Čaputová opäť triafala len do jedného terča a aj to poriadne vedľa!

9. augusta 2022, ferro, Nezaradené

Podľa všetkého je Čaputová na „zaslúženej“ dovolenke – vychádzam z tejto jej informácie – https://www.facebook.com/zcaputova/posts/pfbid02a8SH467CMXGYFRBhXFf2kSNp8MdNRCdBgsJY1dt2C9Df9VQRUCtfCdkEBxZkg6S2l , ale ani to jej nebránilo, aby sa na FB vyznala k nedávno zosnulému kardinálovi Jozefovi Tomkovi.

Predpokladám, že tento status na FB si nepísala sama (pravdepodobne ako aj iné…!), ale minimálne musela dať súhlas na jeho zverejnenie v znení, ako je na jej oficiálnom FB profile uvedený.

A teda ho považujem za čisto jej názor.

Čaputová v tomto FB statuse opäť, ako je u nej zvykom, si vyberá len to „najpodstatnejšie“, z celého plodného života Jozefa Tomku a vybrala len jeden jediný moment a tým je to, že (kardinál Jozef Tomko) – „…ktorý pomohol množstvu ľudí utekajúcim pred komunistickým režimom…“

Nuž naozaj neviem, či tomu tak bolo, ale keď som si prečítal, o práve zosnulom kardinálovi Jozefovi Tomkovi všetky o ňom dostupné informácie na Wikipédií, tak som tam nenašiel ani jednu jedinú zmienku o tom, žeby bol niekomu pomáhal pri úteku pred „komunistickým režimom“ z bývalého socialistického Československa!!!

Nech sa páči TU (je to obsažnejší text) – https://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Tomko

Alebo aj TU – https://www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/464286-jozef-tomko.html

Takže naozaj neviem odkiaľ Čaputová čerpala, že takto bezmyšlienkovite napíše, že –„… pomohol množstvu ľudí utekajúcim pred komunistickým režimom…“

Asi by bolo potrebné zo strany Čaputovej presnejšie pomenovať o akých ľudí išlo!

Že nešlo o ľudí práce, ktorí ihneď po skončení II. sv. vojny vzali na seba obrovskú zodpovednosť, ťarchu a začali v pote tváre budovať našu, vojnou zničenú vlasť!

Tou zákernou vojnou, ktorú má na svedomí západný kapitalizmus, západná „demokracia“ v podobe tyrana Adolfa Hitlera a jeho NSDAP!!!

Títo ľudia práce nemali ani len myšlienku v hlave, žeby opustili svoju vlasť a nevybudovali ju na novo a to nie len pre seba, ale hlavne pre nás, ich deti a ich ďalšie pokolenia…

A aj tak učinili, ale po prevrate v novembri 1989 vyšla ich práca nazmar lebo všetko, čo dobre bolo, čo prinášalo okamžite zisky, zhrabol večne nenásytný „demokratický“ veľkokapitalistický západ…!!!

Nuž áno, republiku po roku 1948 opúšťali hlavne tí, čo chceli našu vojnou zruinovanú republiku postaviť hlavne z duchovného hľadiska…a samozrejme veľkoburžui a kapitalisti…

Teda poväčšinou tí, čo chceli svoju budovateľskú misiu prevádzkovať z kazateľnice kostolov…

Nuž pripomeniem Čaputovej jeden naozajstný paradox!

A tým je to, že počas socializmu bolo v nedeľu a počas cirkevných sviatkov viac ľudí, ako dnes!

Keď sme boli na dedine u starých rodičov (v rokoch 1975 až 1989), tak na ulici nebolo nohy, všetko to bolo v kostole!!!

Taká je pravda!

A dnes?

Dnes sú tiež kostoly v nedeľu preplnené?

Alebo zívajú prázdnotu?

A kedy naposledy bol Čaputová na „obyčajnej“ nedeľnej omši?!

Len tak sama, od seba, z presvedčenia…

Nuž neostáva mi nič iné, ako na záver skonštatovať to, čo mám v názve môjho dnešného (už druhého názorového článku. Ten prvý, ktorý som zverejnil o 9:44 hod bol „demokraticky“ stiahnutý z hlavnej lišty…) názorového článku, že Čaputová opäť triafala, len do jedného, nesprávneho terča a pritom ešte mimoriadne vedľa!!!