Založ si blog

Cynizmus Igora Matoviča nemá obdobu ! Vyronil aspoň jednu slzu, keď zbytočne umrel malý chlapček ? ! Pravdepodobne zapríčinením jeho proti C-19 opatrení v prvej vlne !

Na úvod musí jasne zaznieť, že každá smrť akéhokoľvek človeka, ktorá je predčasná resp. absolútne zbytočná, z akéhokoľvek dôvodu, je nesmierna tragédia a je to veľmi smutná, tragická udalosť. Avšak smrť človeka vo veku, kedy môžeme hovoriť o smrti s dožitia je prirodzená a je to kolobeh života. Aj táto smrť je smutná a veľmi to blízkych bolí, ale takej sa zabrániť nedá !

Ja tu nebudem rozoberať, či jedna smrť je bolestivá a tá druha nie, nie, do toho sa ja púšťať nebudem. Mne v tomto článku ide o niečo úplne iné. Ide mi o to, akým neskonalým cynikom vie byť Igor Matovič.

Na svojom FB profile v pondelok (19.10.2020) večer uverejnil status o úmrtí 48 ročného lekára z Oravy. Ako som už spomínal, každá predčasná, zbytočná smrť je tragédia a preto aj tu vyslovujem svoju úprimnú sústrasť všetkým pozostalým. Avšak Igor Matovič to píše v súvislosti, že tento mladý človek zomrel na/s C-19. Neviem to posúdiť, či len vplyvom C-19, tu je potrebné, ak rodina dovolí, aby bola zverejnené celá patologická správa, či naozaj bol na vine jeho predčasnej smrti jedine C-19…

Mne tu v súvislosti s Igorom Matovičom ide o úplne inú vec. Igor totiž, okrem iného v predmetnom statuse píše aj toto – „…Idem v aute domov a plačem. Nie, nie, nie. Nechcem, aby nám zomierali zdravotné sestry a lekári len preto, lebo pre niekoho je právo cudzích ľudí na ochranu zdravia a života nepodstatná hodnota…“

Zatiaľ bez komentára.

A teraz sa pýtam Igor Matovič, prečo ste neplakali, keď 5. októbra 2020 náhle zomrel malý chlapček (11 r.)? Ja tu nechcem jatriť rany ubolenej rodiny, ubolených rodičov, ale toto je Igor Matovič tiež tragédia a o to väčšia, že odišiel malý chlapček, ktorý mal pred sebou celý život. Toto vám nikto neoznámil ? Nie ? A prečo ? Lebo sa nejednalo o úmrtie na/s C-19 ?! Kvôli tomu netreba, aby ste napísali srdcervúci status na svojom FB profile ? Táto smrť malého chlapčeka je o čo menej bolestnejšia, ako tá o ktorej so slzami v očiach informujete cestou domov ?! Verte Igor, že aj ja som celý dojatý a trasiem sa pri písaní týchto riadkov, keď si čo i len v hmlistých náznakoch predstavím, že by mi takto umrelo moje dieťa, ktoré je len o málinko staršie.

Úplne zronení rodičia tohto zosnulého, nesmierne milovaného synáčika píšu, že čas na ďalšiu operáciu (mal od narodenia srdcovú vadu) v Bratislave bol určený na Január tohto roku (2020) (to tu ešte nebolo korona šialenstvo! Ale už sa o ňom vedelo, že kdesi vo svete existuje). Z Bratislavy im oznámili, že majú čakať na telefonát. Rodičia a ich synáčik čakali mesiac, dva, tri, päť… A tak rodičia zavolali do Bratislavy, či to nejako nesúvisí s C-19 a bolo im povedané, že nie. Ale o hodinu neskôr im volali z Bratislavy naspäť, že áno, je to kvôli C-19 a preto ich neriešili…, kto si tento nesmierne smutný príbeh chce a dokáže prečítať až do konca, v závere článku pripájam link.

