Založ si blog

Za Čaputovej sukňu nie. Za Ústavu Slovenskej republiky áno!

Z časti má Čaputová pravdu, vo veci poskytnutia Zelenskému naše MiG-29, ale len z časti.

 

Ale pekne po poriadku.

 

Čaputová sa včera vyjadrila nadmieru arogantne a slovníkom, ktorý absolútne nepatrí do úst najvyššieho ústavného činiteľa SR!

A čo ma tom najviac u Čaputovej zaráža je to, že sa spreneverila svoji hodnotám, čo sa rodovej rovnosti týka!

 

Čaputová totiž poslancom nášho národného parlamentu, ako celku, odkázala, aby sa vo veci zaslania našich MiG-29, neschovávali za jej ženskú sukňu!!!

 

Nuž veru, pravdu má, za jej „prezidentskú“ ženskú sukňu nie, ale za ústavu SR jednoznačne áno!

 

Ešte musím na úvod zdôrazniť, že Čaputová sa jednoznačne zbavuje zodpovednosti, jednoznačne sa obáva prijať rozhodnutie, ktoré výsostne padne na jej politickú hlavu, napr. v takýchto vojenských otázkach a pritom je podľa Ústavy SR hlavným veliteľom našich OS SR, ale keď sa jedna o občanov-voličov SR, tak tu sa zvykne skrývať za „sukňu“ samotného Ústavného súdu SR – viď dva krát referendum o skrátení volebného obdobia bývalej riadnej a dnešnej demisnej „vlády“ SR!

 

No a teraz k Čaputovej alibizmu poslania MiG-29 na Ukrajinu do rúk Ukrajincom.

Pravdu má v tom, že prvý je na rade parlament SR.

Ústava SR totiž jasne hovorí v Čl. 86 – „Do pôsobnosti Národnej rady Slovenskej republiky patrí najmä: – ods.(d) – „pred ratifikáciou vyslovovať súhlas s medzinárodnými zmluvami o ľudských právach a základných slobodách, s medzinárodnými politickými zmluvami, s medzinárodnými zmluvami vojenskej povahy,…“

 

A kto dnes ratifikuje takéto parlamentom odsúhlasené „zmluvy vojenskej povahy“?

Nuž, dnes je to výsostne Čaputová, ktorá po tom, čo „vláde“ SR pod vedením Hegeromatoviča, bola v parlamente vyslovená nedôvera (už 15.12.2022!), prevzala zásadné kompetencie vlády na seba a to aj tie, ktoré na vládu v minulosti preniesli jej prezidentsky predchodcovia a to tým, že si ich jednoducho väzme späť!!!

A toto jej káže naša Ústava v Čl. 102 – (1) – Prezident – a) – „zastupuje Slovenskú republiku navonok, dojednáva a ratifikuje medzinárodné zmluvy. Dojednávanie medzinárodných zmlúv môže preniesť na vládu Slovenskej republiky alebo so súhlasom vlády na jej jednotlivých členov,“

 

Takže áno, v jednom má Čaputová pravdu, keď síce drzým slovníkom, ale pravdivo vyzýva hlavne svojich „vládnych“ poslancov v parlamente, aby sa neschovávali za jej „prezidentskú sukňu“ a najskôr oni v parlamente takúto medzinárodno-vojenskú zmluvu o odovzdaní/odpredaní našich MiG-29, väčšinovo schválili resp. vyslovili súhlas s takouto zmluvou a až následne nastupuje Čaputová, presne tak, ako to expresne rýchlo vykonala, keď svojim „prezidentským“ podpisom ratifikovala Zmluvu o „obranne“ spolupráci medzi USA a SR…

Vtedy sa však Čaputová chovala úplne opačne, ako dnes.

Vtedy Čaputová doslova vyzývala parlament SR, aby čo najskôr vyslovili súhlas s touto „obrannou“ Zmluvou a ešte aj pridala komentár, že síce sa aj na ňu obrátilo veľa inštitúcií, aby predmetnú Zmluvu posunula pred svojou ratifikáciou na posúdenie Ústavnému súdu SR, či je plne v súlade s našou Ústavou, ale ona na nej nič proti ústavného nevzhliadla!!!

