Založ si blog

Média, ďalších 20 rokov si nemôžeme-nemôžete dovoliť!

Akosi, sa to prešlo mlčaním!

Akosi, si to nevšimol z našich dnešných „mocných“ politikov, nikto!

Nevšimla si to ani Čaputová, ktorá od ohlásenia kandidatúry na pozíciu prezidenta/prezidentky SR hlasno hlása, že je za nové hodnoty v politike, že je za pravdu a lásku…!

A keď sa jeden z „novinárov“ prizná, že pred 20. rokmi sa mu prihodilo „zatmenie mysle“, ktoré si dnes akosi nevie vysvetliť v súvislosti s „blahorečením“ vojenskej invázie USA do Iraku v marci 2003, tak Čaputová mlčí!

Tým „novinárom“ je Martin Milan Šimečka – https://dennikn.sk/3290149/chyba-ktorej-som-sa-dopustil-pred-20-rokmi/?ref=list

 

Tento Šimečka, plných 20 rokov ani len netušil, že sa vtedy, v roku 2003, brutálne mýlil?

Trvalo mu to až neuveriteľných 20 rokov, aby prišiel na to, že vtedy, pred 20. rokmi stál absolútne pomýlene so „zatemnenou mysľou“ plne na strane agresora USA voči nevinným Iračanom?!

Ako to, že až dnes?

Dnes preto, aby obhájil svoje dnešné „zatemnenie mysle“, že plne stojí na strane USA v tom, že dodávať zbrane do ohniska konfliktu na Ukrajine, je opäť zo strany USA „správna“ vec?!

Týmto sa chce Šimečka z vlastnej „chyby“ z pred 20. rokov vyviniť, že síce vtedy stál na zlej strane(USA) lebo mal zatemnenú myseľ a teraz má myseľ krištáľovo čistú a teda dnes už naozaj stojí na tej správnej strane konfliktu(USA)?!

Nuž veru, toto „objektívno-demokratické“ média nestačí!

Je potrebné sa poučiť zo „zatemnenia mysle“ z pred 20. rokov a to nie len samotný M.M. Šimečka, ale celá tá časť „našich“ médií, ktoré nie len vtedy stáli na tej „správnej“ strane(USA) vojenského konfliktu, ale aj z pohľadu ich postoja k dnešným udalostiam na východe Ukrajiny!!!

Dnes oveľa viac, ako kedy pred tým, je potrebné, aby všetci slovenskí novinári mali myseľ čistú a nie zatemnenú len jedným smerom!

Ja netvrdím a ani by som to nechcel, aby naše média informovali o konflikte na Ukrajine jednostranne v prospech Ruskej federácie, to určite NIE!

Ale vyváženosť v informáciách z oboch strán, tak to ÁNO!!!

Prečo je dnes zakázané písať a informovať slovenskú verejnosť o tom, kde sú korene tohto konfliktu?!

Veď ak média zverejnia informáciu, že ruské vojská vstúpili na územie Ukrajiny a pomenujú to ako agresiu, tak prečo už neinformujú aj  o príčinách tejto vojenskej agresie zo strany Ruskej federácie?!

Je hádam hriechom pomenovať príčiny následku?!

To je nejaká konšpirácia, to je nejaká dezinformácia, to je nejaký hoax, ak sa pomenuje príčina/príčiny takejto vojenskej agresie?!

To naozaj je potrebné tu vyťahovať staré známe, že bez akcie, nie je reakcia?!

To naozaj je tu potrebné vyťahovať také jasné veci, že ak nebudeme poznať príčiny, tak sa následkov NIKDY nezbavíme?!

Vždy, ak sa niečo stane, vždy ak sa niečo udeje, ak sa udeje niečo zlé, niečo hrôzostrašné, čo ohrozuje nevinné ľudské životy, je vždy na mieste otázka PREČO?!

PREČO sa to stalo?!

Dalo sa tomu zabrániť?!

A už, keď sa to stalo, tak ako to, čo najskôr bez zbytočných obetí UKONČIŤ/UROVNAŤ SPOR?!

Mne sa naozaj zdá, že aj dnes a už dosť hodnú chvíľu, majú „naše“ „demokraticky-objektívne“ média naozaj „zatemnenú myseľ“ a to v tom, že opäť vidia len jednu stranu sporu!

Že opäť velebia a doslova sa mediálne podhadzujú USA administratíve, tej USA administratíve, ktorá nemá záujem vojenský konflikt na Ukrajine riešiť diplomaticky za veľkým medzinárodným okrúhlim stolom, ale len a výhradne vojenskou podporou všetkého druhu ukrajinskej strane!!!

S týmto je potrebné, čo najskôr skoncovať!

