Založ si blog

Po PV 2020 sa musí skončiť amerikanizácia Slovenska !

Po roku 1989 sa na Slovensku všetko obrátilo o 180o. Všetko čo bolo dovtedy umelo velebené sa zo dňa na deň stalo zlé až obludné a všetko čo bolo dovtedy zatracované sa stalo modlou ! Áno počas socializmu sa samozrejme vychvaľoval Sovietsky zväz a zatracoval sa západ a USA. Ale nemalo to také obludné rozmery ako dnes. Áno vídavali a počúvali sme vo večerných Televíznych novinách, ako USA zbrojí a ako Sovietsky zväz a Varšavská zmluva zbrojí tiež, aby sa obránil hrozbe NATO a taktiež sme videli tie demonštrácie západných radových pracujúcich ľudí, ako sa vzpierajú kapitalistickému režimu, za lepšie životné a pracovné podmienky a taktiež sme vydávali, ako ich kapitalistické „demokratické“ vlády potláčajú brutálnou silou a vodnými delami. Toto o nás propagandistické západné a USA média nemohli vysielať lebo tu nič také nebolo a preto o nás šírili propagandu o akýchsi brutálnych porušovaniach osobnej slobody. Áno v každej spoločnosti sú dané hranice, podľa ktorých sa daná spoločnosť riadi. Avšak počas môjho života v socialistickom Československu (23 rokov) som sa ani raz nestretol so sovietskymi vojskami, ktoré tu ostali po roku 1968, lebo aj keď tu boli, tak bol prísny režim ich pohybu v rámci republiky a ak aj dochádzalo k rôznym presunom v rámci základni, tak sa to robilo tajne a po nociach. Veď je celkom známe, zrejme a jasné, že Tí radoví sovietsky vojaci, ktorí si u nás odsluhovali svoju povinnú vojenskú službu, boli v tých kasárňach zavretí a celkom úprimne boli to chudáci a preto aj po nich, keď odišli ostal neporiadok, lebo to bol ich jediný životný priestor počas dlhých rokov.

Dnes keď Varšavská zmluva zanikla a NATO prekvitá a provokuje Ruskú federáciu, tak sa vojenské jednotky NATO a najme U.S. Army vôbec netaja, že ich tu máme a ešte si u nás chcú vybudovať svoje vlastné vojenské základne, kde by neplatil zákon SR, ale zákony USA ! A to je samozrejme nemysliteľné ! Keď dochádza k presunu amerických vojsk po Slovensku, tak je to pekne za bieleho dňa a ešte sa im aj robí reklama, kadiaľ sa budú presúvať a už je len malý krôčik k tomu, aby sme ich po stranách ciest vítali a mávali im americkými vlajočkami ako kedysi, keď k nám zavítala oficiálna delegácia zo Sovietskeho zväzu a všetci zo škôl sme povinne napochodovali na krajnice ciest a keď okolo prechádzala sovietska delegácia (alebo delegácia spriatelených štátov), tak sme zo dvakrát zamávali vlajočkami. Avšak vtedy to bolo povinné a dnes niekto chce docieliť, aby sme to robili z presvedčenia a mávali americkými vlajočkami na presun U.S. Army po našom území. Tak toto priatelia nie ! Je potrebné si už konečne uvedomiť, že nebyť chrabrej Sovietskej červenej armády, tak je dnes nielen Európa, ale takmer celý svet pod nadvládou fašistického hitlerovského Nemecka a je konečne na čase nahlas povedať, že nás neoslobodili U.S. Army, ale statočná Sovietska armáda, BODKA !!! Varšavská zmluva je už dávno len história zatiaľ čo NATO je dnešná smutná skutočnosť a dráždi nie len Ruskú federáciu, svojou rozpínavosťou na východ európy ale aj po celom svete !

