Začínam citátom – Ján Mikas-šéf Úradu verejného zdravotníctva SR – „Počas chrípkovej sezóny 2018/2019, ktorá trvala od začiatku októbra 2018 do konca apríla 2019, nedošlo na Slovensku k vypuknutiu celoštátnej chrípkovej epidémie. Okolité krajiny pritom celoplošná chrípková epidémia sužovala – napríklad Českú republiku, Maďarsko, Rakúsko alebo Nemecko. Počas chrípkovej sezóny 2018/2019 nahlásili všeobecní lekári v SR 1.470.680 ARO. Nízka zaočkovanosť proti chrípke – Slovensko dosahuje veľmi nízku mieru zaočkovanosti proti chrípke v porovnaní s ostatnými krajinami Európskej únie. Minimálne posledných 5 chrípkových sezón je podiel zaočkovanej populácie pod 5 percent.“ https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=3804:chripkova-sezona-20182019-sa-skonila-chripka-mala-mierneji-priebeh-celotatnu-chripkovu-epidemiu-sme-v-sr-nezaznamenali&catid=126:chripka&Itemid=112
Ján Mikas-šéf Úradu verejného zdravotníctva SR – „V chrípkovej sezóne 2017/2018 sa zaznamenala vyššia aktivita chrípky v porovnaní
s predchádzajúcou sezónou. V Slovenskej republike bolo hlásených 1 603 125 akútnych respiračných ochorení (ARO), čo predstavuje chorobnosť 61 874,4 na 100 000 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov. Zaočkovanosť populácie Slovenskej republiky proti chrípke v chrípkovej sezóne 2017/2018 dosiahla 4,4 %, čo predstavuje rovnakú mieru zaočkovanosti, ako v predchádzajúcej chrípkovej sezóne.“ https://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Vyhodnotenie_chripkovej_sezony_a_zaockovanosti_2017_2018.pdf
Ján Mikas-šéf Úradu verejného zdravotníctva SR – „Aktivitu chrípky v chrípkovej sezóne 2016/2017 možno charakterizovať ako vyššiu v porovnaní s predchádzajúcou sezónou. V Slovenskej republike bolo hlásených 1 562 630 akútnych respiračných ochorení (ARO), čo predstavuje chorobnosť 57 262,3 na 100 000 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov. Zaočkovanosť populácie Slovenskej republiky proti chrípke v chrípkovej sezóne 2016/2017 dosiahla 4,4 %, čo predstavuje pokles o 0,1 % v porovnaní s predchádzajúcou chrípkovou sezónou.“ https://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Vyhodnotenie_chripkovej_sezony_a_zaockovanosti_2016_2017.pdf
A teraz POZOR – Ján Mikas-šéf Úradu verejného zdravotníctva SR – „Vyhodnotenie chrípkovej sezóny 2019/2020 v Slovenskej republike – „Taktiež došlo k výraznému zníženiu počtu vyšetrení na chrípku z viacerých dôvodov:
– od 11. kalendárneho týždňa 2020 pozastavilo diagnostiku chrípky až do odvolania vo
svojom laboratóriu NRC pre chrípku. OLM RÚVZ Banská Bystrica a OLM RÚVZ Košice
v diagnostike ešte pokračovali.
– všeobecní lekári pre dospelých ako aj všeobecní lekári pre deti a dorast v dôsledku
vyhlásenia pandémie a nedostatku osobných ochranných pracovných prostriedkov, prestali
odoberať biologický materiál od pacientov s respiračným infektom,
– Počas vyhlásenia pandémie sa laboratórna diagnostika upriamila na diagnostiku SARS-CoV-2 na úkor diagnostiky chrípky. Vplyv uvedených faktorov sa odzrkadľuje aj na krivkách chorobností, ktoré sú podstatne nižšie (na ARO) a prakticky nulové (na CHPO) od 11. kalendárneho týždňa v porovnaní s chrípkovou sezónou 2018/2019.“ https://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Vyhodnotenie_chripkovej_sezony_2019_2020.pdf
Takže občan SR, je ti jasné, že „obyčajná“ chrípka bola nahradená C-19 a neúmerne, absolútne bezdôvodne označená, ako pandémia s abnormálnym smrtiacim účinkom?!
A presne toto sa udeje aj na jeseň 2021 a následne na jar 2022, kedy absolútne normálny sezóny čas vtedy „obyčajnej“ chrípky sa bude deklarovať, ako abnormálne nebezpečný Delta variant C-19, „obyčajná“ chrípka nebude, ale budú testovania, očkovania, Lockdawny a iné nezmyselnosti!
Bude, ale len v tom prípade, keď im to dovolíme! Je čas im v tom zamedziť!!!
Zaujímavý záver:
Ján Mikas a spol. na stránke ÚVZ SR 10. októbra 2019 zverejňuje aj takúto zaujímavosť – „Hravo proti chrípke a prechladnutiu ježko – Rodičia, povedzte svojmu dieťaťu, ako v tomto jesennom období neprechladnúť. Pomôže vám pri tom knižka „Ako ježko Pichliačik zvíťazil nad prechladnutím“. Na príbehu malého Ježka mu vysvetlíte, čo sú baktérie a vírusy, aké ochorenia spôsobujú a hlavne – ako sa im môže vyhnúť. Slovenskú verziu publikácie pripravil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. V prípade záujmu je knižka k dispozícii na linku: Ako ježko pichliačik zvíťazil nad prechladnutím (Pdf)“
A čo robí Ján Mikas a spol. dnes? Dnes už deťom netreba nič vysvetľovať! Dnes im je potrebné čo najskôr vpáliť do ich mladých teličiek experimentálnu Covid vakcínu!!! HNUS!!!
