Europoslanec Hojsík a jeho dôkaz o farizejskom pokrytectve jeho PS k Ukrajine a Ukrajincom!

22. februára 2024, ferro, Nezaradené

PS útočí na legitímne zvolenú Vládu SR a vládnu koalíciu a ich útok naberá na intenzite skrze im naklonených zapredaneckých médií.

PS malo (pokyn?) podľa ich donorov vyhrať ostatné PV 2023, ale ani jasná a jednostranná zapredanecká mediálna podpora a ich člena Čaputovej z „prezidentského“ paláca, im k takémuto triumfálnemu výsledku nepomohlo!

A tak teraz, je potrebné to zvrátiť akýmikoľvek  prostriedkami!

Klamstvá, nepravdy, dezinformácie, manipulácie, vytváranie atmosféry strachu (sa čudujem tým, čo sa nimi nechajú takto primitívne vystrašovať!) ,na ich politických  protestoch posielanie vládnych predstaviteľov do basy…áno, toto je dnes ich politické pracovné náradie a ich pracovná metóda!

Je nevyhnutne potrebné im nastaviť/nastavovať zrkadlo a dať si tu námahu, aby to zrkadlo bolo podložené faktami a nie, ako to oni nazývajú, dezinformáciami a hoaxami.

Nuž teda pozrel som sa na jedného z ich najhlučnejšieho a naj proti slovenského europoslanca (verím, že v ďalšom volebnom období sa ta už nedostane!), akéhosi Martina Hojsíka.

A prelúskal som sa FP Progresívneho Slovenska a to až do roku 2018.

Je to už dávno?

Nuž áno, je to už 6 rokov, ale zmeniť názor tak výrazne, ako ho zmenil M. Hojsík, tak to už chce riadnu dávku politickej drzosti a arogantnosti voči slovenskej spoločnosti.

Nuž tak pozrime sa spoločne na zmenu názoru PS na Ukrajinu a Ukrajincov.

Martin Hojsík v rozhovore pre TV JOJ dňa 5.3.2022, hovorí o Ukrajine a pomoci Ukrajinským utečencom(?) okrem iného aj toto – „Musíme utečencov z Ukrajiny čo najskôr zapojiť do spoločnosti…, …Tí ľudia chcú pracovať, oni potrebujú byť užitoční…, …To je to, čo musíme urobiť, aby mohli byť platnou súčasťou spoločnosti.“

https://www.noviny.sk/slovaci_v_eu/666315-europoslanec-hojsik-ukrajine-musime-pomoct-patri-do-eu

Následne Martin Hojsík pre Európske noviny dňa 17.3.2022 hovorí o Ukrajine a Ukrajincoch, okrem iného, hlavne toto – „Putinom organizovaný konflikt v Ukrajine trvá už od roku 2014.“https://europske.noviny.sk/2022/03/17/m-hojsik-slovenska-energeticka-bezpecnost-je-na-bode-mrazu-co-robilo-ministerstvo-hospodarstva-doteraz/

Takže Hojsík svojimi vyjadreniami jasne priznáva, že aj on vedel o tom, že Ukrajinci trpia, podľa jeho slov a tvrdení, pod „Putinovým organizovaným konfliktom“ od roku 2014 a teda už vtedy mal bojovať za to, aby sme cez našu východnú hranicu s Ukrajinou bez akýchkoľvek zvláštnych povolení, tak ako tomu je dnes, prijímali všetkých utečencov z dotknutých konfliktných oblastí – Donbasu a Luhanska.

Veď ak tam Rusi gniavili Ukrajincov a teda nie je pravda, že domáci Ukrajinci (AZOV, PRAVÝ SEKTOR…) gniavili ruský hovoriacich Ukrajincov, tak už vtedy s najväčšou pravdepodobnosťou mali títo Ukrajinci veľký záujem utiecť z Ukrajiny k nám na Západ!

Či nie, Hojsík?!

