Založ si blog

Kedy Čaputová konečne zakričí – „Nerobte taký krik“!

Téma je síce vážna, ale ja začnem tak trochu voľnejšie.

K napísaniu tohto môjho dnešného názorového článku ma priviedla spomienka na veľmi úspešný československý muzikál z dôb „hlbokej totality“ pod názvom „Neberte nám princeznú“ (1981)

Len tak na okraj, čo keby dnešní mladí kapitalistickí filmári natočili aspoň z polovice takto úspešný rýdzo slovenský muzikálový „brak“ a to  výhradne z našimi spevákmi…

Mimochodom tento muzikál bol jasným zrkadlom aj vtedajšej socialistickej spoločnosti, ako to v mnohých oblastiach jeho života vyzerá/(ne)funguje a nebol cenzurovaný, ba priam opak bol pravdou!

Ale toto dnes mladá kapitalistická spoločnosť, naša „svetlá“ kapitalistická mládež nepochopí lebo nikto jej to nechce vysvetliť, minimálne je to zakázané tým, čo ten skutočný socializmus, minimálne na jeho sklonku, už ako dospelí zažili!

Ale o tom isto iste inokedy!

Nuž na tento muzikál som si spomenul práve v tieto turbulentné dni, kedy sa „naša vláda“ rozpadá (ona sa rozpadá už od jej vzniku!) a ako na toto všetko reaguje Čaputová, ktorá jej dookola stále a opäť dáva druhé šance – 1.apríl 2021, potom zmarenie prvého referenda o konci tejto „vlády“, teraz pokus o zmarenie druhého referenda o konci tejto „vlády“ a takto dookola, kým to občan-volič SR dovolí resp. kým ho to už takýmto spôsobom prestane baviť!!!

Takže k veci.

Začnem citáciou textu jednej piesne z uvedeného muzikálu a dovolím si ho takmer celý (odstránim len opakovačky) celý lebo ja to považujem za nutné, pre kompletné pochopenie toho, o čo mi v tomto mojom názorovom článku ide, načo chcem jasne poukázať, takže – „Rozhádzal mi to Samo.

Ja nie, to Dominik.

Spravilo sa to samo.

Nerobte taký krik!

A ja to poviem tete!

A ja to poviem tiež!

Žalobaby ste, viete?!

Počkaj, veď dostaneš!

Rozhádzal mi to Peter.

Ja nie, to iste drak.

A ja to poviem tete.

Mám vankúš naopak.

Tak už aj mi ho urob

tak, ako som ho mal!

Rozhádzal mi to Ďuro,

aj perinu mi vzal!

Ja nie, to iste Samo.

Ja nie, to Dominik.

Rozhádzal mi to Samo.

Ja nie, to Dominik…

Nerobte taký krik!

Spravilo sa to samo!“

Tu je to aj s videom –  https://www.karaoketexty.sk/texty-piesni/soundtrack-neberte-nam-princeznu/spravilo-sa-to-samo-279155

 

No a presne takto mi to pripadá dnes vo „vláde“ SR, v celej jej „súdržnej“, „vládnej“ koalícií a tá teta v texte, tak to je dnes „teta z prezidentského“ paláca – Čaputová.

Tí z vás, ktorí si neviete resp. nemôžete prehrať predmetné video, tak pre vás len krátko – na videu sú deti v detskom domove, navzájom si rozhadzujú svoje periny/vankúše, navzájom sa obviňujú, kto komu to rozhádzal ako prvý a do toho vstupuje teta z tohto detského domova (teda ich „mama“) a vyzve ich, aby nerobili taký krik…!

 

Nuž a presne toto sa dnes koná/deje v našej „vláde“, „vládnej“ koalícií a „teta“ z prezidentského paláca resp. „teta“ v prezidentskom paláci mlčí!

Nie a nie, aby im z okna „svojho“ paláca zakričala – „Nerobte takí krik“ a aby im jasne nenakázala, aby si „poupratovali“ lebo ak nie, tak začne „upratovať“ ona , napr. tým, že konečne dá občanom-voličom do rúk referendum o ukončení tejto „vládnej“ agónie!

