Založ si blog

USA, starajte sa o svoje domáce aj zahraničné zločiny!

Američania (USA) opäť strčili ten svoj „demokraticky“ nos do niečoho, do čoho ich nič!

Alebo žeby predsa?

Žeby niečo o tom vedeli?

Žeby mali o tom vedomosti, o ktorých my nateraz ani len netušíme, ale raz uzrú svetlo sveta?

A o čo ide?

Veru, len o takú „maličkosť“!

Akýsi americký mladík menom Matt Sarnecki sa „blysol“ na medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch akousi vraj filmovou snímkou pod názvom Killing of a Journalist (Vražda novinára).

Nuž, ale nejde o filmovú snímku z divokého amerického Západu, ale „čuduj“ sa svete, tento americký mladík sa rozhodol sfilmovať vraždu slovenského novinára a jeho priateľky!

Každý vie o čo ide!

Aké „dojímavé“!

Takže americký mladík nenašiel vo svojom domovskom štáte v USA inšpiráciu na natočenie filmového bestselleru, ale musel chudák zamieriť až na Slovensko aby natočil „trhák“!!!

Samozrejme jeho „veľdielo“ okamžite zaujalo neoliberálov a všetkých „demokratov“ napr. takú Kristínu Kúdelovú, redaktorku kultúrneho oddelenia z akéhosi „demokratického“ denníka Sme.sk!

I priniesla Kristínka pre slovenskú kultúrnu obec srdcervúci článok o tomto americkom braku! – https://kultura.sme.sk/c/22953097/zabitie-novinara-kuciak-film.html

Ale toto teraz pominiem.

Zaujímalo by ma však, kde mladý americký „filmár“ čerpal informácie o vražde slovenského novinára a jeho priateľky, aby sa mu podarilo natočiť takýto „bestseller“!

Aby sa mu podarilo sfilmovať túto dvoj vraždu, ako rýdzo skutočný príbeh, so skutočnými postavami, na základe skutočných udalosti!

On vie viacej, ako naše orgány činné v trestnom konaní!

Mal možnosť nahliadať do trestných spisov…?!

Ako je možné, že naše Súdy ešte nevyriekli konečný, definitívny rozsudok (nevieme kto bol objednávateľ, ba ani odsúdení “vrahovia“ nemusia byť tými pravými vrahmi!), verdikt a akýsi americký mladík vo svojej „filmovej“ snímke tento verdikt už vyniesol!

On vo svojom „filme“ jasne divákovi predostiera, kto všetko za touto dvoj vraždou stojí, akí slovenskí politici, akí slovenskí oligarchovia a pod.

Naozaj niečo „úžasné“!

Ešte nie je konečný verdikt slovenských Súdov a akýsi americký mladík si už dovolí natočiť film, ktorý je vraj spracovaný na základe skutočných udalostí!

Veď samotná Kristínka zo Sme.sk o tomto filme píše aj toto – „No aj Slováci, ktorí si myslia, že o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej už všetko čítali a počuli, v ňom uvidia nevídané zábery s nečakaným emocionálnym nábojom. Takto kľačal, takto ležala. Zásah bol jasný…“

 

Uff!!!

 

Naozaj veľmi zaujímavé, že Slováci sa nedozvedia, ako to bolo, na základe riadneho vyšetrenia slovenskými OČTK, ba ani z rozhodnutia slovenských Súdov, ale priamo z tejto americkej „filmovej“, pre mňa osobne tvrdo dezinformačnej, tvrdo manipulatívnej zlátaniny!

Doslova a do písmena totálny filmový hoax!

 

Akýže to musí byť pocit absolútnej beznádeje, keď americký filmárik, akýsi Matt, nenachádza pre svoje „filmové“ veľdiela inšpiráciu doma, teda v USA. Ale musí za senzáciami chodiť po Európe, hlavne  a výhradne po Európe východnej, po štátoch bývalého socialistického bloku!

Tento americký mladík je totiž veľmi „dôležitá“ a „vážená“ osobnosť v neoliberálnej časti „kultúrneho“ sveta, pretože dnes zastáva funkciu vedúceho producenta v akejsi OCCPR – Organized Crime and Corruption Reporting Project – https://www-occrp-org.translate.goog/en/aboutus/staff/matt-sarnecki?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc , čo je veľmi „potrebná“ mimovládna organizácia pôsobiaca hlavne na územiach štátov bývalého východného socialistického bloku – https://en.wikipedia.org/wiki/Organized_Crime_and_Corruption_Reporting_Project .

Nebudem sa tým ďalej podrobnejšie zaoberať lebo pre mňa osobne sa jedná o organizáciu, ktorá je pre mňa absolútne nepodstatná, dezinformačne štvavá, ktorej cieľom je v týchto post socialistických štátoch poukazovať na „pravdivé“ príbehy, ktoré vyhovujú americkej zahraničnej propagande, americkému chtíču dosadzovať v týchto štátoch také politické figúrky, ktoré budú pracovať výhradne v ich geopolitické záujmy a v ich prospech – u nás napr. viď Čaputová, Naď, Korčok, Osuský a pod.

