Založ si blog

„Vláda“ SR v pohode, Čaputová už na Pohode!

A všetci sa veselíme, radujeme!

 

Nie, toto čo sa na Slovensku deje, nie je ani na veselenie sa, ba ani na radosť a už vôbec nie na oslavu!

Jednoducho Slovensko je dnes v takom spoločensko-ekonomicko-politickom marazme, ako nikdy pred tým!

Niet pochýb, že niekomu to vyhovuje!

Slováci to však nie sú!

Tento stav, ktorý tu teraz máme, nás Slovákov ubíja a uvrhuje nás do chudoby, biedy a hlavne závislosti od tých, ktorí si myslia, že sú pánmi sveta resp. že nimi budú- iste, mám na mysli USA administratívu a voči ním lokajský Brusel!

Slovenská „vláda“ nemá peniaze pre občanov SR, ale zato má miliardy na zbrojenie!

Nik sa v „slovenskej vláde“ neháda o tom, odkiaľ dnes zobrať miliardy na vyzbrojovanie SR (naozaj SR? Neskončia aj tieto „naše“ nové zbrane inde, ako na Slovensku?), ba ani „hlavná veliteľka“ OS SR, akási Čaputová sa nad tým nepozastavuje…!

Nuž ale pekne po poriadku.

„Vláda“ SR, ktorá vzišla z PV 2020 bola „vládou“ neželanou.

Nie z pohľadu občana-voliča SR lebo ten volil, ako volil a do NR SR poslal tých, ktorých poslal, ale jednoznačne to bola vláda neželaná z pohľadu zahraničia, zahraničia USA a Bruselu!

Nie takto, to malo dopadnúť!

Ale keď už to takto neželane dopadlo, tak sa tvárili, že vytúžená politická „zmena“ na Slovensku bola dokonaná.

Aj Čaputová sa po PV 2020 tvárila, že PV dopadli dobre a verila, že nová „vláda“, „vláda zmeny“, urobí zo Slovenska raj na zemi a že SR bude „očistená“ od predchádzajúcich vládnych politikov, ale nie od oligarchov!

Jasne, dnes všetci vieme, že novej „vláde“ prišla z „nenazdajky“ do cesty akási „pandémia“, teda bolo potrebné na základe príkazov, nariadení z Washingtonu a Bruselu, národ slovenský neodôvodnene gniaviť, vyskúšať si, čo vydrží, čo je ochotný ešte strpieť a keď dvojročná skúška dopadla pre nich dobre lebo občan-volič sa nechal absolútne neodôvodnene gniaviť po každej stránke, tak následne im chudáčikom do toho prišiel konflikt na Ukrajine, na ktorom USA, NATO, EÚ „neniesli“ a stále sa tvária, že „nenesú“ žiadnu vinu, žiaden podiel…!!!

A dnes sa dnešní „vládni“ SR obhajujú tým, že oni ako prvá slovenská vláda mala najťažšie podmienky na „vládnutie“ – očista politickej scény SR od skorumpovaných politikov, boj s pandémiou, konflikt na Ukrajine a pod.

Avšak problém je úplne inde!

Totiž zostava OĹANO-SaS-Sme rodina a Za ľudí, bola už od prvopočiatku odsúdená na neúspech a toto „vládnutie“ sa malo skončiť presne tak, ako rozumný a prezieravý občan-volič predpovedal, že táto „vládna“ zostava sa rozpadne do roka a do dňa!

A aj tomu tak bolo!

Už v marci 2020 malo byť po tejto „vláde“ a mali byť predčasné PV!

Všetci vieme, čo vykonala Čaputová 01. apríla 2020!

Áno, ona vymenovala druhú „vládu“ Igora Matoviča i napriek tomu, že už vtedy občania – voliči SR nechceli, aby táto skupinka politických diletantov pokračovala v akomkoľvek zložení ďalej!

Avšak, pravdepodobne dielo, ktoré malo byť dokonané, ešte nebolo dokonané ani na 25%!

Každý rozumný občan-volič videl a vnímal, že táto „vládna“ zostava nemôže ísť spolu!

