Založ si blog

Máme investigatívnych novinárov a už aj investigatívnych politikov

Áno, na Slovensku začíname mať raritu, a to, že okrem investigatívnych novinárov sa nám tu rozmohli aj investigatívny politici.

Základný význam slova investigatívny je predovšetkým – odhaľujúci nezákonnú činnosť, pátrajúci resp. vyšetrujúci.

Z uvedeného významu tohto slova sa mi pred očami a mysľou, okamžite objaví niekto z prostredia orgánov činných v trestnom konaní. Asi nikto nepochybuje o tom, že „investigativita“ správnejšie investigácia (úradné vyšetrovanie, pátranie) je ich hlavnou, a v podstate aj jedinou náplňou práce.

Avšak u nás na Slovensku, keď novinár zbiera podklady pre svoj článok, a náhodou pri tom narazí na niečo „podozrivé“, tak nepodá podnet na orgány činné v trestnom konaní, ale okamžite začína na vlastnú päsť snoriť, čo asi za tým je, a hľa, už je z neho investigatívny novinár, veľa vážený, hlavne medzi opozíciou, tou „demokratickou“ opozíciou !

Novinár ma informovať ! a nie za každú cenu, odhaľovať !, na to sú, ako som už napísal – orgány činné v trestnom konaní !

Čo je, ale na slovenskej politickej scéne absolútnou raritou, máme už aj investigatívnych politikov, ktorí, ako politici, by mali občanom SR predkladať svoje politické programy, ako zlepšiť život ľuďom na Slovensku a namiesto toho, snoria, hľadajú a pátrajú, čo, kde vystrojil ich politický protivník.

Medzi takých naj investigatívnejších politikov, političky, patrí bezpochyby pani Veronika Remišová, ktorá v novej strane „čistého“ predsedu strany Za ľudí , má dostatok priestoru rozvíjať svoju investigativitu, avšak smerom do vnútra strany, a hlavne na jej predsedu p. Kisku.

Ďalším investigatívnym politikom je p. Matovič a celé jeho OĽaNO (samozrejme SaS nevynímajúc) – ich politický program stojí a padá na „odhaľovaní“ „prešľapov“ a „trestnej“ činnosti ich politických rivalov, a najlepšie sa to robí na politikoch vládnej koalície v ktorej aktuálne nie sú. Ale oni sú takýmto spôsobom schopní „z investigatovať“, aj prípadnú vládnu koalíciu, ktorej by boli súčasťou !

Najnovšími a do budúcnosti naj agresívnejšími investigatívnymi politikmi jednoznačne bude najnovšia a naj súdržnejšia (súdružská), predvolebná koalícia PS/SPOLU/KDH, ktorí sa na svojich TB netaja, že budú najväčšími investigatívnymi spojencami najväčších investigatívnych novinárov, pri odhaľovaní a čistení Slovenska od „zlých“ politikov, ktorí sa čo i len lizli okolo SMER-SD a jeho vládnej koalície.

Na záver rada pre všetkých investigatívnych novinárov a investigatívnych politikov – zabudnite, na terajšie Vaše zaradenie v spoločnosti a dajte sa do služieb orgánov činných v trestnom konaní, veď kontakty u nich už máte, keď všetko viete ešte skôr, ako samotný vyšetrovateľ, a aj sa na to hodíte oveľa lepšie, ako na terajšie pozície, a nebudete otravovať svojimi „odhaleniami“ slovenskú spoločnosť a radových občanov SR. Budete pracovať v kľude a nikým nerušení a výsledky Vašej investigativity, istotne potvrdí vo svojom rozsudku, nezávislý súd !

A Vy občania SR, nenalietajte za každým na to, čo napíše alebo povie investigatívny novinár a investigatívny politik, pretože ako uvádzam vyššie v texte, toto sú ľudia ktorí sa prekliato sekli vo svojej profesií !

RTVS o 5 minút 12, nedeľa 13. 10. 2019 – RTVS má malé štúdio ? !

15.10.2019

Pán generálny riaditeľ RTVS, p. Jaroslav Rezník, a riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS p. Varham Chuguryan, prosím odstúpte ! Podľa zákona 532/2010 Z.z. Zákon o Rozhlase a televízií viac »

Mediálne hysterické konšpirácie okolo zločinca Antonina Vadalu !

14.10.2019

Ďalšia výborná téma pre naše „mienkotvorné“, „slušné“ a „nezávislé“ média a pre našu „novú“ opozičnú politickú garnitúru, zvlášť pre najčistejšieho z najčistejších viac »

p. Čaputová, Vy jednoznačne, musíte zniesť väčšiu dávku kritiky. .. !

11.10.2019

p. Čaputová , od chvíle, kedy ste vstúpila do politického diania na Slovensku, a to ste učinila svojim vstupom do centristického hnutia PS ( na zakladajúcom sneme v sobotu 20.01.2018), kde ste viac »

pocasie

Slovenskom sa preženú dažďové mraky. Pozor na búrlivý vietor!

15.10.2019 15:30

Aká veľká bude trhlina, ktorá naruší prebiehajúce babie leto? Viac sa dozviete vo videopredpovedi TV Pravda.

Peter Toth,

Tóth vypovedal, že Bödör získal pre Kočnera lustrácie novinárov z najvyšších miest polície

15.10.2019 15:00

Tóth bol Kočnerom poverený sledovať novinárov, ktorí mali voči obvinenému podnikateľovi kritický postoj.

Lekárnička

Ušetriť sa dá na liekoch, špecialistoch aj laboratóriách

15.10.2019 14:22

Veľké medzery má Slovensko v liekovej politike, kde je možné ušetriť 216 miliónov eur, uviedli analytici ministerstva financií.

sud, Kocner, Marian Kocner,

Ústavnoprávny výbor odporučil parlamentu, aby zrušil milosť pre Mariana Kočnera v kauze Technopol

15.10.2019 14:15

Novelu ústavného zákona posunul parlament do druhého čítania na septembrovej parlamentnej schôdzi.

ferro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 330698x
Priemerná čítanosť článkov: 5802x

Autor blogu

Kategórie