Založ si blog

Čaputová a spol. dajte vyzbierané peniaze nie na vojnu, ale na to, na čo Vás v 2021 vyzýval pápež František!

Nuž teda povedzme si resp. sa opýtajme, koľkokrát Čaputová za ostatných takmer 5 rokov navštívila resp. sa osobne stretla s pápežom Františkom?

Veľa krát!

A čo si z jeho stretnutia vzala k svojmu politickému srdcu?

Nuž nič!

Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a vždy je čas napraviť vlastné chyby, kým je na to čas!

A ten čas je dnes!

Dnes, keď má Čaputová do konca svojho „prezidentského pontifikátu“, naozaj už len hodiny!

Dnes by mohla Čaputová urobiť gesto, ktoré by ju aspoň z malej časti očistilo od tých nehoráznosti, ktorých sa na národe slovenskom a na republike slovenskej, podľa mojho hlbokého presvedčenia, za ostatných takmer 5 rokov napáchala, dopustila a to aj a hlavne vedome!

Dnes sa celá slovenská mediálna dezinfoscéna tzv. hlavného prúdu a všetci tí, čo z duše nenávidia Rusko a všetko, čo bolo, jest a by malo byť ruské, vytešujú, že koľkože sa im podarilo zozbierať, podľa mňa krvavých peňazí, za niekoľko málo dní na to, aby sa za ne nakúpilo nejaké to strelivo pre Zelenského nedemokratický režim na Ukrajine!

Ako sa všetci vytešujú, že vraj celé Slovensko ukazuje svetu, že slovenská Vláda teda nie, ale Slováci áno!

Že Slováci sú za ďalšie a ďalšie dodávky munície pre Zelenského nedemokratický režim, aby zabíjanie pokračovalo aj naďalej!

Naozaj úbohé!

Úbohé hlavne preto, že peniaze síce vyzbierali, ale vlastné fyzické angažovanie sa v boji priamo v prvých líniách na fronte medzi UA a RF, tak to už nie!

A teraz k podstate veci.

13.09.2021 prichádza na Slovensko pápež František.

Vo veľkom predklone ho víta Čaputová a takto o tom vtedy informuje na oficiálnej web stránke Prezident.sk – „Pápež František vidí Slovensko ako posla pokoja v srdci Európy“ – https://www.prezident.sk/article/papez-frantisek-vidi-slovensko-ako-posla-pokoja-v-srdci-europy/

Pre tento môj článok úplne postačuje nadpis, ktorý vtedy prezidentská kancelária vybrala, ako ten najvýstižnejší, ktorý mal vyjadrovať posolstvo, ktoré nám tu všetkým Slovákom, obyvateľom SR a hlavne Čaputovej, pápež František priniesol!

Pápež jasne vidí nás Slovákov a našu milovanú vlasť Slovenskú republiku, ako tých, čo by mali v srdci Európy vniesť pokoj do životov všetkých Európanov a niečo tým, aj od nás očakával!

A toto sa môže naplniť po tieto, pre Európu veľmi pochmúrne dni, ešte pochmúrnejšie po tom, čo Americká dolná komora ich  Kongresu, si odhlasovala ďalšie krvavé US doláre na prehlbovanie konfliktu vo svete, hlavne tu u nás v Európe!

Čaputová vtedy Pápežovi povedala okrem iného aj toto – „Výsledkom každej našej snahy, spoločenskej diskusie či politickej súťaže nesmie byť víťazstvo a porážka, ale pochopenie a nájdenie porozumenia.“

Súhlas, absolútny súhlas!

A dnes je čas, aby Čaputová tieto svoje slová z pred takmer 3. rokov aj naplnila!

Naplnila hmatateľné a nie len ďalšími prázdnymi rečami. Nuž teda, o čo konkrétne ide?

O toto!

Iniciatíva „Munícia pre Ukrajinu“ sa na svojej web stránke (v tejto chvíli) pýši, že za 8 dní zbierky už vyzbierali 3 482 397 € od 54 213 darcov!

Naozaj pekné peniaze.

A tu by mala nastúpiť Čaputová a v zmysle svojich slov z 13. septembra 2021, že – „Výsledkom každej našej snahy, spoločenskej diskusie či politickej súťaže nesmie byť víťazstvo a porážka, ale pochopenie a nájdenie porozumenia.“ , by mala vyzvať iniciátorov danej vojnovo-štváčskej výzvy, aby sa premenovali na – „NIE MUNÍCIA PRE UKRAJINU“!!!

