Založ si blog

Čaputová pred tým, ako ohlási svoju kandidatúru na Prezidenta SR, by mala bezpodmienečne vykonať toto!

Čaputová sa vždy oháňa tým, že keď sa má „zodpovedne“ rozhodnúť o téme celospoločenskej, tak si to najskôr nechá „preklepnúť“, alibisticky potvrdiť, na Ústavnom súde SR (ÚSSR).

Viď ako to dvakrát vykonala, keď sa jednalo o referendum o predčasných PV, a ako tak neučinila, keď mala expresne podpísať „obrannú“ ZM s USA…

Takže Čaputová pred tým, ako sa rozhodne, že pôjde do boja o svoj druhý prezidentský mandát, by sa mala celkom jednoznačne obrátiť na ÚSSR, aby jej podal jasný a jednoznačný výklad, či bola 15.6.2019 inaugurovaná za Prezidenta SR v súlade s ÚSSR?!

Aby do prezidentskej kampane vstupovala s úplne čistým štítom!

 

Áno, Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán potvrdila dňa 31.3.2019 víťazstvo Čaputovej zo ziskom 58,4% hlasov z tých, čo sa zúčastnili 2. kola PrV, čo zo všetkých oprávnených voličov SR predstavuje necelé 24%(!!!).

 

Toto však nie je rozhodnutie, ktoré by ju automaticky malo posadiť do kresla nášho najvyššieho ústavného činiteľa!

Lebo – Ústava Slovenskej republiky!

 

Jeden z jej protikandidátov (Štefan Harabin) podal dve ústavne sťažnosti po prvom, aj po druhom kole PrV, v ktorých napádal zákonnosť a ústavnosť priebehu obidvoch kôl PrV.

 

ÚSSR ich prijal ako oprávnené na ďalšie konanie a druhú z nich zaevidoval dňa 26.marca 2019.

 

To znamená, že ÚSSR ich neoznačil za neodôvodnené, ale prijal ich ako odôvodnené, týmto im udelil štatút ústavnej legitimity, a prijal ich na svoje ďalšie konanie a rozhodovanie o nich samotných, či sťažovateľovi vyhovie alebo nie!!!

To znamená, že proces voľby Prezidenta SR po 2. kole Prv 2019 nebol uzatvorený, ani dovŕšený!

A o tom presne a jasne hovorí/píše Ústava SR v Čl. 101, ods.(9) – „O ústavnosti alebo zákonnosti volieb prezidenta rozhoduje Ústavný súd Slovenskej republiky.“

Teda nie Štátna volebná komisia, ale Ústavný súd Slovenskej republiky definitívne uzatvára proces voľby Prezidenta Slovenskej republiky!!!

 

To znamená, že iný výklad ani nemôže byť, že do doby, kým ÚSSR nevyriekne rozhodnutie o tom, či prezidentské voľby (akékoľvek, nie len tie v marci 2019!) boli v súlade s Čl.101, ods.(9) Ústavy SR, teda že boli v súlade s ústavnosťou a zákonnosťou platnou v našom právnom prostredí, tak dovtedy nie je proces voľby Prezidenta SR ústavne a zákonne ukončený a teda celkom logicky nie je možné vykonať inauguráciu Prezidenta SR, v tomto prípade, inauguráciu Čaputovej!

 

Z tohto pohľadu je jasné, že Čaputová bola dňa 15.6.2019 inaugurovaná za Prezidenta SR v jasnom rozpore s Ústavou SR, a preto by sa mala samotná Čaputová, pred tým, ako sa rozhodne o znovu kandidovanie na Prezidenta SR, obrátiť na ÚSSR, aby jej dal jasný a konečný výklad, či jej inaugurácia za Prezidenta SR, dňa 15.6.2019, bola v súlade s ÚSSR s prihliadnutím na už vyššie spomínaný Čl. 101, ods.(9) našej Ústavy!!!

Lebo, je potrebné si uvedomiť, že ÚSSR celý volebný proces PrV 2019, podľa Ústavy SR, ukončil až dňa 02. apríla 2020!!!

Takže od 15.6.2019 od 12:00 hod, nemala byť podľa Ústavy SR, Čaputová inaugurovaná za Prezidenta SR, ale po ukončení mandátu Kisku, mali prejsť prezidentské kompetencie na vtedajšiu Vládu SR – Petra Pellegriniho (viď. ÚSSR – Čl.105, ods.(1)) a Čaputová mohla byť inaugurovaná za Prezidenta SR ihneď na druhý deň po 2.4.2020 – TEDA NIE SKôR!!!

 

Nuž teda nech je Čaputová politicky korektná, ako to o sebe s obľubou prehlasuje, a aj jej naklonené „slovenské objektívne“ média, nech ukáže, že je inak politicky hodnotovo nastavená a nech požiada ÚSSR o výklad, v zmysle mnou vyššie napísaného…A ak ÚSSR vyriekne právoplatné rozhodnutie, že bola inaugurovaná za Prezidenta SR dňa 15.6.2019 v súlade s Ústavou SR, tak potom môže s kľudným svedomím kandidovať aj v PrV 2024!

 

Som zvedavý, ako sa k tejto otázke postaví samotný ÚSSR, ktorý, ak by vyriekol rozhodnutie, že Čaputová bola dňa 15.6.2023 inaugurovaná na Prezidenta SR v súlade s Ústavou SR a pritom on samotný, podľa tej istej ÚSSR rozhodol o ústavnosti a zákonnosti, týchto prezidentských volieb až takmer o rok neskôr (2.4.2020!), či nepoprie sám seba!!!

 

Lebo v tomto prípade Čaputovej inaugurácie, všetko nasvedčuje tomu, že tu bolo skôr „vajce ako sliepka“!!!

 

PS:

 

Nami zvoleným novým zákonodarcom v PV 2023, pravdepodobne konaných 30.9.2023, dávam do pozornosti, aby doplnili ústavu SR v Čl. 101, ods.(9), pôvodný text – „O ústavnosti alebo zákonnosti volieb prezidenta rozhoduje Ústavný súd Slovenskej republiky.“ – napríklad takto – „O ústavnosti alebo zákonnosti volieb prezidenta rozhoduje Ústavný súd Slovenskej republiky. Volebný proces volieb Prezidenta je ukončený až po tomto rozhodnutí Ústavného súdu Slovenskej republiky“

 

Biden verí Putinovi a povzbudzuje ho do konečného víťazstva, Trumpa si vybral za svoju pravú ruku!

12.07.2024

A takýto človek vraj „vládne“ svetu? A takémuto človeku sa EÚ klania? Naozaj toto už ani nie je smiešne! Toto je tragédia, ktorá môže ľudstvo veľmi mrzieť! Toto je na hlboké zamyslenie sa! Je nemysliteľné, aby človek s tak ťažkým mentálnym postihnutím, aké s najväčšou pravdepodobnosťou má „prezident“ USA Joe Biden, bol ten, ktorého budú poslúchať [...]

Samit NATO Washington 2024 – spolok mierotvorcov alebo kazisvetov?

11.07.2024

Hneď na úvod celkom jasne napíšem, že ak by to bolo v mojej moci, tak by som okamžite z tohto spolku stiahol Pellegriniho aj Blanára a nechal by som tam za SR len tých najnižšie protokolárne postavených z nášho rezortu zahraničnej diplomacie, ktorý by tam boli pro forma! Z obsahu článku jasne vyplynie prečo. Ale pekne po poriadku. Vo Washingtone prebieha stretnutie NATO, [...]

Bola to Moskva alebo Kyjev? A opäť ani len náznak elementárnej zdržanlivosti!

10.07.2024

Isteže dňa 24.2.2022 to bola Moskva, ktorá vojensky vstúpila na územie Ukrajiny. O tom niet pochýb ani sporu. Spor nie je ani v tom, že tak učiniť nikdy nemala. V čom spor však je, či to bola akcia vyprovokovaná alebo nevyprovokovaná. Ale toto tu dnes riešiť nejdem. V dnešnom článku sa povenujem tomu, že tu máme opäť niečo, čo sa na území Ukrajiny nikdy stať nemalo [...]

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 02:04

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.