Založ si blog

All for RTVS, All for Machaj. .. ,

…ale aj All for Washington, All for the Pentagon, All for Brusel, All for Ukraine, All for Zelenskyj, All for the War in Ukraine a hlavne  All against Russia, All against Putin!

Presne tieto cudzie výrazy vo mne vyvolal pohľad do hľadiska, ale aj na pódium, na všetkých tých, ktorí sa tejto „slávnostnej“ udalosti RTVS priamo fyzicky zúčastnili v piatok 26.4.2024 v akejsi relácií Slnko v sieti.

Isteže, že dnešné „demokratické a pluralitné“ vedenie RTVS, si ešte nenechalo ujsť tú možnosť, aby to, tento pre mňa osobne rýdzo jednostranne politický brak, za peniaze nás všetkých, odvysielali v hlavnom vysielacom čase na STV 1!

Tento projekt vznikol v roku 2004 na platforme Slovenskej filmovej a televíznej akadémie –  https://archiv.slnkovsieti.sk/archiv# , ako rýdzo apolitický.

Všetko sa to zvrhlo ihneď po tom, čo sa k moci dostali tí „správni“!

V roku 2022 (2021 sa nesmelo nič lebo tu „zúrila“ Covid „pandémia“) Slnko v sieti to už nemohlo byť inak, ako len tak, že hlavnú cenu za Najlepší hraný film získal film Cenzorka v koprodukcii Slovensko/Česko/Ukrajina a hlavnú cenu za najlepší herecký výkon získala pravdaže ukrajinská herečka Irina Kirjazeva – https://www.aktuality.sk/fotogaleria/zG1BCjs/irina-z-ukrajiny-ziskala-filmovu-cenu-bolo-mi-ctou-ukazat-ako-realne-funguje-system-a-vaznice/3/

Tohtoročné Slnko v sieti bolo ešte propagandistickejšie v prospech jedného politické názoru, samozrejme toho jediného „správneho“ – progresivisticko – neoliberálneho!

Už jasnejšie to odprezentované ani len nemohlo byť, ako režisérom Petrom Bebjakom, ktorý keď prišiel na pódium, tak sa takto „nestranne a apoliticky“ prihovoril všetkým tam tým v hľadisku, čo „stoja na tej správnej strane dejín“, ale aj všetkým tým, čo sa na tento brak dnešnej RTVS dokázali pozerať v priamom prenose, tieto „milé a nie nenávistné slová“ – „Pekný večer Vám prajem. Pekný večer prajem aj všetkým duchovným bezdomovcom. Pekný večer prajem aj ľuďom, ktorí robia umenie, ktoré niekto nazýva umením, ktoré je proti ústave alebo umením transsexuálnym alebo zhýralým, zvrhlým, ale pre niekoho toto umenie môže byť inšpiratívne. Pretože to je totiž sloboda. Sloboda je aj to, že tu môžem stáť a že slobodne, zatiaľ, môžem povedať svoj názor, že nesúhlasím s tým, ako vládna garnitúra v súčasnosti funguje, akým spôsobom šíri nenávisť, ako šíri strach, ako šíri dezinformácie, klamstvo. Akým arogantným spôsobom vytvárajú nepriateľov a vlastne tak sa snažia rozoštvať našu spoločnosť. To je cesta k neslobode. Ja mám jeden taký sen, chcem totiž žiť v čase, kedy nebudem musieť vôbec myslieť na politiku. A už vôbec nie na politikov. Pretože to bude znamenať, že túto krajinu (?) vedú ľudia, ktorí sú múdri, inteligentní, tolerantní, jednoducho ľudia, ktorí majú demokratické cítenie a vedia aj oceniť slobodu umenia. A ja verím tomu, že sa toho dožijem, pretože pravda a láska musí zvíťaziť nad lžou a nenávisťou.“ (A hľadisko mu za tieto „nestranné a apolitické“ slová silno zatlieskalo a zaburácalo!) – https://www.youtube.com/watch?v=PmKAFPSpcMg&ab_channel=KarelPeka

Nuž teda, pán Bebjak, si pomýlil verejnoprávnu reláciu so straníckym mítingom resp. protestom PS a dnešnej parlamentnej opozície!  Toto ste si mohli nechať na ich najbližší protest proti dnešnej demokratickej legitímnej vláde!

No, ale keď tento jeho príhovor zoberiem z tej druhej strany, tak v podstate mal vo všetkom pravdu! Pravda, ak by toto bol povedal v RTVS niekedy v lete 2021 alebo po 24.2.2022. Lenže vtedy by takéto niečo v RTVS nebol mohol povedať lebo vtedy boli pri moci tí jeho, dnes tak ospevovaní „demokrati“ s Čaputovou na čele! Lebo áno, vtedy, v tej dobe naozajstnej neslobody a nedemokracií, na vtedajšiu hrôzovládu a Čaputovú, by tieto jeho slová padli, ako sa vraví, ako ten detský zadoček na šerblík!

Áno, presne v tých dobách od marca 2020 až do PV 2023, sme tu mali neslobodu! „vládli“ nám tu despoti a diktátori! A neboli ani múdri, ani inteligentní, ani tolerantní, ani z ďaleka nemali demokratické cítenie a už vôbec nemali v sebe cit pre slobodu! A áno, práve dnes, od PV 2023, pán Bebjak, nastáva na Slovensku tá doba, o ktorej vraj snívate, tak už nesnívajte lebo tu už zrazu je sloboda, už sa  môžete slobodne vyjadrovať, už Vás nikto nebude vypínať, už Vám nikto nebude nadávať do dezolátov lebo máte iný názor, už sa môžu slobodne konať protivládne protesty a v TV, zúčastnených protestujúcich nikto nenazýva v titulke, že – „Dezoláti v uliciach“ alebo nejaký „politik“, že hľa opice…atď.