A ešte zaujímavejšie veci sa môže občan SR dočítať na web stránkach EPIS – Epidemiologický informačný systém – o očkovaní proti „obyčajnej“ chrípke .
Môj stručný vycuc :
„Prečo by sme sa mali zaočkovať?
Chrípka je akútne vírusové ochorenie, ktoré sa rýchlo šíri z človeka na človeka vzdušnou cestou. Patrí k závažným zdravotným problémom, ktoré môžu spôsobiť ťažké zdravotné stavy a smrť u vysoko rizikových skupín. Podľa SZO každoročne ochorie na chrípku okolo 1 miliardy ľudí, z čoho 3 až 5 miliónov ľudí má závažný priebeh ochorenia a ročne umrie na chrípku 300 000 – 500 000 osôb. V rozvinutých krajinách sa ročne v priebehu epidémie chrípky nakazí 10 – 20 % populácie. Riziko vzniku závažných komplikácií je najvyššie u malých detí, seniorov a ľudí so závažnými chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdco-cievneho systému, metabolickými, renálnymi a imunitnými poruchami. U týchto rizikových skupín môže infekcia vírusom chrípky viesť k závažným komplikáciám primárneho chorobného stavu, k vzniku pneumónií až k smrti.“
„Kto by sa mal dať zaočkovať?
Očkovanie má byť v prvom rade zamerané na ľudí, u ktorých je najvyššia pravdepodobnosť vzniku komplikácií, resp. tých, ktorí sú najväčšmi vystavení riziku nákazy. Vysoká pravdepodobnosť vzniku komplikácií je u osôb s iným, najmä chronickým, ochorením, u osôb so zníženou obranyschopnosťou organizmu ako aj u starších osôb ako 65 rokov.“
„Kto by nemal byť očkovaný?
Očkované by nemali byť osoby, ktoré majú kontraindikáciu uvedenú v príbalovom letáku očkovacej látky. Očkovanie by sa malo odložiť u pacientov s horúčkovým ochorením alebo akútnou infekciou. Očkovanie sa všeobecne neodporúča ženám v prvom trimestri tehotenstva a deťom mladším než 6 mesiacov.“
„Z čoho sa očkovacia látka (vakcína) proti chrípke vyrába?
Očkovacia látka proti chrípke v chrípkovej sezóne 2019/2020 obsahuje štyri rôzne typy usmrteného chrípkového vírusu (pozri nižšie). Vírusy sa najskôr vypestujú na kuracích zárodkoch (v súčasnosti aj na iných bunkových kultúrach), potom sa usmrtia a predtým, než sa použijú na výrobu vakcíny sa vyčistia a testujú. Výťažok z jedného vajíčka znamená zhruba jednu dávku očkovacej látky.“
„Kedy je najvhodnejšia doba dať sa zaočkovať?
Na severnej pologuli je najvhodnejšie dať sa zaočkovať od polovice septembra do konca novembra. Ak sa očkuje neskôr, môže sa stať, že očkovacia látka nemá dostatok času, aby zabezpečila imunitnú odpoveď.“
„Aké je zloženie očkovacej látky pre chrípkovú sezónu 2019/2020?
Zloženie chrípkových vakcín, ktoré pre chrípkovú sezónu 2019-2020 odporučili experti Svetovej zdravotníckej organizácie (SZO) a Výbor pre humánne lieky:
A/Brisbane/02/2018 (H1N1)pdm09-like virus;
A/Kansas/14/2017 (H3N2)-like virus; *
B/Colorado/06/2017-like virus (B/Victoria/2/87 lineage);
B/Phuket/3073/2013-like virus (B/Yamagata/16/88 lineage).
Všetky očkovacie látky registrované v Slovenskej republike, ktoré prídu na trh pred chrípkovou sezónou budú obsahovať štyri kmene vírusu chrípky, ktoré pre chrípkovú sezónu 2019/2020 odporučila SZO. Očkovacie látky sú bezpečné a účinné.“
Tak čo, občan SR, nemohlo by sa takýmto rozumným, nestresujúcim spôsobom postupovať aj v prípade nového typu chrípky SARS-CoV2 alias Covid-19 a jeho mutácií, ak hovoríme o očkovaní!
Žiadna povinnosť, žiadne nútenie, žiadná segregácia očkovaných od neočkovaných, nič, jednoducho kľud, kto sa chce dať zaočkovať, tak nech sa páči a nech si to nechá pre seba, nikoho do toho nič! A kto sa rozhodne nezaočkovať, tak isto je to jeho osobná vec, nech si to nechá pre seba a taktiež nikoho do toho nič!!!
Ešte raz, áno na jeseň 2021 tu budeme mať na 100% začiatok sezóny respiračných ochorení. Preto žiadnu paniku, žiaden stres – je leto, tak robiť maximum, ako získať čo najväčšiu prirodzenú imunitu svojho organizmu!!!
Ako nato napr. tu – „10 najdôležitejších faktorov pre posilnenie imunity“ – https://vegmart.sk/10-faktorov-pre-posilnenie-imunity
Fox News - https://www.youtube.com/watch?v... ...
Na obzore sú inovácie. Čo je klimatický... ...
Sám by som to lepšie nenapísal. Tento článok... ...
++++++++++++++++++++++ Kto len trochu... ...
ferro, +++ ...
Celá debata | RSS tejto debaty