Založ si blog

Truban, Beblavý, Kiska, Hlina – čističi ? !

Bol som veľmi milo prekvapený, keď som si pozrel na TA3 piatkovú (16.08.2019) tlačovú besedu týchto štyroch pánov.

Už som sa zľakol, že každý z nich povie jednu, dve zásadné priority, zo svojho volebného programu do parlamentných volieb 2020, ktorú v prípade zostavenia vlády, budú ako koaličný partner považovať za hlavné a zásadne body programového vyhlásenia vlády.

Od p. Trubana som očakával, že PS bude mať za prioritu školstvo, a zásadná reforma by sa mala odvíjať od toho,  ako naše deťúrence budeme vzdelávať v užívaní drog, tak, aby s tým dokázali skončiť, kedy oni uznajú za vhodné.

Od p.  Beblavého som očakával, že SPOLU, bude mať ako jeden z najpodstatnejších bodov do programového vyhlásenia novej vlády, založiť Ústav pamäti národa na divoké privatizácie z pred roku 1993 a po ňom, aby sa preverilo, kto čo sprivatizoval, ako sa k majetku dostal a akým spôsobom s ním následne naložil – napríklad Palmy Tumys, lebo „padni komu padni“ a samozrejme zaviesť „Kaníkovskú“ reformu sociálnych opatrení.

Od p. Kisku som očakával, že v budúcej vláde bude presadzovať novelu daňového zákona, tak, aby sa už nikomu nestalo, že nebude vedieť, ako si uplatňovať daňové odpočty a dane ako také, pri predvolebnej kampani. A samozrejme aj návrh novely zákona o Katastroch nehnuteľnosti, tak aby boli všetkým zrejme majetkové pomery, hlavne pri nadobúdaní cudzích pozemkov.

Od p. Hlinu som očakával, že do budúceho programového vyhlásenia vlády bude bezpodmienečne presadzovať zákon o ochrane života, dodržiavať  Ústavu SR v zmysle, že rodina je otec, matka a deti, žiadne pokusy na osvojovanie si detí partnermi rovnakého pohlavia, žiadne sobáše gayov a lesieb, žiadne pokusy o určenie desiatich pohlaví, lebo od nepamäti sú ľudia, len muž alebo žena. Dodržiavanie kresťanskej morály a dodržiavanie desiatich Božích prikázaní napr. miluj blížneho svojho ako seba samého a už nikdy žiadna nenávisť, nepokradneš, nezosmilníš, „hoď kameňom prvý, ten čo si bez viny a hriechu!“  a pod.

No, ale páni nás nesklamali a jeden po druhom, sa menili pri mikrofóne a ich jedinou témou bolo, ako zničiť zlo „ficovizmu“ a najzábavnejšie a najtragickejšie zároveň, na tom bolo, že ten nasledujúci rečník začínal svoj prejav tým, že už bolo všetko jeho predchodcom povedané, ale ešte našiel ďalšie nenávistne reči na „ficovizmus“. Vyzývali prítomných novinárov nech píšu čo najviac „skutočných právd“ o „ficovizme“, a ústami p. Beblavého boli uistený „ ..a My Vám v tom budeme pomáhať !“ (no hnus a hnoj !)

Základnou myšlienkou ich tlačovej besedy bolo, že ak nedajbože sa po voľbách pozliepajú a vytvoria vládu, nebudú vládnuť, ale budú čistiť ! Teda, poučenie z krízového obdobia „mečiarizmu“ a „ficovizmu“ a všetko von až po upratovačku, lebo sa chudera na chodbe parlamentu, keď upratovala, zo slušnosti pozdravila s p. Ficom, tak to už je a musí byť ich človek!, a všetko do basy a My slušní a noví politici tu vytvoríme raj na zemi. O čistení už niečo vieme, nastalo po parlamentných voľbách 1998, kedy nastúpil „dzurindizmus“, ktorý tiež pred voľbami nemal žiaden program, len hádzanie špiny na „mečiarizmus“ a nepovedali, že po voľbách, keď sa dostanú k moci rozpredajú (darujú za bakšiš) všetko, čo sa dalo západným korporátom a korporátom z USA .

