Založ si blog

RTVS bezodkladne si konajte svoju povinnosť, ktorú vám ukladá Ústava SR a príslušne, vás týkajúce sa zákony!

Verejno-štátna televízia RTVS je povinná dodržiavať ústavu SR a jednoznačne si plniť úlohu, ktorú jej predpisuje, prikazuje zákon č. 532/2010 Z.Z. – „Zákon o Rozhlase a televízii Slovenska a o zmene a doplnení niektorých zákonov“.

Ústava SR RTVS jednoznačne určuje nasledovné : – v Čl. 12, ods. (1) – „Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.“ Z uvedeného článku pre RTVS vyplýva, že každý občan SR si je rovný vo svojich právach a teda má právo, aby ho RTVS informovala pravdivo a nestranne. To znamená, aby vysielanie RTVS v zásadných, pre chod štátu dôležitých otázkach, bolo vyvážené a nie jednostranné ! S týmto neoddeliteľne súvisí aj Čl. 26, ods. (1) – „Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené“

a ods. (3) tohto Čl. 26 – „Cenzúra sa zakazuje“. Za cenzúru zo strany RTVS je možné považovať aj to, keď RTVS vedome neposkytuje priestor aj na opačný názor, ako je ten, ktorý je vládnou mocou prezentovaný, ako jediný správny !

Vyzývam RTVS, aby sa vo vzťahu k najdôležitejšej téme v našej republike a tou bezpochyby je téma o COVID-19 (C-19), od ktorej sa odvíja všetko dianie v našom štáte (ekonomicko-spoločensko-politické dianie, životná úroveň, úroveň života, úroveň slobody občanov a pod.), dodržiavala bezpodmienečne a do bodky zákon 532/2010 o RTVS, § 3 – Poslanie Rozhlasu a televízie Slovenska, ods.(3), bod b), ktorý jej nariaďuje – „(RTVS) poskytujú nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov,“ Zjednodušene, RTVS má občanov SR informovať svojimi reláciami, tak, aby predmetné relácie boli nestranné, vyvážené, aktuálne, zrozumiteľné, aby si každý občan mohol sám a slobodne o danej problematike vytvoriť svoj slobodný názor. RTVS nesmie vysielať jednostranné relácie, s úmyslom vytvoriť vo verejnosti taký názor na istú problematiku, ako sa v daný moment niekomu hodí a už vôbec nie vo vzťahu k politickým subjektom a aktuálnej vládnej moci resp. aktuálnemu zastúpeniu na pozícií prezidenta SR !!!

Preto vyzývam RTVS, aby bezodkladne a okamžite vytvorila na obrazovkách verejno-štátnej TV priestor na odvysielanie v živom prenose diskusné fórum na tému C-19, jeho vznik, priebeh, škodlivosť a nebezpečenstvo pre zdravie a životy našich občanov, jeho vplyv na ekonomiku štátu, na spoločensko-kultúrne oblasti nášho verejného života a pod. otázky. V tejto diskusnej relácií zabezpečiť vyvážené zastúpenie názorov na danú problematiku, aby neprevažovalo obsadenie ani na jednej strane názorového spektra, teda 50 na 50 ! Zabezpečiť rovnocenné obsadenie názorov, ktoré považujú C-19 za obzvlášť závažnú medicínsku hrozbu pre naše zdravie a preto je potrebné zabezpečovať prísne epidemiologické opatrenia aj s príslušným škrtením našej ekonomiky a verejného života (napr. Mikas, Matovič, Krajčí, Kolíková, epidemiológ s týmto názorom a pod.) a na druhej strane v rovnakom počte zabezpečiť tie názorové prúdy, ktoré hovoria, že C-19 nie je tak nebezpečný pre riadny chod nášho štátu, ktorí hovoria a majú aj vedecké dôkazy a štúdie na to, aby vyvrátili to, že terajšie prísne epidemiologické opatrenia sú neadekvátne prehnané a nosenie rúška je absolútne neopodstatnené (napr. Bukovský, Kotleba, Harabin, lekárske kapacity s opačným názorom, ako je dnes ten jediný „správny“). Táto diskusná relácia by mala mať v priamom prenose aj časť na živé otázky divákov a jej trvanie by malo byť tak dlhé, kým sa nezodpovedajú všetky nastolené otázky a nie kedy to určí dramaturgia resp. moderátor diskusie. Apropo moderátor diskusie by nemal nijako zasahovať do diskusie svojimi subjektívnymi otázkami, ale mal by túto debatu moderovať absolútne nestranne a dávať priestor diskutujúcim, tak ako sa budú hlásiť a nie uprednostňovať jedných pred druhými, tým ktorých názor je žiadúci nechať dohovoriť a tým, ktorých názor nie je žiadúci neustále skákať do reči ! Je načase, aby slovenská verejnosť mala možnosť na oficiálnej obrazovke verejno-štátnej RTVS dostať na jednom mieste a v jednej relácií ucelený názor jednej aj druhej strany. Nie je možné, aby občan SR bol dennodenne „kŕmený“ len jednostrannými informáciami o C-19, tými „pravými“ a „správnymi“ a iný názorový prúd si musel vyhľadávať na YouTube alebo iných internetových kanáloch. RTVS platíme my všetci občania SR a preto je nevyhnutné a povinnosť RTVS, aby verejnosť  a občanov SR informovala tak, ako to požadujem vyššie v texte ! Inak RTVS nemá svoje opodstatnenie a sú len dve možnosti, buď extrém a to je jej zrušenie a budeme si musieť vystačiť s komerčnými TV alebo ak to súčasné vedenie RTVS nedokáže zabezpečiť a je jedno z akých „objektívnych“ resp. subjektívnych dôvodov, tak je nevyhnutné, aby toto vedenie bolo okamžite v celom rozsahu odvolané zo svojich pozícií a z RTVS vôbec!!!

