Založ si blog

Nedeľný politický „Ein Kessel Buntes“!

Ostatná nedeľa bola na TV obrazovkách prešpikovaná politickou „satirou“ v podaní „komikov“ „vládnej“ koalície!

Avšak najskôr pre tých mladších, hlavne tých, čo sa narodili buď tesne pred novembrom 1989 alebo po ňom.

Ein Kessel Buntes (EKB) bol veľký východonemecký (DDR – Deutsche Demokratische Republik) hudobno-zábavný program, ktorý sme si mohli pozrieť v priamom prenose a takou „malou“ konkurenciou na obrazovkách Československej socialistickej TV bolo naše Televarieté, ktoré bolo ešte o rok staršie (od 1971), ako už spomínaný EKB…(od 1972).

A teraz späť k ostatnej politickej TV nedeli, k slovenskému politickému „EKB“, kde vystupovali samé „hviezdy“ slovenskej „koaličnej“ politickej satiry.

A aby to bolo pre občana-voliča „zábavnejšie“, tak sa rozdelili do troch stanovíšť nasledovne – TA3 – V politike – Boris Kollár (BK), – TV Markíza – Richard Sulík (RS) a najväčšia „koaličná“ satirická hviezda dostala priestor v RTVS – „EKB“ v O 5 minút 12 – voalá (fr. Voilá!)  Veronika Remišová (VR)!

Opozičných vystupujúcich nebudem riešiť, na ich pôsobenie na dnešnej marazmatickej slovenskej politickej scéne som sa už jasne vyjadril v predchádzajúcich mojich článkoch, určite sa k nim dostatočne kritiky povenujem aj v mojich ďalších článkoch venovaných výhradne len im, a preto ich na dnes zo svojho názorového článku vynechám! To ako dnes pôsobia, ako slabá, slabulinká parlamentná opozícia, tak to im občan-volič spočíta v nadchádzajúcich PV (pravda, ak sa včas nespamätajú!) a ja pevne verím, že v predčasných PV!!!

Prvý vystupujúci v nedeľnom slovenskom politickom „EKB“ bol BK.

A začal naozaj „impozantne“ – na poznámku moderátora, že „minister“ Lengvarský svojou „reformou“ zdravotníctva nechce nič rušiť, nič zlé v zdravotníctve napáchať, tak jeho „koaličný“ partner mu odkazuje toto „…ale to je len floskula…“, následne pokračuje – „…áno a môžem Vás aj týmto oblafnúť…“, potom na adresu Lengvarského „reformu“ používa výrazy „…to je nezmysel…“ a zachádza až tak ďaleko, vo vzťahu k vlastnej „vládnej koalícií“, že na „radosť“ celého Slovenska povie v priamom TV prenose takúto politickú „satiru“ – „…toto sú všetko len také klišé, to sú také bláboly…, …nič sa stým nerobí…“ a pribil to „satirickými“ komentmi na Kolíkovej súdnu „reformu“ týmto – „…to je akože škatule, škatule hýbete sa…“  a ďalej „…a teraz všetci jak burani pôjdeme po tej diaľnici do Trnavy…“, ďalej Kolíkovej nakladá takto „…to sú také nezmysli…“ a „veselo“ pokračuje – „…len my sme jak šibnutí v tomto…, …tak čo sme sa zbláznili?…“

Nuž čo povieš občan-volič SR? Nie je to „úchvatné“, takéto super „satirické“ vystúpenie by určite zabodovalo aj v EKB!!!

Ďalších vystupujúcich už dopodrobna rozoberať nebudem lebo by to bolo na dlho.

Tu už len spomeniem krátko RS v TV Markíza, kde najskôr na otázku moderátora, či ministerstvo uvažuje o odpustení DPH z EE na určitý čas, aby zvýšená cena za EE občanov od januára 2022 ekonomicky nepoložila, tak tu RS odpovedá, že áno vie si to predstaviť a na konci relácie, kde majú diskutujúci odpovedať na tri otázky „áno-nie“, tak na tú istú otázku o odpustení DPH na EE, RS bohorovne odpovedá, že si to vie len ťažko predstaviť!!!

No povedz Slovač, nie je toto satira hodná formátu EKB a celej tejto pozliepanej „vládnej koalície“?!