Myslím, že stačilo lebo kto chcel tak pochopil, kto nepochopil lebo nechcel resp. nevie pochopiť, tak tu bude potrebné ešte málinko popracovať, vysvetľovať, kým pochopia…

Záver:

Do vyššie citovaného textu piesne pod názvom „Spravilo sa to samo“, z muzikálu „Neberte nám princeznú“ si občan-volič dosať krstné mená dnešných našich „vládnych“ – Igor, Eduard, Richard, Jaroslav… a za tetu si dosaď Čaputovú…

No čo, nie je to takmer identické?!

Nevyhovárajú sa aj oni jeden na druhého?

A neskonči to nakoniec tak, že všetci zainteresovaní aj s Čaputovou,  prehlásia, že – „Spravilo sa to samo“???!!!

 

Ale má to „malý“ háčik!

Zatiaľ čo tento muzikál bol len akousi rozprávkou, i keď zo skutočného života, tak dnes na našej politickej scéne hovoriť o akejsi rozprávke nie je ani z ďaleka na mieste!!!

Totiž táto dnešná slovenská (ale aj EU!) „rozprávka“ nás všetkých vyjde veľmi draho a ak nič nevykonáme, takto môže byť pre nás všetkých, aj tragédia…!!!

 

PS:

Možno je tento môj článok tak trochu ladený komicky.

Ale to čo sa tu dnes deje, na Slovensku, v EÚ…, tak to je hotová katastrofa- tragikomédia, ktorá môže mať pre nás všetkých, veľmi tragický koniec…!!!

 

 

 

 

Schutz zo Sme. sk sa neskutočne bojí Rusov, zatiaľ čo Slovákov vôbec nie? !

30.09.2022

Začnem asi takto – „…aj Hitler mal presne takýchto novinárov, ktorí mali vzorce a mali presne napísané, ako majú manipulovať s verejnou mienkou. A na konci dosiahli svoje. Šírili lži a stokrát opakovaná lož na konci sa stala pravdou.“ – https://dennikn.sk/minuta/3032232/?ref=mwat Vieš Slovák, kto toto povedal? Nuž ver, že nik iný ako [...]

Čaputová, za socializmu charita nebola potrebná! Prečo nás stále provokujete?

29.09.2022

Články tohto typu z mojej názorovo-úvahovej klávesnice, musím začínať tým, že ak opisujem spôsob a úroveň života počas socializmu, tak jednoznačne až od roku 1981! Toto je dátum, kedy som začal vnímať svet už trochu inak, ako len dovtedy bezstarostné dieťa… Takže by so poprosil, aby sa poniektorí moji kritici (nič proti vám a už vôbec nič proti vášmu [...]

Dnes sa v parlamente začne rozhodovať o Čaputovej politickej budúcnosti a nie len o nej? !

28.09.2022

Áno, dnes je ten deň, kedy by sa mala mať Čaputová na pozore a od 14:00 hod. by si nemala nič mimoriadne plánovať, ale mala by zasadnúť za PC obrazovku a sledovať v priamom prenose rokovanie nášho parlamentu – napr. TU – https://www.youtube.com/watch?v=95gxF-xDNoY&ab_channel=TVNRSR Zatiaľ jej to dnešný program umožňuje lebo nemá nič oficiálne vopred [...]

Florida, hurikán Ian

Hurikán Ian pustošil Floridu, zanechal po sebe desiatky mŕtvych

01.10.2022 07:05

Oficiálne počty obetí hurikánu Ian v USA rastú a zrejme to bude pokračovať, keď sa záchranári dostanú do najzasiahnutejších oblastí.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

ONLINE: Tuhé boje o Lyman. Cesta Kyjeva do NATO nie je podľa USA na programe dňa

01.10.2022 06:00, aktualizované: 07:23

Volodymyr Zelenskyj žiada o urýchlené prijatie Ukrajiny do NATO, poradca amerického prezidenta to momentálne nevidí ako nevyhnutné.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.