Založ si blog

Čaputová – „sme zjednotení“! Naozaj? Kto, s kým, za čo a proti komu?

Tento článok je rýdzo môj názor. Takto to vidím ja a teda označiť ho za hoax, dezinformáciu a pod., nie je absolútne na mieste.

Začo však označený byť môže, to je dnes také „ demokratické in“, je to, že môže mať pre niekoho obsah, ktorý je dnes obsahom nežiadúcim!

Nuž uvidím.

Áno a opäť Čaputová!

Ako som už v predošlých mojich názorových článkoch predostrel, pokiaľ bude Čaputová na pozícií „prezidentky“ SR, pokiaľ bude činná na slovenskej politickej scéne, tak áno, bude medzi prvými, ktorej sa budem vo svojich článkoch venovať.

Samozrejme, že kritickým pohľadom lebo chvály na jej adresu je nadostač, ba priam nadbytočných, vo všetkých dnešných „slovenských, objektívnych“, dnes v dovolených médiách!

V dnešnom mojom názorovom článku chcem zareagovať na jej FB status/statusy, po skončení akéhosi „mierového“ Samitu NATO v španielskom Madride!

Čaputová na FB píše – „Vladimír Putin chcel rozdeliť a oslabiť Európu, ale dosiahol len to, že sme posilnení o nových členov, jednotnejší ako kedykoľvek predtým a východné krídlo NATO bude chránené ešte dôraznejšie ako doteraz.“

Takže podľa Čaputovej vstup Švédska a Fínska do dnešného proti ruský nenávistného NATO (mimochodom NATO bolo založené USA len z tohto a jediného dôvodu – Nenávisť proti ZSSR a neskôr nenávisť voči Ruskej federácií!) je dôkazom akejsi jednotnosti členských štátov NATO.

Nuž akej jednotnosti?

Jednotnosti v nenávisti voči Ruskej federácií?

Jednotnosť v nenávisti voči národu a národom bývalého sovietskeho zväzu, ktorý/ktoré oslobodili Európu a tým pádom aj svet z pod jarma nemeckého nacistického hitlerovského Nemecka?

Jednotnosť v nenávisti voči tým národom bývalého sovietskeho zväzu, okrem národa ruského, ktoré aj dnes nie sú ochotné tak nenávidieť Rusko, Rusov a všetko čo kedy bolo a aj dnes je, ruské a s rusmi spájané???

Takúto jednotnosť má Čaputová na mysli?

Ak áno, a ja som presvedčený, že áno, tak potom jej „gratulujem“!

Stavať zahranično-politické „vzťahy“ na nenávisti voči inému národu a to len preto lebo si to praje, v tomto prípade USA administratíva vojnového štváča Joe Bidena, je naozaj také „štátnické“, že až!

Toto potrebuje Slovenská republika?

Toto potrebuje národ slovenský a občania Slovenskej republiky?

NIE a ešte raz NIE!

Iné by bolo, keby USA boli pevninskou súčasťou Európy a mali by s Ruskou federáciou pozemnú fyzickú hranicu!

To by sme potom videli tú ich „humánnu“ pomoc Ukrajine a iným v zbrojení voči Rusku!

Takto z poza Atlantiku sa im veselo vyzbrojuje Ukrajina, vyzbrojuje „Východné krídlo“ NATO!

To si neuvedomujeme, že USA si z nás, zo štátov na východe Európy, hlavne zo štátov bývalého východného bloku počas svetového rozdelenia sveta medzi USA a ZSSR, si USA urobili jednu veľkú vojenskú základňu???

Toto akosi nevidíme?

A ešte tomuto Čaputová, za nás všetkých (na toto nemá mandát!) na akomsi zvrhlom samite „lídrov“ vojenského, vojensky štvavého paktu, silno tlieska?

Veď Čaputová vo svojom FB statuse jasne píše – „…a východné krídlo NATO bude chránené ešte dôraznejšie ako doteraz.“

Takže všetok vojenský arzenál NATO je potrebné presunúť do štátov, do najvýchodnejších štátov NATO a samozrejme aj na územie štátu, ktoré s NATO by nemalo mať absolútne nič spoločné – UKRAJINA!!!

Ukrajina by mala o pomoc žiadať, len a výhradne OSN!!!

Kde sú mierové jednotky OSN?

