Založ si blog

Dírer a jeho ďalšie dno mediálneho idiotstva!

Dírer svojimi úvodníkmi v úvode relácie V politike na TA3, zakaždým prerazí nové a nové mediálno-idiotské dno.

Inak tomu nebolo ani dnes!

Avšak na úvod pripomeniem slovenskej spoločnosti toto – aj na Slovensku, v žurnalistike, existuje niečo takéto – „Etický kódex novinára“ – https://www.ssn.sk/eticky-kodex-novinara/

Z tohto žurnalistického kódexu odcitujem len jedno jediné znenie, ktoré v prípade Dírera, mi pre dnešok bude úplne stačiť,  a to je toto – II. ZÁKLADNÉ PRINCÍPY PRÁCE NOVINÁRA – bod 2. – „Hlavnými zásadami, ktorými sa novinár riadi vo svojej práci, sú nestrannosť, vyváženosť, objektivita, čestnosť, pravdivosť, zodpovednosť a dôsledné overovanie faktov.“

Dírer z tohto, pre mňa osobne, nespĺňa NIČ!!!

O jeho nestrannosti nemôže byť ani len reči!

O jeho novinárskej vyváženosti a objektivite platí to sté!

Dírerova novinárska čestnosť, pravdivosť a zodpovednosť, je na úplnom mediálnom dne!

A Dírerove dôsledné si overovanie faktov, je rovnako na NULE!

Dírer doslova klame!

O jeho klamstve som ho usvedčil už 3. júla 2023 v mojom článku pod názvom – „Vedenie TA3 bude v prípade R. Dírera postupovať rovnako, ako pri A. Žitnej? R. Dírer klamal v priamom prenose, až sa hory slovenské zelenali!“

https://ferro.blog.pravda.sk/2023/07/03/vedenie-ta3-bude-v-pripade-r-direra-postupovat-rovnako-ako-pri-a-zitnej-r-direr-klamal-v-priamom-prenose-az-sa-hory-slovenske-zelenali/ (čítanosť – 38 778x!)

Tu som ho jasne usvedčil z klamstva, kde Dírer tvrdil, vtedy v relácii V politike, prítomnému koalično-vládnemu poslancovi Petrovi Pčolinskému (Sme rodina) toto – „V tejto televízii ste vyjadrenia Mariana Kočnera alebo pána Rajeckého nevideli…“

„V tejto televízií“, občan SR, rozumej, že na obrazovkách TA3!

Čo bolo do neba volajúce žurnalistické klamstvo Dírera lebo v tomto článku som mu odprezentoval hneď 3 relácie – TB Mariana Kočnera, ktoré TA3 odvysielala v priamom prenose a v plnom znení!

Viď tu je dôkaz –

21.8.2015 – na obrazovkách TA3 v priamom prenose (!) –  „TB Mariána Kočnera o kauze Sasanka“ – https://www.youtube.com/watch?v=jTzf4opWy4c&ab_channel=Telev%C3%ADziaTA3  , uvádzal vtedy ešte redaktor TA3 – Martin Strižinec. TB trvala úctyhodných 57:58 minút!!!

01.12.2016 – na obrazovkách TA3 v priamom prenose (!) – „TB M. Kočnera o údajných nezákonných činnostiach politikov“ – https://www.youtube.com/watch?v=sozmr9ms0TA&ab_channel=Telev%C3%ADziaTA3 – TB trvala úctyhodných 45:33 minút!!!

06.09.2017 – na obrazovkách TA3 v priamom prenose (!) – „TB M. Kočnera o obvineniach opozičných poslancov“ – https://www.youtube.com/watch?v=W9UQdm9EQqs&ab_channel=Telev%C3%ADziaTA3 – TB trvala úctyhodných 56:58 minút!!!

Nuž a v úvodníku dnešnej relácie V politike na TA3, nám Dírer, okrem iných svojich mediálnych idiotstiev, kládol na srdce aj toto –  „…už aj deti v jasliach a materskej škole sa učia, že klamať sa nemá…“

https://www.ta3.com/relacia/913728/zalezi-na-hlase-za-kolko-budeme-kurit-a-varit

Takže, Dírer, čo keby ste si najskôr s poriadne veľkou novinársko-etickou metlou pozametali pred svojim mediálno-idiotským prahom?!

Nuž a samozrejme, že celý jeho mediálno-idotsky úvodník, sa venoval rýdzo dnešnej vládnej koalícií a jej predstaviteľov, samozrejme hlavne Blahovi!

Takže Dírerova mediálna nestrannosť, ako remeň!!!

Dírer si myslí resp. je presvedčený, že ak dal svetu resp. Slovensku o sebe vedieť, že je gay, že je jednoducho v tejto oblasti dúhový, že my všetci, sa teraz budeme tváriť, aký je on geroj a tak podobne.

Takže Dírer, za mňa osobne, mňa absolútne nezaujíma, čo v sexuálnej oblasti ste!

A vôbec, čo koho do toho?!

Toto nemá, vo verejnom prejave, u moderátorov…, čo hľadať!

Mňa u vás, ako u žurnalistu zaujíma hlavne to, aby ste neboli v tejto rýdzo politickej relácií, len a výhrade čiernobiely, že dnešná koalícia a niekdajšia opozícia je zlá, a dnešná opozícia, a časť jej niekdajšej koalície, je vždy dobrá!

Mňa by potešilo, keby ste aj v tejto politickej relácií boli takpovediac mediálno-politicky dúhový!!!

Veľmi ma dnes na Dírerovi pohoršilo aj to, keď sa vo vzťahu k dnešnému premiérovi Ficovi vydaril takto dehonestujúco – „Fico tu pred voľbami vykrikoval, že…“(!)