Veď to bolo jasné už pred PV 2020, kedy tie politické subjekty, ktoré mali vyhrať PV 2020 (Za ľudí, PS/Spolu, ale ja KDH) a zostavovať povolebnú vládu „zmeny“, jasne deklarovali, že ak bude potrebné, tak so SaS, ako tak ešte áno, s OĽANO len vtedy keď to bude nevyhnutné a so Sme rodina len v prípade, žeby už politicky horelo!

Ďalší scenár, ktorý nasledoval, už občan – volič pozná a teda sa mu ďalej venovať nebudem.

Idem do dnešných dní, do dnešnej slovenskej reality.

Istý Richard Sulík a jeho SaS sa postavilo na politické zadné a zahralo sa na divadielko, akože dávajú OĽANO, Hegerovi, ultimátum do konca augusta 2022, aby Matovič bol vyhodený z „vlády“!

Pýtam sa a čo budú robiť celé leto?

Čo sa na Slovensku bude diať do 31.8.2022?

Čo tu bude?

Nič?

Ultimátum bolo dané a ide sa oddychovať?!

Všetko sa nechá na pospas Bruselu a USA administratívy?!

Počas leta netreba na Slovensku nič riešiť?

Počas leta sa zastaví brutálne zdražovanie?

Počas leta bude všetko v pohode?

A začnú „pracovať“, až od 01.09.2022?

SaS dali „objektívnym“ „slovenským“ médiám do rúk hračku, aby sa s ňou celé leto hrali a oni budú v pokoji čakať resp. oddychovať?

To znamená, že „vláda“ SR je v pohode?

To znamená, že „vláda“ SR je v pohode!

A čo v tejto chvíli robí Čaputová?

Nuž Čaputová je už na Pohode!

Čaputová si zavesí na svoj FB profil status, ako sa všetci Slováci (hlavne ona!) tešia na akúsi totálne, po stránke kultúrnej, pomýlenú, brakovú Pohodu!

Len politický slepec nevidí, aký je pravý význam tohto „kultúrneho“ podujatia!

Len politický slepec nevidí resp. nechce vidieť, že toto „kultúrne obohacovadlo“ našej nič netušiacej mládeže, je predovšetkým politická akcia neoliberálov!

Politická akcia neoliberálov na to, aby zúčastnenej sa slovenskej mládeži, ešte väčšmi vymývali ich mladé hlávky, ich mladé mozgy, ktoré nemyslia na nič iné, len ako si bezstarostne žiť, ako počúvať bezmyšlienkovite, čo im vravia a nahovárajú všetci tí, čo tam budú „apolitický“ vystupovať a pritom ich budú akože zabávať, kade akým „kultúrno-hudobným“ brakom, pri ktorom sa aj pes s mačkou musia kdesi chovať lebo im z toho trhá uši!

Áno, Čaputová v čase, kedy je/sú, Slovensko/Slováci, doslova na kolenách, tak ona sa už vidí na Pohode a je v pohode!

Nie Sulík, ale Čaputová mala dať tejto „vláde“ ultimátum, ale nie do konca augusta 2022, ale do konca Júla 2022.

Ultimátum jedine na to, aby podali demisiu a to do daného termínu!

Inak použije svoje ústavne právo a povinnosť, a postaví sa na stranu občanov SR!

A že takúto ústavnú možnosť má, je nad slnko jasné, je tu – Ústava SR, čl. 104, ods. (1), sľub prezidenta SR – „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Budem dbať o blaho slovenského národa, národnostných menšín a etnických skupín žijúcich v Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem vykonávať v záujme občanov a zachovávať i obhajovať ústavu a ostatné zákony.“.

Takže na základe tejto svojej ústavnej povinnosti, by mala Čaputová verejne vystúpiť a vyzvať občanov SR, keďže na teraz inú možnosť nemá, keď v NR SR sa „koaliční“ poslanci dohodli, že v NR SR budú túto „vládu“ SR držať po kope, aby občania – voliči SR využili svoje ústavne právo, ktoré im umožňuje čl.32 Ústavy SR a tým je, zjednodušene povedané, vypovedať poslušnosť „vláde“ SR a postaviť sa na aktívny odpor v zmysle verejných, a masových, masívnych protestov, samozrejme bez akéhokoľvek násilia!