Prečo neboli na Ukrajine nasadené po rozhodnutí Bezpečnostnej rady OSN?

Preto lebo stálym členom BR OSN je aj Ruská federácia?!

Prečo tento konflikt od samého počiatku, teda od roku 2014 neriešila, neriešili stály členovia BR OSN (USA,VB,FRA,RF,ČĽR) za účasti nestáleho člena BR OSN – Ukrajiny?

Prečo sa OSN vzdalo tejto svojej svetovej bezpečnostnej úlohy a prenechali to na USA a jeho NATO?

Áno, NATO je pod vrchným velením USA, nech je na čele NATO ktokoľvek, ako napr. dnešný GT NATO, akýsi Nór Stoltenberg!!!

Veď si to už konečne uvedomme, že USA sú tým článkom NATO, ktoré riadia každý jeden krok NATO a ostaní len prikyvujú, ako ten povestný automobilový psík na zadnom okne auta! (kedysi v socializme bol takýto umelý psík s kývajúcou hlávkou, pri každom natrasení sa auta…)

Chce niekto dôkaz?

Nuž sú ihneď dva.

Prvý je ten, že do NATO môže vstúpiť len ten, ktorý na to dostane súhlas všetkých členov NATO a toto tieto štáty ohlasujú/oznamujú vláde USA!!! Teda až vláda USA definitívne podpisuje a rozhoduje o prijatí resp. neprijatí nového člena do tejto „elitnej“ organizácie „obrancov svetového mieru“, podľa predstáv USA!!!

Kto by tomu neveril, tak nech sa pozrie tu „Zmluva NATO“ – https://www.aspi.sk/products/lawText/1/58129/1/2/oznamenie-c-301-2004-zz-o-uzavreti-severoatlantickej-zmluvy/oznamenie-c-301-2004-zz-o-uzavreti-severoatlantickej-zmluvy

A to čl. 10 a čl. 11 – malý výňatok z čl. 10 – „Zmluvné strany môžu na základe jednomyseľného súhlasu vyzvať ktorýkoľvek iný európsky štát, ktorý je schopný napomáhať rozvoj zásad tejto zmluvy a prispieť k bezpečnosti v severoatlantickej oblasti, aby pristúpil k tejto zmluve. Každý takto vyzvaný štát sa môže stať zmluvnou stranou tým, že uloží pri vláde Spojených štátov amerických svoju listinu o prístupe. Vláda Spojených štátov amerických bude informovať každú zo zmluvných strán o uložení každej takej listiny o prístupe.“

Teda o čom sa tu bavíme?! Kto je pánom v NATO!!! Nuž jednoznačne USA!!!

 

A druhý, takýto, absolútne rukolapnejší je nar. tu – https://www.youtube.com/watch?v=pFg9m8VSdy8&ab_channel=NATONews

 

Na tomto videu je spoločné prehlásenie Joe Bidena a Jensa Stoltenberga počas Samitu NATO v Madride 2022 a je potrebné si všimnúť pozadie.

Na tomto pozadí sú za nimi dve vlajky – jedna je vlajka NATO a ta druhá, nóóó, aká je ta druhá vlajka resp. ktorému členskému štátu patrí táto vlajka, áno, sú to USA!!!

Nemala by byť za nimi len vlajka NATO?

A keď už, tak aj všetky vlajky ostatných členov NATO?!

Lebo to bolo na pôde samitu všetkých členov NATO a nie len USA a NATO, ak by ma chcel niekto upozorniť na to, že to bolo len také dvojstranné rokovanie!

No a ešte späť k Čaputovej. Tá si do svojho FB statusu o tomto samite dovolila napísať ešte aj takúto vec – „Je to ukážka toho, že ak sa zmobilizujeme a máme spoločný záujem, Slovensko vie v EÚ aj v NATO presadiť veľa.“

No toto!

Naozaj?

Nuž ja to považujem, za tak manipulatívne, doslova nepravdivé tvrdenie zo strany Čaputovej, že to môžem, pre mňa osobne, označiť za rýdzo rýdzi BLUD.

Takže za seba si dovolím Čaputovú opraviť tak, že správne to malo znieť takto – „Je to ukážka toho, že  Slovensko vie v EÚ aj v NATO len počúvať a plniť pokyny ktoré dostáva.“

Áno, pri tejto „vláde“ a tejto „prezidentke“ SR, je toto pre mňa osobne záver, ktorý jasne popisuje dnešný stav resp. vzťah SR k EÚ a NATO!

