Čaputovej Veľkonočné farizejstvo. . .

alebo, nám káže aby sme – „…neodsudzovali a netrestali…, … Nedajme sa ovplyvniť nenávisťou, nechajme prehovoriť lásku, súcit, pochopenie a milosrdenstvo.“ – viď TU – https://www.facebook.com/zcaputova/posts/pfbid0N1hPANfQBn9cRFb8eBMKyHhBBrKiwLs8cnsQRtsjKh63pGQueJE2PkjiU166uwz5l a sama tak nekoná!!!

Resp. koná v úplnom rozpore s tým, čo káže nám!

 

Nuž pozrime sa čo hovoril Ježiš farizejom. Už pred vyše 2000 rokmi – „Zákoníci a farizeji zasadli na Mojžišovu stolicu. Preto robte a zachovávajte všetko, čo vám povedia, ale podľa ich skutkov nerobte: lebo hovoria, a nekonajú. Viažu ťažké až neúnosné bremená a kladú ich ľuďom na plecia, ale sami ich nechcú ani prstom pohnúť.“ A dodáva – „Všetko, čo robia, konajú iba preto, aby ich ľudia videli: rozširujú si modlitebné remienky a zväčšujú strapce na šatách, 6radi majú popredné miesta na hostinách, prvé stolice v synagógach.“

A takto im ešte nastavuje neúprosné zrkadlo – „Beda vám, zákoníci a farizeji, pokrytci, lebo čistíte čašu a misu zvonka, ale vnútri sú plné lúpeže a nečistoty! 26Slepý farizej, vyčisti čašu najprv zvnútra, aby bola čistá aj zvonka!

Beda vám, zákoníci a farizeji, pokrytci, lebo sa podobáte obieleným hrobom, ktoré zvonka vyzerajú pekne, ale vnútri sú plné mŕtvolných kostí a všelijakej nečistoty!

Tak sa aj vy navonok zdáte ľuďom spravodliví, no vnútri ste plní pokrytectva a neprávosti.

Hadi, hadie plemeno, ako uniknete rozsudku pekla?“ – https://dkc.kbs.sk/dkc.php?in=mt23

 

Takže Čaputová nám niečo káže o láske, súcite a milosrdenstve?

A kde je ta láska, súcit a milosrdenstvo, keď je všetkými desiatimi za zasielanie zbraní Ukrajincom, aby vojenský konflikt ešte viac eskaloval, aby umierali tisíce ľudí na obidvoch stranách konfliktu a žiaľ aj nevinných civilov a najmä detí!!!

Naozaj, viac k tomuto jej pokrytectvu a farizejstvu, v túto sviatočnú chvíľu nemám čo dodať…

 

 

 

 

 

 

Tvrdá cenzúra na pravdablog. sk

16.01.2026

Tak krátky článok, teda ak sa to dá ako článok nazvať, som tu ešte nezverejnil. Dnes mi cenzor pravdablog.sk dvakrát nie lenže stiahol článok z lišty, ale mi ho aj odstránil z môjho archívu. Niečo také sa tu dialo v rokoch 2020-2023. Dnes vec nevídaná. Upozorňujem cenzora pravdablog.sk, že všetky články mám archivované. Takže zverejneniu raz naisto neujdú. Ani v tom [...]

Harabin na Hrad!

15.01.2026

Aké odvážne! Aké poburujúce! Aké nereálne! Naozaj? Nuž tak sa na to poďme pozrieť podrobnejšie. Asi mi nikto nebude oponovať v tom, keď hneď v úvode napíšem, že azda niet na Slovensku oprávneného voliča, ktorý by nepoznal meno Štefan Harabin. Jedni ho zaznávajú, druhí velebia a sú aj takí, ktorí ho posudzujú s chladnou hlavou a na základe faktov. Štefan [...]

Kto môže za útok na Petra Schutza? Že by Fico? !

14.01.2026

Akékoľvek násilie, na komkoľvek, sa mi z duše protiví a nesúhlasím s ním. Neviem ako došlo k incidentu na komentátora Sme.sk Petra Schutza v nákupnom centre v strede Košíc, ale niečo sa mi k tomu žiada napísať. K incidentu došlo 11.1.2026 v nedeľu. Od vtedy ubehlo niekoľko dní. K tomuto incidentu sa vyjadrili takmer všetky média, blogeri a iné osobnosti, a [...]

Egypt Mideast Wars

V Rade pre Gazu zasadnú Blair, Rubio či Kushner, predsedom bude Trump

16.01.2026 23:28, aktualizované: 23:41

Vysokým predstaviteľom pre Pásmo Gazy sa stane bývalý blízkovýchodný splnomocnenec OSN a bulharský diplomat Nikolaj Mladenov.

kadyrov

Zlý týždeň Kadyrovcov: čečenskému vodcovi zlyhali obličky, „nástupca trónu“ bojuje o život

16.01.2026 23:05, aktualizované: 23:12

Adam Kadyrov je údajne po autonehode v hlavnom meste republiky Groznom v kritickom stave a bojuje o život.

Migration Greece Crisis Anniversary Photo Essay 81485  1

Črtá sa napätie na juhu Európy. Jablkom sváru hranice v Egejskom mori

16.01.2026 22:42

V roku 1995 parlament schválil uznesenie, podľa ktorého by jednostranné rozšírenie výsostných vôd považovalo za casus belli – legitímny dôvod na rozpútanie vojny.

gronsko

Čínske a ruské lode pri Grónsku ako tvrdí Trump? Dánsky generál: Žiadne sme nezaznamenali

16.01.2026 22:28

Andersen USA pozval na spoločné vojenské cvičenia plánované na ostrove v tomto roku.