Založ si blog

Od 01. 07. 2021, na Zuzanu Čaputovú a spol, už ani muk!

Zuzana Čaputová, podľa môjho názoru a presvedčenia, včera 08.6.2021 podpísala zjavne neústavný resp. s Ústavou SR v jasnom rozpore zákon resp. doplnenie Trestného zákona č. 300/2005 Z.z. o § 360b – „Nebezpečné obťažovanie“ !!! – https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=491873

Tento nový § Trestného zákona „presne“ vymedzuje čo sa myslí pod pojmom „nebezpečné obťažovanie“, takto – ods.(1) – „Kto inému prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, počítačového systému alebo počítačovej siete úmyselne podstatným spôsobom zhorší kvalitu jeho života“, bod a) – „dlhodobým znevažovaním, zastrašovaním, neoprávneným konaním v jeho mene alebo iným podobným dlhodobým obťažovaním,…“ – „…potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.“

Ods.(2) – „Odňatím slobody na jeden rok až štyri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1“, bod a) – „na chránenej osobe…“

Kto je považovaný za chránenú osobu? Nuž podľa toho istého Trestného zákona v §139, ods.(1) sa Chránenou osobou, okrem iných rozumie v bode g) – „osoba požívajúca ochranu podľa medzinárodného práva,“ a bod h) – „verejný činiteľ alebo osoba, ktorá plní svoje povinnosti uložené na základe zákona,“

Takže čo pre mňa z hore uvedeného vyplýva? Z hore uvedených faktov? Nuž len jedno jediné!

Ak v elektronickej podobe napr. takýmto a podobným článkom sa budem kriticky vyjadrovať napr. na adresu Zuzany Čaputovej po dobu dlhšej, ako tri mesiace, tak to môže byť považované za znevažovanie chránenej osoby a môžem byť trestne stíhaný a dostať väzobný trest, trest odňatia slobody od 1. až do 4. rokov!

To sté ma čaká, ak by som sa v elektronickej podobe kriticky vyjadroval o osobe, ktorá požíva medzinárodnú ochranu napr. niektorého z veľvyslancov pôsobiaceho na území SR napr. o veľvyslankyni USA na Slovensku Bridget Ann Brinkovej napr. v zmysle, že sa až pričasto prechádza po záhrade prezidentského paláca, kde sa „úplne náhodou“ stretne so Zuzanou Čaputovou a prehodia zopár viet o „počasí“ a jeho vplyvu na Slovensku politickú scénu, tak mám obrovský problém!

Tu ešte podotknem, že táto novela Trestného zákona by sa dala celkom jasne pomenovať aj ako zákaz kritického myslenia na Slovensku!

Áno, celkom jednoznačne, pretože, ak vyslovíte od 01.07.2021 v elektronickej podobe (teda je to tzv. archivačné vyjadrenie sa!) určitú kritiku na konanie napr. Zuzany Čaputovej a pritom ani nemusíte použiť expresívne výrazy, tak to môže byť posúdené, ako verejné obťažovanie a hlavne hanenie Chránenej osoby, ktoru dnes podľa Trestného zákona Zuzana Čaputová bez pochyby je!!!

A čo nám hovorí Ústava SR? Nuž „len“ toto – Čl.24, ods.(1) – „Sloboda myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery sa zaručujú…“, Čl.26, ods.(1) – „Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené“, Čl.26, ods.(3) – „Cenzúra sa zakazuje.“

A tu sa pýtam, Zuzana Čaputová nevidí rozpor medzi novelou Trestného zákona so Zákonom Zákonov SR, s Ústavou SR ? Tu sa prečo neobrátila „spak ruky“ na Ústavný súd SR, aby jej podal vysvetlenie o ústavnosti a zákonnosti tejto novely Trestného zákona?! Alebo má Zuzana Čaputová obavu, žeby sa tentokrát Ústavný súd SR „postavil na zadné“ a nestotožnil by sa z jej právnym názorom?! S jej „právnym“ názorom, že predmetná novela Trestného zákona nie je v rozpore s Ústavou SR?!

