K-ĽSNS – ako je to vlastne s nimi pred PV 2023?

Nuž veru vyzerá to tak, ako keby K-ĽSNS už neexistovala, a že existuje už len ich odnož HNUTIE REPUBLIKA.

Média, tie „objektívne“, o nich mlčia, a keď ich spomenú, tak len v diskusiách s HR, že sú ich klonom lebo podľa ešte „objektívnejších“ prieskumných agentúr, prieskumov verejnej mienky, sa K-ĽSNS ma potácať niekde okolo – MEDIAN SK – 2,3 %, FOKUS – 1,8%, ba dokonca AKO im namerali v poslednom prieskume v septembri 2023 len 0,60% –  https://preferencie.teraz.sk/

K tomuto článku ma primäli dve okolnosti.

Prvá – tento rozhovor Miriam Šramovej s Marianom Kotlebom – https://www.youtube.com/watch?v=hcPXcaw8Hdo&ab_channel=RozhovorysMimi%C5%A0ramovou

Naozaj zaujímavý rozhovor, zaujímavé myšlienky vyrieknuté Marianom Kotlebom a zaujímavé riešenia K-ĽSNS pre Slovensko a Slovákov, ak by boli súčasťou budúceho Parlamentu SR alebo aj keby neboli súčasťou budúceho nového Parlamentu SR.

Z uvedeného rozhovoru „vypichnem“ len jednu/dve myšlienky resp. jedno, dve jasné konštatovania Mariana Kotlebu, ktoré znelo/li takto – Ľudová strana naše Slovensko bude vždy zastupovať záujmy Slovenskej republiky a národa slovenského, tak ako to prezentujú od svojho vzniku na ktorom nezmenili ani milimeter, či bude súčasťou vládnej parlamentnej koaličnej väčšiny alebo bude parlamentná opozícia alebo či bude musieť opäť hájiť tieto nemenné hodnoty, s ktorými prišli do politiky, priamo na ulici, ako svojho času, keď jeho a jeho spolu straníkov doslova  a do písmena Polícia SR vláčila po zemi pri rôznych ich politických akciách a aktivitách.

A zaznela tam aj taká poznámka, že K-ĽSNS má svoje červené čiary, za akých podmienok by boli byť ochotní koaličným partnerom, ale z povolebnej spolupráce nikoho, ešte raz nikoho nevylučujú. Z povolebnej spolupráce ich samotných vylúčia jedine tie červené čiary, ktoré Marian Kotleba v predmetnom rozhovore jasne pomenoval.

Kto sa chce niečo viac dozvedieť aká je dnes K-ĽSNS a ako politicky zmýšľa, tak ten si môže celý tento rozhovor pozrieť na mnou vyššie uvedenom linku lebo z „objektívnych“ médií sa to nedozvie.

No a druhá okolnosť, ktorá ma primäla napísať tento článok s týmto obsahom je skutočnosť, že existuje jeden prieskum verejnej mienky resp. presnejšie napísané, existuje anketa, v ktorej dotknutý anketár sa na svoje web stránke pýta občanov-voličov SR na takúto otázku – „Akú politickú stranu či hnutie by ste volili vy?“

Do dnešného dňa sa tejto ankety zúčastnilo 19953 hlasujúcich z jednej IP adresy a teda, áno priznávam je tu istá možnosť viacnásobného hlasovania tým istým hlasujúcim, ak má možnosť použiť na hlasovanie viac IP adries napr. doma/zamestnanie a tak pod.

Ale i napriek tomu, má táto anketa určitú vypovedaciu hodnotu.

Z tejto ankety uverejním poradie na prvých 6. miestach lebo toto sú politické subjekty, ktoré by sa podľa tejto ankety dostali do nového Parlamentu SR:

SMER-SSD – 29,1% –  5885 hlasov

HLAS-SD – 13,3 % – 2681 hlasov

Progresívne Slovensko – 12,7 % – 2570 hlasov

HNUTIE REPUBLIKA – 9,4 % – 1900 hlasov

SaS – 6,4 % – 1288 hlasov

K-ĽSNS – 6,1 % – 1240 hlasov

 

Takže podľa tejto ankety by K-ĽSNS bolo súčasťou budúceho nového Parlamentu SR!

