Založ si blog

Čaputová takto „nezasahuje“ do predvolebnej kampane – „Víťaza volieb nepoverím zostavením Vlády SR“

Keďže politická satira je ešte zakázaná (narážam na môj predošlý článok uverejnený dnes o 18:12, ktorý sa neohrial ani 10 minút!), tak poďme vážne.

 

Čaputová to síce takto na politického hulváta nepovedala, ale kto vie čítať politické vyjadrenia medzi riadkami a hlavne s politickým porozumením, tak mu slová Čaputovej v ostatných Sobotných dialógoch na SRo, ani inak znieť nemohli.

Čaputová povedala o dni po PV 2023, konaných 30.9.2023, toto – „Úlohou prezidenta, prezidentky v našom systéme nie je korigovať vôľu ľudí. To znamená, naopak úlohou prezidenta, prezidentky, je rešpektovať vôľu ľudí, ktorá vyjde z volieb. To znamená, víťaz volieb (hovorí to veľmi pomaly a opatrne, s hmkaním a vzdychaním) bude subjekt, s ktorým na začiatku budem komunikovať o tom či má tu druhú spôsobilosť, tú ktorú hovoria ústavní právnici, a to je pôsobnosť zostaviť Vládu, pretože ja som povinná zachovávať riadny chod ústavných orgánov a to sa prejavuje aj pri tomto, že či ten subjekt, iba, ako, v úvodzovkách, iba vyhral voľby alebo aj má potenciál, koaličný potenciál vytvoriť Vládu a teda mať v Parlamente väčšinu.“  – od 34:00 –  https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1134/2082644

 

Rozumiete tomu Slováci?

Chápete, čo Vám Čaputová odkázala?

Nuž odkázala Vám, že darmo vy budete voliť SMER-SSD, ktorý je dnes na základe prieskumov verejnej mienky možný budúci víťaz PV 2023, ale ak nebude mať v Parlamente SR k sebe silné politické subjekty (napr. REPUBLIKA, SNS), s ktorými by zložil väčšinu v Parlamente, teda viac, ako 76 poslaneckých kresiel, tak mu len surovo oznámi, ona tomu hovorí, že s ním o tom bude komunikovať, že nemáte koaličný potenciál, teda ja Čaputová som to takto sama pre seba vyhodnotila a teda Vás nepoverím zostavením Vlády SR lebo teraz si nemôžeme dovoliť zdĺhavé vyjednávania o vládnej väčšine!

Alebo je potrebné jej  „demokratické“ slová chápať aj tak, že ak by mal SMER-SSD, ako možného budúceho víťaza volieb, ihneď poveriť zostavením Vlády SR, tak by musel získať v PV 2023, taký volebný výsledok, ako napr., v PV 2012 – zisk 83 poslaneckých kresiel, kedy by nepotreboval na zostavenie Vlády SR iného koaličného partnera!

 

Takže Čaputová už teraz, niečo viac, ako tri mesiace pred PV 2023, manipuluje verejnú mienku, čím chce dosiahnuť, aby sa občania-voliči SR vzali voľby napr. SMER-SSD, ale aj REPUBLIKY, či SNS lebo ich hlas vzhľadom na to, že Čaputová už vie, že tieto strany „nebudú“ mať po PV koaličný potenciál, teda že ich hlas v prospech týchto strán bude stratený a teda nech rozmýšľajú nad tým, že najlepšie bude svoj hlas dať PS, HLAS-SD a SaS!!!

Áno a toto je zo strany Čaputovej jasná predvolebná manipulácia a jasné zasahovanie do PV 2023 z pozície, vraj „nestrannej“ „prezidentky“!!!

 

Záver:

 

Ak by Čaputová bola takým Prezidentom SR, za akého sa považuje, že je nadstranícka, že demokrat, tak by voličom SR pred PV 2023 odkázala toto – „Vážení občania SR, vaša voľba v PV 2023 musí byť slobodná. Nikto Vám do vašej voľby nesmie zasahovať a nebudem tak robiť ani ja. Vaša vôľa je pre mňa zaväzujúca a automaticky ihneď po oficiálnom vyhlásení výsledkov volieb, Ústrednou volebnou komisiou, poverím víťaza volieb zostavením novej Vlády SR a bude na ňom, či do určitého termínu mi prinesie výsledok svojho rokovania, taký, že zostavy Vládu SR alebo nie a potom budem opäť postupovať demokraticky na základe vašej slobodnej vôle a voľby a poverím zostavením Vlády SR druhého v poradí…!

 

Nuž, ale to by sme od Čaputovej chceli asi príliš priveľa!!!

Ona je totiž „nadstranícka“, je „demokrat“ a hlavne koná „na prospech“ Slovenskej republiky a všetkých obyvateľov Slovenska!!!

 

 

Biden verí Putinovi a povzbudzuje ho do konečného víťazstva, Trumpa si vybral za svoju pravú ruku!

12.07.2024

A takýto človek vraj „vládne“ svetu? A takémuto človeku sa EÚ klania? Naozaj toto už ani nie je smiešne! Toto je tragédia, ktorá môže ľudstvo veľmi mrzieť! Toto je na hlboké zamyslenie sa! Je nemysliteľné, aby človek s tak ťažkým mentálnym postihnutím, aké s najväčšou pravdepodobnosťou má „prezident“ USA Joe Biden, bol ten, ktorého budú poslúchať [...]

Samit NATO Washington 2024 – spolok mierotvorcov alebo kazisvetov?

11.07.2024

Hneď na úvod celkom jasne napíšem, že ak by to bolo v mojej moci, tak by som okamžite z tohto spolku stiahol Pellegriniho aj Blanára a nechal by som tam za SR len tých najnižšie protokolárne postavených z nášho rezortu zahraničnej diplomacie, ktorý by tam boli pro forma! Z obsahu článku jasne vyplynie prečo. Ale pekne po poriadku. Vo Washingtone prebieha stretnutie NATO, [...]

Bola to Moskva alebo Kyjev? A opäť ani len náznak elementárnej zdržanlivosti!

10.07.2024

Isteže dňa 24.2.2022 to bola Moskva, ktorá vojensky vstúpila na územie Ukrajiny. O tom niet pochýb ani sporu. Spor nie je ani v tom, že tak učiniť nikdy nemala. V čom spor však je, či to bola akcia vyprovokovaná alebo nevyprovokovaná. Ale toto tu dnes riešiť nejdem. V dnešnom článku sa povenujem tomu, že tu máme opäť niečo, čo sa na území Ukrajiny nikdy stať nemalo [...]

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 02:04

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.