A teraz malý príklad, čo by sa mohlo udiať s bežným občanom SR od 01.07.2021, ak by sa dopustil takéhoto kritického myslenia.

AKTUALITY.sk (teda médium celkom jasne naklonené Zuzane Čaputovej a celej neoliberálnej politickej skupinke pôsobiacej na území SR!) dňa 08.06.2021 o 21:38 uverejnili článok k téme KORONAVÍRUS s takouto titulkov – „Za očkovanie ponúknu v americkom štáte Washington marihuanu“ (!!! – takáto zvrátenosť sa môže naozaj udiať len v podmienkach „neobmedzenej slobody“ v USA). – https://www.aktuality.sk/clanok/897823/koronavirus-za-ockovanie-ponuknu-v-americkom-state-washington-marihuanu/

V článku sa okrem iného uvádza takáto „myšlienka“ – „V americkom štáte Washington ponúknu občanom za to, že sa dajú zaočkovať proti koronavírusu, zadarmo jeden marihuanový joint (cigaretu). Kampaň s názvom „joint za očkovanie“ má ľudí motivovať k tomu, aby sa dali zaočkovať, informovala agentúra AFP.“

Neviem posúdiť, či autor tohto článku, skrývajúci sa pod názvom „Svet“, sa k tomuto celému vyjadruje, aj kriticky alebo to len jednoducho prevzal od dotyčnej agentúry a „nechal“ to tak!

Neviem to posúdiť preto lebo článok je samozrejme zamknutý a ja som sa slobodne rozhodol, že si ho zaplatením istej sumy na účet AKTUALITY.sk neodomknem.

Avšak jednu poznámku si neodpustím. Tu je vidieť, aká „bohatá“, podľa všetkého veľmi početná vrstva obyvateľstva žije na území USA, ak sa nechajú kúpiť za jednu cigaretku marihuany! A teda je otázka, nechajú sa takto podlo kúpiť na zaočkovanie, už užívatelia tejto drogy resp. aj iných tvrdších drog alebo takto lákajú na užívanie nateraz tzv. mäkkých drog, od ktorých už nie je ďaleká cesta na používanie tvrdých drog, nových, mladých ľudí???!!!

Preto ani nebudem rozoberať obsah článku, len sa zamyslím nad tým, či už aj na Slovensku nemôže mať niekto takéto zvrhlé nápady, aby ľuďom ponúkal zadarmo joint marihuany za to, keď sa dá „dobrovoľne“ zaočkovať.

Nuž sú na Slovensku takýto ľudia a sedia priamo vo vláde!

A názor Zuzany Čaputovej na užívanie marihuany, hlavne mladými ľuďmi? Ten je takýto – „ a užitie alebo držanie marihuany pre osobnú potrebu by nemuselo hneď hroziť väzenie“ alebo aj takýto – „Sú to prípady konkrétnych ľudí, ktorí pre nerozvážnosť strávia významnú časť svojho života vo väzení,“ (https://www.webnoviny.sk/caputova-za-uzitie-alebo-drzanie-marihuany-pre-osobnu-potrebu-by-nemuselo-hned-hrozit-vazenie/)

Teda jasný náznak absolútneho zmiernenia prístupu štátu k užívaniu marihuany na území SR, hlavne, ak podľa Zuzany Čaputovej ide „len“ o užívanie marihuany na vlastnú potrebu…! Nad tým ostáva rozum stáť!

A teraz trochu „zakonšpirujem“, stane sa pri tejto neoliberálnej vláde s podporou Zuzany Čaputovej to, že aj na Slovensku sa za istých podmienok zlegalizuje používanie marihuany napr. užívaním marihuanových cigariet. Následne táto diktátorsko-despotická chunta zistí, že mládež je málo vakcinovaná Covid západnými vakcínami a aby ich trochu v tomto smere nakopla, tak im ponúkne ako v USA jednu, jedinú cigaretku marihuany, ak sa dajú takto „dobrovoľne“ zaočkovať Covid vakcínou, keď už nezaberajú akokoľvek farebne označené Covid pasy, pasy „slobody“!!!

Ja ako odporca takýchto „dobrovoľnosti“ a odporca voľného užívania, akej koľvek drogy napíšem o tomto svoj názor prostredníctvom elektronických prostriedkov. A budem o tom písať pravidelne, dlhodobo, napr. minimálne tri po sebe nasledujúce mesiace a v predmetnom článku budem nadmieru adresný, pomenujem „politikov“, ktorí toto na Slovensku zaviedli a označím ich konanie za idiotské resp. nie v súlade so zdravým rozumom.

A čo sa stane? Nuž na základe novely resp. doplnenia Trestného zákona 300/2005 Z.z., podpísaného spak ruky Zuzanou Čaputovou ma môžu slovenské orgány činné v trestnom konaní obžalovať, že som istým vplyvným ľuďom na Slovensku zhoršil kvalitu ich života resp. som ich dlhodobo znevažoval lebo som ich nápady označil za idiotské a mentálne narušené a pôjdem pekne krásne za slobodne prejavený názor, na tvrdo do výkonu trestu na 4 roky! BODKA, vec vyriešená a ďalší si rozmyslia, či sa budú „slobodne“ vyjadrovať!!!

Takže záver je jediný a jasný, od 01.07.2021, nech by Zuzana Čaputová a spol. vykonali čo koľvek, aj v rozpore zo zdravým rozumom, tak už ani MUK – kritické myslenie je ZAKÁZANÉ!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test bezdomovcami!

19.06.2021

Potom, ako „minister“ Lengvarský púšťa na TB do slovenského Covid éteru tak „podložené“ správy o tom, ako naše deti po letnej sezóne 2020, po návštevách v DLT spôsobili na jeseň roku 2020 a na začiatku roku 2021 Covid vymieranie na Slovensku, ho dôrazne žiadam a vzývam, aby predložil tieto dve štatistiky resp. nech v spolupráci s dotknutými štátnymi [...]

Rodičia, dokedy budeme mlčky znášať gniavenie našich detí týmito covid judášmi? !

18.06.2021

Áno, ako inak mám nazvať ľudí, ktorí za judášsky groš manipulujú našimi deťmi, vymývajú im mozog, útočia na ich malé, mladé hlavičky, inak, ako COVID JUDÁŠI!!! Dnes týmito najväčšími slovenskými Covid judášmi sú Hegerovsko-Lengvarska politická Covid judášska klika podporovaná Zuzanou Čaputovou. Títo Covid Judáši, keď zistili, že na dospelú populáciu, [...]

Pre Čaputovú, Hegera, Matoviča, Krčméryovcov, Bražinovcov, Sabakovcov. ..

17.06.2021

…ale hlavne pre TEBA SLOVAČ! Pre tú časť Slovače, ktorá je zavesená výhradne na RTVS, TV Markíza, TV JOJ, Aktuality.sk, SME.sk, Denník N resp. tá časť Slovače, ktorá buď nemá čas alebo nemá možnosti si získať iné, ako tie „pravé“ a jedine „pravdivé“ informácie napr. na Internete. A potom chodí aj po vonku v rúšku, v respirátore, ponáhľa sa na [...]

Ján Budaj

Budaj hovorí o dramatickej očiste OČTK, Pellegrini o marazme

20.06.2021 15:05

"Klame SIS či Mikulec? Môžete povedať teraz občanom, že nik nemanipuluje vyšetrovania?" pýta sa expremiér.

Borša prezidentka Čaputová kaštieľ návšteva

Čaputovej verí najviac ľudí, Remišová a Matovič spolu s Kotlebom na chvoste

20.06.2021 13:38, aktualizované: 14:29

Druhým najdôveryhodnejším politikom je líder Hlasu Peter Pellegrini.

Gábor Grendel

Situácia v polícii je podľa Grendela výsledkom vládnutia Smeru

20.06.2021 13:18

Blanár sa zase pýta, prečo nebol zbavený mlčanlivosti exšéf SIS Vladimír Pčolinský.

škola, antverpy

Pri zrútení sa rozostavanej školy v Antverpách zahynulo päť robotníkov

20.06.2021 13:06

Zranenia utrpelo deväť ďalších pracovníkov.