Založ si blog

Od socialistického blahobytu ku kapitalistickej žobrote!

Nemôžem začať inak, ako Čaputovou.

Čaputová tvrdí, že za všetkou tou mizériou, v ktorej sa nachádzame a ešte horšia nás čaká (pravda, ak sa ako občania-voliči čím skôr neprebudíme!), je podľa nej výhradne a jedine Putin/Rusko.

Ja osobne mám hlboké presvedčenie, že za všetku tú mizériu v ktorej sa dnes Slovensko nachádza, a ktorá väčšia nás ešte len čaká, môže Putin/Rusko tak na 5 % a zvyšných 95% je na starane lokajského vedenia EÚ (teda dnešnej „našej vlády“ a Čaputovej samotnej!) voči USA a najväčšia časť z týchto zvyšných percent je na strane militantných, svetovo moci bažných, politicky zákerných USA – USA administratíve!!!

A teraz prezradím Čaputovej a jej podobným, začo všetko mohol Sovietsky zväz a jeho vedenie po II. sv. vojne, čo sa dialo a udialo v ČSSR a samozrejme aj na území SSR (píšem vždy o období od 1981!) pred rokom1990…

Stavali sa byty, nie v tisícoch, ale v státisícoch!

Každý mal prácu!

Každý mal bývanie!

Mali sme školy, škôlky, nemocnice, športoviská…!

Mali sme bezplatné zdravotníctvo!

V poľnohospodárstve sme si boli vo všetkom sebestačný!

Mali sme nadostač vlastnej EE!

Žili sme v mieri a bez strachu z akéhokoľvek vojenského konfliktu!

Na uliciach bol zabezpečená bezpečnosť, deti sa mohli po uliciach voľne pohybovať aj s kľúčom od bytu na krku a rodičia sa ničoho nemuseli obávať! A mnoho iných vymoženosti, o ktorých sa nám dnes môže len snívať a je na škodu veci, že dnešná naša mládež si z toho nič nemôže užiť!!!

Nemali sme úrady práce!

Nemali sme sociálne dávky!

Atď., atď.

Nuž, ale musím sa poopraviť.

Za toto všetko nemohol Sovietsky zväz, im by som na tomto všetkom dal tých 5% zásluhy a tých zvyšných 95% by som jednoznačne priradil k vtedajšiemu poctivo pracujúcemu ľudu, k múdremu vedeniu štátu lebo ministrom sa nestal len straník, komunista, ale musel to byť aj na slovo vzatý odborník z danej oblasti…

Áno, súdruhovia z Kremľa nás riadili resp. nás mali pod palcom, ale len ideologicky, ale čo sa týkalo ostatného života, školstva, zdravotníctva, hospodárstva, poľnohospodárstva atď., tak toto všetko sme si riadili samostatne a aj preto sme si boli vo všetko sebestačný, hlavne v potravinách a pod.

Nie, nateraz už nemám čo ďalej dodať lebo jedno je isté, teda podľa mňa, pokiaľ sa Západ a USA predovšetkým, nezačnú k Rusku chovať ako k sebe rovnému, pokiaľ ho budú za každým znevažovať, pokiaľ ho hudú chcieť zničiť a to nie len po stránke národno-hospodárskej, ale hlavne zničiť, vymazať z mapy sveta, tak v Európe MIER nebude!!!

Na dnes len toľko!

Záver:

Musíme sa prebudiť a poslať do politického zabudnutia všetkých tých vojnových štváčov voči RF a tých sankcionovačov, a to nie len na Slovensku, ale v celej EÚ!!!

 

 

 

 

Boja sa, lebo vedia, že Robert Fico už nebude môcť cúvnuť ani obrátiť!

08.12.2022

Tento môj názorový článok nie len a výhradne o Robertovi Ficovi, o SMER-SSD, ale je v podstate, aj o tej časti slovenskej opozície, ktorá je jasne v protiklade k dnešnej „vládnej“ koalície a v protiklade tých politických subjektov, ktoré stoja buď tvrdo na strane neoliberalizmu resp. sa k nemu prikláňajú. Ale na príklade Roberta Fica to bude [...]

Čaputovej a spol. dávam do pozornosti tieto „bohapusté výmysly“ a „nezmysly“ japonskej JB Press!

08.12.2022

Čaputová sa v ostatnej politickej relácií RTVS O 5 minút 12, v nedeľu 04.12.2022, okrem iných „právd“, oháňala aj takouto jej pravdou o jej možnostiach/mantineloch konania a vyjadrovania sa, ako „političky-prezidentky“ SR, citujem Čaputovú – „…keď sa vy (rozumej ona – Čaputová) snažíte operovať v priestore pravdy a faktov alebo faktov, opierať všetky tie [...]

Upije sa Rastislav Káčer k politickej smrti?

07.12.2022

Na úvod predstavím, kto je dnes Rastislav Káčer (RK), ak by niekto nevedel. RK je dnes oficiálne „minister“ zahraničných vecí a európskych záležitostí „suverénnej“ Slovenskej republiky! „Suverénnej“, som dal zámerne do úvodzoviek lebo pri dnešných „našich vládnych“, sa o nejakej našej štátnej suverenite nedá hovoriť, ani len zo srandy! [...]

Vladimir Putin

Putin: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny

08.12.2022 14:46

Putin vyhlásil, že tieto údery ruskej armády sú reakciou na útoky na objekty v Rusku.

Web Raketa

Moskva tvrdí, že dodrží moratórium na rakety stredného doletu v Európe

08.12.2022 14:24

Rusko sa po zániku zmluvy INF v roku 2019 zaviazalo, že v Európe ani v iných častiach sveta neumiestni svoje rakety stredného a krátkeho doletu.

Vorošylov

Zostrelil ruské rakety i päť dronov. Zelenskyj vyznamenal ukrajinského pilota

08.12.2022 14:23

Vadym Vorošylov naviedol svoje poškodené lietadlo do neobývanej oblasti a katapultoval sa.

Marcel Forai, Všeobecná zdravotná poisťovna

Obvinený exšéf VšZP Forai je "známa firma". Viac ako reformy ho preslávila teta Anka

08.12.2022 14:07

Kto je Marcel Forai? Generálny riaditeľ VšZP z éry druhej vlády Roberta Fica mal problémy napríklad v kauze maséra Kostku, zmluvy tety Anky ho nakoniec stáli funkciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,058
Celková čítanosť: 9718312x
Priemerná čítanosť článkov: 9186x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy