Založ si blog

Sloboda prejavu je soľou demokracie. . .

Alebo – Sloboda prejavu nad zlato!!!

Asi niet Slováka, občana Slovenskej republiky, ktorý by nepoznal rozprávku o tom, že „Soľ (je) nad zlato.

V tejto rozprávke bol jeden „ujo“, ktorému, keď povedali, že ho ľúbia ako soľ, že si ho vážia ako soľ, tak sa tak rozčertil, že okamžite zakázal vo svojom „kráľovstve“ používať soľ.

Oni tak vykonali a vydržali asi tak tri dni – najskôr jedli sladké, potom horké, potom kyslé…, až nakoniec si povedali stačilo a začali toto kráľovstvo opúšťať, poniektorí s plnými vrecami zlata, ale keď prekročili hranicu tohto bez soľného „kráľovstva“, tak sa im všetko zlato razom zmenilo na soľ…a „ujo“ ostal sám so svojim dvorným šašom…

Aj my dnes žijeme v podobnom „kráľovstve“, kde na najvyššom tróne sedí „teta“, na nižšom tróne sedia „tety a ujovia“ v akejsi „kráľovskej (vraj národnej) rade“ a o stupienok nižšie sedia „ujovia a tety“ v akejsi „kráľovskej vláde“.

A títo všetci spolu si povedali, že Slobody prejavu už stačilo, že bez toho sa dá žiť a že bez toho môže fungovať demokracia!

Nuž začali túto soľ demokracie postupne sťahovať z obehu.

A keďže sa im to nedarilo len vlastnými silami, tak sa obrátili na cudzie „kráľovstvo“ oveľa väčšie a mocnejšie, ako bolo to, ktorému „kráľovali“ oni a požiadali ho, aby túto soľ demokracie – Slobodu prejavu – im pomohli z “ich“ kráľovstva vymiesť čo najskôr!

A oni im prisľúbili, že im pomôžu, ba dokonca sa im poďakovali za to, že ich v tomto oslovili a že dobre urobili, i napriek tomu, že doma by si takto nedovolili otvorene sa správať k soli demokracie – k Slobode prejavu!!!

Nuž i začalo sa v „kráľovstve“ s vymetaním soli/Slobody prejavu, zo všadiaľ, kde sa len dalo – z kuchyne, z predsiene, z komory – jednoducho zo všadiaľ.

Obyvatelia kráľovstva sa bránili, túto soľ/Slobodu prejavu si bránili, dokonca si ju odkladali, tak aby ju tí tam hore nenašli a dúfali, že raz ju opäť vynesú na svetlo božie, keď moc tejto „tety“ a týchto „tiet a ujov“ pominie!

Avšak oproti tej klasickej rozprávke o Soli nad zlato, sa títo ľudkovia nemali kam podieť lebo všade na okolí zúrila taká istá vymetačka soli demokracie – Slobody prejavu…

Nuž nevedno, ako táto rozprávka skončila lebo žiaľ ešte stále pokračuje a je na samotných ľudkoch, kedy túto vymetačku soli demokracie – Slobody prejavu, zastavia a tých tam hore, ktorí chceli toto kráľovstvo zbaviť tejto soli/Slobody prejavu, postavia pred spravodlivý „kráľovský“ súd pod vedením nového „kráľa“, ktorého si oni sami posadia do kresla (kresiel) najvyššieho!!!

Kto chcel vyššie napísane pochopiť, pochopil, kto nechcel resp. nechce pochopiť, tak tomu neostáva nič iné, len naďalej konzumovať „demokraciu“ bez soli demokracie a tým je SLOBODA PREJAVU!!! (Chutí vám?!)

Uvidíme dokedy im bude takáto „strava“ chutiť…

 

Záver:

 

SLOBODA PREJAVU, JE SOĽOU DEMOKRACIE!

SLOBODA PREJAVU NAD ZLATO!

 

PS:

SLOVAČ, vykonajme maximum, aby nám nikto nezobral túto soľ/Slobodu prejavu a na to nech nám slúži a na ochranu tejto soli demokracie, nech nás vedie článok 32, Ústavy Slovenskej republiky – verím, že na Slovensku už niet občana-voliča, ktorý by nevedel o čom tento článok je!!!

A kto to ešte nevie, tak nech sa páči napr. aj  tu –  https://www.slov-lex.sk/zoznam-tezaurov/-/tezaurus/koncept/-SK-tezaury-1-3-koncepty-95

 

 

 

Slováci pozor. Opäť sa začína pomalá, plazivá covidizácia. .. !

29.06.2022

Dnes Slováci žijú každodennými starosťami, hlavne o tom, čo ich čaká ohľadne cien potravín, energií a pod. Média, tie dovolené, ich dennodenne kŕmia tým, ako je potrebné ešte viac zničiť Rusko, Rusov a ako si kvôli tomu je potrebné ešte viac utiahnuť opasky, ako je potrebné sa odstrihnúť od energií, ktoré by sa čo i len málinko obtreli o energetické nosiče, [...]

Čaputovej mediálna erupcia!

28.06.2022

Čo sa stalo? Čo sa deje? Zvonia niekomu „do politického hrobu“? Nuž áno, niekoľko otázok na úvod môjho dnešného názorového článku a to v súvislosti s Čaputovou, ktorá doslova mediálne explodovala, keď za ostatný týždeň stihla až tri TV predstavenia. Najskôr si zašla do RTVS do akejsi „Silnej zostavy“, ktorá je silná tak akurát svojou silnou [...]

Čaputová dala Slovákom jasne na vedomie, kto je dnes na Slovensku pánom a kde je dnes ich miesto!

26.06.2022

Čaputovej vyjadrenia je potrebné vnímať aj inak, ako len sucho prečítať a aj s navijakom spapkať! Jej vyjadrenia je potrebné vnímať v širšom kontexte a hlavne je potrebné čítať medzi riadkami, čo nám to vlastne odkazuje! Poniektorí mi vyčítajú, aj tvrdo, že neustále na ňu útočím, čo nie je pravda, a že na ňu, na nej, hľadám len to zlé. Nuž pravda je [...]

Ľuboš Blaha

Blahovi Facebook zablokoval po stránke aj osobný účet

29.06.2022 10:48

Na svojom súkromnom profile začal Blaha zdieľať svoje názory potom, ako mu Facebook zrušil stránku, ktorá mala vyše 174-tisíc sledovateľov.

Jens Stoltenberg

Stoltenberg: NATO čelí najväčšej bezpečnostnej kríze od druhej svetovej vojny

29.06.2022 10:32, aktualizované: 10:37

Členovia aliancie sa dohodnú na nasadení početnejších bojových formácií a techniky vo východnej Európe.

nočné sprevádzanie, tajchy

Štiavnické tajchy žijú aj za tmy. Hitom sú nočné prehliadky

29.06.2022 10:25

Po zotmení pôsobia štiavnické jazerá tajomne a pre mnohých sú ešte lákavejšie. Bratia Červeňovci ponúkajú už tretiu sezónu špeciálne prehliadky.

foto roka 2021, USA, zhromaždenie

Trump napadol šoféra s cieľom dostať sa ku Kapitolu, uviedla bývalá asistentka

29.06.2022 10:23

Cieľom minuloročných nepokojov v kapitole bolo zvrátiť výsledky prezidentských volieb z novembra 2020. Pri útoku prišlo o život päť ľudí.