No a potom sa udialo ešte väčšie divadlo.

Čaputová sa nám rozplakala od dojatia – „Čaputová si musela počas príhovoru utrieť slzu. Umelci jej ďakovali a kritizovali súčasnú vládu“ – https://news.refresher.sk/158820-Caputova-si-musela-pocas-prihovoru-utriet-slzu-Umelci-jej-dakovali-a-kritizovali-sucasnu-vladu

Naozaj?

Zaujímavé!

Zaujímavé, že Čaputová nebola dojatá v okamihu – apríl 2021, keď jej priniesli toto – „Petičný výbor odovzdá v pondelok prezidentke vyše 600-tisíc podpisov za referendum“ – https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/586213-peticny-vybor-odovzda-v-pondelok-prezidentke-vyse-600-tisic-podpisov-za-referendum/

Vtedy Čaputová nebola dojatá, že až 600 000 jej „spoluobčaniek a spoluobčanov“ boli v tak bezmocnej situácií, že už len dúfali, že v referende vtedajší neutešený hrôzovládny stav zvrátia?

Vtedy sa jej oči ani náznakom nezaligotali slzou!

Nie!

Jednoducho ich hodila cez palubu, umyla si Ústavným súdom svoje politicko-progresívne ruky a oči jej ostali suché!

Takže áno, aj toto je dôvod prečo je potrebné čo najskôr prijať nový Zákon o Slovenskej verejnoprávnej televízii a rozhlase!

A určite nie za účelom tým, že potom už bude STVR vysielať len to, čo sa hodí momentálnej vládnej garnitúre, ale hlavne kvôli tomu, aby z obrazoviek a z rozhlasu zaznievali aj iné názory, informácie, správy , ako len tie, ktoré tam odznievajú dnes (tie nech tam ostanú, nikto ich neposiela preč!).

Prečo by v diskusiách v STVR nemohli odznieť názory a postoje v priamom prenose a nie zosmiešňované, nie dehonestované… Jána Čarnogurského, Igora Bukovského, Eduarda Chmelára, Jána Lakotu…, ale aj nekomentované informácie z Moskvy, z Pekingu, z Minska – nech si občan SR sám urobí svoj názor na situáciu tu doma aj vo svete! Verejnoprávnosť nespočíva v tom, že verejnoprávna inštitúcia bude ukazovať Slovákom smer, akým majú myslieť, koho majú mať radi, koho majú nenávidieť…!

Tých dôvodov na zmenu zákona o slovenskej televízii a rozhlase je neúrekom a jeden po druhom ich budem komentovať a odhaľovať v mojich ďalších článkoch na túto tému.

Opäť ďalší brutálny útok médií na poslanca Parlamentu SR, bez poskytnutia všetkých informácií!

12.06.2024

Je na čase, aby dnešná Vláda SR začala konečne vládnuť tvrdou demokratickou rukou! Čo to znamená vládnuť tvrdou demokratickou rukou? Nuž nič viac, nič menej, ako si začať naplno plniť svoje PVV a tieto plnenia riadne skrze, minimálne novú STVR, obyvateľom SR vysvetľovať! Opäť sa tu roztrhlo mediálne vrece s brutálnym osočovaním poslanca Parlamentu SR MUDr. Petra [...]

Tento jasný odkaz Slovákom nie sú moje slová, ale plne s nimi súhlasím!

12.06.2024

V tomto mojom článku, teda ak ho mojim článkom môžem vôbec nazvať, zaznie názor jedného z nás, jedného z nás Slovákov, ktorý má s najväčšou pravdepodobnosťou za sebou bohaté životné skúsenosti a ktorý naplno zažil dobu prednovembrovú, ako aj dobu po novembrovú, až do dnešných neutešených pochmúrnych takmer vojnových kapitalistických dní. Takže tentokrát [...]

Časť štrajkujúcich pracujúcich v-pre RTVS, sa obáva plurality!

11.06.2024

A opäť, manipulácia s verejnou mienkou, masirácia hláv obyvateľov SR, ktorí dopodrobna nesledujú dianie v našej republike a hlavne obrovská mediálna pozornosť absolútne nepodstatného výstražného štrajku, malinkej časti ľudí, ktorí sú buď priamo zamestnancami dnešnej „pluralitnej“ RTVS alebo sú s ňou v inom pracovno právnom vzťahu resp. v inom [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini mi eleganciou pripomína Masaryka. Mal by sa však oholiť, odporúča novému prezidentovi protokolistka

14.06.2024 18:45

Akých protokolárnych prešľapov sa dopúšťali predchodcovia nového prezidenta?

Jan Lipavský

Lipavský príde na Slovensko, stretne sa s najvyššími predstaviteľmi. Rokovať budú aj o Ukrajine

14.06.2024 18:08

Český minister zahraničných vecí prichádza na Slovensko v čase, keď Česko začiatkom marca odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

SR Strečno I/18 doprava obmedzenie SSC VÚD ZAX

Pod Strečnom havarovalo auto, v úseku sa tvoria rozsiahle kolóny

14.06.2024 17:25

Úsek motoristom odporúčajú obísť cez Terchovú.

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 18:11

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.