Založ si blog

V RTVS nesmie po parlamentných voľbách ostať kameň na kameni!

A je jedno či Parlamentné voľby budú u nás zajtra alebo takmer až o dva roky lebo raz určite budú!

A ak by sa dnešní propagandistickí diktátori tomuto nejakým spôsobom pokúsili zabrániť, tak nech očakávajú silné, neúprosné občianske pouličné nepokoje, ktoré sa pravda môžu vymknúť z pod kontroly…!

Takže o takejto možnosti ani len nesnívajte a nie to ešte v zákulisí s USA administratívou kuť!

Na obrazovkách STV a neskôr RTVS, sa so silnou protiruskou propagandou a silnou pro Americkou (USA) a Západnou (EÚ) propagandou, praktický stretáme denno denne už od začiatku roka 1990 resp. od decembra 1989!

O Rusku sme od tohto dátumu nepočuli nič dobré, len zlé, zlé a zlé!!!

Zato o Američanoch a starej EÚ, sme od rána do včera počúvali len samé chvály a glorifikácie, ako by to boli stelesnení anjeli!

Avšak nikdy to nebolo tak brutálne, ako v tieto dni a týždne!

Toto nerobili súdruhovia pred novembrom 1989 ani zďaleka vo vzťahu k vtedajšiemu Západu a USA, ako to robia dnešní „demokratickí“ neoliberálny súdruhovia!

Nikdy nás vtedajšia socialistická verchuška na čele s komunistickou stranou neviedla svojou politikov k takej nenávisti voči USA a Západu, ako nás dnes vedú USA, EÚ a „naša“ dnešná zapredanecká propaganda k absolútnej nenávisti voči Rusku a všetkému, čo kedy ruské bolo!!!

Mne osobne Rusi, čo mi pamäť siaha, nikdy neublížili, ani pred novembrom 1989 a po ňom už vôbec nie!

Po novembri 1989 sme dokonca ani len netušili, že nejakí Rusi sú, ale za to nás ekonomicky skúpili USA, Nemecko, Francúzsko, Taliansko a všetka tá západná nenásytná kapitalistická…, však viete čo!

Áno, pred novembrom 1989 sme boli pod jarmom ideologickým, avšak dnes sme jednoznačne pod jarmom ekonomickým a teda sa pýtam, čo je horšie…?!

Nebudeš robiť čo po tebe chceme? Nuž žiaden problém, uvalíme na teba ekonomické sankcie!

Ale nie o tom dnes chcem, určite sa tomu povenujem v inom mojom názorovom článku.

Dnes sa chcem jednoznačne venovať dnešnej totálne USA a EÚ propagandistickej RTVS, ktorú si platíme my všetci a to prosím pekne povinne, či sa nám to páči alebo nie!

RTVS v utorok 12.4.2022 na STV2 o 20:11 hod. uviedla britskú protiruskú propagandu par excellence, pod názvom „Putin: Príbeh ruského špióna(Vzostup)“.

Teda jeho prvú časť. Ide o niečo tak nechutné, jednostranné, propagandistické, že toto ak malo byť vôbec niekedy uvedené na obrazovkách štátnej RTVS, tak to malo byť okamžite vyvážené iným dokumentom a to takým, o ktorom sa zmienim ďalej v článku!

A čo vykonala RTVS?

Nuž v propagande pokračovala ihneď po skončení jednej protiruskej nechutnej propagandy a následne odvysielala dokument, tentokrát z francúzskej dielne pod názvom – „Gulag, život v sovietskom systéme“!!!

Naozaj niečo neuveriteľné! Takto štvať, takýmito brakmi, proti všetkému ruskému!!!

 

Takže RTVS považuje za správne, keď dnes v tak vypätej situácií v Európe, za čo ja osobne jednoznačne viním Američanov (USA administratíva), v hlavnom vysielacom čase uvedie totálny mediálny propagandistický, proti Ruský zmätok Britskej verejnoprávnej televízie BBC!!!

Pýtam sa vedenia RTVS – viete, kto najviac nenávidí Rusko a Rusov už dlhé desaťročia ba aj stáročia?!

Nuž veru nik iný ako spupní, nadutí Briti!!!

Takže hovoriť o akejsi objektívnej vyváženosti, akéhokoľvek dokumentu z protiruskej propagandistickej dielne BBC o Rusku resp. Rusoch a ich najvyšších predstaviteľov, je úplne pomýlené a na štátnu RTVS absolútne nenáležité!!!

