Od socialistického blahobytu ku kapitalistickej žobrote!

3. októbra 2022, ferro, Nezaradené

Nemôžem začať inak, ako Čaputovou.

Čaputová tvrdí, že za všetkou tou mizériou, v ktorej sa nachádzame a ešte horšia nás čaká (pravda, ak sa ako občania-voliči čím skôr neprebudíme!), je podľa nej výhradne a jedine Putin/Rusko.

Ja osobne mám hlboké presvedčenie, že za všetku tú mizériu v ktorej sa dnes Slovensko nachádza, a ktorá väčšia nás ešte len čaká, môže Putin/Rusko tak na 5 % a zvyšných 95% je na starane lokajského vedenia EÚ (teda dnešnej „našej vlády“ a Čaputovej samotnej!) voči USA a najväčšia časť z týchto zvyšných percent je na strane militantných, svetovo moci bažných, politicky zákerných USA – USA administratíve!!!

A teraz prezradím Čaputovej a jej podobným, začo všetko mohol Sovietsky zväz a jeho vedenie po II. sv. vojne, čo sa dialo a udialo v ČSSR a samozrejme aj na území SSR (píšem vždy o období od 1981!) pred rokom1990…

Stavali sa byty, nie v tisícoch, ale v státisícoch!

Každý mal prácu!

Každý mal bývanie!

Mali sme školy, škôlky, nemocnice, športoviská…!

Mali sme bezplatné zdravotníctvo!

V poľnohospodárstve sme si boli vo všetkom sebestačný!

Mali sme nadostač vlastnej EE!

Žili sme v mieri a bez strachu z akéhokoľvek vojenského konfliktu!

Na uliciach bol zabezpečená bezpečnosť, deti sa mohli po uliciach voľne pohybovať aj s kľúčom od bytu na krku a rodičia sa ničoho nemuseli obávať! A mnoho iných vymoženosti, o ktorých sa nám dnes môže len snívať a je na škodu veci, že dnešná naša mládež si z toho nič nemôže užiť!!!

Nemali sme úrady práce!

Nemali sme sociálne dávky!

Atď., atď.

Nuž, ale musím sa poopraviť.

Za toto všetko nemohol Sovietsky zväz, im by som na tomto všetkom dal tých 5% zásluhy a tých zvyšných 95% by som jednoznačne priradil k vtedajšiemu poctivo pracujúcemu ľudu, k múdremu vedeniu štátu lebo ministrom sa nestal len straník, komunista, ale musel to byť aj na slovo vzatý odborník z danej oblasti…

Áno, súdruhovia z Kremľa nás riadili resp. nás mali pod palcom, ale len ideologicky, ale čo sa týkalo ostatného života, školstva, zdravotníctva, hospodárstva, poľnohospodárstva atď., tak toto všetko sme si riadili samostatne a aj preto sme si boli vo všetko sebestačný, hlavne v potravinách a pod.

Nie, nateraz už nemám čo ďalej dodať lebo jedno je isté, teda podľa mňa, pokiaľ sa Západ a USA predovšetkým, nezačnú k Rusku chovať ako k sebe rovnému, pokiaľ ho budú za každým znevažovať, pokiaľ ho hudú chcieť zničiť a to nie len po stránke národno-hospodárskej, ale hlavne zničiť, vymazať z mapy sveta, tak v Európe MIER nebude!!!

Na dnes len toľko!

Záver:

Musíme sa prebudiť a poslať do politického zabudnutia všetkých tých vojnových štváčov voči RF a tých sankcionovačov, a to nie len na Slovensku, ale v celej EÚ!!!