čínskych chemicko-genetických laboratórií vo Wuchane, kde tieto experimenty vykonávali aj USA vedci lebo na pôde USA to mali zakázané!

Pozri TU – https://www.ta3.com/clanok/171651/virologicka-s-pekova-o-vzniku-epidemie-covid-19

Peková toto tvrdí už 14. marca 2020!

Podľa médií tzv. hlavného prúdu Soňa Peková šírila dva hoaxy – prvý, že vraj v žiadnom prípade nejde o umelo modifikovaný netopierí virus lebo ide výhradne o prírodný netopierí vírus, ktorí len tak preskočil, vtedy na prvého čínskeho človeka a druhý hoax mal byť ten, že ani náhodou, sa nedostal na svetlo božie z akéhokoľvek chemicko-genetického laboratória!

Pozri napr. TU – https://dennikn.sk/2262906/sona-pekova-sa-myli-o-povode-koronavirusu-mutaciach-aj-vakcinach-nie-je-skutocnou-vedkynou-reaguje-vedec-z-sav/ – „Soňa Peková sa mýli o pôvode koronavírusu, mutáciách aj vakcínach. Nie je skutočnou vedkyňou, reaguje vedec z SAV“

Toto vtedy 10.2.2021 mal o Pekovej povedať vedec SAV!

Nuž teda kde je dnes tento vedec a prečo ho aj dnes, ten istý redaktor Denníka N, ako v tedy vo februári 2021, neosloví a neopýta sa ho na to, či sa hodlá Soni Pekovej a tým aj celej slovenskej verejnosti ospravedlniť, keď dnes je jasné, že vtedajší „hoax“ Soni Pekovej, nebol hoax?!

A ako to dne vieme?

Nuž takto a napr. aj odtiaľto – „WHO pripustila teóriu, že COVID-19 unikol z laboratória“ – https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/629928-who-povod-pandemie-covid-19-je-stale-neisty-treba-vsak-preskumat-teoriu-o-uniku-z-laboratoria/

Alebo aj odtiaľto – https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/327258-covid-vznikol-v-laboratoriu-naznacuje-nova-studia-mozeme-sa-aj-mylit-ale-toto-sme-zistili-hovoria-vedci

Tak čo média tzv. hlavného prúdu, nie je na čase sa ospravedlniť za tieto vaše prešľapy voči tým Slovákom, ktorí podľa Vás verili hoaxom, ktoré v žiadnom prípade nie sú a neboli hoaxmi?!

Nuž a ďalším „hoaxom“, ktorému vraj Slováci veria je ten, že vraj nie je pravda, že USA a Západní lídri svojho času ubezpečovali Michaila Gorbačova, že keď ZSSR bude súhlasiť so zjednotením Nemecka (NSR a NDR), tak NATO sa na Východ nerozšíri ani len o centimeter?!

Je aj toto hoax? – „Rozširovanie NATO: Čo sľúbili Gorbačovovi“ – https://blog.hlavnespravy.sk/4157/rozsirovanie-nato-co-slubili-gorbacovovi/

A toto je článok zo dňa 29.3.2018!

Teda plné 4 roky pred tým, ako 24.2.2022 RF vojensky vstúpila na územie Ukrajiny!

Takže asi nebude hoax ani to, že RF k tomuto kroku bola resp. nebola ničím vyprovokovaná!

Ako dlho Rusi upozorňovali Západ/USA, že rozširovanie NATO na Východ, je pre nich nepredstaviteľné, a že sa týmto cítia ohrození?

Nuž veru dlho a toto tiež nie je hoax!

No a potom to pokrytectvo našich médií tzv. hlavného prúdu, ktoré tvrdia a Slovákov strašia teóriou, že ak by sme Ukrajine nepomáhali výhradne vojensky v boji proti Rusku, tak by sme mali na východnej hranici Ruskú federáciu a to teda nikto nechce!

Že nikto nechce, aby sme na Východe hraničili priamo z RF!

Naozaj?