Avšak ja chcem dnes napísať hlavne aj o tom, že aj keď sme boli po roku 1968 dvadsať rokov pevnou súčasťou „východného“ bloku socialistických štátov pod vedení Sovietskeho zväzu, tak ja som nevidel po uliciach žiadne nadpisy v azbuke, na obchodoch neboli ruské nápisy, v reklamách v TV neboli ruské výrazy, jednoducho povedané s azbukou sme sa stretávali len v školách lebo to bol vtedy povinný jazyk. A čo vidíme dnes ?! Niet jediného obchodu, žeby na ňom nebol aspoň jeden výraz v angličtine, niet jedinej reklamy, aby sa v nej nepovedalo zopár slov po anglicky a niet jedinej hračky, kde by nebol popis v angličtine. A preto je dnes „normálne“ že namiesto vzdelávania sa edukujeme, namiesto obchodov máme Shopy, ak je nejaká reklama napr. na ŠKODA autá, tak namiesto „jednoducho chytrý“ sa napíše a v reklame povie „Simply Cleaver“ a čoskoro sa to má zmeniť na „Simply Surprising“, teda „jednoducho prekvapujúci“.  Netvrdím, že netreba ísť s dobou a že ovládať cudzie jazyky je zlé, ba práve naopak, je dobré, že sa naše deti v školách učia povinne cudzie jazyky a zvlášť AJ, lebo ten je nateraz vo svete „najpreferovanejší“, ale zaplaviť naše ulice, obchody, reklamy TV vysielanie len samými amerikanizmami a slovenský jazyk dávať do úzadia, tak to je naozaj pomýlené a je potrebné, aby po PV 2020 prišla na Slovensko taká vláda, ktorá bude v prvom rade presadzovať náš materinský jazyk, národnoštátne záujmy a nie akúsi umelú amerikanizáciu nášho života v podobe používania anglických výrazov aj tam, kde to naozaj nemá žiadne opodstatnenie !

Záver : Nebojte sa Slovenky, Slováci používať naše írečité slovenské výrazy a pomenovania, všade – v bežnom živote, v škole, vo výkladoch obchodov, reštaurácií, TV reklám a pod. Ba práve naopak buďme hrdí na našu materinskú reč, ktorou sa nám naše mamky prihovárali od chvíle kedy sme uzreli svetlo sveta a určite sa nám neprihovárali „čau baby“, ale pekne „ahoj môj anjelik“, „ahoj dieťatko moje“ a pod.

 

Pracuje sa na ďalšom mega podvode na občanoch SR?

09.05.2021

Dnešná „vládna“ despoticko-diktátorsko-tyranská mašinéria, chunta, sa sväto-sväte zadúša, že predčasné PV sú pre ňu absolútne neprijateľné. Presne tak isto sa tvári aj Zuzany Čaputová, ktorá sa ani len málinko nepozastavila nad tým, presne 1. apríla 2021, že vymenováva opäť tú istú vládu, vládu Igora Matoviča, ktorý bol presunutý v rokovacej sále vlády [...]

Ponovembrová-89 mládež, toto je pravda a nie to, čo Vám odkazuje Z. Čaputová a spol. !

08.05.2021

Manipulácia s novodobou históriou Európy, sa začala ihneď po tom, čo v strednej Európe, v štátoch bývalého sovietskeho socialistického bloku, ČSSR nevynímajúc, prevzali moc do svojich špinavých imperialistických, kapitalistických rúk, Západne veľkokapitalistické, buržoázne, neoliberálne sily na čele s USA administratívou. Vtedy, v novembri 1989, si socialisticky [...]

Vysokoškolská študentská rada, hanba Vám, aj všetkým VŠ študentom!

07.05.2021

Som presvedčený, že na napísanie tohto porovnávacieho článku o študentoch z novembra 1989 a o dnešných študentoch – máj 2021 mám kompetenciu, ako málokto! Samozrejme, že nie som jediný, ale asi som dnes jediný, ktorý sa podujal napísať tento naozaj nadmieru kritický článok na našu dnešnú, hlbokým spánkom spiacu, VŠ mládež. Hneď na úvod je potrebné z mojej [...]

koronavírus, India

ONLINE: Niektoré ľudnaté krajiny desí ako vírus ničí Indiu

10.05.2021 07:00

Ľudnaté krajiny sveta, ktoré bojujú s rastúcim počtom prípadov nákazy koronavírusom, s obavami hľadia na katastrofu, ktorá teraz ničí Indiu.

Colorado, streľba

Muž zastrelil na oslave šesť ľudí, potom aj seba

10.05.2021 05:50

Šesť dospelých osôb vrátane svojej priateľky zastrelil muž v nedeľu skoro ráno na narodeninovej oslave v americkom štáte Colorado.

navaľný navalnyj

Hlavný lekár z nemocnice v Omsku, kde ležal Navaľnyj, je nezvestný

10.05.2021 05:30

Alexander Murachovskij, od novembra minulého roka minister zdravotníctva Omskej oblasti, sa v piatok nevrátil z poľovačky.

pocasie-10-5-2021

Týždeň kontrastov. Najskôr nás vyfúka horúci vzduch, potom poleje dážď

10.05.2021 00:00

Počasie počas týždňa bude mať dve tváre. Najskôr veľmi horúcu, potom zase mokrú. Kam až stúpnu teploty a kedy sa počasie zlomí?