Asi by bolo potrebné zverejniť na obrazovkách RTVS aj dokument o amerických (USA) prezidentoch a hlavne o tom terajšom Joe Bidenovi a zadať túto „zákazku“ napr. ruskej štátnej TV – Россия-1.

To by mohol byť tiež zaujímavý dokument, nemyslíte vy tam hore v RTVS?!

Čo by sme sa tak asi o Joe Bidenovi mohli dozvedieť?!

Napríklad aj to, že nenávidí Slovanov a hlavne Rusov?!

A kde bol Joe Biden, keď U.S. Army zbombardovala nevinných civilistov v Belehrade 1999?! Podporoval toto hrôzostrašné besnenie Američanov v bývalej Juhoslávii? Veru podporoval!

Podporoval rozširovanie NATO vo východnej Európe i napriek jasnej dohode medzi USA a ZSSR, že k tomu nikdy nedôjde?! Nuž veru podporoval a inicioval! A vedel o tom, že si to ruská strana nepraje a že má s tým veľký problém? Nuž vedel, ale doslova na to zvysoka kašľal!

Akú úlohu zohral Joe Biden vo vojne v Líbyi?! Nuž bola jednoznačná – podporoval vojenskú intervenciu U.S. Army v Líbyi!

Atď., atď., teda Joe Biden má koľko nevinnej krvi na svojich rukách?!

A ktože ho finančne podporoval v prezidentských voľbách a aj v iných jeho politických kandidatúrach v USA?!

Nuž v USA sa im hovorí tak „demokratický“ – sponzori.

Inde vo svete, nás žiaľ nevynímajúc, sa im hovorí oligarchovia!

Tak sa pýtam, akou sumou podporili USA oligarchovia Joe Bidena v jeho ostatnej prezidentskej kampani a čo im za to ma Joe splniť?! Má im naplniť ich nenásytné vačky? Napríklad tým, že USA zbrojný priemysel bude chrliť zbrane a dodávať ich všade tam, kde chcú podporovať „demokratický“ proces ala USA „demokracia“?

Napríklad ako dnes na Ukrajinu – priamo a aj prostredníctvom európskych členských štátov útočnej NATO, aj prostredníctvom rýdzo pro americkej „slovenskej vlády“ a „slovenskej prezidentky“?!

Veru nemá význam ďalej v tomto článku pokračovať lebo je jasné, že zatiaľ čo USA a ich administratíva je „svätá“, tak Ruská je „diabolská“ a dnešná propaganda to jednoducho inak ani nedovolí!

Ale toto je koniec USA administratívy, ako aj ich bezbrehých prisluhovačov (na Slovensku – Čaputová, Heger, Naď, Korčok a spol.!) a ich militantnej politiky!!!

 

Záver.

Čo je potrebné vykonať ihneď po PV vo vzťahu k RTVS?

Nuž veľmi jednoduchú vec. Je potrebné, aby sme si aj GR RTVS volili v priamych voľbách, presne tak ako napr. Prezidenta SR, na 7 rokov.

Totiž GR RTVS musí byť absolútne politický nezávislý, má sa za prácu RTVS zodpovedať občanom SR a nie nejakej politickej verchuške, nebodaj cudzím zahraničným záujmom, tak ako je to žiaľ dnes – USA administratíve!!!

A to, že RTVS je závislá od štátneho rozpočtu, ktorý schvaľuje v konečnom dôsledku NR SR a aktuálna vládna väčšina, tak toto by nemal byť žiaden problém lebo v zákone o RTVS je jasne ukotvené, akou čiastkou má byť RTVS zo štátneho rozpočtu financovaná a teda to nemusia byť horibilné sumy lebo štátna RTVS nemá byť producentom brakov za každú cenu, ale má byť pro národná, pro štátna a nato nemusí doslova „vypľuvať“ také „skvosty“ akými sú napr. „Pumpa“, „Večer z Havranom“ a pod.

A čo tak opäť prášiť takú „Nedeľnú chvíľku poézie“ – výlučne našich básnikov?! Nemal by to dnes, kto z našich dnešných „super“ hercov odrecitovať?!

Nuž v minulosti takúto službu národu veľmi radi na obrazovkách STV robili napr. Viliam Záborský, Dušan Jamrich, Viera Strnisková, Karol Machata, Elo Romančík, Eva Kristínová, Zoro Laurinc st., Martin Gregor, Ladislav Chudík, Michal Dočolomanský, Božidara Turzonovová… https://www.youtube.com/watch?v=iUGqkBrOCmg&ab_channel=RETROSLOVAK

Zvládol by niečo také dnes napr. taký všade prítomný, proti slovenský tribunál, na proti slovenských demonštráciách – Richard Stanke?!