Na záver by som mladíkovi menom Matt Sarnecki odporučil, ak už chce natáčať srdcervúce filmy, s dojímavými príbehmi, nech sa pekne vráti späť domov, do USA a nech natáča filmy o tom, ako sa im tam navzájom strieľajú a vraždia deti v školách, prečo sa tak deje, nech natáča svoje investigativity napr. o tom, ako všetky povojnové vlády USA (po II.sv. vojne) vraždili nevinné obyvateľstvo vo svete, hlavne nevinné deti – Hirošima, Nagasaki, Vietnam, Líbya, Sýria, Belehrad, Afganistan, Jemen, ale aj Ukrajina!

Áno, aj Ukrajina lebo mňa nikto nepresvedčí, že za utrpením Ukrajincov nie sú hlavne USA a ich kolonizátor Veľká Británia!!!

Nech natočí srdcervúci príbeh synáčika dnešného USA prezidenta Joe Bidena, akéhosi Huntera, ako „podnikal“ na Ukrajine, ako on tam bol prepojený na oligarchov, na Majdan a pod – https://www.aktuality.sk/clanok/252914/syn-americkeho-viceprezidenta-ma-biznis-na-ukrajine/ alebo napr. o tomto nech natočí Matt srdcervúci príbeh – https://cnn.iprima.cz/syn-bidena-figuroval-ve-vyzkumu-smrtelnych-viru-na-ukrajine-tvrdi-britsti-novinari-88453 – „Bidenův syn figuroval ve výzkumu smrtelných virů na Ukrajině, tvrdí britští novináři“

 

Toto je môj názor!

Názor na americké filmové braky!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čaputovej cyklo provokácie!

15.08.2022

Tak som si myslel, že Čaputová je kdesi v ďalekom svete na „zaslúženej“ dovolenke lebo si potrebuje oddýchnuť po „ťažko“ vykonanej práci „na prospech“ Slovenska a Slovenského ľudu. Že je niekde ďaleko od technických vymoženosti ľudstva, teda minimálne od internetu a nevie, čo sa jej robí doma resp. ani len nechce vedieť čo sa jej robí doma!!! A tu hľa, [...]

Novinárčina sa musí stáť rovnakým trhovým produktom, ako ktorýkoľvek iný!

15.08.2022

V kapitalizme kapitalisti sveto svete tvrdia, hlavne tí liberálni a neoliberálni, že všetko vyrieši trh, trhové hospodárstvo založené na Dopyte a Ponuke alebo naopak! Inak to už nie je kapitalistická trhová ekonomika ale ekonomika riadená a teda hovoriť o voľnom trhu nie je možné… A presne toto by sa malo týkať aj médií/novinárov! Na našom mediálnom trhu by [...]

Zelenskyj mohol byť nie len domácim, ale aj svetovým hrdinom, keby. ..

14.08.2022

Iste, uznávam, že existuje taká slovná hračka, že – „keby, keby boli by sme v nebi“. A je pravda, že v tomto mojom dnešnom názorovom článku, slovíčko „keby“ zaznie častejšie, ale je to pre pochopenie „deja“ naozaj nevyhnutné! V tomto článku sa budem snažiť ani raz nespomenúť (teda len teraz na začiatku) Rusko, Putina a ani nič čo by nejakým spôsobom [...]

covid vakcína omikron moderna

Británia ako prvá krajina schválila vakcínu proti variantu omikron

15.08.2022 14:34

Posilňujúca dávka Spikevax od Moderny pozostáva z 25 gramov pôvodnej očkovacej látky proti koronavírusu a 25 gramov novej vakcíny proti variantu omikron.

Patrick Linhart

Poslanca Sme rodina Linharta obvinili pre incident s policajtom

15.08.2022 14:15, aktualizované: 14:53

Patrick Linhart mal ešte koncom roka 2020 obviniť policajta z napadnutia, ten teraz podal trestné oznámenie na neho.

trieda, deti, škola

Ministerstvo preplatí školské kluby detí takmer päťtisíc žiakom zo znevýhodneného prostredia

15.08.2022 13:43

V minulom školskom roku 2021/2022 bolo podporených sumou 289 575 eur 229 škôl.

mjanmarsko, aun schan su ťij, barma, príhovor

Zosadená mjanmarská líderka dostala ďalších šesť rokov väzenia za korupciu

15.08.2022 13:11

Su Ťij je vo väzbe, odkedy generáli mjanmarskej armády vo februári 2021 zosadili jej civilnú vládu, čím ukončili krátke obdobie demokracie v krajine.