Slováci už viackrát v minulosti preukázali, že vedia byť voči „mocným“ tvrdí, ale pritom nanajvýš slušní!!!

Ale nie, Čaputová je už na Pohode a „vláda“ SR je ešte stále, už viac ako dva a pol roka, úplne v pohode!!!

A čo občan SR?

Ten je kde?

Ale pravda je taká, že stále sme si na vine sami!

Sami sme im dali moc do rúk!

A teraz keď vidíme ich totálnu neschopnosť, keď vidíme kam nás vedú, tak nie sme schopní im túto moc sami zobrať a dať niekomu úplne inému!

Možno aj takým, ktorí ju doteraz ešte nikdy nemali!

Veď každé PV sú akýmsi politickým experimentom.

A ten z 29. februára 2020, absolútne pohorel, ba absolútne pohorel aj ten prezidentský s marca 2019!

Tak sa nebojme a poďme do nových PV, aj do nových prezidentských volieb, do nového politicky-spoločenského experimentu lebo ja som presvedčený, že raz to musí vyjsť!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinárčina sa musí stáť rovnakým trhovým produktom, ako ktorýkoľvek iný!

15.08.2022

V kapitalizme kapitalisti sveto svete tvrdia, hlavne tí liberálni a neoliberálni, že všetko vyrieši trh, trhové hospodárstvo založené na Dopyte a Ponuke alebo naopak! Inak to už nie je kapitalistická trhová ekonomika ale ekonomika riadená a teda hovoriť o voľnom trhu nie je možné… A presne toto by sa malo týkať aj médií/novinárov! Na našom mediálnom trhu by [...]

Zelenskyj mohol byť nie len domácim, ale aj svetovým hrdinom, keby. ..

14.08.2022

Iste, uznávam, že existuje taká slovná hračka, že – „keby, keby boli by sme v nebi“. A je pravda, že v tomto mojom dnešnom názorovom článku, slovíčko „keby“ zaznie častejšie, ale je to pre pochopenie „deja“ naozaj nevyhnutné! V tomto článku sa budem snažiť ani raz nespomenúť (teda len teraz na začiatku) Rusko, Putina a ani nič čo by nejakým spôsobom [...]

Heger tliachal mega dezinformácie a „novinári“ cudne mlčali!

13.08.2022

Dnešný môj rýdzo názorový článok nemôžem začať inak, ako tým, že je tragikomické, akí „novinári“ majú právo klásť otázky na TB dnešnej „vládnej“ moci a pani z paláca. Vždy sa to začína redaktorom/novinárom z TA3 (TB naživo sú vysielané zväčša skrze túto TV), potom nasleduje RTVS, Sme.sk, Denník N, Aktualti.sk, TV JOJ, TV Markíza… To je všetko! [...]

mjanmarsko, aun schan su ťij, barma, príhovor

Zosadená mjanmarská líderka dostala ďalších šesť rokov väzenia za korupciu

15.08.2022 13:11

Su Ťij je vo väzbe, odkedy generáli mjanmarskej armády vo februári 2021 zosadili jej civilnú vládu, čím ukončili krátke obdobie demokracie v krajine.

sulík grohling

Vetovať Matovičov rodinný balíček nebolo možné, tvrdí Gröhling

15.08.2022 12:21

SaS tvrdí, že vetovať miliardový Rodinný balíček, s ktorým prišlo hnutie OĽaNO, nebolo možné.

ostrov more oceán exotika palmy

Na Marshallových ostrovoch prudko stúpol počet nakazených koronavírusom

15.08.2022 12:16

Na tichomorských Marshallových ostrovoch bol vyhlásený stav zdravotnej núdze.

matovič

Matovič: Sulík 1. septembra povalí tretiu protikorupčnú vládu

15.08.2022 11:41

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič na sociálnej sieti opäť reagoval na súčasnú koaličnú krízu a ultimátum Richarda Sulíka.