Nuž ale vieme, aký bol vtedy pokyn z Bruselu, aj pre Slovensko, že je potrebné poriadne chrániť vonkajšiu Schengenskú hranicu! Nuž a pre SR to bola hranica s Ukrajinou. Takže v tej dobe po  U(S)A Kyjevskom Majdane 2014 až do 24.2.2022 bol prechod pre akéhokoľvek Ukrajinca, či už bol, tesne spoza hraníc, z Užhorodu, z Kyjeva alebo priamo z oblasti „putinovského organizovaného konfliktu“ na východe Ukrajiny, ťažký, ak takmer nemožný! Hlavne pašovanie cigariet a tak pod.

Avšak Martin Hojsík vtedy nebol až taký patriot k Ukrajine, akým sa stal ihneď, až po 24.2.2022 a akým sa prezentuje dnes lebo dňa 13. novembra 2018, sa aj FB stránka PS pýšila jeho blogom https://www.facebook.com/ProgresivneSlovensko/posts/pfbid02BeEhzz5y2Ru3UShUdCmUze9UaN6awh5TYu5mR5a2abP7MjJXPmGDsQc5NGGMeo7Jl ,

ktorý deň pred tým uverejňuje na https://blog.sme.sk/hojsik/politika/je-slovensko-bohatsie-ako-spanielsko .

Hojsík v tomto svojom blogu sa venuje téme, že Vláda R. Fica nechce zavrieť Hornonitrianske hnedouhoľné bane, že je to pre Slovensko veľmi drahé, že je to neenvironmentálne a tak podobne a takto sa v tejto súvislosti pustil resp. spustil voči vtedajším Ukrajincom, ktorí podľa neho, to tvrdí až dnes, už 2 roky na východe Ukrajiny bojovali s Putinom, trpeli a k nám na Západ utiecť chceli…takto – „…bane dokonca nevedia zohnať zamestnancov nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách EÚ. Tak sa uchyľujú k dovozu ešte lacnejšej pracovnej sily z Ukrajiny. Kvôli budúcim baníkom z Ukrajiny dokonca prichádzajú miestni ľudia, ktorí bývajú v banských ubytovniach, o strechu nad hlavou.“

No je toto normálne? Takto neľudský sa vtedy vyjadrovať na adresu Ukrajincov, ktorí podľa Hojsíka už 2 roky na východe Ukrajiny trpeli pod Putinovým organizovaným konfliktom?

A nehraničí takéto vyjadrenie sa Hojsíka na adresu vtedajších Ukrajincov s trestným činom hanbenia národa?!

Čo by povedal Hojsík na napr. Milana Mazureka, keby povedal napr. toto – „Kvôli Cigánom, ktorí sú ochotní pracovať aj za minimálnu mzdu, teda sú jednoznačne lacnejšou pracovnou silou, pretože ostatní Slováci nie sú ochotní takúto prácu vykonávať za tak malé peniaze, tak títo ostatní Slováci prichádzajú nie len o prácu, ale aj o strechu nad hlavou!“

Viem si predstaviť, akoby celé PS na ele s Hojsíkom kričali, že toto je xenofóbia, rasizmus, extrémizmus a vyzývali by štátne orgány, aby voči Mazurekovi ostro a nekompromisne zasiahli (pravda aj tak urobili pri úplne inom Mazurekom vyjadrení na adresu všetkých slovenských občanov, ktorí sú neprispôsobiví, teda nie len na Cigánov/Rómov!))

Hojsík teda vo vzťahu k dnešným Ukrajincom vykonal brutálnu politicko-názorovú otočku!

Tak vtedy v roku 2018, kedy podľa Hojsíka Ukrajinci, už trpeli pod Putinovým terorom, minimálne na východe svojho územia, tak vtedy kvôli ním prichádzali naši ľudia o prácu a o strechy nad hlavou a dnes o tých istých Ukrajincoch hovorí, že im máme pomáhať, máme ich začleniť do spoločnosti, máme im dať prácu?!

Veď v poriadku, pomáhajme a nielen cudzincom Ukrajincom, ale…

Ale a čo naši ľudia, Slováci?

Hojsík, teraz už Slováci neprídu o prácu a o strechu nad hlavou?!

Veď sa opýtajte svojej spolu straníčky Bihariovej, čo ona na to?

