Založ si blog

Lacné energie? Jednoduchá vec – znárodnenie!

Asi, si si občan-volič nevšimol, ale cena elektrickej energie (EE) na západoeurópskych trhoch prekročila magickú hranicu 500,00 €/MWh!!!

Presnejšie pre SR je to rovných 529,85 €/MWh – https://pxe.cz/cs/derivatovy-trh/elektrina

Aj za toto môže len a výhradne Putin?!

Musí prísť taká vláda, ktorá sa nebude báť, ktorá bude mať tak silný mandát od občana-voliča SR, že si bude môcť dovoliť nasledovné!

Samozrejme, musí to mať okrem iného, aj vo svojom predvolebnom programe, aby potom niekto nemohol povedať, že práve na toto a toto, nedostali od občana mandát!

Takže, ak situácia s rastom cien energetických komodít bude neúnosná, to je už dnes, resp. nezačne rozumne klesať na únosnú, rozumnú cenovú hladinu, tak štát bude nútený pristúpiť k dvom veciam.

Buď to vyzve najväčších dodávateľov/výrobcov týchto strategických energetických komodít (plyn, elektrina, ropa), aby štátu, teda Slovenskej republike, tieto komodity predávali prednostne a za výrobné ceny + štátom stanovená marža na zisk, obnova výroby, nejaký ten rezervný fond…

Samozrejme, že nová vláda SR v spolupráci s novo zvolenou NR SR bude musieť urobiť niekoľko legislatívnych krokov/zmien a ako prvú jednoznačne zmena Ústavy SR v časti, kde sa hovorí o našej podradenosti voči zákonom/nariadeniam, vyhláškam prijatých na byrokratickej pôde Bruselu!!!

V prípade, že na strane týchto hlavných dodávateľov nebude ani len náznak akejsi pre štát najvýhodnejšej spolupráce, tak štátu nebude ostávať nič iné, ako len ZNÁRODNENIE!!!

Nie úplne, ale len dočasné, teda Znárodnenie na dobu určitú!

Teda minimálne na tak dlhú dobu, kým sa situácia v EÚ, vo svete neupokojí a kým nezvíťazí zdravý rozum!

A teraz zdôvodnenie!

Terajší „vládni“, tí čo dostali od nás občanov-voličov SR do rúk moc, ale nie na toto, čo dnes doslova vystrájajú, sa neustále obhajujú tým, že síce situácia na trhu s energiami je kritická, ale oni ako „vláda“, ako „štát“ nedovolia, aby bežný občan týmto trpel a teda sa napr. rozhodli, že skrze URSO zaregulujú/zastropujú ceny EE a plynu na istú úroveň, ale, má to z ich strany akési „ALE“, bude si musieť každý bežný zákazník, rozumej občan-volič SR, túto komoditu zazmluvniť minimálne na štyri roky!

To čo je za nezmysel?

Keď dnes Richard Sulík slávnostne vyhlasuje, že dojednal zastropovanie cien EE a plynu tak, že dnes si napr. kúpite EE za cenu 62,00 €/MWh, ale na štyri roky, tak kde je záruka, že ak sa situácia politicko-ekonomicko-spoločenská v Európe, vplyvom nových rozumných politikov upokojí a cena EE opäť klesne na úroveň niekde okolo 50 €/MWh a o rok neskôr aj nižšie, že takto zazmluvnená dnešná cena na úrovni 62,00 €/MWh (ktorá v dnešných podmienkach vyzerá naozaj, že super) nie je pre zákazníka cenou, na ktorej o rok a neskôr, viacnásobne prerobí a predajca jednoznačne opäť vyjde ako víťaz s neprimerane vysokým ziskom?!

Totiž neexistuje, aby vám v kapitalizme dal niekto niečo len tak, bez zisku, bez veľkého zisku, bez absolútne neprimerane veľkého zisku vo svoj kapitalisticko-nenásytný prospech!!!

A ďalšia podstatná vec, ktorú si dnes akosi nikto neuvedomuje resp. média o tom tiež mlčia.

 

Čiže „vláda“ skrze URSO zastropuje ceny energetických komodít na akúsi úroveň, ale len pre bežného spotrebiteľa!

To znamená, že len pred domácnosti!

A čo s firmami, výrobnými podnikmi atď.?

Tí budú nútení kupovať tieto energie za ceny, ktoré určuje západná energetická, vysoko manipulatívna burza?!

„VÝBORNE“!!!

Takže je jasné, že takéto firmy, podniky a pod. nebudú môcť zvládať tak drahé energetické nosiče a jednoducho skrachujú a bežný občan skonči na ulici!

A teda sa pýtam, začo si kúpi resp. vo svojej domácnosti zaplatí EE, plyn, ale aj vodu, teplo, aj keď bude mať cenu štátom regulovanú/garantovanú, keď stratí dovtedajší aký taký príjem???

A ďalšia nie nepodstatná poznámka.

Uvedomuje si niekto, čo je to šatom realizovaná regulácia cien, v tomto prípade energií?

Nuž nič iné, ako praobyčajná štátna dotácia!

A čo je štátna dotácia?

Nuž nič iné, ako praobyčajný dlh do budúcnosti, ktorý budú musieť zaplatiť naše deti a ich ďalšie pokolenia!!!

Takže občan-volič SR, nedaj sa opiť takýmito lacnými rečičkami a opatreniami!

Je potrebné, aby táto „vládna“ skupinka na čele s pani v „prezidentskom“ paláci, politicky skončili podľa možnosti ihneď!!!

 

 

 

 

 

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

Florida, hurikán Ian

Hurikán Ian pustošil Floridu, zanechal po sebe desiatky mŕtvych

01.10.2022 07:05

Oficiálne počty obetí hurikánu Ian v USA rastú a zrejme to bude pokračovať, keď sa záchranári dostanú do najzasiahnutejších oblastí.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

ONLINE: Tuhé boje o Lyman. Cesta Kyjeva do NATO nie je podľa USA na programe dňa

01.10.2022 06:00, aktualizované: 07:23

Volodymyr Zelenskyj žiada o urýchlené prijatie Ukrajiny do NATO, poradca amerického prezidenta to momentálne nevidí ako nevyhnutné.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.