A keď Rusi dlhé desaťročia kričia, veľmi nahlas kričia, že nechcú mať na svojej západnej hranici suseda, ktorý bude členom NATO, tak toto už nikto nepočul a ešte ani dnes nepočuje?!

Nuž veru, mohol by som takto pokračovať ešte siahodlhým písaním, ale na záver napíšem už len toto – Nie, Slováci nie sú hlúpi! Nie, Slováci nie sú náchylní veriť hoaxom a dezinformáciám! Slováci jednoducho nenechajú sebou manipulovať tak, ako by si to niekto predstavoval! (Slováci takými neboli ani pred novembrom 1989!)

A prosím média tzv. hlavného prúdu, neurážajte národ slovenský, že sa nevie orientovať!

Slováci presne vedia, že najlepšie je byť za dobre s každým, kto o to stojí a kto o to nestojí, tak toho nebudeme predsa provokovať, hlavne keď za chrbtom budeme mať napr. USA alebo NATO a tak podobne!!!

Lebo toto nie je hrdinstvo! Toto je slabosť!

Čakajú Slovákov dve referendá? Jedno o EÚ a druhé o BRICS?

14.10.2025

Táto otázka je jednoznačne na mieste a absolútne aktuálna. Nie, nezakladá sa na tom, čo si myslím ja, čo si prajem ja…, ale sa zakladá na niečom oveľa dôležitejšom. Akosi, si nikto nevšimol konkrétnejšie sobotňajší (11.10.2025) Pracovný snem SMER-SSD. A ak si ho niektoré média aj všimli, tak výhradne v súvislosti s tým, o čom na tomto Pracovnom sneme [...]

Na STVR v O 5 minút 12 jasne zaznelo – Stopla to Čaputová!

13.10.2025

Začnem trochu z iného konca. Ani jedna slovenská TV s celoštátnym dosahom, si vo svojich ostatných nedeľných diskusiách nevšimli, že najsilnejšia vládno-koaličná politická strana mala v sobotu pracovný snem. Na TV JOJ mali hosťa Migaľa, ktorý politicky vyrástol vďaka HLAS-SD a tam kde dnes je, je vďaka SMER-SSD. Na TV TA3 mali prezidenta Petra Pellegriniho, ešte stále [...]

No tak toto je zlý sen!

10.10.2025

Kam až dôjde tá proti ruská nenávistná propaganda? Je toto normálne a možné? A čo? Nuž „len“ toto. Existuje akési POLITICO – https://cs.wikipedia.org/wiki/Politico – „Politico , pôvodne známe ako The Politico , je americká spoločnosť, zaoberajúca sa politickým spravodajstvom, so sídlom v Arlingtonskom okrese vo Virgínii , komentujúca politiku v [...]

SR MŠVVaM podnet GP inšpekcia TK BAX

Petíciu „Naše deti a školy si nedáme!“ podpísalo skoro 90-tisíc občanov, žiadajú poslancov nepodporiť novelu

15.10.2025 11:55

Člen výboru Peter Beňa poukázal na viacero problémov návrhov, ktoré na aktuálnej schôdzi parlamentu smerujú do druhého čítania.

Péter Szijjártó

Szijjártó v Moskve bráni ruskú ropu: Je pre nás nevyhnutná. Spája suverenitu s ropovodom Družba

15.10.2025 11:52

Ruská energia je pre Maďarsko nevyhnutná, podčiarkol Szijjártó.

prvý jarný deň, Brezno, mReportér

Pre zosuv svahu nad parkoviskom novej bytovky v Brezne platí mimoriadna situácia

15.10.2025 11:35

Robí sa monitoring stability svahu a priebežné hodnotenie rizík odborníkmi.

ruská PVO, tomahawk

Ruská protivzdušná obrana už čelila Tomahawkom. Výsledok bol zdrvujúci

15.10.2025 11:11

Diskusia o dodávke amerických riadených striel Tomahawk pre Ukrajinu má podstatný historický precedens.