Čo to je?!

Aké sú toto výrazové prostriedky moderátora, ktorý má byť podľa novinárskeho kódexu nie len slušný, ale hlavne nestranný?!

Nepočul som z jeho úst, aby sa počas bývalých hrôzovlád Matovičo-Hegero-Odórovcov, bol býval na niekdajších „premiérov“, čo i len raz vyjadril, že pred voľbami čosi vykrikovali,  a potom počas ich „vlád“, by im to takto Dírer mediálne v priamom prenose, za ich neprítomnosti, takto hrubo novinársko-mediálne neeticky vyčítal!

Nikdy som z jeho úst nepočul, žeby bol povedal v priamom prenose, na TA3 v relácií V politike, že – „Matovič tu pred voľbami vykrikoval…“ alebo, že – „Heger tu pred voľbami vykrikoval, že…“ a už vôbec som ho nepočul, žeby si niečo také dovolil k Čaputovej, že – „Čaputová tu pred prezidentskými voľbami vykrikovala, že…“(!!!)

Ako si niečo tak dehonestujúce môže dovoliť k Ficovi?

To nemôže povedať napríklad toto a takto? – „Fico pred voľbami zdôrazňoval, že…“ alebo „Fico pred voľbami jasne deklaroval, že…“

Nuž veru, dnes k Dírerovi „len“ toľko a je na škodu vedenia TA3, že trpí takéhoto, pre mňa osobne, mediálneho neokrôchanca, vo svojich radoch!

Záver:

Verím, že som si ako občan Slovenskej republiky, mohol dovoliť napísať moje kritické videnie „mediálno-novinárskej“ práce vo vzťahu k Dírerovi, a že tu nebude platiť to známe, že – „Čo je dovolené Bohovi (Dírer), nie je dovolené volovi (divák)“

Lebo Dírer svojimi jednostrannými, mediálne nevyberanými vyjadreniami, na dnes koaličných politikov, neuráža len ich samotných (a to samozrejme ako „geroj“ robí výhradne v ich neprítomnosti!), ale jednoznačne uráža a provokuje, aj ich voličskú základňu!

A keď toto mienite vo vedení TA3 tolerovať, tak to môžete rovno zabaliť!

 

 

 

 

 

Vláda SR, momentálna naj priorita je okamžite zbaviť RTVS brutálneho progresivizmu!

23.02.2024

Áno, toto je dnes naj priorita lebo to, čo sa už tu dnes deje na našom milovanom Slovensku už nie je normálne! To, že zapredanecké média, všetky bez výnimky, sú presiaknuté progresivistickou mašinériou, tak je hádam jasné už každému, ktorý myslí vlastnou hlavou! Za zapredanecké média, ktoré vlastnia súkromné subjekty zodpovedá ich vlastník. Áno a tiež si na našej [...]

Čaputová z tohto pokryteckého farizejstva, sa už nijako nevyseká!

22.02.2024

Čaputová a jej naklonené zapredanecké média, ako aj celé PS spolu so západom platenými politickými mimovládkami, si myslia, že my občania SR sme tak naivní a tak hlúpi, že im uveríme tie ich bludy a manipulácie! Nuž veru nie! Neskutočne sa mýlia! Nie všetci sa necháme ohlupovať nie len nimi samotnými, ale hlavne zapredaneckými médiami, ktoré ich chránia ako oko [...]

Europoslanec Hojsík a jeho dôkaz o farizejskom pokrytectve jeho PS k Ukrajine a Ukrajincom!

22.02.2024

PS útočí na legitímne zvolenú Vládu SR a vládnu koalíciu a ich útok naberá na intenzite skrze im naklonených zapredaneckých médií. PS malo (pokyn?) podľa ich donorov vyhrať ostatné PV 2023, ale ani jasná a jednostranná zapredanecká mediálna podpora a ich člena Čaputovej z „prezidentského“ paláca, im k takémuto triumfálnemu výsledku nepomohlo! A tak teraz, je [...]

Katarína Mathernová, Richard Dírer

ta3 v Kyjeve: Noc bola pokojná. Veľvyslankyňa Mathernová: Ukrajinci sú odolní a vynachádzaví

24.02.2024 08:45

Život pre Ukrajincov napriek vojne ide ďalej, nechcú byť ustráchaní, povedala pre ta3 Katarína Mathernová, veľvyslankyňa Európskej únie na Ukrajine.

Stoltenberg, NATO

VIDEO: NATO a Slovensko budú Ukrajinu podporovať na každom kroku

24.02.2024 08:00

Severoatlantická aliancia priamo vojensky nepodporuje Ukrajinu v jej boji proti ruským agresorom. No NATO sľubuje Kyjevu pokračujúcu pomoc.

Rubymar, Jemen, Červené more, jemenskí povstalci, Húsíovia

Z lode poškodenej jemenskými rebelmi unikla ropa, škvrna má takmer 30 kilometrov

24.02.2024 07:27

Z nákladnej lode Rubymar, ktorú v nedeľu v úžine Báb al-Mandab vážne poškodil útok jemenských povstalcov, unikla ropa.

oceliarne, lipetsk

ONLINE: V ruských oceliarňach horelo, požiar spôsobil nálet dronov. Šojgu na výročie vojny navštívil ruské veliteľstvo na Ukrajine

24.02.2024 06:55, aktualizované: 09:15

Oceliareň, patriaca jednému z najbohatších Rusov Vladimirovi Lisinovi, svoje výrobky dodáva aj zbrojovkám vyrábajúcim rakety a strely s plochou dráhou letu.