Aký rozdiel oproti AKO, ktorá K-ĽSNS namerala v poslednom svojom prieskume chabých 0,60% a tými, ktoré sú v tejto ankete až 6,1%!!!

A kdeže je možné v tejto ankete hlasovať?

Na akom webe,

Na webe nejakého hoaxového, dezinformačného, alternatívneho média?

Nuž veru nie!

Toto je anketa na Pravda.sk – pozri TU, prípadne zapoj sa do ankety a hlasuj TU – https://spravy.pravda.sk/ankety/4496-aku-politicku-stranu-ci-hnutie-by-ste-volili-vy/

Takže občan – volič SR, aj tebe tu niečo okolo K-ĽSNS nehraje?!

Aj tebe tu voľačo politicky smrdí?

Nuž uvidíme 30.9.2023…

P.S.:

Nuž, ak by HNUTIE REPUBLIKA a K-ĽSNS získali tie percentá v PV 2023, aké im ukazuje vyššie citovaná anketa, tak by spolu mali parlamentnú silu 15,5 % a toto je už dosť značná parlamentná sila na to, aby sa zamysleli nad vzájomnou spoluprácou ešte pre samotným konaním PV 2023 a neosočovali sa navzájom ako malé deti!!!

Lebo, ako hovorí klasik – „Čo bolo, bolo, terazky pre blaho národa slovenského musíme spolupracovať!“

Naša Slovenská republika, náš Ľud slovenský, ich bezpochyby potrebuje mať obidvoch v našom najvyššom ústavno-zákonodarnom orgáne!!!

A je jedno, či ako koaličných partnerov alebo silné opozičné politické subjekty navzájom spolupracujúce!!!

Čakajú Slovákov dve referendá? Jedno o EÚ a druhé o BRICS?

14.10.2025

Táto otázka je jednoznačne na mieste a absolútne aktuálna. Nie, nezakladá sa na tom, čo si myslím ja, čo si prajem ja…, ale sa zakladá na niečom oveľa dôležitejšom. Akosi, si nikto nevšimol konkrétnejšie sobotňajší (11.10.2025) Pracovný snem SMER-SSD. A ak si ho niektoré média aj všimli, tak výhradne v súvislosti s tým, o čom na tomto Pracovnom sneme [...]

Na STVR v O 5 minút 12 jasne zaznelo – Stopla to Čaputová!

13.10.2025

Začnem trochu z iného konca. Ani jedna slovenská TV s celoštátnym dosahom, si vo svojich ostatných nedeľných diskusiách nevšimli, že najsilnejšia vládno-koaličná politická strana mala v sobotu pracovný snem. Na TV JOJ mali hosťa Migaľa, ktorý politicky vyrástol vďaka HLAS-SD a tam kde dnes je, je vďaka SMER-SSD. Na TV TA3 mali prezidenta Petra Pellegriniho, ešte stále [...]

No tak toto je zlý sen!

10.10.2025

Kam až dôjde tá proti ruská nenávistná propaganda? Je toto normálne a možné? A čo? Nuž „len“ toto. Existuje akési POLITICO – https://cs.wikipedia.org/wiki/Politico – „Politico , pôvodne známe ako The Politico , je americká spoločnosť, zaoberajúca sa politickým spravodajstvom, so sídlom v Arlingtonskom okrese vo Virgínii , komentujúca politiku v [...]

Česko, streľba, polícia

Nepodarené policajné cvičenie. Zásahovka na severe Čiech vtrhla do inej školy

18.10.2025 16:40

Zasahujúci policajti si pritom mysleli, že ide o figurantov a že to dobre hrajú. Až po chvíli zistili, že niečo nesedí.

grendel, michelko

Michelko nevidí šancu na ústavnú väčšinu pri posune komunálnych volieb. Podľa Grendela je dĺžka funkčného obdobia druhoradá

18.10.2025 15:27

Obaja to uviedli v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy.

Bologna, podlubie

Nemecko musí zaplatiť 50 miliónov eur za nacistický masaker pri Bologni

18.10.2025 14:44

Odškodnenie majú dostať tri desiatky pozostalých, peniaze však pravdepodobne vyplatí talianska vláda.

policia, SBS, dubnica, kopance

Osoby, ktoré v Dubnici kopali do človeka, neboli policajti, ale členovia SBS

18.10.2025 14:39

Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá a v súčasnosti prebiehajú procesné úkony.