Veď ona tvrdí, že ak by sme zamestnali všetkých tých Cigánov/Rómov, ktorí sú schopní pracovať, len im vraj treba dať pomocnú ruku (akú ešte?), tak by sme až tak veľa pracovnej sily zo zahraničia nepotrebovali!

Naozaj nemám slov!

Sami si Slováci urobte názor na to, ako vami zapredanecké média manipulujú, ako vám dennodenne prinášajú manipulatívne správy a informácie o PS, akí sú oni čačaní, aká sú ona jediná záchrana pre nás Slovákov a Slovensko ako také, aký je ich kandidát na Prezidenta SR, akýsi Korčok ten naj…, ale aby im nastavili zrkadlo a kládli im kritické otázky napr. typu, ako im to kladiem ja vyššie v texte tohto článku, tak na to nemajú odvahu resp. ju mať nesmú?!

Fakt, neskutočné farizejské pokrytectvo PS, ako aj im naklonených zapredaneckých médií.

V nasledujúcom článku, o ich naj členke Čaputovej, prinesiem fakty a svedectvo o jej farizejskom pokrytectve, z ktorého sa nevykrúti a nevykecá keby čo robila aj za pomoci všetkých zapredaneckých médií sveta a nie len tých pôsobiacich na Slovensku.

Záver:

A ešte jedna “malá“ poznámka na záver resp. dávam všetkým progresívnymi  Hojsíkovcom do pozornosti, ešte jedného „klamára“ a „pokrytca“

Áno, nie je to nik iný, ako PS-kom nenávidený Fico.

Ten už 02. decembra 2014 na TERAZ.sk (TASR) v článku pod názvom – „Na Ukrajine na 70% hrozí vojenský konflikt, tvrdí premiér R. Fico“ – https://www.teraz.sk/slovensko/fico-vojna-konflikt-hrozba/108746-clanok.html

Fico hovorí a tvrdí okrem iného aj toto – „Nechcem preháňať, ale môžem potvrdiť, že som mal v poslednom období niekoľko významných stretnutí, ktoré boli dôverné. Pravdepodobnosť vojenského konfliktu je na 70 percent a hovorím o veľkom vojenskom konflikte

V článku sa konštatuje aj toto – „Vysvetlil, že má na mysli väčší konflikt, ako by bol konflikt Ruska a Ukrajiny. Zdroje tejto informácie podľa Fica pochádzajú z Nemecka, považuje ich za dôveryhodné.“

Ďalej sa tam konštatuje aj toto – „Situáciu na Ukrajine Fico vníma ako geopolitický konflikt USA a Ruska. Európska únia v tejto situácia zohráva podľa neho „treťoradú úlohu“. „Pravdepodobne kvôli tomu utrpí veľké škody,“ domnieva sa.“

No a dám ešte jeden citát z tohto článku nemej zaujímavý, ako tie predošlé – „Predseda slovenskej vlády sa domnieva, že Ukrajina by mala ostať neutrálna, čo by mohlo byť základným pilierom vzťahov medzi Ruskom, Ukrajinou a Európou. „Zbytočne provokujeme členstvom Ukrajiny v NATO. Všetci dobre vieme, že nie je dnes pripravená ani na členstvo v NATO ani na vstup do EÚ,“ ozrejmil.“

No tak sa pýtam všetkých progresívnych Eurohujerov, dnes hlavne Hojsíka, keďže článok je predovšetkým o ňom a o jeho brutálnej zmene názoru na Ukrajinu a Ukrajincov – Čo je na týchto takmer 20 rokov starých výrokoch Fica nepravda a ako sa k dnešnému dňu tento jeho názor na túto zahraničnú problematiku zmenil?

Nuž ja vám odpoviem za vás – Fico už vtedy mal pravdu vo  všetkom, čo sa dnes deje a jeho názor sa nezmenil ani len o jeden jediný politický chlp na rozdiel od vás!

P.S.:

Slováci prosím Vás, nenechajte sa balamutiť, zavádzať a sebou manipulovať Progresívnym Slovenskom ich Čaputovou a im naklonenými zapredaneckými médiami lebo sú jednoznačne pre SR, podľa môjho hlbokého presvedčenia, ŠKODNOU!!!