Takže Igor Matovič neje čas nato, aby sme sa v médiach povenovali aj tomu, koľko sme na Slovensku mali zbytočných úmrtí na iné „nepodstatné“ diagnózy, ako je počet úmrtí na/s obzvlášť „nebezpečný“ C-19 ?! Čo keby sme aj o týchto úmrtiach viedli na dennej báze v našich médiach štatistiku, napr. – včera pribudlo na Slovensku XY nových ochorení na kardiovaskulárne choroby, z nich bolo XY hospitalizovaných, z toho XY sú v ťažkom stave, z toho je XY na JIS-ke a XY na umelej pľúcnej ventilácií, včera na tieto choroby zomrelo na Slovensku XY ľudí vo veku XX . Takú istú štatistiku by sme uvádzali na dennej báze v médiach hneď o riadok nižšie o onkologických onemocneniach, a o riadok nižšie aj o iných chorobách, na ktoré ľudia na Slovensku umierajú (napr. rakovina hrubého čreva, tu tiež navrhujem celoplošné vyšetrenie, povinné – veď na toto zákerné „skryté“ ochorenie umiera ročne na Slovensku rádovo viac ľudí, ako na/s C-19 a v oveľa nižšom veku! A kto neuposlúchne tak 10 dní doma, pokuta 1650 eur a pod. diktátorské nariadenia ! Alebo s rakovinou hrubého čreva si viete dať rady, viete ho odhaliť bez vyšetrenia ? – a tu nie je potrebné celoplošné vyšetrenie, testovanie ?!), keď sa im kvôli C-19 nedostane adekvátnej zdravotnej starostlivosti garantovanej Ústavou SR – Čl. 40 – „ Každý má právo na ochranu zdravia. Na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť a na zdravotnícke pomôcky za podmienok, ktoré ustanoví zákon.“  Tu sa Igor Matovič nepíše, že C-19 má v našej Ústave prednosť pred inými ľudskými chorobami ! NIČ a ešte raz NIČ ! Podľa ústavy má každý občan dostať rovnocennú zdravotnú starostlivosť, bez ohľadu o akú ľudskú chorobu sa jedná a absolútne bez toho, aby sa jedna ľudská choroba uprednostňovala pred druhou !!!

Pýtam sa koľko sĺz ste od marca 2020 do dnešného dňa vyronili, vy Igor Matovič nad tými ľudskými úmrtiami (detí nevynímajúc), ktorí umreli na inú chorobu, akou je vaša jediná preferovaná C-19 ??? Že ani jednu ? Nuž naozaj, také „ľudské“, keď chcete zachraňovať ľudské životy, len na/z dôvodu C-19 a ostatné sú pre vás nepodstatné! Preto sa vraciam na záver k Igorovmu statuse z úvodu môjho článku, ohľadne smrti lekára z Oravy, kde Igor píše – „…lebo pre niekoho je právo cudzích ľudí na ochranu zdravia a života nepodstatná hodnota…“ a pýtam sa ho, akou podstatnou hodnotou je pre vás Igor Matovič, zdravie a životy tých Slovákov, ktorí od marca 2020 umierajú (zbytočne?!) na iné ľudské choroby a nie len na C-19 ???!!!

Tu už nie je čas na zamyslenie sa samého nad sebou Igor Matovič, tu je už čas, len na jedno jediné – okamžite odísť z pozície predsedu vlády SR, odísť do zabudnutia lebo nám Slovákom ste „pomohli“ naozaj už dosť !!! Ďalšiu vašu „pomoc“, už naozaj nepotrebujeme, nemusíme a ani neznesieme !!!

NEODPUSTITEĽNÉ  NA ZÁVER :

Pýtam sa Igora Matoviča a horlivých zástancov protiústavného celoplošného testovania (protiústavnosť vidím v podmienkach, trestoch a pod.), viete vy vôbec koľko je takýchto (našťastie ešte živých) detičiek, ale aj dospelých ľudí, ktorí majú takéto resp. podobné ťažké zdravotné problémy (srdcovocievne, onkologické, cukrovka a pod.) a snažia sa aspoň ako-tak žiť „normálne“ životy, sú doma, ale chodia aj vonku a v bežnom živote, keď ich stretneme na ulici,  by nikto nepovedal, že majú takéto ťažké zdravotné obmedzenie a vy ich naženiete na povinné testovanie, kde nie je zaručená ich 100 % ochrana, že sa nenakazia akýmkoľvek vírusom, nie len tým C-19 ! Kde majú 100 % istotu, že ich ten váš „ideálny“ rýchlotest chybne neoznačí za pozitívnych a budú pritom negatívny a naopak ?! Budete pred samotným testovaním skúmať zdravotný stav občana, preveríte si jeho celú zdravotnú kartu a pod. ?! Uvedomujete si, že celý národ vrháte do kolektívneho, hromadného  nakazenia sa akýmkoľvek vírusom ?! Všetko čo robíte je nezmysel a neprinesie nič iné, len ďalšie, ešte oveľa väčšie problémy ! Odpovedzte v priamom prenose, že ak po celonárodnom testovaní, tí občania čo sa nechajú „dobrovoľne“ otestovať a dostanú „špeciálne“ potvrdenie od testovacej komisie, papierový lístoček, na ktorom bude výsledok NEGATÍVNY – teda po vašom „ si zdravý“ na C-19, ako dlho sa ním budú môcť „pýšiť“ že sú na C-19 negatívny ? Bude to 5 minút, polhodina, 24 hodín budú to roky alebo to budú len sekundy lebo sa následne stretli s pozitívnym občanom, ktorému bolo mylne povedané, že je negatívny a budú sa zhovárať bez zábran lebo si práve od radosti zapália cigaretku a vtedy nemajú rúška a veselo na seba dýchajú, prskajú, vytvárajú aerosól a pod. Už chápete prečo je to nezmysel ?!

Záverom si neodpustím ešte jednu závažnú poznámku smerom k všetkým poslancom NR SR, ktorí včera držali minútu ticha za zosnulého lekára z Oravy. Súhlasím, ale to sa nenašiel ani jeden, či koaličný alebo opozičný poslanec, ktorý by navrhol, aby tá minúta ticha bola venovaná všetkým zosnulým od marca 2020, ktorí umreli nie len na/s C-19, ale za všetkých tých, ktorí umreli preto, že sa im počas tohto obdobia nedostalo adekvátnej resp. žiadnej zdravotnej starostlivosti, ako napríklad ten chlapček o ktorom píšem ! Je mi z takéhoto pokrytectva a farizejstva naozaj zle !!!

https://www.hlavnydennik.sk/2020/10/18/exkluzivne-smrt-adamka-%E2%80%A011-vyvolava-velke-otazniky-uzialeni-rodicia-chcu-poznat-pravdu/

Hospitalizácia Igora Matoviča je nevyhnutná a je celkom určite namieste!

26.11.2020

Myslím to celkom vážne ! A je to na prospech nie len jemu samotnému, ale predovšetkým je to na prospech celej našej spoločnosti. A ako to dosiahnuť ? Nuž presne tak, ako on chce dosiahnuť, aby sa občania SR išli testovať. Teda „dobrovoľne“ – nasilu! Je potrebné Igorovi Matovičovi dať jasnú slobodnú vôľu – buď pôjde dobrovoľne na niekoľko mesiacov na riadne [...]

I privinula Zuzana Igora na svoju politickú hruď, i zbavila ho viny. . .

25.11.2020

Zuzana Čaputová dňa 24.11.2020 učinila „zásadné“ vyhlásenie k občanom SR, k aktuálnej politickej situácií v našom štáte. Stretol som sa z názorom, že ju za toto nemáme už nijako „vyrušovať“ lebo viac už vykonať pre blaho národa nemôže. Naozaj ? Nuž ja som presvedčený, že svojim „zásadným“ vyhlásením ešte viacej situáciu zhoršila. Pozrime sa nato [...]

Zuzana Čaputová, je čas prezuť črievičky za bagandže!

24.11.2020

Aby nedošlo k omylu. Myslím tým prezutie – politické črievičky, za politické bagandže. Zuzana Čaputová, v pozícií najvyššieho ústavného činiteľa SR, už raz politické bagandže na „nohách“ mala. Bolo to po celý čas, keď v nich „chodila“ od svojej inaugurácie 15. júna 2019 do vyhlásenia výsledkov parlamentných volieb 2020 – do 1.3.2020. Začnem však [...]

NAKA

NAKA preverí informácie o údajnej korupcii prokurátorov

26.11.2020 16:48

O údajnom korupčnom správaní sa prokurátorov hovoril Alojz Baránik (SaS). Tvrdí, že môže mať informácie o tom, že prokurátori berú úplatky vo výškach 500 alebo 1000 eur.

Boris kollár

Kollárove návštevy sú vraj v poriadku, v piatok ho prepustia

26.11.2020 16:32

Generálny riaditeľ nemocnice potvrdil, že došlo ku konfliktu medzi sestričkami a priateľkami šéfa Národnej rady.

balistická raketa

Rusko vyskúšalo novú hypersonickú strelu protiraketovej obrany

26.11.2020 16:32, aktualizované: 17:01

Fregata triedy Admiral Gorškov úspešne otestovala protilodnú hypersonickú riadenú strelu 3M22 Cirkon v rámci testov nových zbraní.

November 89

Mikulec: Postup policajtov pri incidente s Gálom a Zajacom na výročie novembra '89 sa preveruje

26.11.2020 15:39

Minister vnútra sa podľa svojich slov o incident zaujíma. Postup bratislavských krajských policajtov je podľa neho predmetom kontroly.