No a perlička nedeľného slovenského politického EKB bola jednoznačne vševediaca VR.

Tá na každú jednu otázku, na každú jednu tému, mala len jedno jedine riešenie a odpoveď.

Totiž aj po viac, ako rok a pol ich „vládnutia“ to nezvládajú lebo Fico, lebo SMER lebo tí, tamtí pred nami!!! Lebo dnes, keď sa kradne ich nominantami (viď Pezinok Ústredie práce…!), tak to len preto lebo FICO!!!

Nuž veru občan-volič SR, bolo by to všetko naozaj na smiech, ak by to nebolo na hurónsky plač!!!

Nedeľná politická kabaretná šou v podaní „koaličných“ zástupcov na obrazovkách TV s celoštátnou pôsobnosťou nám ešte jasnejšie ukázala a dokázala, že je načase aby táto „vládna“ sebranka skončila čo najskôr!

Jeden takýto politický recept ponúknem v ďalšom mojom názorovom článku, a samozrejme tentokrát sa bude týkať výhradne opozície zastúpenej dnes v NR SR lebo ich pôsobenie v predmetných reláciách by som na oplátku mohol nazvať, tiež veľmi sledovanou reláciou v prednovembrových (89,) rokoch na večerných nedeľných TV obrazovkách, ktorá niesla názov – „Nedeľná chvíľka poézie“!!!

Áno, lebo ich vystupovanie, kľudné vystupovanie, mi pripadá ako prednes politickej poézie! Nie páni, vy musíte byť tvrdší, rozhodnejší lebo ľavicoví politici musia byť doslova revoluční!!!

Je potrebné si uvedomiť, že revolúcie v minulosti nevyvolávali tí bohatí, ale tí utláčaní, ta absolútna väčšina…, ale o tom v inom mojom názorovom článku!

 

 

Henrich Krejča dnes na TV Markíza – „Urobili sme všetko preto, aby voľby dopadli dobre“! Škandál!

29.09.2023

TV Markíza, na Slovensku prevádzkuje spoločnosť CME Slovak Holdings B.V., ktorá patrí do skupiny Central European Media Enterprises, ktorej sídlo je na/v Hamilton, Bermudy! Teda každému súdnemu obyvateľovi SR je zrejmé, že táto TV nie je pro slovenská, pro národná…a že „spieva a tancuje“, tak, ako jej pískajú Západný zahraniční majitelia… Zároveň [...]

Čaputovej posledné predvolebné politicko-hadie zákerné uštipnutie!

28.09.2023

Poniektorí to aj predpovedali. Že Čaputová tesne pred začiatkom moratória na politickú prezentáciu politických subjektov, ktoré sa zúčastnia parlamentných volieb, ešte raz naposledy (naozaj naposledy?!) sa brutálne zapojila do predvolebnej kampane, ako keby sama kandidovala na čele jedného nemenovaného politického subjektu. A keďže je moratórium, tak nebudem konkrétne [...]

RTVS a ich dnešné posledné predvolebné dno manipulácie s voličmi! Po PV neakceptovateľné!

27.09.2023

To je niečo neskutočné! Dnes, 27.9.23, počas obedňajších hodín, som zachytil reláciu RTVS/SRo – Z prvej ruky, kde akýsi dvaja „mudrci“ – MICHAL MISLOVIČ, riaditeľ prieskumnej agentúry Median SK a SAMUEL ABRAHÁM, Politológ a rektor BISLA v Bratislave, preberali ostatný predvolebný model, dvornej to prieskumnej agentúry RTVS – Median SK. Ani by som ich [...]

ponorka, Gotland

Británia vloží štyri miliardy libier do vývoja novej útočnej ponorky

01.10.2023 22:01

Postaviť ju plánuje spoločne s Austráliou.

hasiči Trenčín auto požiar

Hasiči v Trenčíne likvidujú požiar výrobnej haly

01.10.2023 21:35, aktualizované: 21:56

Na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov.

Volodymyr Zelenskyj

Víťazstvo Ukrajiny vo vojne príde, povedal Zelenskyj

01.10.2023 21:21

Prezident zároveň zdôraznil, že „odvaha, húževnatosť, jednota sú veci, ktoré nesmieme stratiť, aby sme nestratili Ukrajinu“.

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.