Tí dnešný už síce nemajú čo predať, ale za to ponúknu U.S. Army na západnom, strednom a východnom Slovensku lukratívne pozemky na založenie si vojenských základní, aby nás (ich novú vládnu moc) mohli ochraňovať pred krvilačným Ruskom a proti bývalým vládnym stranám, ktorí ich budú chcieť z väzníc zosadiť silou.

  1. Osuský s p. Dostálom, osobne zanesú „pozývací list“ na americkú ambasádu v Bratislave, ale nie potajomky ako to urobili súdruhovia v roku 1968 – 69, ale pompézne, za účasti davu ľudí (minimálne ešte p. Šebej, sl. Farská, no dokopy možno do desať oddaných). Ale tento svoj bod programového vyhlásenia „novej slušnej“ vlády samozrejme nespomenuli. Heslo „So sovietskym zväzom na večné časy“ si zmenia a bude napísané na každej štátnej a verejnej inštitúcií, na „So Spojenými štátmi americkými na veky, Amen !“

Ak vznikne nedajbože po PV 2020, takáto všehochuť vláda, tak tú bude spájať len „slušnosť“ a „nový štýl politiky“ a v žiadnom prípade, to nebudú peniaze z eurofondov a iných štátny zákaziek, a na všetkých pozíciách štátnych a verejných inštitúcií nebudú sedieť „ich (naši) ľudia“, ale akísi ľudia, ktorí nebudú patriť k nikomu ani sebe samému. Takej to vláde predpovedám polčas rozpadu max rok.

Dôvetok :

V jednom ďalších mojich príspevkov Vám opíšem, ako som na vlastnej koži zažil „dzurindovské čistenie“ po voľbách roku 1998, a ako ma 16 mesiacov naháňal a šikanoval brat premiéra „gazdu“ Mikuláša Dzurindu, Miroslav Dzurinda. Bude to zaujímavé čítanie, pri ktorom slušným ľuďom budú naskakovať po chrbte zimomriavky. Som presvedčený, že v tej dobe som nebol sám !

Volebné právo až po tridsiatke !

20.01.2020

Je to šok ?, je to nereálne ?, je to "choré"?, ak sa v dnešnom článku budem venovať volebnému právu a to tým spôsobom, že navrhujem, aby sa v spoločnosti začala verejná diskusia na zvýšenie viac »

Polícia SR, zaisťovanie osôb v „súčinnosti“ médiami!

17.01.2020

Dobroslav Trnka bol včera zadržaný Políciou SR (PSR), s tým súhlasím a súhlasím aj s tým, že sa tak malo udiať už oveľa skôr a taktiež súhlasím aj s tým, že mali byť zadržané aj viac »

Polícia SR a Čaputová nekonajú v súlade so záujmami „demokratickej“ opozície !

17.01.2020

V Dobroslav Trnka bol včera zadržaný Políciou SR (PSR), s tým súhlasím a súhlasím aj s tým, že sa tak malo udiať už oveľa skôr a taktiež súhlasím aj s tým, že mali byť zadržané aj viac »

Mýto, kamión

Štát a dopravcovia sa o mýte nedohodli

20.01.2020 17:11

Ministerstvo dopravy a výstavby SR na stretnutí s autodopravcami v pondelok predložilo dva návrhy na úpravu zliav zo sadzieb mýta. Nepochodilo.

vojaci / armáda / SR /

Ministerstvo obrany uzavrelo zmluvy na uniformy za vyše päť miliónov eur

20.01.2020 17:10

Ministerstvo si objednalo reprezentačné i služobné uniformy pre vojakov, ale aj odevy pre čašníkov.

Vatican Pope Christmas

Pápež František: Sme svedkami barbarského oživenia antisemitizmu

20.01.2020 16:57

Pápež František dnes odsúdil nárast antisemitizmu vo svete a poznamenal, že to súvisí so vzostupom populizmu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Perm, havária potrubia

Prasknuté potrubie s horúcou vodou zabilo v ruskom hosteli päť ľudí

20.01.2020 16:38

Malá ubytovňa nižšej cenovej kategórie, kde sa nešťastie v noci na dnes odohralo, sa nachádza v pivnici obytného domu v Perme na východe európskeho Ruska.

ferro

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 118
Celková čítanosť: 750681x
Priemerná čítanosť článkov: 6362x

Autor blogu

Kategórie