Alebo nie?

Nuž tak sa pýtam – čo by sa stalo so SR, keby sme zavetovali akékoľvek sankcie voči RF lebo je to na našu škodu?

Čo by sa stalo so SR, keby sme povedali, že cez územie SR nebudú prepravované a dodávané žiadne zbrane na Ukrajinu?

Čo by sa stalo so SR, keby sme odmietli prítomnosť vojsk NATO a USA na našom území?

Čo by sa stalo so SR, keby sme odmietli poskytnúť Ukrajine čo i len jeden jediný náboj, do obyčajného pištoľa?

 

Odpoveď nech si dá každý sám.

Na dnes „len“ toľko a dodávam, že za mňa – absolútny HNUS!!!

 

PS:

Predsa len ešte jedna poznámka. Čaputová na FB píše aj to, že dnes Slovensko stojí na tej správnej strane.

Naozaj?

Nuž pripomínam Čaputovej, že Slovenská republika ústami svojich vtedajších predstaviteľov v rokoch 1939 až 1945, tiež tvrdili, že stojíme na tej správnej strane!

A následne udalosti ukázali, že to nebola až taká pravda a nebyť SNP, tak tá predošlá „správna strana“ by nás mohla stáť veľmi veľa…!!!

 

 

 

Čaputovej cyklo provokácie!

15.08.2022

Tak som si myslel, že Čaputová je kdesi v ďalekom svete na „zaslúženej“ dovolenke lebo si potrebuje oddýchnuť po „ťažko“ vykonanej práci „na prospech“ Slovenska a Slovenského ľudu. Že je niekde ďaleko od technických vymoženosti ľudstva, teda minimálne od internetu a nevie, čo sa jej robí doma resp. ani len nechce vedieť čo sa jej robí doma!!! A tu hľa, [...]

Novinárčina sa musí stáť rovnakým trhovým produktom, ako ktorýkoľvek iný!

15.08.2022

V kapitalizme kapitalisti sveto svete tvrdia, hlavne tí liberálni a neoliberálni, že všetko vyrieši trh, trhové hospodárstvo založené na Dopyte a Ponuke alebo naopak! Inak to už nie je kapitalistická trhová ekonomika ale ekonomika riadená a teda hovoriť o voľnom trhu nie je možné… A presne toto by sa malo týkať aj médií/novinárov! Na našom mediálnom trhu by [...]

Zelenskyj mohol byť nie len domácim, ale aj svetovým hrdinom, keby. ..

14.08.2022

Iste, uznávam, že existuje taká slovná hračka, že – „keby, keby boli by sme v nebi“. A je pravda, že v tomto mojom dnešnom názorovom článku, slovíčko „keby“ zaznie častejšie, ale je to pre pochopenie „deja“ naozaj nevyhnutné! V tomto článku sa budem snažiť ani raz nespomenúť (teda len teraz na začiatku) Rusko, Putina a ani nič čo by nejakým spôsobom [...]

covid vakcína omikron moderna

Británia ako prvá krajina schválila vakcínu proti variantu omikron

15.08.2022 14:34

Posilňujúca dávka Spikevax od Moderny pozostáva z 25 gramov pôvodnej očkovacej látky proti koronavírusu a 25 gramov novej vakcíny proti variantu omikron.

Patrick Linhart

Poslanca Sme rodina Linharta obvinili pre incident s policajtom

15.08.2022 14:15, aktualizované: 14:53

Patrick Linhart mal ešte koncom roka 2020 obviniť policajta z napadnutia, ten teraz podal trestné oznámenie na neho.

trieda, deti, škola

Ministerstvo preplatí školské kluby detí takmer päťtisíc žiakom zo znevýhodneného prostredia

15.08.2022 13:43

V minulom školskom roku 2021/2022 bolo podporených sumou 289 575 eur 229 škôl.

mjanmarsko, aun schan su ťij, barma, príhovor

Zosadená mjanmarská líderka dostala ďalších šesť rokov väzenia za korupciu

15.08.2022 13:11

Su Ťij je vo väzbe, odkedy generáli mjanmarskej armády vo februári 2021 zosadili jej civilnú vládu, čím ukončili krátke obdobie demokracie v krajine.