Zničiť, poraziť, rozdrviť jadrovú veľmoc NIE JE MOŽNÉ VOJENSKY!!!

Rokovať, neznamená sa vzdať!!!

Ja nevravím, žeby tu, v tomto konflikte, malo platiť, že „múdrejší ustúpi“, to určite nie, ale chcem, aby sa začalo uplatňovať iné  rečenie a tým je – NECH ZVÍŤAZÍ ZDRAVÝ ROZUM!!!

Nie rozum „zatemnený“ resp. „zatemnená myseľ“!!!

 

Záver:

 

Takže áno, „objektívno-demokratické“ média a aj vy „objektívno-demokratickí“ „novinári“ v nich, čo sa venujete týmto a podobným celospoločenským témam, je na čase sa zamyslieť, či nemáte dnes „zatemnenú myseľ“, či ste ju nemali zatemnenú aj v dobe covidizmu lebo my Slováci si nemôžeme dovoliť ďalší luxus v podobe ďalších 20. rokov, keď si až potom uvedomíte, akú ste mali v dnešnej dobe „zatemnenú myseľ“!!!

A netreba urobiť/vykonať nič mimoriadne!

Nič svetoborné!

Nič mimoriadne odvážne, ba ani hrdinsko-chrabré!

LEN začať obyvateľov SR informovať objektívne, informovať z „oboch brehov riek konfliktu“ a nie len jednostranne, jednomyseľne – čo v ľudskej reči znamená, že šírite PRPAGANDU v propsech jednej strany…!!!

Naozaj sa to nedá?!

Nedá sa, slobodne pomenovať príčinu a hľadať mierové východisko z následku tejto príčiny???!!!

Podľa mňa sa to dá, „len“ treba chcieť a byť vo svojom konaní slobodný/í – nepodliehať jednému, ba ani druhému!!!

 

Vie Čaputová, že aj v USA je čoraz viacej ľudí „podliehajúcim“ ruskej propagande? A čo v tomto smere poradí Bidenovi?

09.06.2023

Čaputová pritvrdzuje svoju rétoriku vo vzťahu k Slovákom, čo potvrdzuje aj jej posledné vyjadrenie sa pre bruselský POLITICO – https://www.politico.eu/article/eu-risks-losing-slovakia-russia-disinformation-president-zuzana-caputova/ Nie, v tomto mojom článku sa nejdem podrobne venovať tomu, čo tam nepekného Čaputová o nás Slovákoch narozprávala, len pripomeniem [...]

Tvrdý odkaz B. Kollárovi a jemu podobným – My nie sme vaše hračky!

09.06.2023

Boris Kollár (BK) ešte oficiálne, ako „predseda“ nášho národného parlamentu, nevyhlásil termín konania mimoriadnych Parlamentných volieb na 30.09.2023 a už oblepil celé Slovensko svojimi predvolebnými pútačmi! Pútačmi tak hlúpymi, tak doslova Slovákov urážajúcimi, že jednoducho musím resp. chcem na to zareagovať. A ako je u mňa zvykom zareagujem priamo, otvorene, [...]

Prezident má svoj národ chrániť a nie ho v zahraničí haniť!

08.06.2023

Niečo neskutočné čo sa to tu deje! Dlhšie som sa k Čaputovej a spol. nevyjadroval lebo jednak pracovná zaneprázdnenosť a jednak nad tým všetkým, čo tu s nami Čaputová a spol. vystrájajú, tak nad tým sa rozum zastavuje! Takže jasne a stručne! Čaputová tvrdí, že Národ slovenský, Slováci, obyvatelia Slovenskej republiky (výrazná väčšina) má názory na [...]

nord stream

Poľsko bolo zrejme základňou sabotérov pri útokoch na Nord Stream, tvrdia USA

10.06.2023 17:50

Pri útokoch na plynovody zohrala úlohu aj jachta Andromeda. Vyšetrovatelia plne zrekonštruovali jej dvojtýždňovú plavbu.

Air Defender 23

NATO chystá najväčšie letecké cvičenie v histórii. Nemci protestujú

10.06.2023 16:36

Demonštrácia pred základňou Wunstorf sa konala pod heslom „Cvičte mier namiesto vojny".

Peter Pellegrini

Pellgrini pre Pravdu: Nepripúšťam spoluprácu s Republikou, Smer sa spriahne aj s diablom

10.06.2023 16:21

„Nestačí sa len prezliecť do obleku. Hodnoty a názory sa nemenia,“ spresnil Pellegrini.

Taliansko Turecko loď nákladná piráti zásah

Tureckú nákladnú loď pri pobreží Talianska ohrozovali piráti

10.06.2023 14:11

„Skupina osôb, údajne migrantov, sa vyhrážala posádke nožmi", povedal hovorca ministerstva obrany.