Založ si blog

Čaputovú, Hegera a spol. môžu ihneď položiť len a výhradne títo! Je to nutnosť, aby sme prežili!

A nielenže môžu, ak chcú prežiť, ale MUSIA!

Rozumiem tomu, že ľudia stratili dôveru v politikov, k akýmkoľvek politikom, hlavne v tých, čo politikmi nie sú, nikdy neboli, nikdy nebudú, ale tvária sa ako by nimi odjakživa boli (viď dnešná „vládna“ skupinka a pani v paláci!) lebo za vyše tridsať rokov „budovania“ kapitalizmu sme vybudovali neokapitalizmus najhrubšieho zrna!

Budovanie kapitalizmu v slovenských podmienkach neznamená nič iné, ako len rozkrádanie a odovzdávanie všetkého funkčného, okamžitý zisk prinášajúceho za judášsky groš do západných veľkokapitalistických, čoraz viac nenásytných, moci bažných rúk!!!

Rozumiem tomu, že ľudia nedôverujú odborom a nejdú za nimi!

Prečo?

Nuž „len“ preto, že odbory (bossovia!) sú akoby len pritakávačom vlád, sú to len akýsi skrytí pomocníci vlád, raz na jednej strane a potom na druhej strane a záujem o tých, o ktorých by sa mali naviac starať a za nich bojovať (robotníci, pracujúci ľud!) sú u nich jednoznačne na druhom mieste a vytešujú sa, keď „vyjednajú“ zo zamestnávateľmi pre zamestnancov akési vyššie kolektívne zmluvy!!!

Toto nie je úloha odborov!

Odbory majú byť revolučné a teda majú mať ako prvý a hlavný bod svojho odborárskeho programu, dotlačiť vládu/vlády, k takému Zákonníku práce, ktorý by zamestnanca, pracujúci ľud, chránil aj bez toho, aby boli vyjednávané, dielčie kolektívne zmluvy „vyššieho“ stupňa!

Lebo takto sa každá odborová organizácia hrá na vlastnom piesočku, čo práve v tej chvíli vládnym vyhovuje lebo ak neťahá jeden kôň, tak potiahne druhý…

Ale dnes nie o odboroch.

A ktože je ten, ktože sú to tí, čo majú dnes silu okamžite povaliť dnešnú „vládnu“ drzú, nadutú, diktátorsko-despotickú moc? Moc pod ktorou rozumiem Čaputovú, „vládu“ SR a „vládnu“ „súdržnú“ koalíciu???

Nuž politici to nie sú! Tí nevedia dostať potrebné množstvo/masy ľudí do ulíc!

Odbory to nie sú! Tí nevedia dostať potrebné množstvo/masy ľudí do ulíc!

Ba ani všakovaké mimovládne organizácie, a už vôbec nie „občianske“ združenia! Tieto sú inak a inde zamerané/orientované!

Áno, jediný čo to dnes dokážu a mali by to ihneď začať realizovať sú zamestnávatelia! Zamestnávatelia od tých najmenších spoločností, najmenších prevádzok, až po a hlavne veľké podniky a firmy! Áno, aj tie zahraničné, ktoré na našich ľuďoch parazitujú a brutálne zarábajú!!!

A prečo by to podľa mňa mali byť títo?

Nuž viď posledný prípad Slovalco – „Osud jedinej výroby hliníka na Slovensku je spečatený, Slovalco definitívne končí“ – https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96036089-osud-jedinej-vyroby-hlinika-na-slovensku-je-specateny-slovalco-definitivne-konci

A teraz si pomôžem textom jednej z piesni od skupiny elán – „tak ktorý je dnes na rade?“ (Sme valiace sa kamene –  https://www.youtube.com/watch?v=vI22bzIyjs4&ab_channel=Mot%C3%BD%C4%BEBel%C3%A1sek )

Áno a presne takéto „valiace sa kamene“ by dnes mali byť tí, čo zamestnávajú a hrozí im že už čoskoro skončia ako Slovalco!!!

Pýtam sa ich. Čo je lepšie – odstaviť výrobu (teda tú, ktorá sa dá napr. ako počas „pandémie“!) na týždeň, dva… a spoločne so svojimi zamestnancami sa vybrať na masové protesty pred úrad vlády, NR SR, ale aj pred  palác „prezidentky“?

Mne je jasné, že Čaputová nemá zákonodarnú, ba ani výkonnú moc, ALE čo  má, sú jej ústa, ktoré by mali doslova dennodenne kričať na tých dnešných vládnych“ a to až tak, žeby z toho zachrípla! NIE! Ona mlčí…!!! (v takom prípade nám prezidenta/prezidentky nie je treba!)

 

Alebo je pre zamestnávateľov lepšie tíško sedieť niekde v kúte, krútiť hlavou, očami nad tým, ako raketovo rastú ceny energetických komodít, zo dňa na deň, stávať sa menej konkurencie schopnými, insolventnými a následne zrušiť výrobu a iné, presne tak, ako to bol nútený (DONÚTENÝ!) urobiť Slovalco???

Pýtam sa vás zamestnávatelia, vedenia, majitelia, konatelia, živnostníci… (aj štátnych inštitúcií!) dokedy vydržíte znášať bolesť od tej španielskej čižmy, ktorú vám nasadili skrze akési nezmyselné proti ruské sankcie?!

Dokedy si necháte túto španielsku čižmu uťahovať? (https://www.youtube.com/watch?v=ILU0mKKcZXg&ab_channel=k3tonk )

 

Ešte stále vás to málo bolí?

Zobudíte sa, až vám z rán začne striekať krv?

Zobudíte sa až vtedy, keď vám to začne drviť kosti?

Alebo to budete „chrabro“ znášať až skolabujete???

 

Záver:

 

Záver je len jediný. Zamestnávatelia, zamestnanci všetkých slovenských odvetví SPOJTE SA!

 

Zamestnávatelia zainvestujte financie do prepravy vašich zamestnancov aj seba samých (autobusy, vlaky, osobné motorové vozidlá a pod.) a vyrazte na protištátne „turné“ do Bratislavy pred vyššie spomenuté štátne inštitúcie a zotrvajte/zotrvajme tam tak dlho, až ich to nepoloží!!!

Garantujem vám, že investície, ktoré dáte do prepravy, do občerstvenia vás a vašich zamestnancov, budú násobne/rádovo nižšie ako tie, ktoré teraz bezdôvodne (niet rozumného dôvodu, aby energetické komodity raketovo rástli na cene!) míňate na platby za nehorázne absolútne bezdôvodne predražené energetické komodity a všetko čo je s tým spojené, a hlavne ak nič nevykonáte, stratíte už navždy vy aj vaši zamestnanci!

Teda my všetci!

Všetci ako republika, všetci ako štát!!!

 

A potom?

 

Nuž a potom si my všetci, obyvatelia našej milovanej vlasti – Slovenskej republiky, zvoľme takých zástupcov, ktorí sa budú schopní/ochotní postaviť eurounijnej svojvôli, v ešte väčšom rozsahu, ako to robí Viktor Orbán!!!

 

Dosť bolo ŠPANIELSKEJ ČIŽMY!!!

 

Lebo SLOVENSKÁ REPUBLIKA, ĽUD SLOVENSKEJ REPUBLIKY, NÁROD SLOVENSKÝ JE A MUSÍ BYŤ NA PRVOM MIESTE!!!

 

Za každých okolností, aj za tých a takých, ktoré sú skutočnosťou dnes!

 

 

 

 

 

 

 

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.