BODKA NA ZÁVER :

TA3 sa o niečo také pokúsila v piatok večer 18.9.2020 v relácií „Overujte si informácie“ (https://www.ta3.com/clanok/1192736/overujte-si-informacie.html). Pre mňa osobne to bolo žurnalistické dno, bolo to žurnalistické bahno ! Svoj názor na túto bahennú žurnalistiku vyjadrím v nasledujúcom svojom článku .

 

Čo odkáže Z. Čaputová Matovičovým zdravotníckym „psom“ ? A zachová sa už konečne, ako hlava štátu a hlavná veliteľka OS SR ? ! Odvolá z Matovičovej akcie jedine jej podliehajúce OS SR ? !

29.10.2020

V úvode je potrebné vysvetliť pojem zdravotnícky „psi“. Na včerajšej mimoriadne dôležitej TB Slovenskej lekárskej komory (SLK) k nastávajúcemu celoplošnému testovaniu pofidernými antigénovými testami na C-19, jej prezident MUDr. Marian Kollár povedal, okrem iných závažných informácií, jasne aj toto – „pán premiér, kto vám to poradil ? Kto rozhodol, že toto je [...]

Zachytila Z. Čaputvá tento hnev z radov koalície na Igora Matoviča ? !

28.10.2020

Podľa toho, ako sa v tejto chvíli správa Zuzana Čaputová, keď sa hraje na mŕtveho politického chrobáka, tak asi nie ! Nič na tom nemení ani jej včerajšie (27.10.2020) stretnutie s odborníkmi, ktorých názor a riešenia na dnešné C-19 ničím opodstatnené a zdôvodnené šialenstvo je identické, ako názor diktátora Igora Matoviča! Ani náznakom sa nedotkla [...]

Matovičov strach narastá. Oprávnene? Jednoznačne!

27.10.2020

Hneď na úvod je potrebné zdôrazniť, že strach je veľmi zlý radca ! A rozhodnutia, ktoré človek vykonáva pod vplyvom strachu, sú vždy zmätočné a hlavne škodlivé ! A presne toto robí Igor Matovič, ihneď od okamžiku, ako si prevzal dekrét, že sa stáva predsedom SR ! Uvedomujem si, že na tak malom priestore, ako mám v tomto článku sa nedá poukázať na všetky [...]

Ide o pravdu, Miroslav Kollár

Kollár v Ide o pravdu: Vládu verejne kritizujem až keď nemám odozvu v koalícií

29.10.2020 20:00

Upozorňuje, že plošné testovanie nie je dostatočne pripravené. Poslanec a primátor Miroslav Kollár ale robí všetko preto, aby sa v Hlohovci otestovalo čo najviac ľudí.

Čaputová

Prezidentka telefonovala s nemocnicami, situácia v nich je zlá

29.10.2020 19:36

Nemocnice sú neuralgickým bodom celého úspechu v zápase s pandémiou ochorenia COVID-19, podľa prezidentky je v nich situácia zlá.

Jeremy Corbyn

Britskí labouristi pozastavili exlídrovi Corbynovi členstvo za antisemitizmus

29.10.2020 19:11

Jeremy Corbyn bol často adresátom obvinení, že toleroval, keď sa v opozičnej Labouristickej strane šíril antisemitizmus.

Igor Matovič, 500

Matovič sľubuje zdravotníkom 500 eur, šéfa SLK Kollára označil za vlastizradcu

29.10.2020 17:22

Ak zdravotníci odrobia celý víkend pri odbere vzoriek, prisľúbil im Igor Matovič špeciálnu odmenu 500 eur navyše.