Čaputová by mala stáť na čele iniciatívy, aby sa na Slovensku usporiadalo veľké rokovanie o mieri na Ukrajine a tým pádom aj na celom svete a aby sa tieto peniaze využili na zorganizovanie tohto veľkého mierového stretnutia!

Čaputová by mala stáť na čele tejto iniciatívy, ako najvyšší ústavný činiteľ našej republiky a takto naplniť prianie pápeža Františka, ktoré jej v septembri 2021, a všetkým Slovákom, adresoval!

A to, aby sme sa stali v srdci Európy poslom pokoja.

Tu v Bratislave, ale aj napr. vo Vysokých Tatrách…, by sa malo zorganizovať a uskutočniť veľstretnutie najvyšších predstaviteľov USA, RF, Ukrajiny, Číny, najvyšších predstaviteľov EÚ, ale aj NATO, za účasti GT OSN, BR OSN…, aby si zasadli za jeden veľký rokovací stôl a aby sa dohodli, ako zastaviť zabíjanie nie len na Ukrajine, ale všade tam, kde dnes na svete prebieha resp. veľmi hrozí!

Treba o tom ešte viacej písať a sa rozpisovať?

Nuž veru nie!

Toto je dnes bezpečnostná prvoradá úloha Slovenska, toto je úloha slovenských politikov, vzhľadom na to, akí sme svojou veľkosťou územia a počtom obyvateľov v srdci Európy „bezvýznamní“.

Je potrebné tie krvavé peniaze premeniť na Holubice mieru a to každý jeden cent!

Toto urobte Čaputová a spol.!!!

Čaputová, Kovačiča a im podobní, boli zrušení na jednu dobu naozajstným demokratom!

29.05.2024

Kedysi dávno za mojich mladých čias, teda dávno pred novembrom 1989, sa zvyklo hovoriť, že – „Zrušil ho na tri doby“. Toto slovné spojenie sa zvyklo použiť vtedy, ak niekto niekoho na základe faktov a nepriestrelných argumentov dostal do polohy, že sa dotyčný musel hanbiť za to, čo urobil, povedal…, čomu jednoducho nerozumel resp. nebol v tom dostatočne zdatný. [...]

Zamestnanci TV Markíza a spol. nič nepochopili!

28.05.2024

A nie len v TV Markíza, ale aj v Sme.sk, v Aktuality.sk, v Denníku N a vo všetkých tých médiach, ktoré si ešte stále namýšľajú, že len oni jediné sú tie, čo majú právo a patent na pravdu, že len oni sú tí, čo majú právo odsudzovať iné média, že len oni sú tí, čo majú právo Slovákov nie informovať, ale ich vedomie a mienku formovať na svoj obraz! TV [...]

Čaputová Jančkárovej – „Držím palce aj Vám“.

27.05.2024

Týmito slovami sa Čaputová rozlúčila s redaktorkou RTVS v relácií O 5 minút 12 v ostatnej nedeľnej relácií. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/468070#4219 Pýtam sa, to čo je? V čom Čaputová drží Jančkárovej palce? Nuž, ale pekne po poriadku. Skôr, ako sa dostanem k hlavnej téme dnešného môjho článku, k „nestrannej“ a „apolitickej“ TV diskusií [...]

ministerstvo zdravotníctva, mz sr,

Pre nález obálky s neznámym obsahom evakuovali budovu sídla ministerstva zdravotníctva

29.05.2024 13:38

Na mieste sa momentálne vykonávajú nevyhnutné prvotné úkony.

Stíhačka F-35

Druhá havária za mesiac: V USA sa zrútila stíhačka F-35, pilot utrpel vážne zranenia

29.05.2024 13:33

Stroj pred haváriou doplnil palivo počas zastávky na leteckej základni Kirtland v Novom Mexiku.

Turów / Turw /

Suma sa vyšplhala do závratných výšok. Poľsko pokutu za baňu Turów musí zaplatiť, rozhodol súd

29.05.2024 13:15

Česko podalo žalobu na Poľsko ešte vo februári 2021.

Nemocnica Rázsochy

Nová národná nemocnica vyrastie v bratislavskom Ružinove. Zbúrajú pre ňu zimný štadión

29.05.2024 13:14

V lokalite Rázsochy, kde mala nemocnica pôvodne stáť, chce štát najneskôr do roku 2031 postaviť Národný ústav detských chorôb.