Založ si blog

A je to tu! V školách sa nekúri! Tak čo Slováci, rodičia, necháme to tak?

Hneď na úvod musí zaznieť moje jasné – Nechcem počuť, že za to môže Putin.

Nie, za toto nemôže Putin?

Je vám to všetkým neoliberálom jasné?!

Zato, že naše deti, v mojom/našom prípade na základnej škole, sedia v studených učebniach (niekde okolo 17oC!), nemôže Putin, ale „naši vládni“, ktorých tu akýmsi, pre mňa záhadným spôsobom, trpíme už 2 a pol roka!!!

Áno, oni sú príčinou dnešného stavu v akom sa naša spoločnosť, naša republika nachádza lebo neustále robili totálne lokajskú, kolenačkovú, až podradne plazivú politiku vo vzťahu k Bruselu a Washingtonu a čo je najhoršie, ešte z väčšou vervou v tom pokračujú naďalej!

Tomuto musí nastať koniec!!!

A teraz k tomu, čo je v nadpise môjho dnešného rozhorčeného článku výhradne na základe faktov, takže tento článok nie je len mojim názorom, ale podľa mňa je to čistá pravda, čistý fakt!!!

Potomok prišiel domov zo školy, že majú v triede zimu. Učitelia im povedali, že ešte môžu byť radi, že nemajú väčšiu triedu lebo v iných väčších učebniach je ešte chladnejšie a vraj sa na tejto škole začne kúriť až v novembri!!!

Samozrejme, že náš (rodičov) tlak na vedenie školy bol vyvinutý okamžite, avšak odpoveď bola strohá – „na spustenie kúrenia musí riaditeľ/riaditeľka školy dostať súhlas zriaďovateľa školy!

Zriaďovatelia škôl sú samosprávy a samosprávy sa vyhovárajú na nedostatočné prílevy financií zo štátu – a takto sa začína roztáčať špirála výhovoriek kto za tento stav môže a na konci „vedenie“ štátu povie, že vinný je Putin a akási absolútne „nevinná“ Leyenová z Bruselu nám odkazuje, že vysoké zálohy za energie máme poslať Putinovi do Kremľa!!!

Nuž veru aj pošleme, ale onakvejší odkaz, ale nie do Kremľa, ale do Bruselu…!!!

Čo majú naše deti spoločné s vojenským konfliktom USA/Ukrajina/EÚ/Rusko???

NIČ!!!

 

Zároveň v škole sa dali na takú cestu, že ak niektorí zo žiakov sa nachladí, ale nemá teplotu, hlava ho nebolí, nekašle, nekýcha, ale tečie mu z nosa, tak mu nasadia respirátor!

Je toto možné?!

To kde sme?!

Takže nech to dieťa sedí v zime a nech mu ten sopeľ steká po vnútornej strane respirátora?!

 

Môj 82 ročný otec aj so 78 ročnou mamou často spomínajú, ako to bolo za ich detských čias, tesne po II. sv. vojne, keď chodili do miestnej školy, teda miestnej, museli do nej zájsť v každom počasí, asi 5 km vzdialenej, že v zime si kúrili do piecky na uhlie resp. drevo! (veru aj ja som to ešte zažil na strednej škole, že sme si kúrili do „Petríka“!)

V poriadku. Ale mali aspoň drevo resp. uhlie!

Dnes aj keby podávali do škôl tieto piecky, tak nemáme ani to drevo, ba ani to uhlie!

Tak to sme sa kam dostali, za vyše 30 ročné „budovanie“ prosperujúceho kapitalizmu???

 

Myslím, že stačí!

Ďalej nemá význam o tomto písať.

Ďalej ma význam už len jedná vec.

KONAŤ!!!

Okamžite zhodiť túto „vládu“, aj tú z paláca a zvoliť si takých politických zástupcov, ktorí nebudú len kvákať, ale budú konať!

Budú konať ostro voči USA zapredanému Bruselu a pôjdu ešte ostrejšou cestou v národnoštátnych záujmoch Slovenskej republiky, ako ide Maďarsko…

 

Naše deti nesmú mrznúť ani v školách, ba ani doma!

 

Hlavne ak všetci vieme, kto z tejto umelo vyvolanej energetickej krízy ťaží!

A že sú to kapitalistickí špekulanti, tak na to všetci „vemte jed“!!!

 

 

Slováci, čaká vás ďalšia vlna zdražovania. Nevadí, veď stojíme na správnej strane dejín? !

30.03.2023

Na Západe, na tom vyspelom západe EÚ to dnes medzi pracujúcim ľudom vrie, búria sa čim ďalej tým viac a tu na Slovensku pohodička! Dokonca už aj „demokraticky-objektívne“ média slovenskej, jedinej „pravdu“ píšucej mediálnej scény, to jednoducho už nemôžu držať pod mediálnou pokrievkou, viď napr. TU – „Západ sa búri ako už dávno nie…“ – [...]

„Sibyla“ Čaputová opäť v plnej „paráde“!

29.03.2023

Na Káčerovom Ministerstve zahraničných vecí slovenskej republiky sa dňa 27.3.2023 konal XXI. Ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky, na ktorú boli pozvaní hostia, takpovediac výhradne z jedného politického súdka! Takže hovoriť o tejto konferencií, ako o demokratickej, vyváženej – nemôže byť ani len reči! Nebol tam jeden [...]

Čaputovej úplné zatemnenie mysle? !

26.03.2023

V nadpise dnešného môjho názorového článku som si dovolil použiť nedávny výrok Čaputovej politicky názorového súkmeňovca Milana Martina Šimečku, ktorý sa až po 20. rokoch „objektívnej novinárčiny“ priznal k tomu, že v roku 2003 mal „zatemnenú myseľ“, keď zúrivo obhajoval OSN neschválenú brutálnu vojenskú agresiu U.S.ARMY a jej „spojencov“ (lokajov! [...]

čistička odpadových vôd, Nemecká, odtok

Hron poškodzuje toxická voda. Štát čističku platiť odmieta, „potiahne“ už len mesiac

31.03.2023 14:13

Hroziacu ekologickú haváriu v obci Nemecká oddialili o ďalšie štyri týždne. Situácia sa opakuje, starosta hovorí o začarovanom kruhu.

Russia Belarus

Lukašenko: V Bielorusku môžu byť umiestnené ruské strategické jadrové zbrane

31.03.2023 14:09

Lukašenko tiež vyzval na "prímerie na Ukrajine" a rokovania medzi Kyjevom a Moskvou "bez kladenia podmienok".

ZHROMAŽDENIE: Odsúdenie nenávisti voči LGBTI

Skupina poslancov vyzýva Hegera zrušiť štandardy pre transrodových ľudí

31.03.2023 13:26

Podpísaní poslanci tvrdia, že usmernenia a postupy sa netýkajú iba liečby.

škola, učitelia, vyučovanie,

Ministerstvo školstva vybralo 40 pilotných škôl, ktoré budú od septembra učiť po novom

31.03.2023 13:13

Pre vysoký záujem sa rezort rozhodol v prvom roku zavádzania zapojiť vyšší počet základných škôl, ako sa pôvodne plánovalo.