Zároveň by mala byť RTVS, v Zákone o RTVS zaviazaná, že v hlavných politických reláciách typu „O 5 minút 12“, by mala mať každý týždeň, zastúpeného po jednom zástupcovi za aktuálne zvolené politické subjekty do NR SR, čo dnes znamená, že Marek Makara by mal mať dnes, každú nedeľu v „O 5 minút 12“, za okrúhlym stolom maximálne šiestich politikov a to za OĽANO, SaS, Sme rodina, SMER-SSD a K-ĽSNS!

Alebo len troch, ak by sa vládna koalícia dohodla na jednom zástupcovi, takže diskutujúca zostava by pozostávala zo zástupcu koalície a po jednom zo SMER-SSD a K-ĽSNS!!!

V prípade, žeby RTVS chcela dať priestor na diskusiu, aj tzv. nezaradeným poslancom, odídencom zo strán, na chrbtoch ktorých sa do NR SR dostali, tak určite áno, ale v inej diskusnej relácií a nie miešať ich spolu s tými, ktorí svoje strany a voličov po PV nezradili…!!!

A takisto, by mala mať RTVS za povinnosť uvádzať aj politickú diskusnú reláciu, kde by mala výhradne zástupcov mimoparlamentných strán, minimálne z tých politických subjektov, ktoré v ostatných PV získali viac, ako 1% a nie, aby sa o nich divák-volič opäť niečo dozvedel až z predvolebných diskusií raz za 4 roky…!!!

 

 

 

 

 

 

Novinárčina sa musí stáť rovnakým trhovým produktom, ako ktorýkoľvek iný!

15.08.2022

V kapitalizme kapitalisti sveto svete tvrdia, hlavne tí liberálni a neoliberálni, že všetko vyrieši trh, trhové hospodárstvo založené na Dopyte a Ponuke alebo naopak! Inak to už nie je kapitalistická trhová ekonomika ale ekonomika riadená a teda hovoriť o voľnom trhu nie je možné… A presne toto by sa malo týkať aj médií/novinárov! Na našom mediálnom trhu by [...]

Zelenskyj mohol byť nie len domácim, ale aj svetovým hrdinom, keby. ..

14.08.2022

Iste, uznávam, že existuje taká slovná hračka, že – „keby, keby boli by sme v nebi“. A je pravda, že v tomto mojom dnešnom názorovom článku, slovíčko „keby“ zaznie častejšie, ale je to pre pochopenie „deja“ naozaj nevyhnutné! V tomto článku sa budem snažiť ani raz nespomenúť (teda len teraz na začiatku) Rusko, Putina a ani nič čo by nejakým spôsobom [...]

Heger tliachal mega dezinformácie a „novinári“ cudne mlčali!

13.08.2022

Dnešný môj rýdzo názorový článok nemôžem začať inak, ako tým, že je tragikomické, akí „novinári“ majú právo klásť otázky na TB dnešnej „vládnej“ moci a pani z paláca. Vždy sa to začína redaktorom/novinárom z TA3 (TB naživo sú vysielané zväčša skrze túto TV), potom nasleduje RTVS, Sme.sk, Denník N, Aktualti.sk, TV JOJ, TV Markíza… To je všetko! [...]

covid vakcína omikron moderna

Británia ako prvá krajina schválila vakcínu proti variantu omikron

15.08.2022 14:34

Posilňujúca dávka Spikevax od Moderny pozostáva z 25 gramov pôvodnej očkovacej látky proti koronavírusu a 25 gramov novej vakcíny proti variantu omikron.

Patrick Linhart

Poslanca Sme rodina Linharta obvinili pre incident s policajtom

15.08.2022 14:15, aktualizované: 14:53

Patrick Linhart mal ešte koncom roka 2020 obviniť policajta z napadnutia, ten teraz podal trestné oznámenie na neho.

trieda, deti, škola

Ministerstvo preplatí školské kluby detí takmer päťtisíc žiakom zo znevýhodneného prostredia

15.08.2022 13:43

V minulom školskom roku 2021/2022 bolo podporených sumou 289 575 eur 229 škôl.

mjanmarsko, aun schan su ťij, barma, príhovor

Zosadená mjanmarská líderka dostala ďalších šesť rokov väzenia za korupciu

15.08.2022 13:11

Su Ťij je vo väzbe, odkedy generáli mjanmarskej armády vo februári 2021 zosadili jej civilnú vládu, čím ukončili krátke obdobie demokracie v krajine.