Tak prečo dnes ide na parlament, tak arogantne, keď voči ním používa resp. im vyčíta používanie jej  „prezidentskej sukne“ a nezoberie na seba zodpovednosť a doslova nevyzve poslancov, minimálne tých za „vládnu koalíciu“, ktorí doslova horia za vojenskú pomoc Zelenskému/Ukrajine v boji proti ruskému agresorovi, nech okamžite vyslovia súhlas zo zmluvou o poskytnutí našich stíhačiek MiG-29 a ona to rovnako, ako pri „obrannej“ Zmluve podpíše na prahu „svojho“ paláca, aby stíhačky Zelenskému mohli odísť čo najskôr a tak mohol byť svetový mier zachránený!!!

 

Takže tak!!!

 

Záver:

 

Čosi sa deje okolo Ukrajiny a jej neochvejnej vojenskej pomoci zo strany USA/EÚ/NATO, keď zrazu nikto na Slovensku z tých, čo sú za absolútnu vojenskú pomoc Ukrajine, nechcú na seba zobrať zodpovednosť za zaslanie našich MiG-29 na Ukrajinu!

Prečo asi???!!!

 

PS :

 

Prečo sa dnešní kompetentní v našom štáte doslova politicky ohadzujú kompetenciou, po ktorej všetci volajú, že treba! Treba poslať na Ukrajinu všetko vojenské, čo máme, vrátane našich MiG-29!

Ako to?

Veď sveto svete tvrdia, že oni na to majú mandát od nás občanov – voličov!

Tak potom kde je problém?

Žeby som nás  občanov-voličov SR preceňoval a teda nie sme to My, čo im na to dávame mandát?

A ak nie MY, tak potom kto?

Nech si odpovie každý sám…, moju odpoveď pozná každý, čo si prečítal, čo i len jeden jediný môj názorový článok

 

PS II. :

 

Takže áno, nech sa nikto neschováva za Čaputovej „prezidentskú sukňu“!

Ale nech sa každý obyvateľ SR, každý občan-volič, smelo a hrdo oprie o znenie našej Ústavy, ústavy Slovenskej republiky!!!

 

Čaputová a osem „statočných demokratov“!

31.03.2023

Asi každý pozná resp. videl USA western – Sedem statočných. Film je už dostatočne „zarastený“/„bradatý“ lebo svetlo sveta uzrel v roku 1960, teda pred 63 rokmi… Vtedy sa USA kinematografia presne trafila do historických pomerov USA, aké „demokratické“ princípy sa u nich uplatňovali. Avšak si neuvedomovali, že takto „demokraticky“ sa USA administratíva po [...]

Slováci, čaká vás ďalšia vlna zdražovania. Nevadí, veď stojíme na správnej strane dejín? !

30.03.2023

Na Západe, na tom vyspelom západe EÚ to dnes medzi pracujúcim ľudom vrie, búria sa čim ďalej tým viac a tu na Slovensku pohodička! Dokonca už aj „demokraticky-objektívne“ média slovenskej, jedinej „pravdu“ píšucej mediálnej scény, to jednoducho už nemôžu držať pod mediálnou pokrievkou, viď napr. TU – „Západ sa búri ako už dávno nie…“ – [...]

„Sibyla“ Čaputová opäť v plnej „paráde“!

29.03.2023

Na Káčerovom Ministerstve zahraničných vecí slovenskej republiky sa dňa 27.3.2023 konal XXI. Ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky, na ktorú boli pozvaní hostia, takpovediac výhradne z jedného politického súdka! Takže hovoriť o tejto konferencií, ako o demokratickej, vyváženej – nemôže byť ani len reči! Nebol tam jeden [...]

Tornádo v meste Little Rock v americkom Arkansase

Mestom Little Rock sa prehnalo tornádo, zranilo stovky ľudí

01.04.2023 00:54

Hlavným mestom amerického štátu Arkansas Little Rock na juhu USA sa v piatok prehnalo ničivé tornádo.

zelenskyj, ukrajina, heger, sanduová, plenkovič, golob

Zelenskyj na summite v Kyjeve: Buča sa musí stať "symbolom spravodlivosti"

31.03.2023 22:45

Vyhlásil to na prvé výročie stiahnutia Ruska z tohto mesta pri Kyjeve, ktoré je teraz stelesnením obvinení z ruských vojnových zločinov.

Andrew Tate

Kontroverzného influencera Tatea a jeho brata premiestnia do domáceho väzenia

31.03.2023 22:38

Bratia Tateovci a dve Rumunky údajne pašovali, najímali a zneužívali ženy a nútili ich k výrobe pornografie na účel zisku.

obilie

Päť krajín EÚ vrátane Slovenska požaduje obmedzenie dovozu ukrajinského obilia

31.03.2023 21:00

Krajiny adresovali list šéfke Európskej komisie Leyenovej. K výzve sa pridal aj Heger.