Založ si blog

A je to tu! V školách sa nekúri! Tak čo Slováci, rodičia, necháme to tak?

Hneď na úvod musí zaznieť moje jasné – Nechcem počuť, že za to môže Putin.

Nie, za toto nemôže Putin?

Je vám to všetkým neoliberálom jasné?!

Zato, že naše deti, v mojom/našom prípade na základnej škole, sedia v studených učebniach (niekde okolo 17oC!), nemôže Putin, ale „naši vládni“, ktorých tu akýmsi, pre mňa záhadným spôsobom, trpíme už 2 a pol roka!!!

Áno, oni sú príčinou dnešného stavu v akom sa naša spoločnosť, naša republika nachádza lebo neustále robili totálne lokajskú, kolenačkovú, až podradne plazivú politiku vo vzťahu k Bruselu a Washingtonu a čo je najhoršie, ešte z väčšou vervou v tom pokračujú naďalej!

Tomuto musí nastať koniec!!!

A teraz k tomu, čo je v nadpise môjho dnešného rozhorčeného článku výhradne na základe faktov, takže tento článok nie je len mojim názorom, ale podľa mňa je to čistá pravda, čistý fakt!!!

Potomok prišiel domov zo školy, že majú v triede zimu. Učitelia im povedali, že ešte môžu byť radi, že nemajú väčšiu triedu lebo v iných väčších učebniach je ešte chladnejšie a vraj sa na tejto škole začne kúriť až v novembri!!!

Samozrejme, že náš (rodičov) tlak na vedenie školy bol vyvinutý okamžite, avšak odpoveď bola strohá – „na spustenie kúrenia musí riaditeľ/riaditeľka školy dostať súhlas zriaďovateľa školy!

Zriaďovatelia škôl sú samosprávy a samosprávy sa vyhovárajú na nedostatočné prílevy financií zo štátu – a takto sa začína roztáčať špirála výhovoriek kto za tento stav môže a na konci „vedenie“ štátu povie, že vinný je Putin a akási absolútne „nevinná“ Leyenová z Bruselu nám odkazuje, že vysoké zálohy za energie máme poslať Putinovi do Kremľa!!!

Nuž veru aj pošleme, ale onakvejší odkaz, ale nie do Kremľa, ale do Bruselu…!!!

Čo majú naše deti spoločné s vojenským konfliktom USA/Ukrajina/EÚ/Rusko???

NIČ!!!

 

Zároveň v škole sa dali na takú cestu, že ak niektorí zo žiakov sa nachladí, ale nemá teplotu, hlava ho nebolí, nekašle, nekýcha, ale tečie mu z nosa, tak mu nasadia respirátor!

Je toto možné?!

To kde sme?!

Takže nech to dieťa sedí v zime a nech mu ten sopeľ steká po vnútornej strane respirátora?!

 

Môj 82 ročný otec aj so 78 ročnou mamou často spomínajú, ako to bolo za ich detských čias, tesne po II. sv. vojne, keď chodili do miestnej školy, teda miestnej, museli do nej zájsť v každom počasí, asi 5 km vzdialenej, že v zime si kúrili do piecky na uhlie resp. drevo! (veru aj ja som to ešte zažil na strednej škole, že sme si kúrili do „Petríka“!)

V poriadku. Ale mali aspoň drevo resp. uhlie!

Dnes aj keby podávali do škôl tieto piecky, tak nemáme ani to drevo, ba ani to uhlie!

Tak to sme sa kam dostali, za vyše 30 ročné „budovanie“ prosperujúceho kapitalizmu???

 

Myslím, že stačí!

Ďalej nemá význam o tomto písať.

Ďalej ma význam už len jedná vec.

KONAŤ!!!

Okamžite zhodiť túto „vládu“, aj tú z paláca a zvoliť si takých politických zástupcov, ktorí nebudú len kvákať, ale budú konať!

Budú konať ostro voči USA zapredanému Bruselu a pôjdu ešte ostrejšou cestou v národnoštátnych záujmoch Slovenskej republiky, ako ide Maďarsko…

 

Naše deti nesmú mrznúť ani v školách, ba ani doma!

 

Hlavne ak všetci vieme, kto z tejto umelo vyvolanej energetickej krízy ťaží!

A že sú to kapitalistickí špekulanti, tak na to všetci „vemte jed“!!!

 

 

Boja sa, lebo vedia, že Robert Fico už nebude môcť cúvnuť ani obrátiť!

08.12.2022

Tento môj názorový článok nie len a výhradne o Robertovi Ficovi, o SMER-SSD, ale je v podstate, aj o tej časti slovenskej opozície, ktorá je jasne v protiklade k dnešnej „vládnej“ koalície a v protiklade tých politických subjektov, ktoré stoja buď tvrdo na strane neoliberalizmu resp. sa k nemu prikláňajú. Ale na príklade Roberta Fica to bude [...]

Čaputovej a spol. dávam do pozornosti tieto „bohapusté výmysly“ a „nezmysly“ japonskej JB Press!

08.12.2022

Čaputová sa v ostatnej politickej relácií RTVS O 5 minút 12, v nedeľu 04.12.2022, okrem iných „právd“, oháňala aj takouto jej pravdou o jej možnostiach/mantineloch konania a vyjadrovania sa, ako „političky-prezidentky“ SR, citujem Čaputovú – „…keď sa vy (rozumej ona – Čaputová) snažíte operovať v priestore pravdy a faktov alebo faktov, opierať všetky tie [...]

Upije sa Rastislav Káčer k politickej smrti?

07.12.2022

Na úvod predstavím, kto je dnes Rastislav Káčer (RK), ak by niekto nevedel. RK je dnes oficiálne „minister“ zahraničných vecí a európskych záležitostí „suverénnej“ Slovenskej republiky! „Suverénnej“, som dal zámerne do úvodzoviek lebo pri dnešných „našich vládnych“, sa o nejakej našej štátnej suverenite nedá hovoriť, ani len zo srandy! [...]

Vladimir Putin

Putin: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny

08.12.2022 14:46

Putin vyhlásil, že tieto údery ruskej armády sú reakciou na útoky na objekty v Rusku.

Web Raketa

Moskva tvrdí, že dodrží moratórium na rakety stredného doletu v Európe

08.12.2022 14:24

Rusko sa po zániku zmluvy INF v roku 2019 zaviazalo, že v Európe ani v iných častiach sveta neumiestni svoje rakety stredného a krátkeho doletu.

Vorošylov

Zostrelil ruské rakety i päť dronov. Zelenskyj vyznamenal ukrajinského pilota

08.12.2022 14:23

Vadym Vorošylov naviedol svoje poškodené lietadlo do neobývanej oblasti a katapultoval sa.

Marcel Forai, Všeobecná zdravotná poisťovna

Obvinený exšéf VšZP Forai je "známa firma". Viac ako reformy ho preslávila teta Anka

08.12.2022 14:07

Kto je Marcel Forai? Generálny riaditeľ VšZP z éry druhej vlády Roberta Fica mal problémy napríklad v kauze maséra Kostku, zmluvy tety Anky ho nakoniec stáli funkciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,058
Celková čítanosť: 9718307x
Priemerná čítanosť článkov: 9186x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy